Skoči na vsebino

Homeopatska zdravila / homeopatija


ImenitnaPriložnost

Homeopatija  

43 članov je glasovalo

  1. 1. Kaj menite o homeopatskih zdravilih?

    • resnično pomagajo vsem
      7
    • so navaden blef
      7
    • so placebo (delujejo za tiste, ki v to verjamejo)
      23
    • (nimam mnenja)
      6
  2. 2. Homeopatsko zdravljenje naj zdravstvena blagajna:

    • krije (naj bo torej "brezplačno")
      13
    • ne krije (naj si vsak plača sam, individualno)
      30
  3. 3. Uporabljaš homeopatska zdravila?

    • da
      7
    • ne
      35
    • ne povem
      1


Priporočene objave

A mogoče vesste da približno 5% rakavih bolnikov "čudežno" ozdravi!?? Sevede dohttarjev to sploh ne zanima, u bistvu jih nervira ker ne vejo zakaj eek.gif njih le zanima samo to kako prodajati zdravila... in to preko zavarovalnic...tako ljudje nimajo občutka koliko v resnici plačajo za znanstvene recepture mešanic strupov ki običajno nimajo navedenih učinkov a zagotavljajo kupe stranskih učinkov.. Veliko veliko več kot nedolžne homeopatske kroglice le te neželjenih stranskih učinkov nimajo.

Moj otrok je imel kronično vneta ušesa!! Stališče uradne medicinske znanosti je blo v totalno temi. U bistvu ne znajo narest nič drugega kot začasno gasiti ponavljajoče požare...pa še to najraje z bencinom (antiBIOtiki).. Kaj boš naredil ko ti otrok cele noči tuli od bolečin zdravila pa ne pomagajo.

Kaj je alternativna medicina?? Sodobni laboratorijski izdelki skorumpirane, pokvarjene in izrojene industrije ali rožice katere coprance in vrači uporabljajo od pamtiveka?? In glej ga zlomka!! Odkar smo mulca pozdravili z rožicami se ni več ponovilo. Tega je že čez 10 let!

Pa dej glupi Đastin enkat razmisli s tvojo tupo betico predno serješ na javnem prostorui!! Navadno vneteje, nahod, mandlji............................. Kaj zna naša vrla medicina pozdravit?? Ne rečem da niso dobri mehaniki (kirurgija) Kar pa se tiče imunskega sistema, žlez, psihiatrije TUD MAL SE JIM NE ŠAJNA !!!

:notworthy:

..se strinjam skoraj z vsem :) ..

..glede Đastina (in še koga) pa ni problema, škoda je samo, da so ljudje (še vedno) tako ozko usmerjeni in dopuščajo oz. priznavajo samo tisto, kjer jim pripišejo ''znanstveno dokazano/potrjeno..bla bla..''

pač,če ne preizkusiš, ne moreš vedet in tud težko govoriš in stojiš za nekakšnim svojim mnenjem,ki nima pametne podlage. Napisanega o vsem je malo morje ampak ne nujno resnično, marsikaj pa tudi prirejeno/zamolčano v prid farmacevtski industriji, katera mora seveda speljevati 'vodo na svoj mlin' :alien1:

Homeopatija se je začela uspešno uporabljati že okoli 200let nazaj, do pred 100let nazaj je bila npr. v VB in ZDA enakopravna s konvencionalno medicino! ..nekje sem zasledila zanimivo vprašanje glede tega..'Ali je res mogoče,da bi placebo učinek deloval 200let ob dragi in tehnično zahtevni konvencionalni medicini?'

Nimam namena nikogar prepričevat,lahko samo povem svoje izkušnje,ker že nekaj sezon uporabljam homeopatska 'sredstva'....še preden sem si privoščila motor, sem imela probleme z anginami, zdravnica mi je kar nekajkrat!! predpisala antibiotike, ki so sicer ob pridnem jemanju začasno pomagali (čeprav mi je rekla,da naj se angina nebi ponavljala že po prvi uporabi!) ampak ni bil mesec okoli,sem bila spet narobe.. Ko sem kupila motor, sem si prvo sezono v jeseni priborila še vnetje sinusov,ki se je vleklo skoraj 1 leto, ko je moj foter prišel z nekimi homeopatskimi 'strupi':? (po mojem takratnem ponižnem mnenju,ko mi je pojasnil kaj in kako..). Ker nisem imela kaj zgubit, niti naj nebi škodovalo, sem poskusila in že druga varianta je pokazala občutno izboljšanje v 3-4dneh,po enem mesecu ni bilo ne duha ne sluha o kakem vnetju,niti o angini...in še vedno (po 5letih) je tako B)

Tudi viroze zdravim na ta način-pomaga, pri vnetju dlesni zaradi prepiha,blečinah v križu..itd..mi je pomagalo, tako da...jaz sem ZA :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče vesste da približno 5% rakavih bolnikov "čudežno" ozdravi!?? Sevede dohttarjev to sploh ne zanima, u bistvu jih nervira ker ne vejo zakaj eek.gif njih le zanima samo to kako prodajati zdravila... in to preko zavarovalnic...tako ljudje nimajo občutka koliko v resnici plačajo za znanstvene recepture mešanic strupov ki običajno nimajo navedenih učinkov a zagotavljajo kupe stranskih učinkov.. Veliko veliko več kot nedolžne homeopatske kroglice le te neželjenih stranskih učinkov nimajo.

Moj otrok je imel kronično vneta ušesa!! Stališče uradne medicinske znanosti je blo v totalno temi. U bistvu ne znajo narest nič drugega kot začasno gasiti ponavljajoče požare...pa še to najraje z bencinom (antiBIOtiki).. Kaj boš naredil ko ti otrok cele noči tuli od bolečin zdravila pa ne pomagajo.

Kaj je alternativna medicina?? Sodobni laboratorijski izdelki skorumpirane, pokvarjene in izrojene industrije ali rožice katere coprance in vrači uporabljajo od pamtiveka?? In glej ga zlomka!! Odkar smo mulca pozdravili z rožicami se ni več ponovilo. Tega je že čez 10 let!

Pa dej glupi Đastin enkat razmisli s tvojo tupo betico predno serješ na javnem prostorui!! Navadno vneteje, nahod, mandlji............................. Kaj zna naša vrla medicina pozdravit?? Ne rečem da niso dobri mehaniki (kirurgija) Kar pa se tiče imunskega sistema, žlez, psihiatrije TUD MAL SE JIM NE ŠAJNA !!!

Zelišč in tradicionalne medicine ne smemo zamenjevat za homeopatijo. Ali homeopatije ne smemo zamenjevat za tako imenovano holistično medicino.

moja homeopatska izkušnja. prvič. Na službeni poti v italiji me začnejo res pečt oči. in grem v lekarnico po kaplice za oči. mi dajo lepe viale in grem. zlijem stvar v oko in čakam olajšanje. . . nič. pizdm, ko da bi si dal vodo v oči.

drugič. isto mesto, zamašen nos. zavijem u isto lekarnico, ker pač vem kje je, dobim kaplce za nos, in grem. Isti filing. fakin vodo si špricam u nos. popizdu bom.

mine leto, pspravlam omarco z racnijami, in se zatoopim v škatle, za katere sm pozabu da jih imam. PAČ FAKIN MENICINA OMEOPATICA. prekleta banda taljanska mi je podtaknla destilirano vodo. ooops sorry, vodo z spominom. no, ni pomagalo. nit placebo efekt, nit učinkovina.

Z zdravilnimi rastlinami je zgodba precej drugačna.

Jaz sem mel kot otrok precej problemov z vnetjem ušes, in so se čudežno nehali po nabavi zeliščnega zvarka, iz kaktusa, netresk, ki ga imamo in memoriam temu zdravilu zdaj pred hišo. ampak. netreskovih kaplic niso nardili blodni homeopati. niso jih nardili silni alternativci. ne ne. naredu jih je diplomiran farmacevt. Z uradno diplomo. Možak je kasneje prodal svojo lekarnico in se spustil v politiko, kjer mu gre precej dobro. Mr Jelinčič Plemeniti.

da o arniki,žajblju, in šentjanžovkah nit ne govorim. Ampak vse te zadeve majo neko kredibilno učinkovino. homeopatija pa. . . no comment. po moje je prav homeopatija mega zavajanje in kraja denarja. Po moje nebi smela bit prepovedana. Nej se folk sam najebe, če bo pa čudežno ozdravljen, pa še bolš. ampak taki bi potrebovali ene druge sorte medicino. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelišč in tradicionalne medicine ne smemo zamenjevat za homeopatijo. Ali homeopatije ne smemo zamenjevat za tako imenovano holistično medicino.

moja homeopatska izkušnja. prvič. Na službeni poti v italiji me začnejo res pečt oči. in grem v lekarnico po kaplice za oči. mi dajo lepe viale in grem. zlijem stvar v oko in čakam olajšanje. . . nič. pizdm, ko da bi si dal vodo v oči.

drugič. isto mesto, zamašen nos. zavijem u isto lekarnico, ker pač vem kje je, dobim kaplce za nos, in grem. Isti filing. fakin vodo si špricam u nos. popizdu bom.

mine leto, pspravlam omarco z racnijami, in se zatoopim v škatle, za katere sm pozabu da jih imam. PAČ FAKIN MENICINA OMEOPATICA. prekleta banda taljanska mi je podtaknla destilirano vodo. ooops sorry, vodo z spominom. no, ni pomagalo. nit placebo efekt, nit učinkovina.

Z zdravilnimi rastlinami je zgodba precej drugačna.

Jaz sem mel kot otrok precej problemov z vnetjem ušes, in so se čudežno nehali po nabavi zeliščnega zvarka, iz kaktusa, netresk, ki ga imamo in memoriam temu zdravilu zdaj pred hišo. ampak. netreskovih kaplic niso nardili blodni homeopati. niso jih nardili silni alternativci. ne ne. naredu jih je diplomiran farmacevt. Z uradno diplomo. Možak je kasneje prodal svojo lekarnico in se spustil v politiko, kjer mu gre precej dobro. Mr Jelinčič Plemeniti.

da o arniki,žajblju, in šentjanžovkah nit ne govorim. Ampak vse te zadeve majo neko kredibilno učinkovino. homeopatija pa. . . no comment. po moje je prav homeopatija mega zavajanje in kraja denarja. Po moje nebi smela bit prepovedana. Nej se folk sam najebe, če bo pa čudežno ozdravljen, pa še bolš. ampak taki bi potrebovali ene druge sorte medicino. . . .

Lej stari... homeopatija so med drugim tudi rožice, le da niso konkretno noter tongue.gif To je tako kot če pobereš pasji drek z vrečko na roki pa ti leta še vedno smrdi po dreku. Pa nimaš nobenega znanega delca molekule na roki, ampak roka smrdi.surrender.gifsurrender.gif

Sigurno si imel slabo izkušnjo zato ker si se odločil za zdravljenje akutnega primera kjer homeopatija res nima kakih čarobnih učinkov. V takem primeru potrebuješ konkretne droge yes.gif Če čakaš toliko časa da postanejo stvari akutne potem homeopatija ni zate. Ni pa treba zaradi nevednosti kozlat po neki zadevi ker si pač kekec. Če ti nekaj lahko povzroči alergijo ali pa celo jecljanje je tu uradna medicina čist u temi. Lahko ti prepovejo živet (skorde) ker si pač defekten Ampak lahko se naredi marsikaj.

Ti povem še en primer tako fizikalno nelogične zadeve kot je Homeopatija. Za neko jodlarsko podjetje sem svojcajt montiral Revitalizatorje vode. trance_21_laughing1.gifSi predstavljaš informirano vodo?? slap.gif Gre za rostfej izdelek, škatlaste oblike v kateri je zaprta komora s "posvečeno vodico" Se pravi da je v stiku s tvojo pitno vodo le preko nerjavečega pleha. Zadeva sploh ni poceni 1200 euričev pa vendar nekateri kupujejo take reči. In veš kaj?? KO sem čez 2 leti čistil bojler sem prvič u lajfu videl vodni kamen v obliki moke...res da se je izločil ampak običajno so to apnenčasti kamni in pesektrance_19_hmm.gif Mojster mi je povedal da tudi bazena ne rabiš klorirat če vodo šibač skozi to reč.?? Poznam tudi žensko ki ima biodinamično kmetijo in ona pridelke škropi samo s homeopatijo in kmetija krasno uspeva brez kakršnega koli strupenega odtisa na zemlji. trance_30_punk.gif

Veš ni vse kar ne razumeš za potacat...je pa res da ni vse za vsakega trance_26_nono.gif

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Ludo. A homeopatoja NIMA carobnih ucinkov? Le kdp bi si mislil. :unsure:

Roka ti smrdi, ker niso vse vrecke iz neporoznega najlona/PVCja. Precej ''polivinilastih" vreck je zelo poroznih, in roka ti dejansko smrdi. Ce ti smrdi vec let, si pac zrel za psihiatra. Kar ce pa krede v bojlerju tice, na vikendici imamo dezevnico v cisterni, in ob savni imamo starinski bojler na drva. Kredo cistim vsalo leto. Pa nimamo revitalizatprja. Go figure. Ven se stresa gipsu podobma pizdarija.

Ves, ce zadeve ne znas razlozit, se ne pomeni, da je to bozanska intervencija.

Po tvojih postih sodec, in snemanju najstnicsem bil preprican, da si razpizden adolescent. No, najbrz to ni edina stvar o kateri se motim. Sem pa precej preprican, da jetijev in nessija ni, da hanger 18 in okrozje 58 nista to kar bi si nekateri zeleli. hudica po moje se tud u Roswellu ni zgodilo nic dramaticnega. Pa verjamem v obstoj izvenzemeljskega zivljenja!

JFK? no tu pa verjamem, da obtozeni Oswald ni bil edini krivec. . .

Ampak po navadi ce zival kvaka nerodno hodi in ma oranzna plavutasta stopala, je res raca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe. Ludo. A homeopatoja NIMA carobnih ucinkov? Le kdp bi si mislil. :unsure:

Roka ti smrdi, ker niso vse vrecke iz neporoznega najlona/PVCja. Precej ''polivinilastih" vreck je zelo poroznih, in roka ti dejansko smrdi. Ce ti smrdi vec let, si pac zrel za psihiatra. Kar ce pa krede v bojlerju tice, na vikendici imamo dezevnico v cisterni, in ob savni imamo starinski bojler na drva. Kredo cistim vsalo leto. Pa nimamo revitalizatprja. Go figure. Ven se stresa gipsu podobma pizdarija.

Ves, ce zadeve ne znas razlozit, se ne pomeni, da je to bozanska intervencija.

Po tvojih postih sodec, in snemanju najstnicsem bil preprican, da si razpizden adolescent. No, najbrz to ni edina stvar o kateri se motim. Sem pa precej preprican, da jetijev in nessija ni, da hanger 18 in okrozje 58 nista to kar bi si nekateri zeleli. hudica po moje se tud u Roswellu ni zgodilo nic dramaticnega. Pa verjamem v obstoj izvenzemeljskega zivljenja!

JFK? no tu pa verjamem, da obtozeni Oswald ni bil edini krivec. . .

Ampak po navadi ce zival kvaka nerodno hodi in ma oranzna plavutasta stopala, je res raca

Potem pa ta tema očitno ni za tebe..

Velja,da si hotel predstaviti svoje 'izkušnje' in mnenje o homeopatiji, to si storil, ga spoštujemo, tako da je nadaljno lajanje nepotrebno :alien1: vsi verjamemo v obstoj izvenzemeljskega živjenja ob stiku 'tvoje' vrste :ninja:

Mogoče pa so 'stvari', ki jih ti ne veš in ne vidiš, kdo drug pa pač jih, ker je bolj dovzeten in odprt...mogoče to ne pomeni, da ne obstajajo :naughty: ...mogoče se imaš ti za zamislit....mogoče pa se nekateri lahko le smejejo ob takih izjavah :whistle:

pa da ne uidem preveč iz bistva...homeopatska zdravila so narejena na podlagi snovi (rastlin.,mineral.,živalskega izvora),ki sprožajo določene bolezenske simptome pri zdravem človeku-uporabljajo pa se za zdravljenje podobnih ali enakih simptomov. S potenciranjem se stopnjuje zdravilni učinek in uničuje toksičnost določene snovi. Se pravi,da z minimalnim vnosom 'strupa',ki povzroča simptome,kakršne imamo sami zaradi določene bolezni, povzročimo da se telo samo upre in sprožimo samozdravljenje.

Se mi zdi bolje,kot podtikanje kemično izdelanih in neznanih snovi telesu,ki imajo več stranskih učinkov, kot zdravijo simptomov...in, ki jih tako ali tako že zadosti sprejmemo iz drugih virov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Homeopatija meni osebno ni najbolj poznana.... Vendar dobro vem, da so pomagale že marsikomu.

Meni osebno najbolj pomaga v teh dneh česen in kostanjev med, pa domač kefir iz kozjega mleka, pa občasno pitje gline....

Kolesarjenje, jutranja telovadba in dobra družba pa so dodatni vitamini....:)

Kadar pa se mi ne uspe izogniti vročini in prehladu, pa za kratek čas vzamem lekadol+c...

Še dobro se spomnim besed pokojnega takrat 80. letnega konjerejca, ki je zdravil našo kobilo, ki je imela veliko bulo na nogi z obkladki gline,jabolčnih olupkov in mleka...

"Že za človeka so zdravila in injekcije strup, za konja pa še bolj...."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj otrok je imel kronično vneta ušesa!! Stališče uradne medicinske znanosti je blo v totalno temi. U bistvu ne znajo narest nič drugega kot začasno gasiti ponavljajoče požare...pa še to najraje z bencinom (antiBIOtiki).. Kaj boš naredil ko ti otrok cele noči tuli od bolečin zdravila pa ne pomagajo.

Kaj je alternativna medicina?? Sodobni laboratorijski izdelki skorumpirane, pokvarjene in izrojene industrije ali rožice katere coprance in vrači uporabljajo od pamtiveka?? In glej ga zlomka!! Odkar smo mulca pozdravili z rožicami se ni več ponovilo. Tega je že čez 10 let!

No, večina otrok je v otroštvu kronično bolanih, potem pa čudežno ozdravijo - z uradno medicino, homeopatijo ali čim tretjim, ali pa brez vsega ...

No, glavno, da vam je homeopatija pomagala :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš ni vse kar ne razumeš za potacat...je pa res da ni vse za vsakega

Veš ni pa treba vsakemu, ki se s tabo ne strinja, podtikati, da nečesa ne razume. Mogoče pa enostavno "ne razumeš" ti, kajneda.

Eh, ja, religije (take ali drugačne) gonilo sveta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S potenciranjem se stopnjuje zdravilni učinek in uničuje toksičnost določene snovi. Se pravi,da z minimalnim vnosom 'strupa',ki povzroča simptome,kakršne imamo sami zaradi določene bolezni, povzročimo da se telo samo upre in sprožimo samozdravljenje.

A pa ti to pravljico res verjameš? Tam pri eni potenci, ne spomnim se, kateri točno, namreč v raztopini ni niti več molekule tiste prvotne učinkovine. In potem tisto še nekajkrat razredčijo (recimo ene 30-100-krat ) ... da je ja bolj ziher (in deluje močno ko svinja!).

BTW, če ima voda res spomin - a to pomeni, da z vsemi temi razredčenimi pardon potenciranimi zadevami dobim tudi spomine vode na drek čisto vsakega posameznika ali živali ki se je kdaj usrala v morje ali v sekret in potegnil/a vodo?

Shit, tega res ne bi želel konzumirati, pa dobri nameni, želje, véra gor ali dol.

Pa dober tek! (ali na zdravje!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti to pravljico res verjameš? Tam pri eni potenci, ne spomnim se, kateri točno, namreč v raztopini ni niti več molekule tiste prvotne učinkovine. In potem tisto še nekajkrat razredčijo (recimo ene 30-100-krat ) ... da je ja bolj ziher (in deluje močno ko svinja!).

BTW, če ima voda res spomin - a to pomeni, da z vsemi temi razredčenimi pardon potenciranimi zadevami dobim tudi spomine vode na drek čisto vsakega posameznika ali živali ki se je kdaj usrala v morje ali v sekret in potegnil/a vodo?

Shit, tega res ne bi želel konzumirati, pa dobri nameni, želje, véra gor ali dol.

Pa dober tek! (ali na zdravje!)

Mislim kar neki!! Verjameš ne verjameš...A silicij ma lahko spomin voda pa ne??trance_19_hmm.gif Pa kje se vtakneš v temo o kateri nimaš blage veze. Farmacija ima ogromno kontrapropagande proti zdravemu načinu življenja ker od bolezni bogati. To dela z našim denarjem tudi naša vrla država ker so pač hlapci, prodane duše farmacevtskih lobijev kateri jih podkupujejo. Malo se pozanimaj s čim so cepiva konzervirana in če si naredil osnovno šolo boš dojel kaj ti govorim. Res ko te medicina nafila ti nihče več ne more pomagat trance_39_thumbdown.gif

Če imamo ljudje dobre izkušnje z biločim se ni treba iz nas delat norca. Drugač pa ja, ne samo voda, cel svet nosi informacije preteklih dogodkov. Uradna medicina+farmacija dela zdravila in potem išče paciente za ta zdravila (tamiflu in podobno) wallbash.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo da pomaga, pa tud če je le voda iz pipe :lol1:

neka zelo znana vedeževalka prodaja čudežno vodo proti vsem tegobam za zelo visoko ceno..in glej ga zlomka, tovarna polni to vodo iz vodovoda. :lol1:

zato sem brez težav, pijem isto vodo, le bolj poceni je. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim kar neki!! Verjameš ne verjameš...A silicij ma lahko spomin voda pa ne??trance_19_hmm.gif Pa kje se vtakneš v temo o kateri nimaš blage veze. Farmacija ima ogromno kontrapropagande proti zdravemu načinu življenja ker od bolezni bogati. To dela z našim denarjem tudi naša vrla država ker so pač hlapci, prodane duše farmacevtskih lobijev kateri jih podkupujejo. Malo se pozanimaj s čim so cepiva konzervirana in če si naredil osnovno šolo boš dojel kaj ti govorim. Res ko te medicina nafila ti nihče več ne more pomagat trance_39_thumbdown.gif

Če imamo ljudje dobre izkušnje z biločim se ni treba iz nas delat norca. Drugač pa ja, ne samo voda, cel svet nosi informacije preteklih dogodkov. Uradna medicina+farmacija dela zdravila in potem išče paciente za ta zdravila (tamiflu in podobno) wallbash.gif

Od kod ti prepričanje, da nimam pojma oziroma da sem ravno jaz podlegel "kontrapropagandi farmacije" in ne to "propagandi šarlatanov"?

Uradna medicina je zgleda res hudobna reč. Ne rečem, da so optimalni, ampak hej - daj če se boš z motorjem zložil in si zlomil nogo, me pokliči prosim ali pošlji e-mail, da ti nemudoma na kraj nesreče prinesem te čudežne homeopatske kroglice!

PS: baje da če jih dodaš v bencin ko tankaš, da se v določenih pogojih (če nisi nasprotnik homeopatije) poraba goriva zmanjša za 20%!

Popravljeno . Popravil JustinBieber
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti to pravljico res verjameš? Tam pri eni potenci, ne spomnim se, kateri točno, namreč v raztopini ni niti več molekule tiste prvotne učinkovine. In potem tisto še nekajkrat razredčijo (recimo ene 30-100-krat ) ... da je ja bolj ziher (in deluje močno ko svinja!).

BTW, če ima voda res spomin - a to pomeni, da z vsemi temi razredčenimi pardon potenciranimi zadevami dobim tudi spomine vode na drek čisto vsakega posameznika ali živali ki se je kdaj usrala v morje ali v sekret in potegnil/a vodo?

Shit, tega res ne bi želel konzumirati, pa dobri nameni, želje, véra gor ali dol.

Pa dober tek! (ali na zdravje!)

http://www.sanje.si/knjigarna/sporocilo-vode.html

mal se informiraj o osnovah.. ;)

Mislim kar neki!! Verjameš ne verjameš...A silicij ma lahko spomin voda pa ne??trance_19_hmm.gif Pa kje se vtakneš v temo o kateri nimaš blage veze. Farmacija ima ogromno kontrapropagande proti zdravemu načinu življenja ker od bolezni bogati. To dela z našim denarjem tudi naša vrla država ker so pač hlapci, prodane duše farmacevtskih lobijev kateri jih podkupujejo. Malo se pozanimaj s čim so cepiva konzervirana in če si naredil osnovno šolo boš dojel kaj ti govorim. Res ko te medicina nafila ti nihče več ne more pomagat trance_39_thumbdown.gif

Če imamo ljudje dobre izkušnje z biločim se ni treba iz nas delat norca. Drugač pa ja, ne samo voda, cel svet nosi informacije preteklih dogodkov. Uradna medicina+farmacija dela zdravila in potem išče paciente za ta zdravila (tamiflu in podobno) wallbash.gif

:notworthy:

Od kod ti prepričanje, da nimam pojma oziroma da sem ravno jaz podlegel "kontrapropagandi farmacije" in ne to "propagandi šarlatanov"?

Uradna medicina je zgleda res hudobna reč. Ne rečem, da so optimalni, ampak hej - daj če se boš z motorjem zložil in si zlomil nogo, me pokliči prosim ali pošlji e-mail, da ti nemudoma na kraj nesreče prinesem te čudežne homeopatske kroglice!

PS: baje da če jih dodaš v bencin ko tankaš, da se v določenih pogojih (če nisi nasprotnik homeopatije) poraba goriva zmanjša za 20%!

je blo že v začetnih postih povedano,da vsa čast npr. kirurgom za njihovo delo...kar se filanja z raznoraznimi tableti,cepivi..ipd. tiče, je pa druga stvar..

Če pa že o homeopatiji, je pa v primeru rane/zloma..Arnica montana D12 super za hitrejše okrevanje :photo:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim kar neki!! Verjameš ne verjameš..

Sej tuki si pa že blizu zanke 22. verjamš, ali ne. in če verjameš, je zihr res? Na žalost ni tako enostavno.

Če imamo ljudje dobre izkušnje z biločim se ni treba iz nas delat norca.

Človek, pa zakaj se ti ti se delaš norca iz farmacije in medicine? in ljudi ki zdravnikom zaupamo bolj kot samooklicanim vedežem? Ker imaš dobre izkušnje z homeopatijo?

Ne bom reku, ampak zdi se mi, da je to čaščenje alternative neki podobnega kot pizdakanje čez precej dolgotrajne in neprijetne varnostne postopke na letališču. Tako kot je en ameriški redneck reku. odpriomo dve liniji. eno tako kot je, drugo pa brez varnostnih pregledov. Bomo videli, v katero vrsto bodo zagovorniki svobode poslali svoje otroke. In kako bi ti odreagiral ob potrjeni okužbi tvojga otroka z H5N1? Upam da ne boš nikol vedu, ampak stavim, da bi uzel recept za Tamiflu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da ne uidem preveč iz bistva...homeopatska zdravila so narejena na podlagi snovi (rastlin.,mineral.,živalskega izvora),ki sprožajo določene bolezenske simptome pri zdravem človeku-uporabljajo pa se za zdravljenje podobnih ali enakih simptomov. S potenciranjem se stopnjuje zdravilni učinek in uničuje toksičnost določene snovi. Se pravi,da z minimalnim vnosom 'strupa',ki povzroča simptome,kakršne imamo sami zaradi določene bolezni, povzročimo da se telo samo upre in sprožimo samozdravljenje.

Pa se zavedas, da je v homeopatskem preparatu "snov" tako razredcena, da je v steklenicki ne ostane niti ena sama molekula? Razredcenje 12C je ekvivalentno eni zlicki soli v Atlantskem oceanu, razredcenje 40C je ekvivalentno eni molekuli snovi proti vsem molekulam v celem vesolju, da pa bi zauzil eno samo molekulo oscillococcinuma - "zdravila" proti gripi iz racjih jeter(!!!) razredcenih na 200C - bi moral popiti 10320 vesolj - to je 10 s 320 nicel.

Razlaga homeopatov je ta, da si voda "zapomni" lastnosti snovi. Ampam dejstvo je, da voda v naravi krozi z dolzino cikla od nekaj dni v atmosferi do nekaj 10000 let. Zakaj si voda zapomni samo lastnosti natanko dolocene "snovi", ki jo v tistem trenutku damo not, pozabi pa na vse ostale snovi. Ce bi verjel v homepatijo, bi me mocno skrbelo, ker bi mi iz pipe v kuhinji tekla najbolj toksicna stvar na svetu - voda, ki je sla preko crknjenih zivali, dreka, radioaktivnega urana, plutonija,...

Skratka, moderno carovnistvo, nic boljse kot vedezevanje in PMSM vredno prepovedi ne pa kakrsnegakoli podpiranja ali (bohnedaj) financiranja iz zdravstvene blagajne. Edini razlog zakaj se ni prepovedana je ta, da ni sama po sebi skodljiva. Bi pa moralo biti prepovedano sluzenje denarja z njo. Mimogrede, se spomnite tiste psohipatke (pardon homeopatke) ki je pacienta ubila tako, da ga je za malarijo zdravila z homeopatskimi zdravili namesto s pravo medicino.

V to, kar pisem, sem dovolj preprican, da javno izzovem vse podpornike homeopatije: prinesite mi steklenicko najmocnejsega homeopatskega zdravila za nespecnost in pripravljen sem narediti "samomor" s tem, da popijem celo flasko naenkrat. Lahko se tudi dobimo na kacjih ridah, ki jih takoj po tem (ali po nekaj minutah, da zacne "ucinkovati") odpeljem :)

In da se razumemo: ne govorim o zdravljenju in zdravilih iz rastlinic, s cimer homeopatija niti pod razno nima nobene veze.

Farmacija ima ogromno kontrapropagande proti zdravemu načinu življenja ker od bolezni bogati. To dela z našim denarjem tudi naša vrla država ker so pač hlapci, prodane duše farmacevtskih lobijev kateri jih podkupujejo.

Daj malo pomisli, clovek.

Za "pridobivanje" hektolitrov homeopatskega zdravila rabis:

- eno kapljico ucinkovine

- hektolitre navadne vode

Se ti to ne zdi fantasticen recept za bogatenje? Ce bi seveda farmacevtske tovarne ne imele tezave, da morajo od sebe dati zdravila, ki preverjeno funckionirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, nekdo je primerjal silicij in vodo in se spraseval zakaj si lahko silicij zapomne zadeve, voda pa ne (verjetno je mislil na racunalniski pomnilnik). Razlika je precej jasna: silicij je kristal, voda je tekocina. V kristalu so molekule (razen termicnega nihanja) vec ali manj pri miru. To je seveda eden izmed pogojev, da lahko na kosu silicija skonstruiramo posebno obmocje (spominska celica), ki je dovolj fizicno in kemijsko stabilno, da zadrzi elektrone, kar proglasimo za 1 ali pa da jim prepreci vdor, kar proglasimo za 0 in s tem shranimo informacijo. Za vodo pa vemo da se molekule privlacijo in vezejo z vodikovo vezjo, da je vodni skupek (cluster) sicer cisto realna struktura (tetraeder z molekulo vode v vsakem vogalu), ampak da ti vodni skupki razpadejo v reda velikosti 10-10 - 10-12 sekund. Kakrsenkoli "spomin" vode je izjemno kratek (se resetira 10.000.000 - 1.000.000.000 krat na sekundo).

Popravljeno . Popravil jokl66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi bolje,kot podtikanje kemično izdelanih in neznanih snovi telesu,ki imajo več stranskih učinkov, kot zdravijo simptomov...in, ki jih tako ali tako že zadosti sprejmemo iz drugih virov..

Hmm, potem se te, ce te prime glavobol, da najti ob kaksni brezi, ko glodas lubje, da ne bi slucajno pojedel kaksne tablete aspirina - saj ves, sintetizirana kemija :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlaga homeopatov je ta, da si voda "zapomni" lastnosti snovi. Ampam dejstvo je, da voda v naravi krozi z dolzino cikla od nekaj dni v atmosferi do nekaj 10000 let. Zakaj si voda zapomni samo lastnosti natanko dolocene "snovi", ki jo v tistem trenutku damo not, pozabi pa na vse ostale snovi. Ce bi verjel v homepatijo, bi me mocno skrbelo, ker bi mi iz pipe v kuhinji tekla najbolj toksicna stvar na svetu - voda, ki je sla preko crknjenih zivali, dreka, radioaktivnega urana, plutonija,...

Skratka, moderno carovnistvo, nic boljse kot vedezevanje in PMSM vredno prepovedi ne pa kakrsnegakoli podpiranja ali (bohnedaj) financiranja iz zdravstvene blagajne. Edini razlog zakaj se ni prepovedana je ta, da ni sama po sebi skodljiva. Bi pa moralo biti prepovedano sluzenje denarja z njo. Mimogrede, se spomnite tiste psohipatke (pardon homeopatke) ki je pacienta ubila tako, da ga je za malarijo zdravila z homeopatskimi zdravili namesto s pravo medicino.

*biologija 6.razred O.Š.-kroženje vode v naravi...vsa voda je najbrž že šla čez dreke,crkovine..ipd. in glede na to,da si tako strokovno 'podkovan',bi lahko vedel,da se voda s kroženjem prečisti :wallbash:

*glede uboja pacienta...vsak se sam odloča za način zdravljenja in, če je on imel tako željo,si je pač sam kriv, ona ga najbrž ni s pištolo silila :blink: ali se je odločil za napačno zdravljenje ali pa je bil čas,da je šel :sleep2:

Hmm, potem se te, ce te prime glavobol, da najti ob kaksni brezi, ko glodas lubje, da ne bi slucajno pojedel kaksne tablete aspirina - saj ves, sintetizirana kemija :)

Ja,bravo,ti pa res vse veš:rolleyes: ...mogoče se pa v tebi skriva kak zametek 'modernega čarovništva' :grim

'''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim kar neki!! Verjameš ne verjameš...A silicij ma lahko spomin voda pa ne??

Sej voda si tut zapomni obliko, če jo daš v zmrzovalnik :-) Kaj drugega pa žal ne ... Ni še noben dokazal, pa so se zlo matral, ker jim je en nablefiral neke zadeve ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cel svet nosi informacije preteklih dogodkov.

Seveda, temu se reče pa kolektivni spomin, pa knjige, pa ustno izročilo, pa taki izrazi se uporabljajo za to ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*biologija 6.razred O.Š.-kroženje vode v naravi...vsa voda je najbrž že šla čez dreke,crkovine..ipd. in glede na to,da si tako strokovno 'podkovan',bi lahko vedel,da se voda s kroženjem prečisti :wallbash:

Kaj pa pravi biologija 6. razreda O. Š. glede tega, da se voda redči z vodo (pa četudi jo zraven tolčeš ob usnjeno sedlu podobno podlago in potem zapakiraš v sladkorne bonbončke)? :)whistle.giftrance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gif

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kod ti prepričanje, da nimam pojma oziroma da sem ravno jaz podlegel "kontrapropagandi farmacije" in ne to "propagandi šarlatanov"?

Uradna medicina je zgleda res hudobna reč. Ne rečem, da so optimalni, ampak hej - daj če se boš z motorjem zložil in si zlomil nogo, me pokliči prosim ali pošlji e-mail, da ti nemudoma na kraj nesreče prinesem te čudežne homeopatske kroglice!

PS: baje da če jih dodaš v bencin ko tankaš, da se v določenih pogojih (če nisi nasprotnik homeopatije) poraba goriva zmanjša za 20%!

Šalabajzerji so povsod, tud med novinarji trance_21_laughing1.gif Sicer pa zdravila in alko ga rulata worship.gif

Če ti spomin zlate ribice hira sem ti že večkat povedal da kar se tiče mehanike zadeva niti ni tako sporna niti se zdravilstvo s tem zares kaj dosti ne ukvarja. Najbolj sporno je dejstvo da je medicina le maloprodaja farmacije (totalno skorumpirane) ki itak ne ve kaj bi še z denarjem a hkrati namerno zastruplja prebivalstvo. Mal si preberi E For aditives pa boš videl kaj vrla medicina požegna kot prehranske dodatke. Če ti ki si tako razgledan tega ne veš je vse to pač zelo, zelo žalostno surrender.gif

Ti pa povem da ti npr. izvin gležnja medicina Mobilizira. kar povzroči atrofijo mišic in okvare hrustanca in potem imaš cel halo z ponovnim vzpostavljanjem normalne mišične podpore. namreč mišice se hitreje razgrajujejo kot nastajajo. Ker je sklep z oslabljenimi mišicami idealno prizorišče za ponovitev vaje je vse skupaj precej butasto oziroma narejeno za butalce.

Po drugi strani pa alternativa zagovarja "pametno" uporabo in blago uporabo poškodovanega gležnja ki zagotavlja okrevanje v 14 dneh namesto v 2 mesecih. Seveda je treba imeti malo mozga u glavi. Normalno te medicina tretira kot Totalno tele ki itak vse dela narobe, in zato je vse treba onemogočit z betonom če je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej voda si tut zapomni obliko, če jo daš v zmrzovalnik :-) Kaj drugega pa žal ne ... Ni še noben dokazal, pa so se zlo matral, ker jim je en nablefiral neke zadeve ...

Včasih tudi niso znali dokazat, da je zemlja okrogla, pa to ne pomeni, da je bla ploščata, a ne?

Tudi če ne verjameš v to, ni treba apriori zanikat zadeve.

Mogoče jo pa kdaj le dokažejo še "znanstveno" :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih tudi niso znali dokazat, da je zemlja okrogla, pa to ne pomeni, da je bla ploščata, a ne?

Tudi če ne verjameš v to, ni treba apriori zanikat zadeve.

Mogoče jo pa kdaj le dokažejo še "znanstveno" :closedeyes:

Hec je ko so sodobni znanstveniki pred kratkim odkrili meridijane v človeškem telesu katere kitajčki obravnavajo že 2000 let surrender.gif

Zdej je pa zabavno ker dohtarji niti ne vedo kaj z njimi počet tongue.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!