Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

pred 20 urami, Buschi pravi:

 

Pa ne rabiš za to kaj velikega. Jaz sem že v štartu vedel, kaj rabim in sem to kupil: Fiat scudo, 9 zicer in tadolgi.

Tako sem letos na morje peljal v njem dva motorja, XT-ejko in aprilijinga 125 ETX-a, hrano za dva tedna(ker na hrvaškem ne kopujem hrane), vso postelnino in cote za štiri ljudi za dva tedna, vso motoristično oprremo za 4 ljudi + 2 kufra za motorje, PS4+24'' monitor, pa leptopi in podobne zadeve. Še sekret papir sem peljal dol, pa tri platoje mleka in enih deset luštovih škatel hrane...aja, to sem že napisal... pa un dormeo navložek. Pa če bi mi zmaj, dovolil, je še bil prostor za beograda + štirko. Na kljuki pa 4 becikle.

Aja, pa 4 ljudi.

Audi karavan, prikolica, gor dva gumenjaka, mopi, marele, 3×bicikl, hrana sam nekaj, kar bi se v 14 dneh doma pokvarlo. Vse ostalo kupimo tu, jemo velik zunaj, razn zajtrk, prigrizki itd. Ji ne pustim glih nekaj kuharit, saj to dela skoraj vsak dan doma, dopust naj bo tud za njo. Apartma 50m od morja = 600€ za 14 nočitev, drago se mi ne zdi v primerjavi z Slo obalo, prej poceni.

Največji strošek je rent vodnih skuterjev, 4kolesniki, vstopnine in razne smeti, ki jih moje tri kupujejo. Magistrala pa v soboto nazaj domov, postanek senj, pa poslovno Ilirska in Logatec. 

Bombastično !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne zgleda tolk slabo, jutri dol, v soboto na glavo, ker bo pljuckal skos, nedelja pa spet ok kaze? Al js narobe gledam :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj poznavalci jadranke :)

 

Trenutno je cesta od Senja do Novih Vinodolskih zaprta za enosledna vozila, na spletni strani Windyty pa kaže da se bo veter tekom dneva umiril. Se splača iti na pot proti Rijeki ali je bolje da grem v Senju proti Vinici?

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kmet2 pravi:

Mal zamudil, ravno ženo in psičko peljal na večerjoB)

 

received_664575517260530.jpeg

In psička kar brez čelade ti ti ti, ti bo Borutt kazen napisal....

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Mič_15 pravi:

Oj poznavalci jadranke :)

 

Trenutno je cesta od Senja do Novih Vinodolskih zaprta za enosledna vozila, na spletni strani Windyty pa kaže da se bo veter tekom dneva umiril. Se splača iti na pot proti Rijeki ali je bolje da grem v Senju proti Vinici?

 

LP

pejt na pir in počaki :P 

p.s.

pir pomeni kufe .. al pa kakšno dobro malco, ki vsebuje vitamin odojk al pa jagnjeta ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 56 minutami, maus pravi:

pejt na pir in počaki :P 

p.s.

pir pomeni kufe .. al pa kakšno dobro malco, ki vsebuje vitamin odojk al pa jagnjeta ;)

 

Jaz sm namest odojk prebral dojk, a to ma vitamine ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, isarajli1 pravi:

Jaz sm namest odojk prebral dojk, a to ma vitamine ?

vse ma vitamine .. al cuzaš, al glodaš :lol1: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Mič_15 pravi:

Oj poznavalci jadranke :)

 

Trenutno je cesta od Senja do Novih Vinodolskih zaprta za enosledna vozila, na spletni strani Windyty pa kaže da se bo veter tekom dneva umiril. Se splača iti na pot proti Rijeki ali je bolje da grem v Senju proti Vinici?

 

LP

Trenutno ni več zaprta :D HAK

Danes po mojem ne bo panike. Od ju3 popoldan kaže naraščanje.

pred 17 urami, DinDiin pravi:

Sej ne zgleda tolk slabo, jutri dol, v soboto na glavo, ker bo pljuckal skos, nedelja pa spet ok kaze? Al js narobe gledam :D 

nedelja nič kaj lepo, če gledam Senj. Burja se ju3 okrepi, v nedeljo pa nekje isto..zaenkrat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Quest pravi:

Ravnokar mimo. Nič zapore. Sam gassa

Danes do večera bo qul...škoda ker se mi ne da :(, bi kar šel gor dol, ampak sem rekel da nikoli več po šihtu. Namreč ustanem ob treh odkrevsam 300-500km, potem pa na jadranko dremuckat. Ne gre, sem imel preveč "situacij" prav zato ker sem sanjal. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Mič_15 pravi:

Sm moji reku da naj da dojko ven, drugace jo lahko odpihne, pa ni za stvar :BUA:

obvezno proti vetru, ker če da v smeri vetra se lahko napne kot jadro in vaju bo odneslo v morje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav.

Kot sveži motorist bi se odpravil na furo:bike: po Jadranski magistrali, seveda z boljšo polovico:love1:

Zanima me do kje naj za prvič greva, kje prespati in kaj videt. Vreme bo zdržalo? V mislih sem imel 3dni 2noči:)

Ne rabva zdj najbl fenci prenočišča, bolj pomembno je, da bo motor zjutraj še vedno čakal na naju.

Kako je kaj z radarji in kaznimi na hrvaškem? Drži 10-20kmh okol 70eur? Ne mislim divjat samo nikoli se ne ve..

Štartala bi tor/sre če bo vreme.

 

Hvala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 50 minutami, Moto999 pravi:

Pozdrav.

Kot sveži motorist bi se odpravil na furo:bike: po Jadranski magistrali, seveda z boljšo polovico:love1:

Zanima me do kje naj za prvič greva, kje prespati in kaj videt. Vreme bo zdržalo? V mislih sem imel 3dni 2noči:)

Ne rabva zdj najbl fenci prenočišča, bolj pomembno je, da bo motor zjutraj še vedno čakal na naju.

Kako je kaj z radarji in kaznimi na hrvaškem? Drži 10-20kmh okol 70eur? Ne mislim divjat samo nikoli se ne ve..

Štartala bi tor/sre če bo vreme.

 

Hvala.

 

 

1. kazni, v naseljih priporočam vožnjo po omejitvah, pa ne bo kazni, pa tudi prometa je ogromno in je nevarno. Izven naselja običajno ni kontrol, pa z ozirom da si svež motorist, raje uživaj. 90km/h je več kot dovolj.

2.vreme kot kaže bo, vsaj do četrtka, poglej povezave na vrhu

3. za 3 dni bi jaz šel do Paklenice, pa tam 2 dni prespal. prosti dan pa lahko skočiš na Pag, ali pa slapove Zrmanje, mal na velebit, ali pa okoli novigradskega morja, al pa se sončiš na obali :D

4. do Paklenice je nekje 5 ur mirne vožnje cca 300km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

 

1. kazni, v naseljih priporočam vožnjo po omejitvah, pa ne bo kazni, pa tudi prometa je ogromno in je nevarno. Izven naselja običajno ni kontrol, pa z ozirom da si svež motorist, raje uživaj. 90km/h je več kot dovolj.

2.vreme kot kaže bo, vsaj do četrtka, poglej povezave na vrhu

3. za 3 dni bi jaz šel do Paklenice, pa tam 2 dni prespal. prosti dan pa lahko skočiš na Pag, ali pa slapove Zrmanje, mal na velebit, ali pa okoli novigradskega morja, al pa se sončiš na obali :D

4. do Paklenice je nekje 5 ur mirne vožnje cca 300km.

...a to povprečna hitrost...al max na najhitrejšem odseku?

... jebenti... malo gledam tele podatke za vreme... pa moram it malo na izobraževanje,....ne morem samo zgledat pameten in buljit v slikce... če jih ne razumem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Zivnorc pravi:

...a to povprečna hitrost...al max na najhitrejšem odseku?

... jebenti... malo gledam tele podatke za vreme... pa moram it malo na izobraževanje,....ne morem samo zgledat pameten in buljit v slikce... če jih ne razumem...

max dovoljena. Je pa en hud haklc, ko voziš po regulah ali še počasnej. Ponavadi "paseš zijala" in takrat se največ šita zgodi, preverjeno.

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Moto999 said:

Pozdrav.

Kot sveži motorist bi se odpravil na furo:bike: po Jadranski magistrali, seveda z boljšo polovico:love1:

Zanima me do kje naj za prvič greva, kje prespati in kaj videt. Vreme bo zdržalo? V mislih sem imel 3dni 2noči:)

Ne rabva zdj najbl fenci prenočišča, bolj pomembno je, da bo motor zjutraj še vedno čakal na naju.

Kako je kaj z radarji in kaznimi na hrvaškem? Drži 10-20kmh okol 70eur? Ne mislim divjat samo nikoli se ne ve..

Štartala bi tor/sre če bo vreme.

 

Hvala.

 

 

Vozi previdno in ne pre(pocasi). 

Do Karlobaga so ovinki lepo odprti, od Karlobaga do Paklenice se par ovinkov zalomi, tako da previdno :) 

Je pa dol se zmeraj ohromno prikolicarjev in penzionistov ki nevejo kam bi zavili.. :( 

 

Jaz bi sel na tvojem mestu tako kot je napisal Dami. Za v eno smer gres cez Pivko/Knezak za nazaj pa cez Delnice :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, KARMEN1 pravi:

Od Karlobaga do Paklenice so ovinki za dušo....najlepši.....

Komaj čakam, da gredo turisti domov.

pa radarji tut :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!