Skoči na vsebino

Homeopatska zdravila / homeopatija


ImenitnaPriložnost

Homeopatija  

43 članov je glasovalo

  1. 1. Kaj menite o homeopatskih zdravilih?

    • resnično pomagajo vsem
      7
    • so navaden blef
      7
    • so placebo (delujejo za tiste, ki v to verjamejo)
      23
    • (nimam mnenja)
      6
  2. 2. Homeopatsko zdravljenje naj zdravstvena blagajna:

    • krije (naj bo torej "brezplačno")
      13
    • ne krije (naj si vsak plača sam, individualno)
      30
  3. 3. Uporabljaš homeopatska zdravila?

    • da
      7
    • ne
      35
    • ne povem
      1


Priporočene objave

Me zanima, kaj menite o teh zadevah?

Sam sem pristaš teorije, kot pravi moj kolega "da so homeopatska zdravila prav enaka kot romanje v Lurd. Tragično je, da si zdravniki in resni znanstveniki tega ne upajo dovolj na glas povedati."

Kaj pa vi? Jih kdo uporablja? Kakšne izkušnje imate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko zdravil danes deluje bolj na psihološki ravni, najbolj pa pomagajo tistim ki jih izdelujejo in prodajajo :hmm:

S tem si povedal vse. Kratko in jedrnato. Ogromno ljudi je ''ozdravljenih'' takoj, ko použijejo eno tableto. Vse je v glavi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ja, mogoče pa tudi ne.

Sam trpim za hudo obliko alergije na svetni prah, pri kateri mi klasična medicina razen injekcije na pomaga.Injekcijo dobim enkrat na leto in drži približno 5 - 6 tednov. Za sproti pa jem dnevno tudi tablete, uporabljam kapljice,spreje...

Letos sem prvič sprobal homeopatska zdravila. Prva kura ni bila uspešna, prav tako ni bil najbolj uspešen drugi izbor, pri tretjem pa sem naletel na terno. Meni pomaga, to pa vem zato, ker sem lahko ponoči skoraj normalno dihal, s čimer sem imel ponoči težave.

Ne trdim, da je to za vsakogar, meni pa vsekakor pomaga.

Nekako pa bi lahko potegnil vzporednico z zdravljenjem pri bioenergetikih. Nekateri imajo dobre,druga pač slabše izkušnje.

lp A

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebemtisunac, pa alergija... Jaz jo nekako zaviram z uživanjem medu lokalnega čebelarja. Alergija na cvetni prah, tega pa nabirajo njegove čebele. :naughty: Meni pomaga. Je to tudi homeopatsko zdravilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ni se norca za delati - dokazano je vsaj to, da homeopatija deluje prav toliko, kot placebo zdravila. In tudi ta delujejo (dokazano z empirično medicino). Seveda ne delujejo v 100% primerih.

Dokazano je celo, da placebo v obliki igle in slane vode deluje bolje, kot placebo v obliki obarvane tabletke (narejene iz sladkorja in vode).

Vendar je homeopatija pri nas še nova zadeva in seveda skuša marsikdo s tem na hitro zaslužiti. Kolikor vem, je res veliko na tem, da je človek prepričan, da mu to pomaga - če ni prepričan, mu morda pomaga manj.

Je pa hecno - homeopati menda ob prvem obisku kasirajo 150 evrov, ob naslednjih pa po 75 ... za zdravje bi ljudje seveda dali tudi zadnji cent.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JustinBieber koliko oz. kaj veš o homeopatiji, da upaš o tem govoriti ???

LP

Blond

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ni se norca za delati - dokazano je vsaj to, da homeopatija deluje prav toliko, kot placebo zdravila. In tudi ta delujejo (dokazano z empirično medicino). Seveda ne delujejo v 100% primerih.

Dokazano je celo, da placebo v obliki igle in slane vode deluje bolje, kot placebo v obliki obarvane tabletke (narejene iz sladkorja in vode).

Vendar je homeopatija pri nas še nova zadeva in seveda skuša marsikdo s tem na hitro zaslužiti. Kolikor vem, je res veliko na tem, da je človek prepričan, da mu to pomaga - če ni prepričan, mu morda pomaga manj.

Je pa hecno - homeopati menda ob prvem obisku kasirajo 150 evrov, ob naslednjih pa po 75 ... za zdravje bi ljudje seveda dali tudi zadnji cent.

Tudi uradna medicina je daleč od 100 % učinkovitosti. ;)

Vse preveč je stvari, ki jih še ne moremo dokazati, pa to ne pomeni, da ne delujejo.

Če bi bila uradna medicina malce bolj odprta za alternativo (ne samo homeopatska zdravila) in se ne bi posvečala izključno samo "odstranjevanju" posledic nekega bolezenskega stanja, ampak tudi (in predvsem) vzrokom za to stanje, bi bilo za vse bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JustinBieber koliko oz. kaj veš o homeopatiji, da upaš o tem govoriti ???

Vem dovolj, da si lahko privoščim takšno mnenje, kot ga imam.

Homeopatija je placebo (in pri tem uporabljam izraz placebo v maksimalno pozitivnem smislu). Realno in brez romantike okrancljano so pa homeopatske kapljice le voda zmešana z vodo (in stolčena ob usnjeno podlago), tabletke pa sladkorne kroglice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi uradna medicina je daleč od 100 % učinkovitosti. ;)

Vse preveč je stvari, ki jih še ne moremo dokazati, pa to ne pomeni, da ne delujejo.

Uradna medicina se vsaj trudi delati empirično in dokazovati koristi ter iztrebljati medicinske prakse, ki niso koristne. Homeopatija se žal izogiba konkretnim in preverljivim empiričnim testom. To sem seveda prebral, nisem sam delal teh raziskav - subjektivno pa seveda lahko tisti, ki so homeopatijo koristili, zagotovo rečejo, da jim je pomagala. In v to seveda verjamemo :-). Le statističnih dokazov ni nikjer ... pa se zelo trudijo, da bi jih našli. No, statistični dokazi so, vendar primerljivi z učinki placeba.

Mimogrede, tista knjiga z naslovom Bad Science (avtor Ben Goldacre) je odlična.

Skratka - žal je homeopatija poleg zdravilnosti tudi hud biznis. Zato pa so homeopati vsi tečni sedaj, ko se bodo homeopatska sredstva (nalašč jim ne bom rekel "zdravila") prodajala v lekarnah - tam bo pač človek rekel "težave imam s tem in tem" in lekarnar(ka) mu bo prodal sredstvo. Ne bo 150 evrov vrednega začetnega pogovora s homeopatom ... in vsega, kar gre zraven. Torej - bojazen je, da bodo homeopatska sredstva, prodana v lekarnah, manj učinkovita, saj ne bo vzporednega (koristnega) posvetovanja s homeopatom ter tako tistega rituala, ki bojda pravzaprav povzroči "učinek zdravljenja".

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi uradna medicina je daleč od 100 % učinkovitosti. ;)

Absolutno strinjam. Predvsem pa uradna medicina žal ni integrirana s socialnimi terapijami ipd. Je res kot AMZS - rešuje ljudi, ki obtičijo na avtocesti (ne)zdravja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem prepričan, da se veliko bolezni začne in konča v glavi ....

Podpiram uporabo homeopatskih zdravil, vendar je potrebno povedati in napisati malo več o teh stvareh.

Ne pšodpiram pa samo ta zdravila, vse skupaj je potrebno kombinirati s klasično medicino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz samo vem da dosti staršev nabavlja za alergije pri otrocih homeopatske tablete v avstriji in baje so super. placebo gor ali dol, glavno da otroka ne filaš z kemijo po nepotrebnem.

da pa uradna medicina (farmacija) in homeopati, vrači itd. prodajajo tudi dosti megle pa je menda jasno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz samo vem da dosti staršev nabavlja za alergije pri otrocih homeopatske tablete v avstriji in baje so super. placebo gor ali dol, glavno da otroka ne filaš z kemijo po nepotrebnem.

da pa uradna medicina (farmacija) in homeopati, vrači itd. prodajajo tudi dosti megle pa je menda jasno :)

Super. v poslovnem smislu je treba le vedeti, da bi tudi starši naredili vse za zdravje svojih otrok ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, mimogrede - v knjigi, ki sem jo prej omenil, piše, da so z raziskavami ugotovili tudi, kako placebo deluje tudi v primerih, ko zdravnikom "podtaknejo" placebo in zdravniki dejansko ne vedo, ali dajejo pacientom zdravila, placebo ali celo sredstva, ki bi morala stanje poslabšati (pa ga v statistično signifikantni količini primerov celo izboljšajo). No, tu pišem le povzetek ...

Veliko gradiva ima avtor sicer dostopnega na spletni strani www.badscience.net .

Je tudi dolgoletni kolumnist uglednega časnika The Guardian: njegov profil in članki tukaj http://www.guardian.co.uk/profile/bengoldacre .

Ravno zato, ker citira in priznava tudi gornje navedbe o raziskavah placebov dajem težo njegovim ugotovitvam o homeopatiji, "nutricionistih" itd ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

med in orehi ... tapravo zdravilo ... če pa ni zdravilo, je pa vsaj dobro ...

česn tud ... odganja vampirke in druge viruse :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor uporablja homeopatske tabletke (namenoma nisem napisal zdravila),lahko do njih pride po dosti bolj ugodni varianti,kot je bila omenjena (150 EUR za prvi pregled) Tudi cene "sladkorčkov" so v tujini dosti nižje.

Dokler mi pomaga ali me prepriča, da pomaga, tako dolgo jih bom jemal, še raje pa bi imel, če bi alergija izzvenela, kot trdi klasična medicina, da bi morala.

lp A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler mi pomaga ali me prepriča, da pomaga, tako dolgo jih bom jemal, še raje pa bi imel, če bi alergija izzvenela, kot trdi klasična medicina, da bi morala.

Se strinjam.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko zdravil danes deluje bolj na psihološki ravni, najbolj pa pomagajo tistim ki jih izdelujejo in prodajajo :hmm:

S tem si povedal vse. Kratko in jedrnato. Ogromno ljudi je ''ozdravljenih'' takoj, ko použijejo eno tableto. Vse je v glavi.

Spet eno nakladanje kar tja v dan.

A mogoče živalim ( govedo itd ), ki jih na zahodu zelo uspešno zdravijo s homeopatskimi zdravili tudi delujejo s placebo in psiho jebo učinki ?

Grrrr :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče živalim ( govedo itd ), ki jih na zahodu zelo uspešno zdravijo s homeopatskimi zdravili tudi delujejo s placebo in psiho jebo učinki ?

1) Ni zanesljivih raziskav, ki bi potrdile pozitivne učinke.

2) V ZDA to zaenkrat ni dovoljeno. Se pa prakticira v Združenem kraljestvu in nekaterih drugih državah.

Bojda pa obstajajo dokazi, da stvar učinkuje podobno kot placebo posredno, preko lastnika, ki "verjame". No, sam da "deluje" :)

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Ni mi všeč 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

A mogoče vesste da približno 5% rakavih bolnikov "čudežno" ozdravi!?? Sevede dohttarjev to sploh ne zanima, u bistvu jih nervira ker ne vejo zakaj eek.gif njih le zanima samo to kako prodajati zdravila... in to preko zavarovalnic...tako ljudje nimajo občutka koliko v resnici plačajo za znanstvene recepture mešanic strupov ki običajno nimajo navedenih učinkov a zagotavljajo kupe stranskih učinkov.. Veliko veliko več kot nedolžne homeopatske kroglice le te neželjenih stranskih učinkov nimajo.

Moj otrok je imel kronično vneta ušesa!! Stališče uradne medicinske znanosti je blo v totalno temi. U bistvu ne znajo narest nič drugega kot začasno gasiti ponavljajoče požare...pa še to najraje z bencinom (antiBIOtiki).. Kaj boš naredil ko ti otrok cele noči tuli od bolečin zdravila pa ne pomagajo.

Kaj je alternativna medicina?? Sodobni laboratorijski izdelki skorumpirane, pokvarjene in izrojene industrije ali rožice katere coprance in vrači uporabljajo od pamtiveka?? In glej ga zlomka!! Odkar smo mulca pozdravili z rožicami se ni več ponovilo. Tega je že čez 10 let!

Pa dej glupi Đastin enkat razmisli s tvojo tupo betico predno serješ na javnem prostorui!! Navadno vneteje, nahod, mandlji............................. Kaj zna naša vrla medicina pozdravit?? Ne rečem da niso dobri mehaniki (kirurgija) Kar pa se tiče imunskega sistema, žlez, psihiatrije TUD MAL SE JIM NE ŠAJNA !!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!