Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

Ob 5. 7. 2022 ob 20:57, solorider pravi:

Še sem dol...:lol1:

.... že spet...    :dry:

 

 

 

:P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Zivnorc pravi:

.... že spet...    :dry:

 

 

 

:P 

Moj mesec... 😂

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Krčki most je šlo, so ga odprli. 

Mal piha ni hudo in jasno👍

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2022 ob 20:57, solorider pravi:

Pihat je začelo! 

 

 

.

Še sem dol...:lol1:

20220705_203233.jpg

Duva 😀

20220708_203043.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po odprtju Pelješkega mosta.......

Možda ne znate, ali na svečanosti otvaranja Pelješkoga mosta točila su se vina iz Istre. A možda ne znate ni ovo: nakon otvaranja Pelješkoga mosta najbrži put do Dubrovnika vodi Jadranskom magistralom, preko Neuma i granice s Bosnom i Hercegovinom, koju je Hrvatska htjela izbjeći gradeći upravo Pelješki most.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kurba ce bi tale HAK gledov bi se sam ene trikrat na let po jadranki pelov😡

Pihal je pa glih tok kolk sm se hit pelov...

Screenshot_20220731-073408_Chrome.thumb.jpg.a724dcba11c219b0bd45b46084f93ddb.jpg

20220731_085719.jpg

20220731_085725.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majo kasno paljenje 🤣 za obsedence z birokratskimi prepovedmi, za ljudi ki ne znajo živet brez 100% upoštevanja zapovedanih omejitev pa spadaš (spadam) med avanturiste, če grem mim hak table *zatvoreno* za prvu kategoriju 🤣

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker na dopustu mi veter pomeni veliko, malo vem o veternih pogojih o Hrvaški obali.

Tu je (dokaj) realna slika vetra in tudi napovedi so kar natančne:

https://meteo.hr/prognoze.php?section=prognoze_model&param=ala_k&el=web_uv10_SENJ_

Če HAK obvešča tudi o zapori za 1.razred na A1 relacija Sv.Rok-Maslenica in obratno potem je upoštevanjem prepovedi za Jadranko pametna odločitev. 

Pri vožnji v burji se najbolj nevarni sunki in spreminjanje smeri vetra v le-teh.

Bi pa bilo zanimivo vprašati HAK, kdo in pod kakšnimi pogoji določa zaprtje cest. Lahko pa se kakšen pomembnež pelje po Jadranki in ga motijo prikoličarji in avtodomovi😉.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Kaldu pravi:

Bi pa bilo zanimivo vprašati HAK, kdo in pod kakšnimi pogoji določa zaprtje cest. Lahko pa se kakšen pomembnež pelje po Jadranki in ga motijo prikoličarji in avtodomovi😉.

Pomoje na uč .. tako kot uni "semaforji" ob zaporah, ki vzdigujejo rdeče in zelene zastavice ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kaldu pravi:

Ker na dopustu mi veter pomeni veliko, malo vem o veternih pogojih o Hrvaški obali.

Tu je (dokaj) realna slika vetra in tudi napovedi so kar natančne:

https://meteo.hr/prognoze.php?section=prognoze_model&param=ala_k&el=web_uv10_SENJ_

Če HAK obvešča tudi o zapori za 1.razred na A1 relacija Sv.Rok-Maslenica in obratno potem je upoštevanjem prepovedi za Jadranko pametna odločitev. 

Pri vožnji v burji se najbolj nevarni sunki in spreminjanje smeri vetra v le-teh.

Bi pa bilo zanimivo vprašati HAK, kdo in pod kakšnimi pogoji določa zaprtje cest. Lahko pa se kakšen pomembnež pelje po Jadranki in ga motijo prikoličarji in avtodomovi😉.

prije jedno 8-10 godina sam bio po noci na autoputu izmedju Splita i Zadra. Ogranicenje na 40km/h zbog kise. Kise nigdje! 

Nazvao sam policiju i pitao ih za zdravlje! Ponajprije mentalno zdravlje! Jedan od najsigurnijih autoputeva u EU ograniciti na 40km/h?!?!?

 

Njihov odgovor: stvarno nam je zao. Izgleda da su klinci iz kontrole autoceste opet nesto opako zeznuli. Kod sljedeceg prolaza izbog zeljezne konstrukcije gdje je bio semafor sa ogranicenjem brzine kretanja je pisalo 100km/h.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bljak enega plehovja danes

 

20220801_125448_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jučeri zvečer...je blo videt preci da bo danes spet vroče 😁

20220803_205516_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 7. 2022 ob 10:04, drmr69 pravi:

Kurba ce bi tale HAK gledov bi se sam ene trikrat na let po jadranki pelov😡

Pihal je pa glih tok kolk sm se hit pelov...

 

 

 

...a pa se vi to večkrat na let to dol vozte, al kako?!?....       :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Kr neki z jadranke 😁

20220812_112915_HDR.jpg

20220812_110010_HDR.jpg

20220812_103830_HDR.jpg

A ni bil asfalt včasih na Jadranki.?

🤔😁😂🏍️

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, hajamoto pravi:

A ni bil asfalt včasih na Jadranki.?

🤔😁😂🏍️

 

bil, sam je ta teden tok pihalo, da ga je v morje odneslo, a nč ne slediš hak napovedi? :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, DAMI34 pravi:

bil, sam je ta teden tok pihalo, da ga je v morje odneslo, a nč ne slediš hak napovedi? :P

 

O jžeš Marija. Sm mu planiran da grem dol 25.6.26 na 10 obletnico,  k sem bil zadnjič dol.  Zgleda,  da ne bo nič. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, hajamoto pravi:

O jžeš Marija. Sm mu planiran da grem dol 25.6.26 na 10 obletnico,  k sem bil zadnjič dol.  Zgleda,  da ne bo nič. 😁

bo bo, bodo Kitajci k so most zgradili na novo preplastili jadranko, plus izletne cone bodo naredili :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!