Skoči na vsebino

Jadranska magistrala


jemcek
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

KORISTNE POVEZAVE (klikni me):

*vremenska napovedMeteo Hrvaška , Ilmeteo EU , ventusky-padavine, veter interaktivna mapa

*razmere na cesti: HAK  *gibanje padavindež in oblaki , Yr *veterWindy,  *livecam: kamere hrvaška , kamere live HR  radarji: https://m.hak.hr/map.asp?t=880&g=0 

datoteke za radarje by Snečer

BEST OF JADRANKA (jagodni izbor iz teme jadranska magistrala, ter povezave na potopise okrog jadranke, otokov itd..)

Priporočene objave

V petek sem se (dol grede) okrog 16h ustavil pri Dinkotu. Motorista nobenega, je bilo pa kar nekaj alpinistov... Legendarni šef je gostu za sosednjo mizo rutinirano hitel "odpirat" prinešeno ribo... To je pred leti tudi meni enkrat napravil, pa sem mu prijazno omenil, da ni nobene potrebe, da si znam ribo pravilno razkoščičit tudi sam, čeprav ne živim na Jadranu... 

V nedeljo (nazaj grede) sem potegnil relacijo Gračac-Gospič pa čez Velebit na Karlobag. Krasna cesta. Malo naprej, proti Senju, sta me na enem odseku pri 120/h prehitela dva s skritimi tablicami. Projektila sta tako poknila mimo, da se mi je zazdelo, kot da sem pri miru... V Senju sem videl ti dve raketi parkirani na pomolu. Tablici "na pantih" spodviti pod sedežem. Se nisem trudil gledat od kod sta doma. Srečno še naprej, obema...

Skratka, 850km v fantastičnem vremenu, pa tudi lepo druženje je bilo na trgatvi.

Fotk nimam nobenih, tako da zna biti, da tudi tale post "ne vela". 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

 

V nedeljo (nazaj grede) sem potegnil relacijo Gračac-Gospič pa čez Velebit na Karlobag. Krasna cesta.

Meni je pa Senj-Gospič-Gračac ali pa obratno za žile rezat. ☹️

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MARE 65 pravi:

V soboto je  GP sprint dirka, v nedeljo GP dirka :P

bomo dirkal po jadranki :P

 

pred 44 minutami, Frenk 67 pravi:

Meni je pa Senj-Gospič-Gračac ali pa obratno za žile rezat. ☹️

se strinjam. Malce bolj znosna je Karlobag-Gračac. No dokaj hitra in ravna je...to je pa vse, pa 2x greš ćez Velebit, kar ma svoj čar

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

pa 2x greš ćez Velebit, kar ma svoj čar

Res je, sploh, če je gužva.  😬

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Frenk 67 pravi:

Res je, sploh, če je gužva.  😬

Frenk, ti hodiš dosti na Krk. A veš (iz svojih izkušenj) morda za kakšno omembe vredno gostilno kje na Krku. Poleg te, kjer smo se že parkrat ustavili...

santek.jpg.0a992a29db3e36b9581aa3dd1324630f.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js vem za eno. Dobra hrana (vsaj meni)je pri trajektu za Lošinj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

js vem za eno. Dobra hrana (vsaj meni)je pri trajektu za Lošinj. 

... e jebenti... je lihkar odplul...   :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, izibajker pravi:

Frenk, ti hodiš dosti na Krk. A veš (iz svojih izkušenj) morda za kakšno omembe vredno gostilno kje na Krku. Poleg te, kjer smo se že parkrat ustavili...

santek.jpg.0a992a29db3e36b9581aa3dd1324630f.jpg

 

Nam je zaenkrat najboljša Forza v Baški. Izjemna hrana pa ne tko pretirane cene kod ponekod.

pred 12 urami, DAMI34 pravi:

js vem za eno. Dobra hrana (vsaj meni)je pri trajektu za Lošinj. 

Ni zadost dober meni, če hrana ni dobra.  😂

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Zivnorc pravi:

... e jebenti... je lihkar odplul...   :huh:

e vidiš, to ti je fast food :P

 

pred 6 urami, Frenk 67 pravi:

 

Ni zadost dober meni, če hrana ni dobra.  😂

mal ga posoliš, popopraš in walaaa 😛

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 10. 2023 ob 10:55, izibajker pravi:

V petek sem se (dol grede) okrog 16h ustavil pri Dinkotu. Motorista nobenega, je bilo pa kar nekaj alpinistov... Legendarni šef je gostu za sosednjo mizo rutinirano hitel "odpirat" prinešeno ribo... To je pred leti tudi meni enkrat napravil, pa sem mu prijazno omenil, da ni nobene potrebe, da si znam ribo pravilno razkoščičit tudi sam, čeprav ne živim na Jadranu... 

V nedeljo (nazaj grede) sem potegnil relacijo Gračac-Gospič pa čez Velebit na Karlobag. Krasna cesta. Malo naprej, proti Senju, sta me na enem odseku pri 120/h prehitela dva s skritimi tablicami. Projektila sta tako poknila mimo, da se mi je zazdelo, kot da sem pri miru... V Senju sem videl ti dve raketi parkirani na pomolu. Tablici "na pantih" spodviti pod sedežem. Se nisem trudil gledat od kod sta doma. Srečno še naprej, obema...

Skratka, 850km v fantastičnem vremenu, pa tudi lepo druženje je bilo na trgatvi.

Fotk nimam nobenih, tako da zna biti, da tudi tale post "ne vela". 

domačini dajo dol tablice

na forumu so debatirali, da to majhen prekršek...

to so samomorilske grupe, videl na d1, kako letijo v ovinek

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ekonomičen pogled na jadranko, zakaj bi plačeval. Od dol tablice, do nalepko čez cifro, do "vem kje so radarji". Vse vela :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 10. 2023 ob 6:27, Frenk 67 pravi:

Nam je zaenkrat najboljša Forza v Baški...

Ja, mislim da smo tudi tam pred leti enkrat že jedli... Ko smo si šli pogledat akvarij, ki je v bližini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, izibajker pravi:

Ja, mislim da smo tudi tam pred leti enkrat že jedli... Ko smo si šli pogledat akvarij, ki je v bližini...

Jp, akvarij je kakšnih 20 metrov naprej, gor po ulici.  Ne vem pa kakšna je bila hrana pred leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Snečer pravi:

na forumu so debatirali, da to majhen prekršek...

to so samomorilske grupe, videl na d1, kako letijo v ovinek

 

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

to je ekonomičen pogled na jadranko, zakaj bi plačeval. Od dol tablice, do nalepko čez cifro, do "vem kje so radarji". Vse vela :P

Verjetno bi kronik tudi vedel kaj pokomentirat na to temo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve kakšna meja vetra je da odprejo jadranko, plan imam it jutri dol ampak izgleda da nic ne bo ker je ze dva dni zaprta, ampak po kameri v Senju kjer ponavadi zmeraj najbolj piha ni videt da piha🤔

  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, djexxtreme pravi:

Mogoče kdo ve kakšna meja vetra je da odprejo jadranko, plan imam it jutri dol ampak izgleda da nic ne bo ker je ze dva dni zaprta, ampak po kameri v Senju kjer ponavadi zmeraj najbolj piha ni videt da piha🤔

10m/sec že zapirajo. Vendar je bolje pogledati vremensko napoved. Pri nas se umirja (Vipavska dolina), verjetno se bo tudi na jadranki. Običajno zamuja sprememba od pol do enega dneva v primerjavi z nami. Sicer pa meteo tak pravi za jutri:

Djelomice, popodne i prema kraju dana i pretežno sunčano. U jutarnjim satima u unutrašnjosti je moguća mjestimična magla, ponajprije po kotlinama i uz vodene površine.

Na kopnu će biti slabog, u gorju i umjerenog, sjevernog i sjeveroistočnog vjetra. Na Jadranu će tijekom jutra puhati slaba i umjerena bura, u nastavku dana slab do umjeren sjeverozapadni, uz obalu i jugozapadni vjetar.

Jutarnje temperature zraka u kopnenim predjelima od 8 do 13 °C, u morskim između 16 i 20 °C; najviše dnevne u unutrašnjosti zemlje između 22 i 25 °C, u gorju malo niže, a na obali i otocima te u unutrašnjosti Istre i Dalmacije od 25 do 28 °C.

Popoldan bi moralo biti vse odprto.

Na vrhu strani so vsi živi linki, od vremenske, do cest. ampak ja, kot sem rekel, jutri se umiri. Ta moment je vse odprto. image.png.3550c051e90f7f552152488ac45ab57e.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super odlično ko sem pisal prejsnji post je bilo se zaprto, sedaj vidim da so ze odprli tako da bo jutri akcija verjetno se zadnjic letos👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst bom z avtom...nalašč bom oviral promet pa 40km/h vozu in sekal ovinke :P

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

jst bom z avtom...nalašč bom oviral promet pa 40km/h vozu in sekal ovinke :P

 

 

 

Da ne boš brez špeglov ostal... :lol1:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zgleda da bo v soboto spet Sprint dirka po Jadranki, v nedeljo pa veliki finale. Prejšnji vikend je bilo res noro, no je tudi spokalo pred Sv.Jurajem, ampak vsaj brez resnih telesnih poškodb,  če odštejemo polomljene motorje , ki so ležali na kupu. Je pa izjavil policaj, da bodo ta teden naredili več kontrol po Jadranki: Najbrž klasika - v Karlobagu kontrola tablic, pa kaki dve pištoli v Dragi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!