Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

A slučajno kdo ve kako je glede kalupov pri HJC RPHA ST npr...sta L in M razlika samo v oblazinjenju ali tudi školjki? Imava z mojo M in L številko glave in če nebi bila všeč meni OK bi jo teoretično lahko dal njej z ožjimi ličnicami?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me kako se rpha st obnese na nakedu? Sem si narocu eno tisto pocen italijansko.... Seveda sem prej probal pri konkurenci... Imam sicer slabo vest sam kaj ko so 100€ cenejše v tujini...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zračna, na Hornetki je glasna (čepki skoraj nuja), pinlock je nekaj najboljšega na svetu, preglednost super, lahka, meni osebno super. 

Je pa glasna. Sam lepa in udobna :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, znj pravi:

Zračna, na Hornetki je glasna (čepki skoraj nuja), pinlock je nekaj najboljšega na svetu, preglednost super, lahka, meni osebno super. 

Je pa glasna. Sam lepa in udobna :)

Hvala. JAz imam R1150R upam da ne bo preglasna, drugače bom kar zamenjal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlična čelada. Na mojem R1150R se odlično obnese po prvih parih kilometrih. Je izjemno tiha, zelo dober sončni vizir čez katerega hvalabogu še vedno nekaj vidim skozi, korekcijska očala odlično padejo notr in ne motijo, na tem motorju sem pri compacotu tudi probal xlite x661 ki je mogoče za odtenek lažja po občutku ko jo nosiš po rokah, sončni vizir mi je tam sicer še malo bolj všeč - barva vizirja. Je pa glasnejša defenitivno, sončni vizir mi je drgnil ob korekcijska očala, in pa motil me je luft med sončnim vizirjem in spodnjim delom čelade. Čelada mi je sicer dobro prilegala na glavo. Glede številke HJC sem probal V BS centru RPHA 10+ in RPHA 11. Obe sta mi dejansko fenomenalno sedli na glavo kljub odličnemu oprijemu glave me čelada ni nikjer tiščala, ker se je nekako izkazalo da je školjka RPHA 10+ praktično ista kot na ST sem tvega in naročil na blef. Ker sem želel ST varijanto in ker v BS centru niso imeli niti ene številke M sem začel gledati tujino. Tako da tale italijanska varijanta je odlična za dobrih 200€ s poštnino. Namreč tista kacija za 199€ ne velja več. 

Srečno vožnjo

 

Lp ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Je imel kdo že možnost stestirati HJC R-PHA 70 čelado? Deluje mi kot nekaj vmes med R-PHA ST in R-PHA 11. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, jl79 pravi:

Je imel kdo že možnost stestirati HJC R-PHA 70 čelado? Deluje mi kot nekaj vmes med R-PHA ST in R-PHA 11. 

Jaz sem jo imel samo na glavi. Ne vem če mi je všeč, podbradnik je bolj za provizoriš, teža občutno večja od 11,  cena tudi. Oblika mi nekako ni všeč ker ima zadaj čudno puščeno stopnico, ki ne vem čemu je namenjen. Me pa zanima koliko je tišja če kaj od predhodnice ter rpha 11...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Nekaj časa bo ta na moji buči :panic:.

FG ST, jutri jo probam :kva2:

20170829_202419.jpg

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam FG ST in  in sem zaenkrat kar zadovoljen. Sončni vizir je odličen in enostaven za uporabo, ni preveč glasna glasna ni preveč in tudi na veter ni preveč občutljiva (vsaj na mojem mopedu je tako).

Se mi pa zdi, da ležišča za zvočnike od komunikacije nekako niso tam, kjer imam jaz ušesa in zato malo slabše slišim sogovornika kot pri prejšnji piksni. Bom moral prestavit ušesa....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pred 4 urami, Blisk1 pravi:

Našel sem še eno identično stran, kot tista ameriška kjer sem jaz kupil, samo da ta je Italjanska

http://www.openroad3d.com/rpha-max-evo-c-5_200.html

oz. še dve

http://www.franceschisrl.it/rpha-max-evo-c-7_214.html

 

A imaš / imajo izkušnje s kakšno od teh dveh štacun?

Nekam nevarno nizke cene so. Lahko se pa motim.

Popravljeno . Popravil berlingo66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam kupil sem v eni identični štacuni, zadeva pride iz Kitajske, računam ta teden. Čelado bom potem nesel v trgovino in primerjal če je res original, če ni pošljem nazaj in denar nazaj.

Te štacune rasejo očitno kot gobe po dežju ena za drugo in vse so identične, edino na zunaj malo drugačne. Vse so registrirane letos.

In vse zahtevajo bančno kartico, nobena nima paypal. Preverjal sem par teh za prevaro itd. Pa nobenih objav, popolnoma nič, da bi kdo karkoli napisal čez kakšno od teh spetnih strani. Ne vem kaj ti naj rečem, kupi kako manjšo zadevo pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Blisk1 said:

Ok hvala za info. Ne zdaj bom vzel tole.

...

A lahko ena prošnja? Me ista muči, sicer v črno-rumeni in XS, ampak a mi lahko vseeno sporočiš kakšna je trenutna cena v čarliju, če boš že raziskoval? :blush:

Popravljeno . Popravil lucif3rka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 10. 2017 at 11:11 AM, Blisk1 said:

Ok hvala za info. Ne zdaj bom vzel tole.

 

Poročaj kako je (hrup, lega na glavi itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa izdelava, pa praši trgovce če je original (reči, da si jo dobil v dar ali kaj takega :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 minutes ago, znj said:

Poročaj kako je (hrup, lega na glavi itd...)

Ti ne bo koristilo kaj dosti. Imam ogledano, pa ne upam kupit brez testne vožnje. Pred nakupom obvezno testiraj na svojem motorju!! Jaz sem probal recimo x-1004, sicer vrhunska čelada, po kvaliteti izdelave boljša od HJC Rpha Max Evo, pa mi pri 100 km/h že tako žvižga na zgornjem zračniku, da bi jo po eni uri vožnje odpisal. Če minimalno spremenim pozicijo na motorju pa je odlična. 

Rpha Max EVO zelo lepo sede na glavo, kar je  verjetno posledica zelo mehkega oblazinjenja, tudi na testih jo pohvalijo. Ima pa eno, vsaj zame, veliko napako. Mehanizem za premikanje sončnega vizirja deluje zelo ceneno, pa bi spregledal zgrešen položaj na vrhu glave, če ne bi deloval tako "plastik fantastik". Nekdo je že komentiral, da mu je začel gumb za preklop vibrirati med vožnjo, v kar ne dvomim, pri tako nenatančni izdelavi. Ko sem  jo prvič pomerjal me je zmotil še visok položaj sončne zaklopke v najnižji poziciji, ob straneh se mi je zdel previsoko prirezan, zato sem jo enostavno takoj izločil iz izbora... Pri ponovnem pomerjanju (druga čelada enake velikosti) pa tega nisem več opazil.. čudno to.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 10. 2017 ob 12:20, lucif3rka pravi:

A lahko ena prošnja? Me ista muči, sicer v črno-rumeni in XS, ampak a mi lahko vseeno sporočiš kakšna je trenutna cena v čarliju, če boš že raziskoval? :blush:

Cena je s popustom 345€, zato sem jo vzel v FC shop v nemčiji kjer je cena 300€ in 8€ poštnina.

Kar se tiče hrupa, meni se ni zdela glasna, zračna je dovolj, težko bi karkoli več povedal, ker nisem imel prilike probat druge čelade in se vozit. Sedi pa na glavi vsaj meni bolje kot nolan. Je pa zelo lahka in mi je zato všeč.

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
On 10/9/2017 at 12:20 PM, lucif3rka said:

A lahko ena prošnja? Me ista muči, sicer v črno-rumeni in XS, ampak a mi lahko vseeno sporočiš kakšna je trenutna cena v čarliju, če boš že raziskoval? :blush:

V KMC-ju so znižali cene. FC moto ima dodatno - 10% Discount on everything. Also reduced. Code: FCM10

Izbor velikosti je že zelo omejen, morda pa najdeš kaj zase. 270€ je kar dobra cena.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Celada  je super,  sam  sicer ne uporabljam  tega  notranjega soncnega vizirja,  ker  sem   kar  temen  vizir  dokupil....  Drgac  je  pa  huda,  pa tele  nove  poslikave so  prov  lepe!  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!