Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

Na a netu je eden in edini TM racing 450 SM. Najbrž nobeden ne bo poznal dotičnega motorja. Razlogi zakaj ga gledam so, da je bolj kot ne unikat v SLO (s tem seveda ogromno problemov glede rez.delov, crkovanja, ...Servisi so na 30 ur normalne uporabe, kar se mi zdi še kar ugodno). Teža in pa moč motorja (čeprav nikjer nisem našel koliko je mašinca dejansko močna - predvidem cca. 55-60 KM). Glavni razlog pa cena. 2.800 si pa ja lahko privoščim :). Bom počakal na toplejše dni in se potem odločil. Če pa kdo kaj ve o znamki TM pa kar na plano. LP,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da ste mi izbrisali povezavo.

No gre se za Husqvarno TE610 letnik 2000. Motor se nahaja v okolici lenarta in naj bi bil pred 41urami vožnje generalno obnovljen.

Oglas se nahaja na avtonetu.

Kakršnakoli informacija bo dobrodošla.

LP

Mitja

Popravljeno . Popravil MrPetek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaj takega pa še ne. Ker kupujem nov motor, imam svojega na oglasu. Med drugimi me kliče model, ki bi želel videti motor. Ker imam opravke po službi, avta pa nimam, sem se ponudil, da se dobimo nekje v Lj in si ga ogleda v živo in še kakšno rečemo na to temo. In sedaj pride najboljši del. Tipu, ki se po telefonu niti ne predstavi, se zdi ful mutno, da ga jaz ne povabim na dom v garažo, da bi si on pri meni na domu malo ogledal motor!?! WTF?

Prosim kolegi in kolegice motosveta, dejte mi povedat, a sem jaz malo čuden, ali je to normalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj takega pa še ne. Ker kupujem nov motor, imam svojega na oglasu. Med drugimi me kliče model, ki bi želel videti motor. Ker imam opravke po službi, avta pa nimam, sem se ponudil, da se dobimo nekje v Lj in si ga ogleda v živo in še kakšno rečemo na to temo. In sedaj pride najboljši del. Tipu, ki se po telefonu niti ne predstavi, se zdi ful mutno, da ga jaz ne povabim na dom v garažo, da bi si on pri meni na domu malo ogledal motor!?! WTF?

Prosim kolegi in kolegice motosveta, dejte mi povedat, a sem jaz malo čuden, ali je to normalno?

ja, full si čuden.

Povabi ga domov, da vidi kje si in kje imaš garažo.

Da ti pa ne poškoduje garažnih vrat in ključavnice na motorju, mu pa še povej kje imaš ponoči spravljene ključe (od garaže in motorja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj takega pa še ne. Ker kupujem nov motor, imam svojega na oglasu. Med drugimi me kliče model, ki bi želel videti motor. Ker imam opravke po službi, avta pa nimam, sem se ponudil, da se dobimo nekje v Lj in si ga ogleda v živo in še kakšno rečemo na to temo. In sedaj pride najboljši del. Tipu, ki se po telefonu niti ne predstavi, se zdi ful mutno, da ga jaz ne povabim na dom v garažo, da bi si on pri meni na domu malo ogledal motor!?! WTF?

Prosim kolegi in kolegice motosveta, dejte mi povedat, a sem jaz malo čuden, ali je to normalno?

Mah ljudje so nezupljivi in civikajo ...ponavad najbolj taki, ki se na motorje ne spoznajo kej preveč, pa potem v vsem vidijo nteg. Imel že podobne izkušnje, pa sem preprosto reku čao in naj si zadeve najdejo drugje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj takega pa še ne. Ker kupujem nov motor, imam svojega na oglasu. Med drugimi me kliče model, ki bi želel videti motor. Ker imam opravke po službi, avta pa nimam, sem se ponudil, da se dobimo nekje v Lj in si ga ogleda v živo in še kakšno rečemo na to temo. In sedaj pride najboljši del. Tipu, ki se po telefonu niti ne predstavi, se zdi ful mutno, da ga jaz ne povabim na dom v garažo, da bi si on pri meni na domu malo ogledal motor!?! WTF?

Prosim kolegi in kolegice motosveta, dejte mi povedat, a sem jaz malo čuden, ali je to normalno?

Mogoče neboš verjel pa je res !

Pokliče tip! en dan prej(drugi kupec-prvi je bil brez €-rotov) ! pride pogleda motor, garažo in tudi ureditev okoli hiše, plača (sploh ne gliha) in pravi vse imate tako pošlihtano in vam verjamem na vse povedano o motorju ! !

Kolega je imel enako izkušnjo kupec je samo gledal urejenost garaže plačal in odpeljal motor. Sam je rekel naslednji dan "nisem vedel" je prišel gledat garažo ali kupit motor.

Ps: mislim,da res nekaterim veliko pomeni odnos do kupca in urejenost kar sigurno da kupcu tudi določeno zaupanje pri prodaji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bremzer verjamem ti. Če bi me "kupec" poklical in z osnovnim bontonom načel s pogovorom:"dober dan, XXX pri telefonu, videl sem oglas in se zanimam za motor, a je kakšna možnost, da ga danes vidim..." ne bi bilo problema. Tako pa na moj dvig začne:

"zarad oglasa kličem....kje pa je motor?"

"v Ljubljani"

"ja, kje pa si ti?"

"tudi v Lj"

"jaz bi pršu zdaj v garažo pogledat ta motor"

"lahko se nekje dogovoriva, ker sem v službi in imam potem še opravke, pa lahko spotoma pridem, da si ogledaš motor"

"kaj z motorjem greš po opravkih? kakšen pa je dejansko motor, nekaj mutiš, da ne morem pridet pogledat"

"aja mutim? meni se pa zdi čisto v redu, da se pripeljem z motorjem, da ga vidiš, da je brezhiben"

"ne, ne vem zakaj ne morem pridit k tebi na dom?"

"no, potem pa lahko zaključima pogovor. hvala in nasvidenje..." sem zaključil s pogovorom. Potem pa si lahko mislim svoje. Rajš imam motor do njegovega razpada, kot da ga prodam takemu človeku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kar mutivoda me klič :kva1: . V bistvu je v oglasu na sliki čist en drug motor, kot ga imam dejansko :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče neboš verjel pa je res !

Pokliče tip! en dan prej(drugi kupec-prvi je bil brez €-rotov) ! pride pogleda motor, garažo in tudi ureditev okoli hiše, plača (sploh ne gliha) in pravi vse imate tako pošlihtano in vam verjamem na vse povedano o motorju ! !

Kolega je imel enako izkušnjo kupec je samo gledal urejenost garaže plačal in odpeljal motor. Sam je rekel naslednji dan "nisem vedel" je prišel gledat garažo ali kupit motor.

Ps: mislim,da res nekaterim veliko pomeni odnos do kupca in urejenost kar sigurno da kupcu tudi določeno zaupanje pri prodaji.

Se strinjam, eni vidijo urejenost garaže oz. bolj ali je to neka delavnica s polno rezervnimi deli itd., tudi s tem ustvariš neko mnenje o prodajalcu, tako , da ni rečen, da je takoj potencialni lopov. Način komunikacije je pa drug problem.

A gremo k Justinu pogledat, če ima kaj pira v garaži :OK: ?

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gremo k Justinu pogledat, če ima kaj pira v garaži :OK: ?

Nimam, že eno leto ne pijem skor čist nič alkohola. Žal :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri linku 5878207 verjetno nima kaj bit - če je 1. lastnik ti lahko torej (pisno na kupoprodajni pogodbi) garantira da je motor nepoškodovan/nekaramboliran ... V primeru, da se naknadno ugotovi, da to ni resnično, ga "držiš za jajca". Kljub temu, da gre za princip "videno-kupljeno", to prodajalca NE odvezuje odgovornosti za skrite oz. stvarne napake - potem pa lahko zahtevaš vračilo denarja (oz. razveljavitev kupoprodajne) ali pa znižanje kupnine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor resnično slovenski oz. uvožen iz tujine, pa lahko preveriš s pogledom na prometno dovoljenje - oznaka SA je za slovenske, SB pa za uvožene motorje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor resnično slovenski oz. uvožen iz tujine, pa lahko preveriš s pogledom na prometno dovoljenje - oznaka SA je za slovenske, SB pa za uvožene motorje

Obračam prometno okrog in okrog, pa nikjer ne vidim SA ali SB oznake. Ali sem mogoče slep?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračam prometno okrog in okrog, pa nikjer ne vidim SA ali SB oznake. Ali sem mogoče slep?

si. :) Jaz sem šel za foro preverit, pa je res. Motor imam slovenski, avto nemški in tako kažeta tudi oznaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem v čem je težava...

Tole je št. prometnega dovoljenja:

16111544.jpg

Opisi oznak prometnih dovoljenj:

P, B - običajno prometno dovoljenje (izdano v Sloveniji v slovenskem jeziku)

PI, BI - Italijansko prometno dovoljenje (izdano v Sloveniji v italijanskem in slovenskem jeziku)

PM, BM - Madžarsko prometno dovoljenje (izdano v Sloveniji v madžarskem in slovenskem jeziku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obračam prometno okrog in okrog, pa nikjer ne vidim SA ali SB oznake. Ali sem mogoče slep?

Jaz imama SA in A pri številki potrdila o skadnosti? a je to mišljeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je motor resnično slovenski oz. uvožen iz tujine, pa lahko preveriš s pogledom na prometno dovoljenje - oznaka SA je za slovenske, SB pa za uvožene motorje

Mislim, da to velja za homologacijski kartonček (potrdilo o skladnosti) - ne prometno.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!