Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

eno off vprašanje...ali so lastniki kawasaki z750 model 07+ malce prizadeti?

v oglasih cene letnikov 08 najcenejši 4850 najdrazji pa isto 08 5500eur...,...nov je pa 7000...

se komu sanja kaj jim ni jasno če so bili še septembra letniki 08 nekje od 3700 do 4200,,,

hm

zgleda se preveč družijo z lastniki BMW-jev in yamah al pa jim ti svetujejo pri postavljanju cene :headbang:

ma kaj se sekiraš zaradi cene, pokliči in reči da daš keš in pelješ - koliko je zadnja cena! To na oglasih je itak brezveze, en da ceno 8000€, drugi misli da je njegov boljši in da 8100 in tako dalje, na koncu pa skoraj vsi prodajo za dosti manj!

Poglej kako dolgo že prodajajo in jim reči naj te pokličejo do pomladi če bodo pripravljeni dat za tvojo ceno

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno off vprašanje...ali so lastniki kawasaki z750 model 07+ malce prizadeti?

v oglasih cene letnikov 08 najcenejši 4850 najdrazji pa isto 08 5500eur...,...nov je pa 7000...

se komu sanja kaj jim ni jasno če so bili še septembra letniki 08 nekje od 3700 do 4200,,,

hm

Ahh kje to so čist zdravi ljudje, cena je pač taka, tle nimaš kaj dost ;)...A ni fajn prodat motor 08letnik za 5500€, ko je bil nov 6450 :)...ccc To vidš sam pri naših Z.jih :OK:

Zato pa pravjo da je to legendaren motor... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kar zanimiv fenomen ja. Motorji se kljub temu, da so vsako leto starejši, vedno bolj dražijo.

Isti letnik motorji, ki sem jih gledal pred 3. leti so sedaj kar nekaj dražji, čeprav so 3 leta starejši :ninja:

Vedno bolj ugotavljam, da se splača kupiti čim bolj nov motor, ker so stari vsaj za faktor 2 precenjeni.

10let star avto ima petino nove cene, motorji pa še vedno držijo vsaj polovično ceno. Očitno bo treba še malo varčevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno off vprašanje...ali so lastniki kawasaki z750 model 07+ malce prizadeti?

v oglasih cene letnikov 08 najcenejši 4850 najdrazji pa isto 08 5500eur...,...nov je pa 7000...

se komu sanja kaj jim ni jasno če so bili še septembra letniki 08 nekje od 3700 do 4200,,,

hm

Meni to pomeni sam to, da je motor kot sam špica, in da zgleda je povpraševanje veliko, zato prodajalci šponajo cene dokler bo šlo. In dokler bodo kupci kupovali, bodo prodajalci šponali ceno. Simple as that :grim

Je kar zanimiv fenomen ja. Motorji se kljub temu, da so vsako leto starejši, vedno bolj dražijo.

Isti letnik motorji, ki sem jih gledal pred 3. leti so sedaj kar nekaj dražji, čeprav so 3 leta starejši :ninja:

Vedno bolj ugotavljam, da se splača kupiti čim bolj nov motor, ker so stari vsaj za faktor 2 precenjeni.

10let star avto ima petino nove cene, motorji pa še vedno držijo vsaj polovično ceno. Očitno bo treba še malo varčevat.

Ja starejši motorji so vsako leto sorazmerno dražji. Zakaj se vprašaš? Ker se proda toliko manj novih ( 50%), starim raste cena.

Ni več časov, in še dolgo jih ne bo, kot je bilo to obdobje 2004-2008, ko se je vse prodalo, in je skoraj vsak menjal motor na leto dve. In so bile posredno cene rabljenih zaradi tega na dnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno off vprašanje...ali so lastniki kawasaki z750 model 07+ malce prizadeti?

v oglasih cene letnikov 08 najcenejši 4850 najdrazji pa isto 08 5500eur...,...nov je pa 7000...

se komu sanja kaj jim ni jasno če so bili še septembra letniki 08 nekje od 3700 do 4200,,,

hm

Prodajajo že, prodajo pa ne :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajajo že, prodajo pa ne :closedeyes:

točno to. proda se samo kar ima normalno ceno. večina oglasov je starih ali pa obnovljenih in se samo ponavljajo.

sam sem prodajal motor v odličnem stanju po taki ceni, kot večina za dve sezoni starejši motor. pa ga nisem prodal ne jaz, ne oni.

očitno se prodaja neha pri ceni nad 4 čuke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja 2 dni nazaj sta prisla 2 nova 2008 gor prvi je dal ceno 4850 drugi pa takoj za njim 4950...pa noben nima niti sportnega avspuha (da bi lahko rekel da je dodana vrednost). seveda lahko kupca pokličeš pa mu ponudiš realno ceno ampak, kako se sliši ko ti kupec reče dam ti 3700e kar je realna cena za 08...glede na to da je bil nov leta 08 6450 in leta 2013 7007eur...ja nič pošlje te v p.... :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumite, da marsikdo proba prodat po neki dobri ceni drugače pa ga rajše ima dalje. 3700 je realna cena za 08 letnik??? Očitno ne, če ga ne dobiš nikjer za to ceno, a?

Da greš 5 let star motor prodajat za 3700 in potem doplačat za novega vsaj še enkrat toliko je norost in zato jih bo večina še naprej poskušala prodati za dobro ceno ali vozit naprej, sploh zdaj ko je povpraševanje po rabljenih spet večje.

Realna cena je cena za katero kupiš/prodaš na trgu v določenem trenutku in ne neka cifra, ki si jo zračunal glede na ceno novega deljeno z leti, ponderirano z inflacijo, posladkano s cukrom in namazano z marmelado! Takšne sem jaz tudi pošiljal v PM, ko so me pri prodajanju stanovanja, avta, motorja,..... prepričevali koliko je kaj vredno in zakaj. Jaz rečem kaj je moja zadnja cena, drugače pa idi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

septembra so bili letniki 08 okoli 4000e, ena par jih je bilo celo 3700. Nevem zakaj bi bila norost, da je motor po 5 odvozenih sezonah vreden 55% cene novega kaj je tukaj čudno? primer zx10r 08 je bil nov 12500 in so na netu okoli 6000e. Isto je pri avtih. pervy nevem kaj ti misliš, da se bos 5 let vozil in prodal za 75% cene novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful enostavno kupiš zx10r in si zmagal, pač SS motorjem prej pade cena kot vstopnemu razredu nakedov. sploh z je zelo prijazen za vsakega začetnika, ma pa vseeno dovolj konjenice in navora da se ga ne naveličaš že po par mesecih in se zato dobro prodaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se strinjam samo zakaj so potem lahko normalne cena hornetk 600 letnik 07+? 2010 letniki so 4500e. cena nove pa je zelo blizu zju. no 10ko sem že imel:) treba zamenjat. no saj se mi neda več. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se kdo še spomni časov Salamonca in klicarjenja z navadnim telefonom. To je bilo šele zabavno :bounce: Ko sem nazadnje prodajal so me klical za razne menjave (star kombi, varilni aparat). Aja pa ob najbolj nemogočih urah. Pa kolikokrat se je kdo najavil za ogled in sem ga čakal doma cel dan, tipa pa od nikoder... Pa uni, ko ti že po telefonu povejo kaj vse je narobe z motorjem.

Kupovat je pa isti šmoren. Šel gledat. Pa sem imel slab filing. Motor se je prodal. Tip je čez par dni prodajal drug motor na isto finto; Je od punce... ona je pa noseča sedaj. Pa ena Yamaha, ko je sploh nisem šel pogledat, ker sem imel gužvo v službi (hvala bogu). Kot nova, ultra malo vožena, po slikah res ni izgledala slaba. No isti tip je prodal motor in čez kak teden naknadno še dodatno opremo od motorja; podrsane zaščite, pa spraskane kufre z vse mogočimi nalepkami od Korzike, različnih prelazov do Turčije. Pa pri enem sivem uvozniku sem se kdaj ustavil tako za hec. Vsakič prišel ven slabe volje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se strinjam samo zakaj so potem lahko normalne cena hornetk 600 letnik 07+? 2010 letniki so 4500e. cena nove pa je zelo blizu zju. no 10ko sem že imel:) treba zamenjat. no saj se mi neda več. lp

evo sam zate ga en prodaja...

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6842974

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale motor je sumljiv v p m....ker se je prej (beri 2 tedna nazaj) prodajal za 3000e, letnik 2007 /11 mesec in 24000km. sem klical bivsega lastnika pa je rekel da je iz goriških brd in uvižen iz IT, tukaj pa navaja da je slovenski,...bučke...vem pa da je to 100 % isti motor ker imam doma se slike izpuha motorja in imata identične praske isto črn isto rumen vinjeta...vglavnem no go, ker je že prejšni lastnik rekel, da se mu ZDI da gre naravnost......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale motor je sumljiv v p m....ker se je prej (beri 2 tedna nazaj) prodajal za 3000e, letnik 2007 /11 mesec in 24000km. sem klical bivsega lastnika pa je rekel da je iz goriških brd in uvižen iz IT, tukaj pa navaja da je slovenski,...bučke...vem pa da je to 100 % isti motor ker imam doma se slike izpuha motorja in imata identične praske isto črn isto rumen vinjeta...vglavnem no go, ker je že prejšni lastnik rekel, da se mu ZDI da gre naravnost......

Hja lej ne zdej jokat...to dobis za 3000€. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 3000 bi ga lahko dobil ze pred 3 meseci....takega...skrivljene vilice and stuff...take mopede naj kar taki kupujejo ki ne ločijo med karambolirano in odlično ohranjeno, sam sem imel že en moped al pa 2 tako da se mi že kar malo sanja kam pes taco moli :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj malo več gledam, ker kupijem in lahko bi rekel, da gredo stvari nekako takole.

Nekaj ljudi prodaja motor, čeprav ga dejansko nimajo namena prodati in postavijo zelo visoko ceno v smislu - če se najde kateri idiot, ki ga hoče za tak denar, naj ga pa kar ima.

Ostali pa ceno nekaj zmanjšajo in potem deluje, kot da oni prodajajo poceni, čeprav je še vedno predrago.

Se pa ne strinjam, da je ponudbe malo. Dejansko je motorjev kar nekaj (in se skoraj dnevno pojavljajo novi, stari pa obvisijo na netu, malokateri se proda), vsaj v segmentu, kjer sam iščem. Samo cene so preveč navite. Bolj je star motor, bolj so navite cene. Zato se dejansko ne splača kupovat stare motorje, še najcenejši so motorji stari okrog 5 let. Kar je pa več, se pa prodaja, kot francoski sir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj malo več gledam, ker kupijem in lahko bi rekel, da gredo stvari nekako takole.

Nekaj ljudi prodaja motor, čeprav ga dejansko nimajo namena prodati in postavijo zelo visoko ceno v smislu - če se najde kateri idiot, ki ga hoče za tak denar, naj ga pa kar ima.

Ostali pa ceno nekaj zmanjšajo in potem deluje, kot da oni prodajajo poceni, čeprav je še vedno predrago.

Se pa ne strinjam, da je ponudbe malo. Dejansko je motorjev kar nekaj (in se skoraj dnevno pojavljajo novi, stari pa obvisijo na netu, malokateri se proda), vsaj v segmentu, kjer sam iščem. Samo cene so preveč navite. Bolj je star motor, bolj so navite cene. Zato se dejansko ne splača kupovat stare motorje, še najcenejši so motorji stari okrog 5 let. Kar je pa več, se pa prodaja, kot francoski sir.

Na trgu je preveč "konfekcije",motorjev ,ki so novi relativno poceni,seveda glede na to kakšne komponente jih sestavljajo,kljub temu pa cene ne padajo,predvsem mislim na motorje kot so Z 750,FZ 6.......Hud primer je tudi Varadero,ki je ima ceno po parih letih ,kot da bi bila zlata.......

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto yamaha xt660, folk za letnike 2005 ali 2006 hoče po 3 jurje. Da bi motor po 7 letih biv vreden še polovico vrednosti ni šans. Tok star avto maš srečo če prodaš za 25% novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto yamaha xt660, folk za letnike 2005 ali 2006 hoče po 3 jurje. Da bi motor po 7 letih biv vreden še polovico vrednosti ni šans. Tok star avto maš srečo če prodaš za 25% novega.

Motor je vreden toliko, kot ti je nekdo v tistem trenutku pripravljen zanj plačat. Nič več in nič manj. Če ni šans, potem pa doplačaj še enkrat toliko pa pojdi iskat novega, a ti kdo brani? Ali pa kupi avto, če ti je cena bolj všeč.

Še malo z druge strani, daš oglas z kvazi "realno" ceno, pa te vsi kličejo kaj je z motorjem narobe, da je toliko cenejši kot ostali. Nekaj že more bit, če je taka cena, ane :slap:

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isto yamaha xt660, folk za letnike 2005 ali 2006 hoče po 3 jurje. Da bi motor po 7 letih biv vreden še polovico vrednosti ni šans. Tok star avto maš srečo če prodaš za 25% novega.

Evo dam XT660X za 2500, samo bom dal nazaj staro olje, namontiral bom obe stari gumi nazaj, pa še raztegnjeno ketno in znucane zobnike bom dal gor. Da mi kdo ne pisne če pustim gor dodatno opremo.

Še vedno se najde kdo, ki bo cenil to kar prodajaš (seveda govorimo o brezhibnem vozilu pripravljenem na novo sezono)...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!