Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

Hjc, oblazinjenje se zmehča, oz. Se stiropor sčasoma malce posede. Nova čelada mora bit kr ozka na glavi. Zaslonka pri ST jr qul. Ker jaz sem ful občutljiv na zaslonko, če na pokrije celega pogleda in da spodaj zija svetla lisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema, grem danes še enkrat pomerit na svojo betico pa da vidim :) Glede zaslonke sem pač skeptičen ker je še nikoli nisem sprobal, kolikor se spomnim iz trgovine dobro pokrije oči, ampak ob vožnji se verjetno tudi preklaplja svetloba in nevem a mi bo moteče al ne, celoten vizir je pač safe bet. Moram nehat komplicirat pa nabavit že nekaj :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal, bolj mi je všeč ST kot pa rpha 10+. Je sicer težja, vendar bolj allround čelada. Pozimi mi manj piha, zaslonka je nemoteča in to je to.

Na 10+ sem imel temen vizir, kar mi je kul, vendar ko me je mrak ali noč dobila ni bilo za vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem tvoij zadnji stavek drži - tudi sam sem pred kratkim hodil "ko bolan na kahlo" in na koncu nabavil HJC FG ST.

V štacuni in doma super, sedaj jo moram sprobat še na cesti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam HJC FG 17, naslednja bo FG ST, ker ima notranja očala, kar  sedaj zelo pogrešam. Pa varnostno je dobro ocenjena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa še rpha 10 in naslednja bo rpha 70. Dovolj je bilo vlačenja dodatnega vizirja na pot...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, KARMEN1 pravi:

Imam HJC FG 17, naslednja bo FG ST, ker ima notranja očala, kar  sedaj zelo pogrešam. Pa varnostno je dobro ocenjena.

Js mam fg 17 ( jo nosi zdej punca)  in rpha 10+.... kaksna razlika je ko probas obe...  res se splaca dat vec , cena ne laze.... sej sm biu zadovoln z fg... sam zdej jo ne bi nosu k sm probu bolso )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Rogerg pravi:

Js mam fg 17 ( jo nosi zdej punca)  in rpha 10+.... kaksna razlika je ko probas obe...  res se splaca dat vec , cena ne laze.... sej sm biu zadovoln z fg... sam zdej jo ne bi nosu k sm probu bolso )

Si pa đek :lol1: punci ta slabo sebi pa naj naj

Popravljeno . Popravil notranc
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn bi bilo, da bi pojasnil, kje je tako huda razlika razn v teži :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ona se pele parkrat na leto kot sovoznica in ji manj piha zadi kot meni  tko da je ok zanjo :P  glede varnosti naj bi ble pa obe ok...

Razlika? Glih par dni nazaj  sem  po dougm casu spet probal vozit z fg... po parih kilometrih sem obrnil in šel po rpha... nataknem na betico, takoj razlika, kr ohhh naredu k sm jo dal gor :D brez heca tko pac js obcutim... 

Mam pa mjhno glavo in zato tehta le 1300 g... pence so res 5x bolj mehke in udobne... vizir se lepse odpira , bolj gladko ... tezko opisat..detajli pac... pri visjih hitrostih je bolj mirna, nic mi ne piha okol vratu...lepo objame vrat... pozimi ne rabim podkape oz kar koli okoli vratu in me ne zebe nic... pri fg morem met obvezno neki gor drgac zmrznem ker mi spodi piha not ful... 

Edin 'moti' me pri rpha da so zgornji zracniki u pizdi... en mi je clo neki odstopil... ugl. piha notr , sploh pozimi je jeba   .. zato mam kr čez celo leto prelimane z nalepko in je to to...

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sem danes bil v BS, rpha ST so imeli samo L in ne M, ampak mi je bla v spodnjem delu malenkost rahla, zato sm probal se rpha 11 za primerjavo, in me je M dosti bolje prijela. Sicer ni tako udobno ampak malo se bo pa tudi potlacil. Sem se pa odlocil za Rpha ST, tko da bom to narocil M nekje, ker v BS je nimajo vec.

Pa prodajalcu sem takoj povedal, da nism preprican za M ali L, ker obe pašeta v rang 58cm, in je bil prepican da to ne more bit tako, ker so L celade od 59+. Pa sem mu povedal da tako pise na uradni spletni strani pa ga ni brigalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav ima. Hruške in jabolka. 

Ti si pomerjal FG-ST (z notranjim vizirjem) in rpha 11(brez notranjega vizirja). Rpha st ne obstaja oziroma je od lettos nov model rpha 70.

Za FG-St so dva kalupa, rpha pa trije.

FG-ST

Screenshot_2017-02-09-22-10-39.thumb.png.b91ec08b84182d77aea12297a71d1b61.png

Rpha

Screenshot_2017-02-09-22-11-31.thumb.png.cc08e856351ea01ea292134b79a8f69d.png

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

Imam HJC FG 17, naslednja bo FG ST, ker ima notranja očala, kar  sedaj zelo pogrešam. Pa varnostno je dobro ocenjena.

Sem mislil da imaš Scorpion...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, B192 said:

Evo sem danes bil v BS, rpha ST so imeli samo L in ne M, ampak mi je bla v spodnjem delu malenkost rahla, zato sm probal se rpha 11 za primerjavo, in me je M dosti bolje prijela. Sicer ni tako udobno ampak malo se bo pa tudi potlacil. Sem se pa odlocil za Rpha ST, tko da bom to narocil M nekje, ker v BS je nimajo vec.

Pa prodajalcu sem takoj povedal, da nism preprican za M ali L, ker obe pašeta v rang 58cm, in je bil prepican da to ne more bit tako, ker so L celade od 59+. Pa sem mu povedal da tako pise na uradni spletni strani pa ga ni brigalo :D

Zdravo.

Sam sem jo kupil tukaj (zahvala gre flight69): 

https://www.motoabbigliamento.it/casco-integrale-hjc-rpha-st-dabin-mc5

 

So jo pa zdražali za 20€ (dal sem 199€ brez poštnine).

 

Naročil sem 4 (nedelja) čelada je prispela včeraj 9-ega. Sam študiram v Ljubljani in sem jo naročil domov na primorsko tako, da danes/jutri jo odprem, poslikam in postam tukaj slike :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Efendi pravi:

Sem mislil da imaš Scorpion...?

Imam tudi Scorpion, pa je za zimski čas preveč zračna, sploh pa je preglasna.

FG 17 je veliko bolj zaprta, ne prepiha nikjer, tišja je in na glavo se mi lepo uleže. Zame je top čelada, le očala mi manjkajo.

Scorpion je nova, kupila sem jo lani, verjetno jo bom prodala in kupila še eno HJC.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, mladench pravi:

Prav ima. Hruške in jabolka. 

Ti si pomerjal FG-ST (z notranjim vizirjem) in rpha 11(brez notranjega vizirja). Rpha st ne obstaja oziroma je od lettos nov model rpha 70.

Za FG-St so dva kalupa, rpha pa trije.

FG-ST

Screenshot_2017-02-09-22-10-39.thumb.png.b91ec08b84182d77aea12297a71d1b61.png

Rpha

Screenshot_2017-02-09-22-11-31.thumb.png.cc08e856351ea01ea292134b79a8f69d.png

 
 

Jaz sem imel na glavi R PHA ST, tako da skoraj mora obstajat :) Zato sem za primerjavo velikosti tudi probal RPHA 11, ker predvidevam da sta približno enaki.

Za RPHA serijo pa tud na svoji razpredelnici vidiš, da za M in L piše 58cm, kot tudi na http://www.hjchelmets.com/sizing-chart/#.WJ1phfkrI2w

 

pred 59 minutami, znj pravi:

Zdravo.

Sam sem jo kupil tukaj (zahvala gre flight69): 

https://www.motoabbigliamento.it/casco-integrale-hjc-rpha-st-dabin-mc5

 

So jo pa zdražali za 20€ (dal sem 199€ brez poštnine).

 

Naročil sem 4 (nedelja) čelada je prispela včeraj 9-ega. Sam študiram v Ljubljani in sem jo naročil domov na primorsko tako, da danes/jutri jo odprem, poslikam in postam tukaj slike :)

 
 

Hvala, bom danes tukaj naročil, preden se spet cena dvigne :whistle:

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, B192 said:

Jaz sem imel na glavi R PHA ST

Pa imaš prav. Sem pa včeraj preko telefona gledal na uradni strani (pa vidim link da je EU), kjer pa je ni napisane oziroma imajo samo tanove modele gor, zato sem mislil, da si imel fg-st.

Screenshot_2017-02-10-10-12-29.thumb.png.9810d1294c32c2e7b1b32fe8baff42fc.png

Popravljeno . Popravil mladench
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajejo jo ven iz prodaje zaradi novejših modelov, zato pa tudi taki popusti povsod :) Sej rpha 10+ tud ne vidiš ;)

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne so pa novosti pri RPHA 70 (naslednica ST) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9. 2. 2017 at 8:38 AM, DAMI34 said:

Hjc, oblazinjenje se zmehča, oz. Se stiropor sčasoma malce posede. Nova čelada mora bit kr ozka na glavi. Zaslonka pri ST jr qul. Ker jaz sem ful občutljiv na zaslonko, če na pokrije celega pogleda in da spodaj zija svetla lisa.

Mam sicer drugo sorto čelade, tako da ni za v to temo, ampak, ker sem jih probal pred nakupom kar nekaj, sem tudi sam ugotovil, kako pomemben je tisti centimeter nižje spuščene notranje zatemnjene zaslonke. Pa opazil sem tudi, da si že po parih furah nikoli več ne želim drugačne variante od te zatemnjene zaslonke, ker jo zelo zelo uporabljam (odpiram in zapiram). Dva vizirja (ki ju imam tu v bistvu v eni čeladi) sta mi od sedaj naprej edina varianta.

Ajd!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa hvala vsem za mnenja. Sem nabavil potem RPHA ST it ita trgovine za 230e, zadnja M v zaytun grafiki, zastonj poštnina, po mojem kar dober deal za novo rpha čelado. 

Popravljeno . Popravil B192
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prejel čelado. Sicer mi iz trgovine niso poslali maila kdaj so odposlali, tko da sem jim včeraj pisal kakšno je stanje pa nisem odgovora dobil, je pa čelada danes pršla tko da ni panike.

Ni mi pa čist jasno glede zaklepa čelade spodaj, a to moraš vsakič na novo pas skozi tista kaveljčka dajat, ker drugače jo ne spravim na glavo.

 

Mi pa paše super na glavo, glavo imam 58cm, čelada rhpa st M

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, B192 pravi:

Danes prejel čelado. Sicer mi iz trgovine niso poslali maila kdaj so odposlali, tko da sem jim včeraj pisal kakšno je stanje pa nisem odgovora dobil, je pa čelada danes pršla tko da ni panike.

Ni mi pa čist jasno glede zaklepa čelade spodaj, a to moraš vsakič na novo pas skozi tista kaveljčka dajat, ker drugače jo ne spravim na glavo.

 

Mi pa paše super na glavo, glavo imam 58cm, čelada rhpa st M

če ne moreš s palci toliko odmaknit pas, da gre čez brado, potem moraš vsakokrat posebej zapeti pas. Sej se hitro naučiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!