Skoči na vsebino

HJC čelade


Zoolo

Priporočene objave

On 11/20/2017 at 7:52 PM, DinDiin said:

Celada  je super,  sam  sicer ne uporabljam  tega  notranjega soncnega vizirja,  ker  sem   kar  temen  vizir  dokupil....  Drgac  je  pa  huda,  pa tele  nove  poslikave so  prov  lepe!  

Mehanizem za premikanje sončnega vizirja ti nič ne ropota? Danes sem testiral Rpha max evo na svojem motorju. Vse ok, lepo sede na glavo, kakšnega žvižganja ni, mehanizem za sončni vizir pa je katastrofa, kot sem že predvideval. Položaj drsnika na zadnji strani čelade ni problematičen, vizir se pri tej spusti dovolj nizko, očitno je bila pri prvi pomerjani neka napaka.  Zelo moteče je rožljanje gumba in drsnika sončnega vizirja. Pri prvem ustavljanju zaropota,.. razmišljam kaj je ali pa bo odpadlo z motorja. Zapeljem čez luknjo, grbino,.. ropota,.. Ta dva detajla naj popravijo pa bo odlična čelada. Zame to ni sprejemljivo, ker pri določenih zadevah ne sklepam kompromisov. Ni tako grozno, sem pa precej občutljiv na hrup. Prodam, če koga zanima (Zoomwalt, črno-bela, velikost S, kupljena pri FC moto, dejansko nova, na vizirju je še folija).

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam preklopno čelado HJC R-PHA MAX EVO Fluo - velikosti L, staro nekaj mesecev. Z njo sem zelo zadovoljen.

S težavami in ropotom sončnega vizirja oz. njegovim mehanizmom ali čim drugim o čemer pišejo posamezni uporabniki jaz nimam nikakršnih težav. Pravzaprav sem zelo zadovoljen, da sem izbral to čelado, v igri je bila namreč še NOLAN N104EVO HI-VIS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, XTR pravi:

Mehanizem za premikanje sončnega vizirja ti nič ne ropota? Danes sem testiral Rpha max evo na svojem motorju. Vse ok, lepo sede na glavo, kakšnega žvižganja ni, mehanizem za sončni vizir pa je katastrofa, kot sem že predvideval. Položaj drsnika na zadnji strani čelade ni problematičen, vizir se pri tej spusti dovolj nizko, očitno je bila pri prvi pomerjani neka napaka.  Zelo moteče je rožljanje gumba in drsnika sončnega vizirja. Pri prvem ustavljanju zaropota,.. razmišljam kaj je ali pa bo odpadlo z motorja. Zapeljem čez luknjo, grbino,.. ropota,.. Ta dva detajla naj popravijo pa bo odlična čelada. Zame to ni sprejemljivo, ker pri določenih zadevah ne sklepam kompromisov. Ni tako grozno, sem pa precej občutljiv na hrup. Prodam, če koga zanima (Zoomwalt, črno-bela, velikost S, kupljena pri FC moto, dejansko nova, na vizirju je še folija).

kaj si s folijo vozil? :)

sicer sem gledal to čelado, velikost M (belo) pa ne vem, če ne bi raje prej probal, da vidim, kakšen hrup oddaja

na fc moto je bila za črni vikend 239 eur, kar se mi zdi smešna cena

mogoče je tvoja defeknta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, berlingo66 pravi:

Imam preklopno čelado HJC R-PHA MAX EVO Fluo - velikosti L, staro nekaj mesecev. Z njo sem zelo zadovoljen.

S težavami in ropotom sončnega vizirja oz. njegovim mehanizmom ali čim drugim o čemer pišejo posamezni uporabniki jaz nimam nikakršnih težav. Pravzaprav sem zelo zadovoljen, da sem izbral to čelado, v igri je bila namreč še NOLAN N104EVO HI-VIS.

Samo še v opozorilo:

Zgoraj omenjeno NOLAN je bila velikost M ustrezna, medtem ko je za HJC ustrezna velikost L. Vsaj zame.

Sem že kupil HJC velikost M, ampak sem jo po nekaj urni preizkušnji doma v dnevni sobi, odnesel nazaj in vzel L velikost. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, berlingo66 pravi:

Samo še v opozorilo:

Zgoraj omenjeno NOLAN je bila velikost M ustrezna, medtem ko je za HJC ustrezna velikost L. Vsaj zame.

Sem že kupil HJC velikost M, ampak sem jo po nekaj urni preizkušnji doma v dnevni sobi, odnesel nazaj in vzel L velikost. 

pri HJC se splača mal potrpeti ker v kake pol leta se le ta kar dodatno poveča znotraj. Ne vem ali se spužve stisnejo ali stiropor zmehča. Vsaj take iskušnje imam Rpha 10+ in Rpha ST

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, DAMI34 pravi:

pri HJC se splača mal potrpeti ker v kake pol leta se le ta kar dodatno poveča znotraj. Ne vem ali se spužve stisnejo ali stiropor zmehča. Vsaj take iskušnje imam Rpha 10+ in Rpha ST

Verjamem. Ampak meni je bila tako tesna, da me je po kakšne pol ure začela bolet glava. Enostavno je bilo preveč pritiska z vseh strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, DAMI34 pravi:

pri HJC se splača mal potrpeti ker v kake pol leta se le ta kar dodatno poveča znotraj. Ne vem ali se spužve stisnejo ali stiropor zmehča. Vsaj take iskušnje imam Rpha 10+ in Rpha ST

to pomeni, da ne bom eksperimentiral s Korejci :) in raje obnovil oblazinjenje stare :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 minutes ago, Snecer said:

kaj si s folijo vozil? :)

sicer sem gledal to čelado, velikost M (belo) pa ne vem, če ne bi raje prej probal, da vidim, kakšen hrup oddaja

na fc moto je bila za črni vikend 239 eur, kar se mi zdi smešna cena

mogoče je tvoja defeknta


Ja, včasih naredim kakšno neumnost. Bi kar snel vizir, če ne bi testiral ponoči pri +2°C..  Tvegati prehlad pa ni smiselno.. :)  

Na FC moto sem jo vzel za 270€, naslednji dan pa je bila že okrog 255€.. Bela je še cenejša.

Ni samo moja defektna.... tisti gumbi zadaj so narejeni preveč ohlapno, kar sem opazil tudi na drugih čeladah. V osnovi je super čelada, zgrešen pa je le ta mali detajl. Bom zvečer naredil posnetek... mene pač moti med vožnjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težko primerjam staro, odsluženo 701 in novo Rpha max. Pri 701 je notranjost že tako posedena, da je za 1 številko prevelika. Hjc ima boljše oblazinjenje, pri vratu lepše zapre, glasnost pa je verjetno zelo podobna. Ni kakšnega izrazitega žvižganja. Odpeljal sem samo 5km po hitri cesti in 5km avtoceste. Premalo, da bi lahko naredil dobro primerjavo, me je vse minilo ko sem slišal tisti zvok gumba.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, XTR pravi:

Težko primerjam staro, odsluženo 701 in novo Rpha max. Pri 701 je notranjost že tako posedena, da je za 1 številko prevelika. Hjc ima boljše oblazinjenje, pri vratu lepše zapre, glasnost pa je verjetno zelo podobna. Ni kakšnega izrazitega žvižganja. Odpeljal sem samo 5km po hitri cesti in 5km avtoceste. Premalo, da bi lahko naredil dobro primerjavo, me je vse minilo ko sem slišal tisti zvok gumba.  

meni je na 602 "šlo" notranje oblazinjenje, ampak drugo mi pa je ustrezalo, menjam notranjost (ličnice so ok) za 48 eur pa je spet mir

da bi se pa notranjost posedla pa nisem zaznal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne,   gumb  je  cist  ok,  nic  ne  ropota.  K  ce  bi,  bi  ze nazaj nesu,  da  me nervira  :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

pri HJC se splača mal potrpeti ker v kake pol leta se le ta kar dodatno poveča znotraj. Ne vem ali se spužve stisnejo ali stiropor zmehča. Vsaj take iskušnje imam Rpha 10+ in Rpha ST

Spužva se stisne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, KARMEN1 pravi:

Spužva se stisne.

prej stiropor, namreč pri Rpha 10+ sem kupil novo oblazinjenje, pa ni bilo neke razlike. Je res, če občasno operes blazinice, da bolje tesnijo, ni pa isto kot prvi dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

prej stiropor, namreč pri Rpha 10+ sem kupil novo oblazinjenje, pa ni bilo neke razlike. Je res, če občasno operes blazinice, da bolje tesnijo, ni pa isto kot prvi dan

Bi rekel, da se stisne podloga. Tudi sam sem opazil (pri več različnih čeladah, tudi pri HJC), da se po pranju notranjosti le-ta malo raztegne in bolje "drži", kar pa ne traja prav dolgo. Če je bila le rahlo "raztegnjena", sem si včasih pomagal tudi s podkapo, ki pa je  načeloma na maram nositi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, DinDiin said:

Ne,   gumb  je  cist  ok,  nic  ne  ropota.  K  ce  bi,  bi  ze nazaj nesu,  da  me nervira  :) 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, Snecer said:

čemu služi ta drsnik na temenu? al kje se to nahaja

Za premikanje sončnega vizirja je. Poglej kakšno predstavitev čelade.. Ni preveč posrečena izvedba mehanizma. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, KARMEN1 pravi:

Ne razumem, zakaj so se odločili za tako nepraktičen mehanizem........

zato, če je nizek tunel, da ti ga, ko se zahaklaš, takoj odpre in  vidiš situacijo :huh: 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 11/30/2017 at 10:25 AM, Snecer said:

sem že zaključil s HJC preklopno :) bo treba ST gledat

Malo se še učijo pri izdelavi. Nova integralka je škripala (lastnik sam povedal), kolegu je fluo barva zelo hitro zbledela, tole rožljanje pri Rpha max Evo žal ni osamljen primer. Je že šla... iščem naprej. Od preklopnih testiram še Shoei Neotec, če ne bo kompatibilna z motorjem pa kupim integralko. 

 

16 hours ago, KARMEN1 said:

Ne razumem, zakaj so se odločili za tako nepraktičen mehanizem........

Verjetno zaradi aerodinamike, da ni kakšnih štrlečih delov spredaj ali ob strani, ker znajo povzročati hrup. Mehanizem ni tako napačen, slaba je le izdelava. 

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!