Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Dolgo časa v tej temi že nisem ničesar napisal :blush: , toda ker se je moja draga :inlove: tako odločila, in ga bo ali jo bošla danes popoldne pogledat, bom verjetno kmalu zopet objavljal tudi v tej temi. ? Moja draga se je odločila za "kavalirija", jaz pa moram na internetu takoj poiskati stran z njegovim opisom.   ?

cavalier.jpg.456d7ab2baa2056334bc20c4cf2faa2b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kavalir kralja Charlsa :worship: :

Številni lastniki teh psov pasmo opisujejo kot nadvse prijetnega in prilagodljivega prijatelja, ki je vedno dobre volje. Kavalirji niso skoraj nikoli nervozni in agresivni ter zelo uživajo v družbi majhnih otrok in drugih hišnih ljubljencev, kar je za majhne pasme psov prava redkost. Kljub svoji majhnosti in nežnemu videzu veljajo za izredno pogumne in radožive. So prilagodljivi, potrpežljivi, zelo inteligentni in tudi vodljivi.

Po naravi je ta pes vedno pripravljen ustreči lastniku, zaradi česar ga je izredno lahko šolati, če poznamo osnovne karakteristike pasme. Dobro se odziva na vaje poslušnosti ter ima močno razvita vid in voh, zato ga nekateri uporabljajo tudi kot pomočnika pri lovu na prostem in v različnih kinoloških športih. Je radoveden, zelo rad vohlja in raziskuje svojo okolico. Kot zanimivost velja omeniti, da so kavalirji včasih kot mačke. Radi posedajo po razglednih mestih, se sami očistijo, nekateri celo ulovijo metulje ali ptiče v nizkem letu. O vsem tem priča njegova daljna preteklost, ko so ga uporabljali še kot lovskega psa.

Povprečna življenjska doba kavalirjev je od 9 do 14 let.

"Punčka" bo, ker so "nerezervirane" samo še punčjke. :inlove: . Kotitev je bila v maju, tako da bo za prevzem treba vsaj še en mesec počakati.

Cena je tudi "kraljevska", ampak kdor je enkrat imel kužka, brez njega ne more več živeti, in to bo naš že peti pes, oziroma tretja psička. Drago sem prosil, naj jo obvezno tudi fotografira.

Cavalier_King_Charles_Spaniels_(2821585840).jpg.27bd88cc09e4e425b4456bcc90983a2e.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja draga je včeraj izopolnila mojo željo in fiotografirala Cavalierja, kateri se bo čez slab mesec preselil k nam.   :inlove:ž

Vendar mi je povedala, da fotografiranje ni bilo lahko, ker niso skoraj nič na miru.    :inlove:

Njihova mama je skotila pet mladičev :worship: , vendar je ena kmalu po skotitvi umrla.   :cry:

Vsi mladički so bili samičke, in od štirih preživelih, je ostala samo še ta, katera pa je meni barvno in z njenim pogledom najbolj všeč od vseh.  :inlove:  Če se prav spomnim, se je moja draga s svojo kolegico in njenim možem včeraj odpeljala pogledat kužke v Ravne nad Tolminom, kjer sta mamina kolegica in njen mož pred približno dvemi leti kupila njunega border collija, katere ta gospa tudi vzreja.   :worship:

cavalier1.thumb.jpg.b92639ccdfbbdad98215988c3438e87e.jpg

cavalier2.thumb.jpg.a506b3bdcbf18085e0645a754d6b2871.jpg

cavalier3.thumb.jpg.f522b0240678870000fc990a33164ab7.jpg

cavalier4.jpg.4d6e38ecff8c4c0653c943000c9f0d9b.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@RobiRoberto vse ok - ampak v slovenščini živali poginejo.. brez zamere..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najini bodoči ljubljenki :inlove:  bo ime Mqyxz, ker se letšnja imena začenjajo s črko M,  11 julija bo vse štiri punce obiskal veterinar, jih pregledal, cepil, "razglistal (?) in "čipiral" ...   ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Spasku pravi:

Robi ne ga s... niti prečitat ne morem kaj še da bi jo poklical po imenu:rolleyes:

Na koncu se bo slišalo : "Maspizdi" poleg !

  • Haha 1
  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, bobi1001 pravi:

Kdo te ma raj ....žena al pes.....uba za pou ure u kufer zapri pol jih pa ven spust pa boš vidu:lol1:

To že vem. Ena me počaka pri vhodu, druga pa v kuhinji. Lajata pa itak obe. Eno celo razumem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tedybear pravi:

To že vem. Ena me počaka pri vhodu, druga pa v kuhinji. Lajata pa itak obe. Eno celo razumem. 

Bpga nerazumljena žena

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, thumper pravi:

Bpga nerazumljena žena

Ne, ne...ona ve, da je najboljsa stvar, ki se ji je zgodila v življenju  - JAZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Tedybear pravi:

Ne, ne...ona ve, da je najboljsa stvar, ki se ji je zgodila v življenju  - JAZ.

navezano na tvoj post ob prihodih domov - ona to že ve ...samo ti ne zna tako povedat da bi jo razumel.. medtem ko tisto pri vhodu ni težko razumeti .. :P

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem še enkrat vprašal mojo drago, kje naju čaka najina bodoča ljubica :inlove: , in zopet mi je povedala, da naju čaka v Livških Ravnah pri Kobaridu, vendar sem si pred pisanjem tega prispevka še enkrat moral pomagati z Google Maps, ker sem se spomnil samo Livek, Ravne pa pozabil ... :blush:

Za še "prosto kavalirko" smo kar štirje možni kupci, toda ker si jo je moja draga :inlove: edina šla tudi pogledati :worship: , seveda upava, da bo najina. Najino upanje je včeraj okrepikla tudi lastnica še nerezervirane  "kavalirke", ker je na telefon moje drage poslala tudi dva posnetka njenih  "kavalirk".   :inlove:

Kako sem oba posnetka "kavalirk" prenesel s telefona moje drage v to temo?   :hmm:

Moja draga mi je rekla, da mi ju lahko pošlje na Facebook Messenger, kar je danes dopoldne tudi storila, jaz sem se pa po tem kar nekaj časa trudil, da sem oba posnetka shranil na računalnik, oziroma da sem ju našel, ker sta bila shranjena v mapi Prenosi, objava na YouTube mi pa ni delala težav, ker se mi je  "globoko vtisnila v moj ubogi spomin :blush: ".  ?

cavalier4.jpg.27267d4d4c8b5791547d42e7fdd441ee.jpg

1943761748_livkeRavne.JPG.a212bed01f3d941ccca98c8eb89b2bb4.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!