Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2012


Sanda7

Priporočene objave

Se odločim, da grem na čez Cerklje na Krvavec in potem na našo stran dol. Se peljem iz Most proti Brniku, gledam proti hribom in vidim nič kaj lepe oblake. Potem si izmislim, da grem gledat aviončke na Brnik, se po parih minutah čakanja naveličam in grem na Vodice, z vodic proti Mengšu na ploščo pri tušu preveriti stanje na nebu:

Potem grem proti Ljubljani, v Črnučah si premislim, ker čez Ljubljano vozit se je brezveze, na drugi strani Ljubljane so pa spet kilometri ravnin preden se kam pride....obrnem, da bom šla čez Domžale in do Gradiškega jezera, gledam v nebo in spet tisti temni oblaki gredo v mojo smer zato v Dobu obrnem. Vidim, da doma bo kmalu lilo in še ne smem proti domu.

Potem se spomnim na jezero Črnelo in ga grem po dolgem času pogledati.

Grem dalje, nazaj proti Mengšu, ker je bilo nebo videti veliko lepše kot nekaj časa nazaj grem spet proti Kranju, na začetku Kranja obrnem in nazaj proti Kamniku.

Celo pot mi je bilo žal zakaj nisem vzela seboj dežjaka, da bi se vozila brez skrbi, če me ujame dež in zakaj nisem šla prej od doma :closedeyes: Vseen je blo fajn, čeprav vse skupaj ni bilo nič :OK:

ha ha ha, no, me veseli, da nism sam js una k se tkole fjakam naokol in si 500x premislim..

tko kot vceri.

najprej blo misljeno jit do bohinja, pol sm si u kranju premisnla in sla proti brniku, pa do kamnika, obrnila proti domzalam mimo arburetuma, tam mal "zalutala" in sla proti krtini in moravcam, potem obrnila, ker ni bla una pot po keri sm hotla jit prvotno, in sla nazaj proti domzalam, pa cez ihan do dola in proti sentjakobu. tam je zacel mal kapljat ampak je pr tem ostal, pol pa sm sla mim rugljeve hise do crnuc in delno po dunajski pa ob obvoznici v sisko in cez celovsko na vic ;)

zanimivo.. za marsikoga BV furca, ampak sm mogla jit mal zbistrit glavo in bi blo karkoli bolj ovikastga ze hazard.. :-/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo sem planiral furo okoli Pohorja in v rondoju pri MOL-u v Slov. Bistrici namesto proti Konjicam zavil za Poljčane - Brežice - Novo Mesto - Črnomelj - Delnice - po obali do Dinka v Starigrad Paklenico. Lepo vreme me je potegnilo po obali do Šibenika in preko hribovite Boraje proti Trogiru in Makarski. Spanje pri prijateljih v Rogotinu za Pločami (Štand broj jedan za obcestno prodajo je prvi desno za rogotinskim mostom smer Dubrovnik). Pokažejo mi stenski koledar naših veslačev iz Brestrnice. Lepo so jih pohvalili, saj so spali pri njih. Trenutno nudijo eno veliko sobo za 5 oseb (1 x francoska postelja, 3 x solo) za male pare. V kombinaciji fure z ogledom zanimive okolice (Bačinska jezera, delta Neretve,...), je dober punkt za izlete.

Naslednji dan pa Metkovič - Jablanica - Prozor - Jajce - Bihač. Pri Mlinu v Bihaču dobra papica, nato dalje za Slunj - Karlovac - Jastrebarsko in čez Plešivico v Samobor in Brežice. Tam sem moral obleči dežni kombinezon in nato vaterpolo čez Poljčane domov. Šel sem s sinovim BMW 1100 S, da preluftam gume O:-) . Nove Metzelerke 8 so super!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker me daje pomanjkanje časa za motor je bila spet ena kratka, Kamnik, Kranj, Preddvor in nazaj.

post-21512-0-61541400-1338387910_thumb.jpg

Ne, ne, če greš med tednom na furco, to ni pomanjkanje časa, kar izkoristi take kratke, lepo dodelana fotka. Pozdrave.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se mogla it vozit ker če ne bi se mi scufalo zaradi "odličnega" vremena do konca vikenda. Je blo treba vsaj še malo uživat pred dežjem.

Štart takoj po službi, iz LJ na AC do Ivančne Gorice, tam ven in čez Zagradec do Žumemberka, v Dvoru potem čez Krko...

post-32884-0-87533000-1338408350_thumb.jpg post-32884-0-18308700-1338408506_thumb.jpg

in čez Smuko do Kočevja, tam tankat in nabavt tekoče poživilo, po rešitvi poblema s sklopko pa vijuganje po ta drugi čudoviti cesti danes :OK: čez Moravo, na poti do Fare en krajši postanek da sem se okrepčala s kofeinom...

post-32884-0-59610300-1338408839_thumb.jpg post-32884-0-42324000-1338408990_thumb.jpg

Potem pa do meje in spet debata s hrvaškim carinikom kam grem, zakaj tja, kje grem nazaj v Slovenijo, kolko kubičen motor mam,.. :P potem pa pravjo da smo punce firbčne ^_^

Čez mejo seveda do Delnic, od tam pa do Crnega Luga, kjer sem hotla še v živo prevert kako je z odpiralnim časom bencinske (zadnjič sem odpiralni čas poiskala na netu, tako da je niti nisem iskala kje v vasi sploh je) in jaz je nisem našla - edino kar je bilo podobno pumpi (kmalu za tem, ko se od Delnic pride v Crni Lug in se potem zavije desno v smeri Gerovega) je bilo zaprto.

Od tam pa spet nepopisni užitki vse do Gerovega :kva1:

Od tam čez Mali Lug...

post-32884-0-08664800-1338409318_thumb.jpg post-32884-0-33492800-1338409432_thumb.jpg

Med Smrečjem in Prhci je na cesto pred mano pritekel zajček :huh: Bremze so se dobro izkazale, zajčkove tačke pa tudi - smo vsi ostali celi :yea1: Naprej čez Prezid in čez mejo, potem pa v Bloški Polici levo, v smeri proti Cerknici...

post-32884-0-93586000-1338409748_thumb.jpg

V Rakeku desno in čez Laze do Logatca, tam pa po pomoč k Rumenemu - smo zrihtali ročko - še enkrat hvala :OK: Potem do doma z nekaj malega pranja. Vsega skupaj 260 kilometrov fure. Za par dni bo že mir zdaj... mogoče B) Čeprav - še vedno upam na čudežno spremembo vremena za vikend :yes:

Keiko, hvala za slikco Dvora, ravno tam me je zadnjič ustavil stavkajoči varuh reda in miru. Pa verigo bo treba malo oprat med deževnim koncem tedna. Potem pa sper gas. Srečno.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj Lj-Logatec-Most na soči. Nazaj grede bežal pred strato-scurilusom. Zadnje čase odkrivam zakotne kraje naše Kure, zato sem še namensko malo zalutal. Domov sem se priguncal že po mraku, enkrat za spremembo celo suh, čeprav imam rokavice mokre še od prejšnjih dni.

"zalutal" = večkrat zavijem brez vsakega cilja po možnosti na cesto, ki je najmanj ugledna in potem vozim na blef dokler se ne zgubim. Doma seveda pustim vse kar diši po navigaciji. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, kaj pa šalčke? Si jih kupu? :)

Pa šalčke sem si jaz zmislu :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem šla po krofe... glih ena pauza je bla popoldne brez dežja....

thinska.... no pol ugotovim da bi blo fajn tankat.... pridem na Vransko, pismo ku zanalaš, mi neha žmigavc delat :whistle: ... ja nč grem pa še mal naprej.... sej bo še kakšna... ja pa je bla... sam je šlo spet min.... no fajn...

sej bo dost tut če obrnem... pa je šlo pol kar naprej, mim Lenarta...pa skoz Novo štifto... uauuu .....

pa na sladoled :( tam na 900 mnm ... sej, k se ni nben hotu javt da časti :krneki:

pa je blo škoda it domov... sem šla še prjatle pogledat

post-21285-0-84699000-1338568208_thumb.jpg

... potem je pa sonce reku da ma dost...

sam kaj k sem še zmer brez krofov :kva1:

Js sm pa prav čakal, da bi dal za sladoled na 902 mnm pa ni blo nobenga :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popoldanski izlet (suh, brez kapljice dežja) do vikija in nazaj.

Hudo malo motoristov na cesti.

Kljub 2 poskusom je rezultat še vedno 0:0 (avto vs. motor v prometu) :OK:

Testiral kako kramparce reagirajo na hitro, grobo zaviranje na asfaltu - katastrofa :cry:

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: še mal bi počaku ... sej ni treba tko hitr lizat :D

Če bi vedel, da ti prideš bi lizal tri ure, če bi blo treba, sam, da bi te dočakal :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijetnih kaj pa vem, med 250 do 300 km. Samo, hvala za furco in hvala k sm te poklical zanjo! :grrr

Gandi, lahko še pokličeš :grim :OK::D:)

Učja nas to pot ni sprejela, češnje u Brdh tud ne.

Naslednjič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gandi, lahko še pokličeš :grim :OK::D:)

Učja nas to pot ni sprejela, češnje u Brdh tud ne.

Naslednjič

u brdih je naslednji vikend glavna fešta, tko da niste nič zamudili, češnje so pa dobre :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes en lagan šprint do obale in nazaj :P glede na vremensko napoved sem bil 100% da bom kje ujel dež, edino kar sem ujel je bil Maus na OMV v Postojni :lol:

Lj-Postojna-Koper-Šmarje-Dragonja-Portorož-Izola-Koper-Črni Kal-Postojna-Ljubljana.

Kljub vsem črnim oblakom nazaj grede, so bile Ride čist polne :OK:

Suhih 260 kilometrčkov :grim matr je pasal po 14 dneh abstinence ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je vreme bolj kilavo ni blo druge kot rutinska fura na kateri so se mi pridružla še Ruf in Zivnorc,šli na Rakitno na pijačo.....

DSC02180.JPG

Vmes sta Ruf in Zivnorc sčeulala nič hudega slutečega scooterista.... :P

DSC02181.JPG

Gremo do rid kjer srečamo Mausa ,Miliy in Jureta.

DSC02185.JPG

Vsi razen Miliy-ja,ki se je naveličal piskanja Mausove zlate Ninje gremo na kafe v OMW kjer srečamo in spoznamo še Ninč,ki nas je obdarila z češnjami iz Goriških Brd....... ^_^ na sliki se vidi tudi tradicionalni Mausov pozdrav :lol:

DSC02186.JPG

Zatem šli počas vsak v svoj konc,rutinska a luštna,sploh zarad družbe,ki je šaljivo naravnana :) ...200km je pa vseeno padlo in to brez kapljice kljub grozečemu nebu B)

P.S. V petek pr Vikiju srečal in spoznal še Tici :) Zivnorc je takoj pregledal varnostno opremo spredi ,jaz od vzadi :lol1:

DSC02175.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je vreme bolj kilavo ni blo druge kot rutinska fura na kateri so se mi pridružla še Ruf in Zivnorc,šli na Rakitno na pijačo.....

DSC02180.JPG

Vmes sta Ruf in Zivnorc sčeulala nič hudega slutečega scooterista.... :P

DSC02181.JPG

Gremo do rid kjer srečamo Mausa ,Miliy in Jureta.

DSC02185.JPG

Vsi razen Miliy-ja,ki se je naveličal piskanja Mausove zlate Ninje gremo na kafe v OMW kjer srečamo in spoznamo še Ninč,ki nas je obdarila z češnjami iz Goriških Brd....... ^_^ na sliki se vidi tudi tradicionalni Mausov pozdrav :lol:

DSC02186.JPG

Zatem šli počas vsak v svoj konc,rutinska a luštna,sploh zarad družbe,ki je šaljivo naravnana :) ...200km je pa vseeno padlo in to brez kapljice kljub grozečemu nebu B)

P.S. V petek pr Vikiju srečal in spoznal še Tici :) Zivnorc je takoj pregledal varnostno opremo spredi ,jaz od vzadi :lol1:

DSC02175.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderatorje prosim za izbris postov v tej temi 20.13 in 20.16min,ker me neki :? hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!