Skoči na vsebino

Priporočene objave

Sem imel MZ 250 s takrat za mene veliko konjenico v primerjavi s Tomosakiji. Mokra cesta in verjetno premočno desno zapestje je botrovalo blokiranemu prednjemu kolesu, na katerem so bile predpotopne pnevmatike. Še dobro, da je bila cesta ravna in brez prometa, da sva se s prijateljem lahko brez skrbi kotalila po asfaltu, motor je pa veselo in iskrivo sam odpeljal svojo dirko naravnost. Brez telesnih poškodb in brez materialne škode. Za prvo se imava zahvaliti sreči, za drugo pa verjetno trpežni nemški tehniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... najverjetneje je kriva za tale "zdrs" kombinacija dveh stvari:  :hmm:

 

... prva .... če na eni od fotk zelo dobro pogledaš, vidiš po sredini voznega pasu lepo krivuljo neke tekočine v širini vsega nekaj centimetrov (verjetno je šlo za kakšen izpust avtobusa iz njegove klime, ali nekaj podobnega .... )  :eek:

 

.... druga pa ..... "nekoliko" prevelika hitrost v ovinku za primer mokrega madeža na cestišču... :?

 

.... torej, če imaš smolo, ter z "nekoliko" preveliko hitrostjo zapelješ na vsega nekajcentimetrov široko mokro črto na voznem pasu, se ti lahko zgodi točno to ....    :O

 

 

 

ps.

... vsekakor pa je bila v celi zgodbi prisotna ena VELIKA SREČA v nesreči ....  :OK:

 

 

 

 

 

 

 

jaz sem se peljal mimo, ko je policaj slikal...

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... najverjetneje je kriva za tale "zdrs" kombinacija dveh stvari:  :hmm:

 

... prva .... če na eni od fotk zelo dobro pogledaš, vidiš po sredini voznega pasu lepo krivuljo neke tekočine v širini vsega nekaj centimetrov (verjetno je šlo za kakšen izpust avtobusa iz njegove klime, ali nekaj podobnega .... )  :eek:

 

.... druga pa ..... "nekoliko" prevelika hitrost v ovinku za primer mokrega madeža na cestišču... :?

 

.... torej, če imaš smolo, ter z "nekoliko" preveliko hitrostjo zapelješ na vsega nekajcentimetrov široko mokro črto na voznem pasu, se ti lahko zgodi točno to ....    :O

 

 

 

ps.

... vsekakor pa je bila v celi zgodbi prisotna ena VELIKA SREČA v nesreči ....  :OK:

 

V končni fazi smo tudi mi štirje imeli veliko srečo, saj smo prileteli skozi ovinek dobrih 30sekund za padcem. Žlajfada do konca, k sreči pa vsi mimo mokrega madeža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V končni fazi smo tudi mi štirje imeli veliko srečo, saj smo prileteli skozi ovinek dobrih 30sekund za padcem. Žlajfada do konca, k sreči pa vsi mimo mokrega madeža.

 

Kaj pa varianta, da je kriv Kmet2@, ker je to njemu steklo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobrim namenom navkljub, jez te teorije ne kupim. Ene parkat sm se že pelal, in ene parkat sm tud zaružil. Ampak res nikoli zarad 5cm široke špure destilirane vode. Verm pa, da se lahko pade ker se take špure ustrašiš, refleksi na desni nardijo svoje, in te pošlejo u 3pm. Zagotovo pa vem, da si moreš sam pr sebi razčistit zakaj je šlo narobe, de tega ne ponoviš.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobrim namenom navkljub, jez te teorije ne kupim. Ene parkat sm se že pelal, in ene parkat sm tud zaružil. Ampak res nikoli zarad 5cm široke špure destilirane vode. Verm pa, da se lahko pade ker se take špure ustrašiš, refleksi na desni nardijo svoje, in te pošlejo u 3pm. Zagotovo pa vem, da si moreš sam pr sebi razčistit zakaj je šlo narobe, de tega ne ponoviš.  

to bo čistil Jože. Lahko ti pa povem, če maš nagib do konca in se točno 3 metre v nagibu pelješ po mokri črti, boš zmočil bok gume, katera ne bo več držala in bo lepo oddrsela.....verjemi, vse je bilo lepo vidno. Zato smo pa tudi poslikali. Da ne govorim o tem, kako je jadranka spolzka, če je vlažna.

Kaj pa varianta, da je kriv Kmet2@, ker je to njemu steklo?

sej smo ga hotli obsodit, sam nima klime na KTMu :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej smo ga hotli obsodit, sam nima klime na KTMu :P

 

Da mu ni slučajno kaj ušlo iz hladilnika :hmm:  KTM, pa šraufi, ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap, če je tako divje vozil, bi lahko metalo hladilno tekočino.

dok mu iskrice ne letijo vn iz avspuha kot letijo meni, potem ni še panike :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Na priporočilo kolega, se je odločila da to neredi v avtošoli Šmarca.

 

8.10.2013

Pri vaji nenadnega zaviranja na poligunu ji je blokiralo prednje kolo (brez ABS-a), posledica je vidna na sliki.

Zdrobljeno, polomljeno vse živo okrog narta...   :( Motor ji je padel na stopalo in ja, imela je obute motoristične škornje.

Če nebi operirali takoj, bi lahko po besedah zdravnika ostala brez stopala, ker bi ji vezi od silnega pritiska lahko odmrle.

Rehabilitacija od 6 do 12 mesecev... seveda stopalo nebo nikoli več tako kot je bilo.

 

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

 

 

post-76-0-40028200-1381740230_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji četrtek po 3/4 lepe vožnje iz šihta vozim za enim Puležanom z očitno prstom v nosu ki neve kje se vozi v smeri Škofije proti Aankaranu. Malo 30 malo 45, malo 50 nato 15 km/h.... omejitev pa 90. No ker take se ne prehiteva lepo povečam varnostno in počakam da se skine s k... . kar se je po nekaj km tudi zgodilo ko je hotel zaviti v enosmerno v napačno smer in je nato obupano zavil na en parking. Nato jaz veselo v 5 ali 6 prestavi pri 2500/3000 rpm malo bolj suvereno po gasu in dobrega jurja rpm kasneje dosežem dovolj navora da guma zdrsi po sveže mokri cesti. Malo latinsko amerškega plesa ko ugotovim, da ga ne bom več ulovil najbrž stisnem sklopko in puff katapultiran v luft. Z zadnjo platjo brusim po tleh sede in gledam motor kakih 10m pred mano ki zgublja kose... (na srečo le ogledalo ampak šok je bil nepopisen)

Koncentracija preklinjanja in raznih neeeee pa ne jaz in ne zdaj je bila osupliva za tistih par sekund.

Voznik avtomobila za mano je stopil ven se prepričal da je z mano vse ok, pomagal dvignit motor ki je kljub jezi adrenalinu in popiz****u bil vseeno pretežek zame. Res se je potrudil, bil pripravljen ostati še nekaj časa če bi želel in kar je tudi zelo lepa gesta nič ni moraliziral ali kako drugače pametoval. Rožica skratka. Komentiral je le, odlično si jo odnesel če mene vprašaš.

 

Kriv sem sam, in je bilo srečanje z asfaltom povsem nepotrebno.

Škode je nekaj a nič groznega. Ročka zvita, dve praske na pokrovu generatorja, ogledalo, utež krmila spiljena zvito krmilo (začuda jo je tank odnesel brez praske na laku) vijak zadnje osi spiljen na 1-2mm ter crash pad (hvala mu) spiljen na 2/3. Pri 70-80 km/h se mi zdi še kar dobro.

Sam pa sem jo odnesel brez praske, z modrico na boku katero sem opazil šele včeraj, strgal dežne hlače in rokav jakne in dodal malo nepomembno prasko na moto čevljih. Rokavice rahlo umazane in čelada niti praske saj ni imela stika s tlemi.

 

Ko sem dal po gasu sem si rekel ah verjetno bo malo trznilo zadnje kolo če bo preveč moči pa bo malo bolj razburljiva vožnja... mater sem mona! Marsikdo je rekel da je to poceni šola... kar tudi je, še dobro sem jo odnesel...

 

Šele ko je bil motor na kavaletu in ugotavljal kolko me bo stal ta šport sem se spomnil pogledat kaj pa jaz, sem cel? :P

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Na priporočilo kolega, se je odločila da to neredi v avtošoli Šmarca.

 

8.10.2013

Pri vaji nenadnega zaviranja na poligunu ji je blokiralo prednje kolo (brez ABS-a), posledica je vidna na sliki.

Zdrobljeno, polomljeno vse živo okrog narta...   :( Motor ji je padel na stopalo in ja, imela je obute motoristične škornje.

Če nebi operirali takoj, bi lahko po besedah zdravnika ostala brez stopala, ker bi ji vezi od silnega pritiska lahko odmrle.

Rehabilitacija od 6 do 12 mesecev... seveda stopalo nebo nikoli več tako kot je bilo.

 

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

 

 

 

 

 

 

zdaj, ko imaš stroj ;) bi se ona sama vozila :)   pozdravi jo!  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Na priporočilo kolega, se je odločila da to neredi v avtošoli Šmarca.

 

8.10.2013

Pri vaji nenadnega zaviranja na poligunu ji je blokiralo prednje kolo (brez ABS-a), posledica je vidna na sliki.

Zdrobljeno, polomljeno vse živo okrog narta...   :( Motor ji je padel na stopalo in ja, imela je obute motoristične škornje.

Če nebi operirali takoj, bi lahko po besedah zdravnika ostala brez stopala, ker bi ji vezi od silnega pritiska lahko odmrle.

Rehabilitacija od 6 do 12 mesecev... seveda stopalo nebo nikoli več tako kot je bilo.

 

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

 

Ja, sej če šparajo, nej.

Njihov problem.

Jih bo pa tole sedaj več stalo.

 

Upam, da si že angažiral primerno pravno pomoč in strokovnjaka.

 

Tole bo sicer civilna tožba za škodo in odškodnino, ampak ipak.

 

Če pa mi spomin še prav dela, MORA izvajalec imeti sklenjeno ustrezno zavarovanje odgovornosti iz naslova opravljanja dejavnosti.

 

Torej je prav vseeno, če kateri moped NIMA AO+, saj je odgovornost na inštruktorju, oziroma na pravni osebi - to je na avtošoli.

 

:kva1: Saj € ne bodo nikakor odtehtali vsega sranja, ampak stroški, ki jih imaš tudi niso zanemarljivi, da o morebitnih trajnih posledicah ne govoriva.

 

:smoke: Ožemi "jebivetre", kolikor se jih da! :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji četrtek po 3/4 lepe vožnje iz šihta vozim za enim Puležanom z očitno prstom v nosu ki neve kje se vozi v smeri Škofije proti Aankaranu. Malo 30 malo 45, malo 50 nato 15 km/h.... omejitev pa 90. No ker take se ne prehiteva lepo povečam varnostno in počakam da se skine s k... . kar se je po nekaj km tudi zgodilo ko je hotel zaviti v enosmerno v napačno smer in je nato obupano zavil na en parking. Nato jaz veselo v 5 ali 6 prestavi pri 2500/3000 rpm malo bolj suvereno po gasu in dobrega jurja rpm kasneje dosežem dovolj navora da guma zdrsi po sveže mokri cesti. Malo latinsko amerškega plesa ko ugotovim, da ga ne bom več ulovil najbrž stisnem sklopko in puff katapultiran v luft. Z zadnjo platjo brusim po tleh sede in gledam motor kakih 10m pred mano ki zgublja kose... (na srečo le ogledalo ampak šok je bil nepopisen)

Koncentracija preklinjanja in raznih neeeee pa ne jaz in ne zdaj je bila osupliva za tistih par sekund.

Voznik avtomobila za mano je stopil ven se prepričal da je z mano vse ok, pomagal dvignit motor ki je kljub jezi adrenalinu in popiz****u bil vseeno pretežek zame. Res se je potrudil, bil pripravljen ostati še nekaj časa če bi želel in kar je tudi zelo lepa gesta nič ni moraliziral ali kako drugače pametoval. Rožica skratka. Komentiral je le, odlično si jo odnesel če mene vprašaš.

 

Kriv sem sam, in je bilo srečanje z asfaltom povsem nepotrebno.

Škode je nekaj a nič groznega. Ročka zvita, dve praske na pokrovu generatorja, ogledalo, utež krmila spiljena zvito krmilo (začuda jo je tank odnesel brez praske na laku) vijak zadnje osi spiljen na 1-2mm ter crash pad (hvala mu) spiljen na 2/3. Pri 70-80 km/h se mi zdi še kar dobro.

Sam pa sem jo odnesel brez praske, z modrico na boku katero sem opazil šele včeraj, strgal dežne hlače in rokav jakne in dodal malo nepomembno prasko na moto čevljih. Rokavice rahlo umazane in čelada niti praske saj ni imela stika s tlemi.

 

Ko sem dal po gasu sem si rekel ah verjetno bo malo trznilo zadnje kolo če bo preveč moči pa bo malo bolj razburljiva vožnja... mater sem mona! Marsikdo je rekel da je to poceni šola... kar tudi je, še dobro sem jo odnesel...

 

Šele ko je bil motor na kavaletu in ugotavljal kolko me bo stal ta šport sem se spomnil pogledat kaj pa jaz, sem cel? :P

Podobna situacija se je meni zgodila, le da je bilo junija. Se odpravim zjutraj na šiht, odpeljem od hiše 1-2 tolko glih da taknem gas, v 3 pa do tretine gasa. In je lepo zavrtelo gumo v prazno in katapult. Po prepelanih 200 metrih se ni guma še posušila od rose ki je čez noč padla na gumo + 1000ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Na priporočilo kolega, se je odločila da to neredi v avtošoli Šmarca.

 

8.10.2013

Pri vaji nenadnega zaviranja na poligunu ji je blokiralo prednje kolo (brez ABS-a), posledica je vidna na sliki.

Zdrobljeno, polomljeno vse živo okrog narta...   :( Motor ji je padel na stopalo in ja, imela je obute motoristične škornje.

Če nebi operirali takoj, bi lahko po besedah zdravnika ostala brez stopala, ker bi ji vezi od silnega pritiska lahko odmrle.

Rehabilitacija od 6 do 12 mesecev... seveda stopalo nebo nikoli več tako kot je bilo.

 

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

Sam so pa res jebivetri,sam na svojo rit gledajo! :slap:  To je tipicno pri nas...sam na svojo prokleto rit gledat, za kogarkoli druzga ti more pa bingljat....res super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam so pa res jebivetri,sam na svojo rit gledajo! :slap:  To je tipicno pri nas...sam na svojo prokleto rit gledat, za kogarkoli druzga ti more pa bingljat....res super.

 

Copy paste dela njihovega odgovora:

 

"pozdravljeni,

 se strinjam z vami, nobeno dodatno zavarovanje ni odveč, vendar so časi taki, da je potrebno povsod klestiti stroške na zakonsko obvezen minimum in tudi na področju zavarovanj je žal tako. "

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zaj... situacija. Predvsem na poligonu lahko pride do takšnih neljubih padcev, ker je kandidat preveč "lesen", ker je inštruktor še bolj "lesen", ker se nepravilno in premočno uporablja zavore, ker marsikdo misli, da je sklopka samo za speljevanje in menjavanje prestav, ... , ker je strah, kateri hromi možgane in telo. Zaviranje v sili je ena "smotana" vaja, še posebej, če se nadaljuje v izogibanje oviri. Vsakdo, ki obvlada motor bo rekel, da ni nič takega zavirati na ravnem in praznem delu poligona. Ampak to vajo opravlja kandidat, kateri je do sedaj samo od daleč videl motor. Vaja dela mojstra. Torej, vaditi. Ampak, da pridemo do tega, da mojster dela vajo, je pa potrebno še kakšen krožnik polente pojesti.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res,pa ponavadi so motorji z abs sistemom,pa pol loh na polno bremzas....men so tudi rekli ponovi vajo,ker nisi na polno zaviral. Pa ok,evo ti ga na!  Sam ce ni absa je pa treba imet obcutek,ampak kot zacetniik ga lih nimas....pol majo pa take izgovore...grdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole...   žena se je odločila da ne bo sedela samo na zadnjem sedežu in se je odločila, da naredi izpit A.

 

Kasti, Mi2 ji želiva kar se da hitro okrevanje in brez posledic. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker sem kmet in ne vem da kramparca pač ne da kolenčkat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker sem kmet in ne vem da kramparca pač ne da kolenčkat :blush:

 

Se mi zdi, da nisi samo kolenčkal, ampak tudi komolčkal :hooray: .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstva:

- v avtošoli Šmarca se obnašajo kakor da se je samo malo popraskala (do sedaj se še niso na kakršenkoli način pozanimali kako je z njo)

- ko sem direktorja/inštruktorja vprašal kako to da nimajo urejenega zavarovanja AO+ pa mi je hladnokrvno odgovoril, da je to strošek in da varčujejo

 

Skratka, glede na obnašanje in način varčevanja avtošole Šmarca jih ODSVETUJEM!!!!

 

Zanimivo, pri njih do sedaj naredila 3 izpite B, A2 in A. Vedno bili korektni, inštruktor-če se ne motim tudi direktor omenjene šole vedno svetoval, nazorno opisoval, pokazal vaje.. Kot popolna začetnica sem delala pri njih izpit za motor, prej na motorju nisem sedela niti kot sopotnica, vozila motor brez abs-a, pri zaviranju nobenih težav. Logično je, da ne moreš ravno blokirati pnevmatike in tudi inštruktor opozori na take stvari 100x, raje na začetku manj in potem z vajo vedno več zaviranja, včasih imaš že dovolj tega ponavaljanja, ker si misliš že vem ampak vseeno ponavlja, opozarja. Nesreče se pa dogajajo tako kot povsod. Za izpitno uro sem tudi dobila motor, ki je imel zadaj rep počen, ženska pred menoj je padla na semaforju, nagib, napačna noga na tleh in bum na tla. Ko vidiš s kakšno opremo nekateri na izpitne ure hodijo in v kakšnih čevljih se pa tudi zamisliš koliko imajo radi sami sebe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!