Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2012


Sanda7

Priporočene objave

Danes iz Krka do Ljubljane. Eno samo sranje... dež, čelada (Schubert) se rosi za popizdit, na avtocesti vsako teslo pred tebe in potem nič ne vidiš...

Aja, dežni kombinezon je lepo suh visel v garaži :l_01:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res zanimivo, pestro predvsem pa nervozno potovanje.

Kot je predhodnik napisal .... a nisi vsaj nekaj poslikal? Zgodba bi bila še bolj zanimiva.

Iz vajine zgodbe se človek tudi nekaj nauči in sicer; v Italiji ne zapuščaj motorja izpred oči, če to res ni nujno potrebno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

name='BREITNER' timestamp='1339712980' post='1931977']

Res zanimivo, pestro predvsem pa nervozno potovanje.

Kot je predhodnik napisal .... a nisi vsaj nekaj poslikal? Zgodba bi bila še bolj zanimiva.

Iz vajine zgodbe se človek tudi nekaj nauči in sicer; v Italiji ne zapuščaj motorja izpred oči, če to res ni nujno potrebno!

Nekaj slik sva res naredila in jih bom danes naložil, sem jih moral še malo urediti.

Zgodbo sem napisal zato da boste ostali bolj previdni in da se tudi vam ne zgodi taka ali podobna zgodba.

Vsem vam želim prijetno in brez stresno dnevna ali pa večdnevno potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Če poješ zjutraj živo žabo je vse najhujše že za tabo".

Vidiš tebi se je že na prvi daljši poti zgodilo skoraj vse, kar se ti na potovanju lahko zgodi. Če bodo nadaljna potovanja "mirnejša" boš pač spoznal tudi prijetnejšo plat potovanja z motorjem. Motorja pa drugič, če je le mogoče ne puščaj več brez nadzora boš prihranil precej živcev-denarja.

srečno Mirč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljujeva pot čez res čudovite Apenine preko prelaza »Paso del Giogo« 882 mnm, cesta čudovita, res super panoramski pogledi, vzhičen in fasciniran. Tako voziva proti Firencam, nakar se zgodi neprijetno presenečenje, cerka 10 km pred Firencami crkne za 3€ kupljeni vtikač za polnjenje navigacije, seveda sva brez zemljevida (KAJ GA PA RABIŠ!). Zaradi tega sigurno izgubiva kakšno uro dodatne vožnje čez Firence,

osnova vsakega potovanja je klasičen zemljevid, navigacija je pa pripomoček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ker se noben ni javu, sm pa sam vsekal na Gorenjsko in S Primorsko.

Od doma - Bic - Vrhnika (AC) - Logatec - Idrija - MnS - Kobarid - Ucja - nazaj v dolino - Bovec - Predel - L. di Fuzine - KG - Jesenice - Sencur - Menges - Domzale - Litija - Gabrovka - domu.. Nabralo se je 400 lustnih km, vidu kar veliko tujcev po nasih cestah. Ocitno ze motorirajo po nasih cestah in ne znajo pozdravit!!

1. slika - MnS itak

2. slika - tkole se je obrnilo na vzponu na Ucjo

3. slika - malo pred prelazom Predel

post-16982-0-00776900-1339784754_thumb.jpg

post-16982-0-48377300-1339784781_thumb.jpg

post-16982-0-94739900-1339784994_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osnova vsakega potovanja je klasičen zemljevid, navigacija je pa pripomoček

Sem jih poslušal cel preostanek poti, da je potrebno imeti tudi zemljevid, kot mi je težila moja draga žena ko sva se vsedla na motor.

Ma San Giminiano je znan po eni drugi okusni specialiteti - sladoledu - upam, da sta si privoščla vsaj enega od tistih ekstra okusov na glavnem trgu!

Seveda sva probala tudi to specialiteto in je bila res dobra.

post-30273-0-88927700-1339825814_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jih poslušal cel preostanek poti, da je potrebno imeti tudi zemljevid, kot mi je težila moja draga žena ko sva se vsedla na motor.

Zapomni si, da imajo tudi ženske včasih, kakšen pameten predlog, ni pogosto se pa dogaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem imel v planu samo krog po Ljubljani za potrebe promocijske vožnje za KMC a se je na koncu vse drugače razpletlo. Ko smo se na Dolenjski cesti sončili, pili pivo, jedli čevapčiče in opazovali najpočasnejše Yamahe, cucukije in druge kosilnice, ki so tekmovali za pokal najpočasnejšega motorja je prišla iz ust Dr. Jakoba ideja, da se gremo kam shladit. Ker moja :wub: ni hotela zraven, sem povabil prijateljico, ki je bila tudi tam, da se skupaj kam odpeljemo. Tudi ona je odklonila, zato smo se odpravili od tam proti domu, da sem se preoblekel v bolj "udobne" usnjene cunje. Med sedanjem na mopede smo se odločili, da gremo proti Korenskemu sedlu in nato na avstrijsko stran. V Žirovnici smo se ustavili pri Jakobovi nevemkajžeje prijateljici, ki nam je na račun hiše prinesla sljadoljed in kavo. Vsak je za povrh dobil še poln krigl vode, da nismo dehidrirali. V Belci je bil radar, a sta nas posvarila pred njim samo dva voznika avtobusov in trije motoristi malo pred radarsko zasedo. Ostali, motoristi in konzervarji pa se niso spomnili pomežikati ali kako drugače opozoriti na pobiralce € :BUA: . Nato smo nadaljevali čez Korensko sedlo in po spustu na avstrijsko stran zgrešili odcep za Baško jezero :slap: . Sledila je vožnja skozi Beljak in nato skozi Šentjakob v Rožu. V Borovljah smo se ustavili, da smo naredili tamalo generalko pri Jakobovi italijanki, ker se je zadeva skoraj popolnoma podrla :whistle: . Ker nam je popravilo vzelo preveč časa, je načrt, da gremo pogledat še na Golico odpadel. Sklenili smo, da gremo do Železne kaple in čez Pavličevo sedlo domov, a smo šli najprej preštet vse ovinke do Jezerskega. Spustili smo se nazaj proti odcepu za Pavličevo sedlo in se ustavili na ovinku, kjer je vodni izvir, saj žeja dela svoje, voda je pa tam prijetno mrzla. Zopet nas je čas prehitel, zato sva se midva z Jožetom odpravila nazaj na Jezersko in proti domu, Jakob pa čez Pavliča v Celje. V Kranju je zaprto krožišče, zato sem moral na obvoz, če sem hotel proti Brniku. Na obvozni trasi sem si premislil in namesto proti letališču nadaljeval pot skozi Prebačevo, Valburgo in Smlednik proti Tacnu in Ljubljani. Čez cel dan se je nabralo med 220 in 230km, lahko tudi malo več :surrender: . Najpomembnejše stvari, to je popravila Future, nisem slikal, spomnil sem se šele, ko je bilo vsega konec. Prilagam pa eno fotko z dogajanja pred KMC-jem :yea1:

LP Robert

Malo za šalo,malo zares :grim

Popravljeno . Popravil jozexj6
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!