Skoči na vsebino

Pokojninska reforma


Bmflar

Priporočene objave

....Rabimo reformo politike in to temeljito, ne zgolj zamenjavo barbike z užaljenčkom. Potem pa potrebujemo tudi dobre reforme.

Morda predlagaš, naj namesto nasmejanih frisov na billboardih stranke raje predstavijo izdelan program za izboljšavo življenja državljanov ? In da se bomo volilci na podlagi strokovnih modelov (namesto obljub) odločali za najprimernejšega ? In da bi izvoljenci lahko v bistvu takoj prenesli pozitivne rešitve v prakso ? :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Butasto se nam zdi, da nekateri po nepotrebnem zapravljajo MILJONE, navadni smrtniki si bomo pa od ust trgali za njih zato se ne čudim če bo reforma padla, pri nas bi morali začeti izvajati zakone, ki jih imamo, tudi na tistih, ki na veliko lastninijo ( kradejo, izčrpavajo . . . ), v Ameriki to naredijo po hitrem postopku, kot so recimo s tistim finančnim gurujem Meddovsom ali nekaj podobnega, takoj so ga zaprli, njemu in njegovi bližnji in dalnji žlahti pobrali vso imovino da si ne morejo plačati dragih odvetnikov, njegova sodba je bila 300 let zapora, drugi primer zaradi spolnega škandala zelo zelo pomemben član evropske skupnosti Francozar Strauss Kahn, na letališču so ga brez pardona uklenili in odpeljali v novi Alcatraz, pri nas pa nočejo, ne nemorejo, to narediti z nekim Zidarčkom, Hildo, Bav Bavčarjem, Šrotom . . .:hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda predlagaš, naj namesto nasmejanih frisov na billboardih stranke raje predstavijo izdelan program za izboljšavo življenja državljanov ? In da se bomo volilci na podlagi strokovnih modelov (namesto obljub) odločali za najprimernejšega ? In da bi izvoljenci lahko v bistvu takoj prenesli pozitivne rešitve v prakso ? :lol1:

V svojem ciničnem vprašanju si strnil vse probleme aktualne politike :cry:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Če bi v Sloveniji imeli politike, ne bi rabli referendumov.

Kar se pa tiče pokojnin, sem pa za model, kjer imajo vsi enako pokojnino (recimo 800 - 1000€). Tisti, ki je dobro zaslužil, je verjetno v svoji celotni delovni karieri dovolj ustvaril in "nabral" kapitala, ki omogoča nadstandardno uživanje v zadnjem življenjskem obdobju - penzija. Tist reveži, ki pa so služili po 500, 600€ pa naj vsaj v penziji dostjno preživijo; pa še vnuki ponavadi kaj "pokasirajo".

Bolj, ko se zadeve matematično, netransparentno zapleta, bolj je jasno, da nekaj smrdi.

Se pa strinjam glede podaljševanja delovne dobe; jebat ga, demagogija nas jaha na polno.

Sindikati so pa k vsemu veliko prispevali - negativno; podpirali so politiko; ne tiste, ki jih plačujejo, da so in niti gospodarstva. Vedno so pritiskali na delodajalce in nikoli na parlament, politiko, da je potrebno znižati obdavčevanje osebnih dohodkov, razbremenit gospodarstvo in tako povečati kokurenčnost na trgu.

Za konec samo še tole, NI KRIVA DRŽAVA, AMPAK DRŽAVLJANI. Takšni kakršni smo, takšno državo si zaslužimo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včeraj popoldne oz. okoli 18.00 ure, ko so povedali, da je bila volilna udeležba cca 40% spraševal, zakaj vsi tako jamramo/jo, ko pa je treba it na referendum in si nekaj izborit pa ljudje sploh ne grejo glasovat! Mislim, da ima vsak tistih 5-10 minut, ki ti jih vzame, da gre tja in obkroži glasovnico. Tega nisem in ne bom nikoli razumel! Treba se je borit za svoj prav in pokazati naši vladi, da jih imamo poun k.... no vsaj večina mislim, da jih ima!

Sicer pa je bil rezultat pričakovan in sem zadovoljen! Sedaj pa me zanima, kakšna bo naslednja poteza Pahorja in njegove druščine!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včeraj popoldne oz. okoli 18.00 ure, ko so povedali, da je bila volilna udeležba cca 40% spraševal, zakaj vsi tako jamramo/jo, ko pa je treba it na referendum in si nekaj izborit pa ljudje sploh ne grejo glasovat! Mislim, da ima vsak tistih 5-10 minut, ki ti jih vzame, da gre tja in obkroži glasovnico. Tega nisem in ne bom nikoli razumel! Treba se je borit za svoj prav in pokazati naši vladi, da jih imamo poun k.... no vsaj večina mislim, da jih ima!

Sicer pa je bil rezultat pričakovan in sem zadovoljen! Sedaj pa me zanima, kakšna bo naslednja poteza Pahorja in njegove druščine!

Zadovoljen s čim??

Jaz niti malo nisem zadovoljen, pa ne zaradi referendumov, ampak da demagogi vodijo državo, ljudje pa glasujejo brezglavo.

Sami sebi serjemo v skledo, glasovali so pa večinoma tisti, ki bi jim ti zakoni neposredno škodili ali pa so si ustvarili sliko države kot sovražnika, ostalih 60%, ki bi jim koristili pa apatično sedijo doma. S čim smo lahko torej zadovoljni??

Aja, Janša bo iznašel boljše in nas popeljal v lepši jutri :lol1: Samo še s preteklostjo razčisti :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) hehe, zadovoljen sem z rezultatom glasovanja v bistvu! Niti najmanj pa z našimi biseri v vladi!

Sicer je pa tako ali tako vseeno, ker se samo menjujejo levi in desni... in dokler bodo same stare face se pojavljale ne bo nič bolje! In seveda, dokler bomo ljudje tako neenotni in ne bomo stopili skupaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti pa lahko kandidiraš za mesto Ministra za promet, ko si tolk pameten in vse veš.... :ninja:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej pusti ga X11......mladina je sama sebi plunla v fris. Genialno......

zgleda, da čakajo, da jih JaJcpok vse odpelje na svoj ranč v Avstraliji ( ki ga seveda nima ;-) )....in bodo pri njemu.....ob lepih besedah in veliko peska v oček.....dočakali 10.000,00 evrčkov mesečne penzije. Živeli sindikati, živel Jajcpok.......vliki zmagovalci nove REVOLUCIJE. Klanjam se vam.......in vsem, ki ste dokazali, da Slovenci ne znamo misliti s svojo glavo!!!!!

BTW.....a je kdo štel orgazme......ki jih je Jajcpok doživljal med branjem "napisanega" govora??????......mater, ta človek je huj k baba.......multiorgazmator per ekselance!!!!! :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojninsko refermo je predlagala koalicija s Pahorjem na čelu. To vam vse pove. Kot je že rekel naš Janez, je bila vladi izglasovana neuradna nezaupnica. Nevem kako je Pahor lahko sploh pričakoval, da bodo bile reforme in zakoni na tem referendumu sploh sprejete. Vladni trojček se je zavedal da nimajo več niti približne podpore ljudstva. Sedaj pa nekaj probavajo, da bi izgledal kot da jim je dejansko mar za nas. Če uprašate mene so bile vse tri reforme popolen polom in temu pravilno se je odzvalo tudi ljudstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojninsko refermo je predlagala koalicija s Pahorjem na čelu. To vam vse pove. Kot je že rekel naš Janez, je bila vladi izglasovana neuradna nezaupnica. Nevem kako je Pahor lahko sploh pričakoval, da bodo bile reforme in zakoni na tem referendumu sploh sprejete. Vladni trojček se je zavedal da nimajo več niti približne podpore ljudstva. Sedaj pa nekaj probavajo, da bi izgledal kot da jim je dejansko mar za nas. Če uprašate mene so bile vse tri reforme popolen polom in temu pravilno se je odzvalo tudi ljudstvo.

referendum ni bil namenjen temu ali nam je vlada všeč ali ne, ampak za pokojninsko reformo in delo na črno. Ampak slovenci bi imeli vse-zgodaj v pokoj, da se lahko potem dela na črno, vse brezplačne ugodnosti javne uprave( šolstvo, zdravstvo,socialno varstvo)le davke ne bi plačevali.Delajmo le zase, vse to nam pa naj časti država. Od kje že??

pokojninska reforma je potrebna, pa tudi zaradi dela na črno vsi zaposleni plačujemo večje davke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če uprašate mene so bile vse tri reforme popolen polom in temu pravilno se je odzvalo tudi ljudstvo.

Kere tri reforme pa so to bile?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej bejba ... ne rabim it prej v pokoj kot pri polni delovni dobi , ki pa naj bo tako dolga kot takrat , ko sem začel delati...

A bi rad tudi umrl pri starosti, ki je bila povprečna življenjska doba takrat, ko si se rodil?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih je bila desetina ...in koliko je danes prispevkov ter davkov skupaj od bruto-bruto plače ? in koliko je teh prispevkov več kot leta 1990? in kaj nam časti država ?? samo privija nas in troši..da nam pa za en mišji kurac nič ...

ko je bila desetina:

- ni bilo takega javnega šolstva (zastonj osnovna, srednja, faks ... )

- ni bilo javnega sistema zdravstva - če si si ka jzlomil ali se razbil s konjem, si pač škripnil (ali bil prepuščen lokalni zeliščarici)

- so rabili konje, ker ni bilo asfaltiranih cest za motoriranje

- ...

No, ja, sam da se jokca ...

Thumper +1

Obema vama taki minus stisnem, da bota kar belo pogledala ...

THUMPER :OK: :OK: :OK: :OK:

ti pa itak pojma nimaš, za kaj se gre ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa saj ..sita vrana lačni ne verjame ... tako kot nam delavcem ne verjamejo zaposleni v državni upravi... pa lp

Kako to misliš? V smislu, da v javni upravi so pa plače oh in sploh?

Drugače pa en velik plus z moje strani za lepo napisan komentar!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je bila desetina:

- ni bilo takega javnega šolstva (zastonj osnovna, srednja, faks ... )

- ni bilo javnega sistema zdravstva - če si si ka jzlomil ali se razbil s konjem, si pač škripnil (ali bil prepuščen lokalni zeliščarici)

- so rabili konje, ker ni bilo asfaltiranih cest za motoriranje

- ...

napisal sem tudi leta 1990 ...

ali si kdaj videl položnice za petošolca ?

nakljub temu , da plačujem od plače ter dodatno zdravstveno zavarovanje bi moral čakati na magnetno resonanco kolena najmanj 6 mesecev ... pa sem raje vrgel napotnico v koš...

sem naredil lani z mopedom več kilometrov kot marsikateri forumaš z motorjem... tudi po makadamu ... ki je bil včasih mnogo boljši kot marsikatera asfaltirana cesta katere uporabnino plačujem in to dvakrat - za avto in za motor pa se vozim samo z enim ali drugim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

napisal sem tudi leta 1990 ...

ali si kdaj videl položnice za petošolca ?

nakljub temu , da plačujem od plače ter dodatno zdravstveno zavarovanje bi moral čakati na magnetno resonanco kolena najmanj 6 mesecev ...

Lej, lahko bluziš, kolkr hočeš, ampak naštel sem ti dejstva.

To, da si pa napotnico vrgel v koš, je pa tudi neumno iz več vidikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: ko je bila desetina, tudi pokojnin ni bilo ... in socialnih dodatkov, pa kritja za primer brezposelnosti, itd itd itd ... da ne govorimo o tem, da si se poročil s svojo ljubeznijo, pa je prvo noč prišel ti jo kresnit in na kurca navadit lokalni "gospod" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

referendum ni bil namenjen temu ali nam je vlada všeč ali ne, ampak za pokojninsko reformo in delo na črno. Ampak slovenci bi imeli vse-zgodaj v pokoj, da se lahko potem dela na črno, vse brezplačne ugodnosti javne uprave( šolstvo, zdravstvo,socialno varstvo)le davke ne bi plačevali.Delajmo le zase, vse to nam pa naj časti država. Od kje že??

pokojninska reforma je potrebna, pa tudi zaradi dela na črno vsi zaposleni plačujemo večje davke.

res ni bil referendum temu namenjen. Ampak posledično je pa, da sploh do referenduma pride, je pa kriva vlada.

Če vlada ne bi naredila takšen finančni primankljaj, ne bi bilo potrebnih teh reform.

Nobeden ne govori, za zgodnji pokoj. Ampak, da po delovni dobi te čaka samo še grob je pa malo zgrešeno.

Po 40 letih dela, ne vem, če bi še kater na črno delal, razen če mora , ker drugače ne bi preživel.

Tisti, ki so pa "glumili" celo delovno dobo, bodo pa itag "glumili" dalje.

Davki se zmeraj plačujejo in nobeden ne govori o tem, da jih ne bi. Samo zadnje čase se novi davki kar uvajajo in uvajajo.

Zakaj že? Ker se je poraba javnih financ v preteklosti nekontrolirano večala, zapravilo se je več, kot se je zaslužilo in enkrat je seveda blagajna prazna. Zdaj bi pa na račun pokojnin, plač, sociale, šolstva krpali luknjo v proračunu.

Ne , hvala..... Jaz zapravim tolko, kot zaslužim. Več ne morem in ne smem. Država je pa zapravljala več, kot bo v nekaj letih pobrala davkov. Pa še razne velike firme, ki so odvajale davke, so danes zaprte zaradi divjega lastninjenja. To je država dovolila. Torej, NE hvala..... kaj je vlada zakuhala, naj tudi poje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!