Skoči na vsebino

Priporočene objave

Petek 12.7.2013 križišče pred kempom v Baški. Prenizka hitrost, preveč sm šou zalagat ovink  :grim simple as that. Aja škode pa nobene ker sm s kolenom ujeu motor  :OK:

 

Torej ti ga je samo odnseslo tako kot  veliki večini vsak dan, ni pa padec!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tegale pa ne stekam cist najbolj.. a ti si se picu u deblo pa odletu al kako?

j?

Motor je ostal na deblu, jz sem se pa cez deblo in m. odletel-skotalil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bila je sobota pisalo se je leto 2013 bolj natančno 14.9.2013. Cesta Vitanje - Mislinja. Malo se mi je mudilo, ker sem šel k širniku gumo menjat, ura pa nekaj okol dveh. Do treh pa delajo ob sobotah.Odložim punco v Novi Cerkvi in malo bolj korajžno naprej.

Na tistih ostrih ovikih najprej levi in malo bolj poskočno v desnega. Pridem čez 3/4 ovinka in nato katastrofa. Motor na tla jaz pa tudi.

Med tem, ko drsim po cestišču si mislm faaaaaaak pa ne zdaj pa ne jaz :O Še v drsenju se poskušam vstat, se nekako dvignem malo potečem, ker sem še imel moment. Se ustavim vidim motor na tleh, niti ne pogledam levo in desno, samo primem motor ga dvignem, kakor da ima 10kg. Po glavi mi šine misel kaj če se je blok motorja predgnil in bo spustil olje... Se nahitro vsedem na motor stisnem sklopko in porinem na rob cestišča.

Gledam motor malo spraskana mašina, ogledalo, ročka za bremzo in zadnja ročka za bremzo pa zavita u 3pm. Pol pa, aja kaj pa jaz?! :D Ah nič hudega spraskan kombinizjon hmmm dobr je :)

Gledam po cestišču kaj bi bilo, ali je kje kako olje (sicer je sredina ceste čisto zamaščena) ampak sem prišel do zakjlčka, da sem si čisto sam kriv.

Odprem kufer vzamem čik, da malo razmilsim ali it naprej ali se obrnit pa nazaj do punce in ji razložit kaj je bilo... Ammm še malo pomislim, če grem nazaj, je to  to kar se tiče puncine motoristične kariere (komaj sm jo spravil na motor, da grem pa nazaj pa ji povem, da sem padel ne hvala) in mi ni preostalo drugega kot NAPREEEEJ! :D

Prišel do širnika zamenjal gumo, hkrati me nategnejo za cca. 10€ ker so mi računal več kakor pa so imeli ceno na avto pika netu, jaz pa še z glavo čist v sovjem svetu in niti pogledal nism na račun samo malo veliko se mi je zdelo.

Ko pridem nazaj do punce, prebrisano skirvam kombinizjon in nato pičiva do mene domov (in še danes ne ve nič o tem dogodku). Jaz pa čutim malo posledice, ker me desna rama in noga boli,k sreči je samo to.

 

Nauk zgodbe: Kar ne veš ne boli :D

 

Slika the fail ovinka:

post-14558-0-46743600-1379348128_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pridem nazaj do punce, prebrisano skirvam kombinizjon in nato pičiva do mene domov (in še danes ne ve nič o tem dogodku).

 

Če lepe punce kakajo, kot piše v tvojem podpisu misliš, da lepe punce ne berejo motosveta? :P

Samo, da se je vse srečno končalo. No, razen lepotnih prask :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIZKIT: in koliko si kaj peljal v ovinek, spodneslo te sred ovinka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIZKIT:

 

Sreča, da se ni zgodilo kaj hujšega! Če bi imel večjo hitrost bi te šopalo v ograjo k' norca.

 

Ampak, ker si imel voljo slikat še ovinek, verjamem, da ni bilo tako hudo.

 

Pa srečno naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tleh dvakrat

PRVIČ: neizkušen(vsaj kr se tiče težkih motorjev). Ravno kupil nov KTM 950 SUPERMOTO, valda frajer brez čelade in v supergicah

po vasi kažem svojo "naložbo", vmes pa mi avto zapre moj pas(jst seveda z zelo previsoko hitrostjo), ampak to u bistvu

sploh ni bla "kritična", ker sm pravi čas odvil na drugi pa, nakar za avtomobilom na cesto skoči še otrok takrat ba use obenem !BREMZA+GAS!

pa preobračanju na vse možne načine,več zlomov, razbite glave...sm na tleh še vedno izklašljeval bedarije kot je..OOO FAK MOJ MOTOR!!

 

DRUGIČ:na ridah(z istim motorjem po popravilu 4000eur!), razlog:seveda doseg maksimuma naklona supermota.

na ovinku kjer sedijo "gledalci" nad cesto(naslednji za klopcami navzgor)

čez ovinke že prej pretiraval z naklonom, ker je skozi cel ovinek močno drsela tačka...no v "tistem" ovinku je bila

včasih navzgor manjša grbinca ki je bila takrat enostavno "višek"...in sledil je zdrs zadnjega kolesa proti ograji.

meni nič..motor par prask...

 

Kljub vsemu temu vztrajava z istim motorjem še kar naprej in naprej...od leta 2007 dalje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ktr1sk: Nimam pojma kolk je bilo, po mojih ocenah preveč.

 

@BREITNER: Moram potrkat na les pa rečt, da ni nič hujšega. Pa še sreča, da se ni noben nasproti pripeljal.

 

@strajnarR: Moja ne bere motosveta, pa če prav je najlepša! Uno drugo pa  :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa še moja izkušnja, kako sem letos z resnimi poškodbami zaključil sezono... Levi, bolj počasen ovinek, ...predvidevam da mi je zaradi olja (od ojlerja, ki je puščal) malo spodneslo zadnje kolo... motor ulovim, poravnam, švedram levo desno, bremzam proti bankini, kjer se motor dobesedno ustavi in samo prekucne in nasloni na desni stranski kufer... jaz pa totalno nerodno telebnem s celo svojo težo na desno ramo in nazaj na križ... sicer takoj vstanem, a roka grozno boli in ni več moja, križ pa boli kot satan... Rezultat je katastrofalen 4x zlom rame in ključnice, ter ledveni vretenc zabit v hrbtenjačni kanal... dobre 3 tedne bolnice, 3 operacije, čaka me pa 3 mesece rehabilitacije hrbtenice, z nošenjem steznika in ene pol leta terapij za ramo... pa zdravilišče... pa kaj vem kaj še vse... ob tem ugotovil da ščitnik rame in hrbtenice v jakni en kurc velja - še pozna se ne udarec na njem,

 

in drugo:  motor je praktično brez praske - ta je le na stranskem kufru... jaz pa totalno sesut. Ker ga pa seveda ne bom gledal celo sezono, je za kazen romal na avto net...

 

Pa da se mal updejtam...  še vedno na rehabilitaciji, trenutno na zdraviliškem zdravljenju 14 dni... Celo poletje od prihoda iz bolnice dalje na terapijah, plavanju itd... vmes sem si privoščil samo en teden morja... Hrbtenični steznik sem postopoma opuščal od srede avgusta dalje in se ga v zadnjem tednu avgusta tudi dokončno odvadil... Mi je pa resnično pomagal, saj sem z njim opravil kar lepo mero daljših, tudi rahlih planinskih vzponov... Hrbtenica je ok, se pa včasih mal čutijo "vsadki", predvsem predklon gre le do ene meje... zdaj intenzivno delam na mišicah, tak da je motečih trenutkov vedno manj, bolečin nekako nikoli ni bilo, oziroma se je dalo zdržat brez tablet... Podobna štorija je z ramo in ključnico... res da bolečin ni, je pa gibljivost nad horizontalo (kaj iz vrha omare vzet) kar problematična in bo "defekt" verjetno tudi trajno ostal, pač zaradi šraufov in ploščic, ki ne morejo zdrset v notranjost sklepa... sem pa ravno danes prvič že par zamahov kravla zaplaval, tak da sem kar zadovoljen... Delam praktično že vse, z mopedom sma se spoprijateljila nazaj in prejšnji vikend že obiskala Faaker see ter daljši krog po Slo... Nekako v sredini oktobra pričakujem vrnitev v službo, če se ne bo kak kirurg na kontroli spomnil in hotel začet kaj ven pobirat - iz ključnice naprimer, ker v rami bo železje ostalo trajno... sicer me nič ne moti, sam da kosti delajo... od nesreče je zdaj slabih 5 mesecev, od zadnje operacije pa štirje... 

 

me pa fajn matrajo... skupna telovadba, bazen, individualno razgibavanje, magnet, elektroterapija, masaža, fitnes... a koristi... nedvomno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

me pa fajn matrajo... skupna telovadba, bazen, individualno razgibavanje, magnet, elektroterapija, masaža, fitnes... a koristi... nedvomno!

:OK:  se splača.... se pozna na hitrejši rehabilitaciji ful....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bila je sobota pisalo se je leto 2013 bolj natančno 14.9.2013. Cesta Vitanje - Mislinja. Malo se mi je mudilo, ker sem šel k širniku gumo menjat, ura pa nekaj okol dveh. Do treh pa delajo ob sobotah.Odložim punco v Novi Cerkvi in malo bolj korajžno naprej.

Na tistih ostrih ovikih najprej levi in malo bolj poskočno v desnega. Pridem čez 3/4 ovinka in nato katastrofa. Motor na tla jaz pa tudi.

Med tem, ko drsim po cestišču si mislm faaaaaaak pa ne zdaj pa ne jaz :O Še v drsenju se poskušam vstat, se nekako dvignem malo potečem, ker sem še imel moment. Se ustavim vidim motor na tleh, niti ne pogledam levo in desno, samo primem motor ga dvignem, kakor da ima 10kg. Po glavi mi šine misel kaj če se je blok motorja predgnil in bo spustil olje... Se nahitro vsedem na motor stisnem sklopko in porinem na rob cestišča.

Gledam motor malo spraskana mašina, ogledalo, ročka za bremzo in zadnja ročka za bremzo pa zavita u 3pm. Pol pa, aja kaj pa jaz?! :D Ah nič hudega spraskan kombinizjon hmmm dobr je :)

Gledam po cestišču kaj bi bilo, ali je kje kako olje (sicer je sredina ceste čisto zamaščena) ampak sem prišel do zakjlčka, da sem si čisto sam kriv.

Odprem kufer vzamem čik, da malo razmilsim ali it naprej ali se obrnit pa nazaj do punce in ji razložit kaj je bilo... Ammm še malo pomislim, če grem nazaj, je to  to kar se tiče puncine motoristične kariere (komaj sm jo spravil na motor, da grem pa nazaj pa ji povem, da sem padel ne hvala) in mi ni preostalo drugega kot NAPREEEEJ! :D

Prišel do širnika zamenjal gumo, hkrati me nategnejo za cca. 10€ ker so mi računal več kakor pa so imeli ceno na avto pika netu, jaz pa še z glavo čist v sovjem svetu in niti pogledal nism na račun samo malo veliko se mi je zdelo.

Ko pridem nazaj do punce, prebrisano skirvam kombinizjon in nato pičiva do mene domov (in še danes ne ve nič o tem dogodku). Jaz pa čutim malo posledice, ker me desna rama in noga boli,k sreči je samo to.

 

Nauk zgodbe: Kar ne veš ne boli :D

 

Slika the fail ovinka:

attachicon.gifPANO_20130914_153728.jpg

Točno na tem ovinku me je enkrat položilo po tleh..Pr men je bil problem oljni madež na pasu za navzgor, ta nasliki je bolj proti zunanjemu pasu in ni nevaren za navzgor..Stem da mene je butnlo preko belance, je pa drugače kar težko tu pasti saj je ovinek nagnjen orng in še klanec je več kot 14% navzgor..Ja ja , Vitanje je bilo fajn včasih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem za Kmetom2 vozu

 

 

Je Kmet oral ti pa sejal?  :smoke:

 

 

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato, ker sem po grobniku z 260 letel po ciljni ravnini in prepozno začel bremzat.  :grim

prvega levega ovinka nisem sfural. sem mislil, nič hudega, poravnam motor in čez pesek.

aha, malo morgen... po travi ja, po tistem pol metra globokem šodru pa to ni bilo izvedljivo in sem se pač not piknil.  :bum:

 

na motorju na srečo samo 20€ škode (vetrobranska šipa), meni pa je mišico natrgalo na nogi. se mi zdi...

ko me je začelo metat po šodru, mi je guma levo nogo zagrabila in potegnila s sabo. škorenj se je od vročine kar stopil.  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem si odletel na olju iz kardana. Bad luck :ninja:

Moram te razočarat,KTM nima kardana :slap:  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram te razočarat,KTM nima kardana :slap:  :P

a to scije kr po defaultu? Vem vem, dusa pa to....

resno, kaj je cloveka streslo? grozne fotke. gro-zne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to scije kr po defaultu? Vem vem, dusa pa to....

resno, kaj je cloveka streslo? grozne fotke. gro-zne.

 

 

.... najverjetneje je kriva za tale "zdrs" kombinacija dveh stvari:  :hmm:

 

... prva .... če na eni od fotk zelo dobro pogledaš, vidiš po sredini voznega pasu lepo krivuljo neke tekočine v širini vsega nekaj centimetrov (verjetno je šlo za kakšen izpust avtobusa iz njegove klime, ali nekaj podobnega .... )  :eek:

 

.... druga pa ..... "nekoliko" prevelika hitrost v ovinku za primer mokrega madeža na cestišču... :?

 

.... torej, če imaš smolo, ter z "nekoliko" preveliko hitrostjo zapelješ na vsega nekajcentimetrov široko mokro črto na voznem pasu, se ti lahko zgodi točno to ....    :O

 

 

 

ps.

... vsekakor pa je bila v celi zgodbi prisotna ena VELIKA SREČA v nesreči ....  :OK:

post-38837-0-23686000-1379887283_thumb.jpg

post-38837-0-40423100-1379887329_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... najverjetneje je kriva za tale "zdrs" kombinacija dveh stvari:  :hmm:

 

... prva .... če na eni od fotk zelo dobro pogledaš, vidiš po sredini voznega pasu lepo krivuljo neke tekočine v širini vsega nekaj centimetrov (verjetno je šlo za kakšen izpust avtobusa iz njegove klime, ali nekaj podobnega .... )  :eek:

 

.... druga pa ..... "nekoliko" prevelika hitrost v ovinku za primer mokrega madeža na cestišču... :?

 

.... torej, če imaš smolo, ter z "nekoliko" preveliko hitrostjo zapelješ na vsega nekajcentimetrov široko mokro črto na voznem pasu, se ti lahko zgodi točno to ....    :O

 

 

 

ps.

... vsekakor pa je bila v celi zgodbi prisotna ena VELIKA SREČA v nesreči ....  :OK:

 

KDo je to padel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi jaz imam svojo zgodbo, ki se nakoncu tudi končala z srečo v nesreči.

Bilo je 24.08.2013, ko sem si šel z kolegovo ninjo malo razbistrit misli, preden sem se spravil pred zvezke za zaključni izpit... Grem iskat motor, se napoti domov ustavim na hitri kavici, malo podebatiram in se grem domov oblečt v opremo (ja... celotno sem imel). Tako- motor je ogret, jaz pa tudi pripravljen in hopa, gas čez vas proti Avstriji. Čez slovensko stran sem se lepo pripeljal in ustavil na Avstrijski strani (Eisenkappel) pri vodnjaku. Malo sem si oddahnil in odhitel naprej.

Nato pa so prišli tisti "tahitri" uvinki. Se lepo peljem po tistih uvinkih, nakar mi na levem uvinku pri cca 80 km/h uzame spredni konc... okej, takoj sm si mislu pa ne že spet, ker sem 1x že to doživel pa so bile samo malo plastike popraskane. Opala, nekam sm trčiu...to se ne bo dobr končalo, buuuuf me zavrti 2 kroga po cesti nakar se z odprtimi učmi nepremičn zbudim na drugi strani ceste na desnem pogu ter objemam pločnik. VSE ampak VSE me je bolelo nisem vedel kaj naj od bolečin. Pismo... kaj je z motorjem, pa še moj ni biv. Super-lepo si to zafrknil.V trenutku je blo tok enih ljudi js pa kr nism vedu kaj nej... Pride neka ženska do mene, kako je s tabo me vprašal. Aaaa slovenska super. Sm reku boli me vse sploh pa noga hrbt pa roka. PA me hoče nekej premikat. STOP! ne premikej me nič pust me pr mir, tukej maš moj telefon pa poklič starše kaj je blo. Pridejo reševalci me naložijo na nosila in odpeljejo do helikoptrja ta pa direkt v oprecaijsko. Na koncu se je izkazalo da sm na levi roki imel obe kosti zlomlene, natrgane vezi na kolenu, pa udarc v hrbet. Zdej se dobr celm, napredek se že pozna. Nej še povem, da je gor zdravstvo čis druga pesm kot tle (vsi so prjazni, zrihtajo te pa tipi topi). 

Nauk te zgodbe: ne si sposojat motorja!!! jest zj lepo plačujem to sranje :S

P.S. Mel sm veliko srečo zarad opreme in same pozicije roke. Desna stran je bla tok požlajfana da sm pršu skoz, plus če nebi mev roke ob telesu, bi se danes vrjetno z vozičkom okrog furov... SREČA V NESREČI. Pa LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse OK in lepo da se celiš, samo nauk si narobe ven iz tega potegnil. Sposojanje motorja ni bilo krivo, da si zaružil...

 

Pa ne da bi ti solil pamet, ampak si zaključil zgodbo tako, kot da je razbit kolegov motor največji problem. Kako malo cenimo lastno zdravje...

 

Pa zdravstvo pri nas je tudi OK, vsaj po mojih izkušnjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!