Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Včeraj končno sprobal novo HJC FG ST. Za začetek OK, ampak za kakšno bolj konkretno oceno bom moral naredit kak km več. Eno zadevo sem pa precej ugotovil. Pozabil sem namestit podbradni ščitnik in pol sem klel, ker mi je preveč pihalo v čelado, pa še piš vetra mi je stalno vklapljal komunikator.

Prejšnja čelada je imela ta ščitnik fiksen in zato se seveda včeraj, v valu navdušenja, ker se bom končno spet usedel na moped, niti slučajno nisem spomnil nanj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čelada tudi mene zanima, zato kar sproti poročaj.

Predvsem glasnost in prepihavanje (seveda sedaj, ko si dal mrežico gor).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pihanje je zelo odvisno od tipa motorja in kje sediš. Recimo z isto čelado, moji zadaj ne piha nič, meni pa ja, ker sem bolj naprej nagnjen in se veter od psi odbije v podbradni del. Goliči ponavadi nimajo problemov, če imaš mrežico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom  ob prvi priliki (če se bom le spomnil...) vzel s seboj še ta staro piksno, da bom lahko direktno primerjal. Po par mesecih (motoristične) suše je namreč težko realno ocenit, katera je glasnejša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam HJC FG 17 in Scorpion Exo 500 air.

Scorpion je za moj okus preveč prepišna in veliko preglasna (voženi sta na istem motorju, vozim jaz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz imam (sem imel) 1000-ko in ni bila nič kaj prepišna - seveda na mojem motorju. Ker na vsakem je malo drugače (kot pravilno trdi DAMI34)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/10/2017 at 7:29 AM, znj said:

Zdravo.

Sam sem jo kupil tukaj (zahvala gre flight69): 

https://www.motoabbigliamento.it/casco-integrale-hjc-rpha-st-dabin-mc5

 

So jo pa zdražali za 20€ (dal sem 199€ brez poštnine).

 

Naročil sem 4 (nedelja) čelada je prispela včeraj 9-ega. Sam študiram v Ljubljani in sem jo naročil domov na primorsko tako, da danes/jutri jo odprem, poslikam in postam tukaj slike :)

Še vedno je 199 EUR. Ko se registriraš in jo dodaš v košarico, se cena zniža iz 219 na 199. :) 

Bi jo kupil, pa sem pred tem glih eno drugo vzel, tak da pač smola... :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Arzen pravi:

Kako si upate kupovat čelado preko neta ne da bi jo probali? 

jaz sem jo kupil, Rpha ST. Prej sem imel Rpha 10+, mal sem preveril in sta školjki enaki. drugače pa res ne priporočam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 2/27/2017 at 9:03 AM, Arzen said:

Kako si upate kupovat čelado preko neta ne da bi jo probali? 

Saj jo probaš prej pri nas, potem pa naročiš isto številko. Nima kaj bit, razen tega da lahko prišparaš kr nekaj evrov.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

teoretično res, ampak v praksi se pa lahko zalomi.

Namreč proizvajalci (ne vem če vsi, nekateri pa gotovo) imajo različne notranjosti za različne trge (Evropa, Azija,...) in če jo kupiš po netu, moraš biti ziher, da je izvedba čelade enaka kot tista, ki si jo probal.

S tem da ne trdim, da je to pri HJC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kupiš iz Nemčije ali Italije, je skoraj zagotovo ista velikost. Po navadi pa naročamo iz DE ali IT, tako da mislim da ni bojazni. Kitajskih čelad pa mislim da nihče noče, hehe.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, kitajskih noče nihče. Vprašanje je le, od kje je prodajalec iz EU dejansko nabavil robo. Uradni distributer bi vsaj načeloma moral imeti preverjeno poreklo - torej namensko za EU, razni internetni (pre)prodajalci pa nabavljajo tam, kjer dobijo boljše pogoje.

Skratka, nabavljat pri preverjenem trgovcu, pa bi vsaj načeloma moralo biti OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel Rpha10, brez +. Tisto, prvo serijo. Se cakat sem jo moral, da je prisla v Slo. V cca12kkm zamenjal en vizir, en mehanizem vpetja vizirja in kar naprej izgubljal nastavke za pin lock. V kasnejsi verziji (+ mislim da), so to baje resili tako, da so te nastavke prisrafali. 

V celado mi je neprestano pihalo nekje na desni strani. Ker sem nosil kontaktne lece, je bilo to zelo nadlezno, saj se mi je oko neprestano susilo. 

V splosnem nad celado nisem bil razocaran, nisem pa bil tudi navdusen. Nekje na sredini, bi rekel. Zdaj sem kupil novo, druge znamke, za se enkrat vec denarja, pa bom videl, ali je tudi muzike toliko vec. Hjc ima privlacno ceno in res hude dizajne, kar je verjetno razlog, da jih toliko vidimo na cesti, ostalo pa se mi ni zdelo nek top sh%t

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 1. 12. 2016 ob 8:21, mladench pravi:

... in novi model HJC rpha 70 :)

rpha 70.png

 

A je že kdo slučajno nabavil to novo čelado? Kakšne izkušnje in kje bi jo pri nas lahko imeli? ...se ravno odločam med Schuberth sr1 in HJC RPHA 11 pa sem opazil slednjo in mi je zelo ušeč...me prav zanima kok kj ropota in se obnaša pri večjih hitrostih napram prvim dvema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj mi je končno uspelo naredit en krog in sprobat ta novo čelado HJC FG ST z nameščenim bradnim ščitnikom, ki ga zadnjič nisem imel namontiranega in je zato kar malo preveč pihalo v čelado.

Prvi vtisi dokaj pozitivni. Mogoče za spoznanje bolj piha vanjo, kot mi je pri prejšnji, ampak res samo za spoznanje in daleč od tega da bi me motilo. Pa še to po pravici povedano nisem čisto ziher, ali je res in ali se mi ne le zdi, ker sem "iskal napake".

Tudi na AC (od LJ do Vrhnike se mi ni dalo počasi svaljkat po stari cesti) se je dobro obnesla: pri 140 čelada stabilna in hrup čisto v mejah sprejemljivega. Skratka, so far so good.

Bom pa še videl v nadaljevanju, če so ti prvi vtisi res pravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, motoguzi pravi:

A je že kdo slučajno nabavil to novo čelado? Kakšne izkušnje in kje bi jo pri nas lahko imeli? ...se ravno odločam med Schuberth sr1 in HJC RPHA 11 pa sem opazil slednjo in mi je zelo ušeč...me prav zanima kok kj ropota in se obnaša pri večjih hitrostih napram prvim dvema...

teh čelad naj še nebi bilo v slovenijo... naj bi prišle "kmalu" po besedah BS centra. Pustila sva številko in rezervirala eno čelado, ko pride, tako da,.. ko pride, pokličejo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, mladench pravi:

teh čelad naj še nebi bilo v slovenijo... naj bi prišle "kmalu" po besedah BS centra. Pustila sva številko in rezervirala eno čelado, ko pride, tako da,.. ko pride, pokličejo.

Za kakšno ceno so jo vama pa ponudili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za točno ceno se nismo dogovorili, le da bo taka, da nebo treba naročevat iz fc moto.de...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, SMX17 pravi:

RPHA 11 se da dobit že kako leto v SLO če se ne motim, a je nima dami?

jaz jo tudi imam .. ne govori se o RPHA11 in jih ima BS na zalogi ... preverjeno ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SMX17 pravi:

RPHA 11 se da dobit že kako leto v SLO če se ne motim, a je nima dami?

ne, rpha ST mam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, mladench pravi:

za točno ceno se nismo dogovorili, le da bo taka, da nebo treba naročevat iz fc moto.de...

Danes dobil info od njih, da bo cena 450 €. Me je kar malo presenetila tolk visoka cena (saj se mi čelada po kvaliteti ne zdi nič kaj nadpovprečna) saj ne vem če je res toliko boljša kot je bila predhodnica, poleg tega je cena skoraj višja tudi od RPHA 11 čelad. Prav tako me je presenetilo dejstvo, da niso bili naklonjeni vprašanju o testiranju sploh ker je nov model na trgu in ne veš kaj pričakovati od nje :(

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah cena je RPHA 11 + notranji vizir. Predhodnice nima 70tka. Je na novo narejena RPHA z notranjim vizirjem, kako kvalitetna je, se bo pa videlo, ko jo boš dal na bučo (oblazinjenje, sistem zračenja, teža, glasnost,...).

Pri BSu je res malo škoda ker nimajo testnih modelov, glede na to da so uvoznik.

Sem pa dal v soboto v ASu, na glavo, "rang višjo" Shoei GT-Air. Občutek v trgovini odličen. Udobna čelada in imajo tudi testne pa jo bom sprobal. Ampak cena 580€. In spet lahko debatiramo ali je vredna toliko več kot hjc...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, mladench pravi:

Jah cena je RPHA 11 + notranji vizir. Predhodnice nima 70tka. Je na novo narejena RPHA z notranjim vizirjem, kako kvalitetna je, se bo pa videlo, ko jo boš dal na bučo (oblazinjenje, sistem zračenja, teža, glasnost,...).

Pri BSu je res malo škoda ker nimajo testnih modelov, glede na to da so uvoznik.

Sem pa dal v soboto v ASu, na glavo, "rang višjo" Shoei GT-Air. Občutek v trgovini odličen. Udobna čelada in imajo tudi testne pa jo bom sprobal. Ampak cena 580€. In spet lahko debatiramo ali je vredna toliko več kot hjc...

 

Če mene vprašaš se nekateri naši trgovci ne potrudijo kaj dosti za stranke, nobenih testov itd... včasih dobiš občutek, da se nekateri obnašajo kot bi prodajali krompir na tržnici, ki ga kupiš za 2 € in ne, da se gre za 300 € plus nakup ...

Shoei je res dražji ampak po moje tudi kvalitetnejši pa udoben najbolj (pogel schubertha) od vseh teh čelad po mojem mnenju, sploh če primerjam športne čelade. Mal me moti da pri HJC ni nobenega poudarka na zvočni izolaciji ...berem reviews in se vsi pritožujejo, da so glasne tako ST kot tudi RPHA 10, 11...

Popravljeno . Popravil motoguzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!