Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

1. Včeraj zvečer mi je moja draga rekla, da je že en teden od kar je Karma prišla k nama, in tega ji skoraj nisem mogel verjeti, ker zaradi poškodbe glava nimam nobenega občutka za čas ...   :blush:
2. Za ta dogodek je iz Postojne dobila "hišni wc", katerega upam da bo tudi uporabljala, dokler se ne bo navadila, da je treba opravaljati svoje osebne potrebe zunaj, kot sta to počela Bil in Tačka ...   ?
3. Seveda jo bo uporabo "hišnega wc-ja" traba najprej načiti ...   ?
 
IMG_0096.JPG.b987c26cc4f764a4324563932ae6436f.JPG

IMG_0097.JPG.c136dbc287003d8fe2033ce371c8fc23.JPG

IMG_0098.JPG.d27358fc2704e442681efa2e6f72db46.JPG
 
Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bi jaz hišnega WCja mel, ker to je trening in žival se navadi. Kot so vam zapisali. Na vsake 2 uri vn, al pa ko je kuža nemiren. Če pomaže tla, ker te ni al pa ker je mel silo, očisti in ne ga kregat. al pa samo kratek ne, ko čistiš. Žival čuti energijo lastnika.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, maxxa pravi:

Vcerajsnji izplen fure: 2 begajoci veverici, 1 ploscata veverica ?, 1 caplja s katero sva skoraj doziveli kres, ko je vzletala iz potoka. 

Brez slik al pa vsaj lokacij, ne vela.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Tedybear pravi:

Brez slik al pa vsaj lokacij, ne vela.

Kamera zal ze eno leto zapakirana v skladiscu. Lokacije so pa nekako tako:

Veverice

Screenshot_20210725-160241_Maps.thumb.jpg.37f9eedb2bb230d7065e9ea8778cf91a.jpg

caplja:

Screenshot_20210725-160406_Maps.thumb.jpg.3c8dbd553bb935fbeb904aac7787190e.jpg

  • Hvala 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša "usoda" (Karma) ima verjetno 20 ali več igrač za žvečenje, vendar so ji še najbolj všeč moji in od moje drage copati, vezalke ne "adidaskah" in najbolj moji in tudi od moje drage prsti na rokah in nogah ...   :OK:

Zvečer pred spanjem v spalnici, dokler je še na najini postelji, si privošči tudi moje ali od mojev drage uho ...   :OK:

IMG_0181.JPG.05eeff050ba90e5754622aedf58fe6c2.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospa od katere je moja draga kupila sedaj našo Karmo :inlove:  je ob njenem prevzemu povedala, da je treba kavalirje česati vsak dan, približno 20 minut, ker s tem preprečimo da bi se jim naredili "vozli".   ?

Seveda sem jaz kot največ prisoten doma, "dežurni česalec" in zato sem v Googla pravkar vpisal "kavalir glavnik", tako da sedaj moja draga ve, kakšnega bo moral kupiti ...   :OK:

kavalir.jpg.b6fb41f82fc3e655cb31ade3fd763ab7.jpg

glavnik.thumb.jpg.baa42f9dc139587784414d9e6c221d27.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ne bo treba kupovati glavnika za česanje Karme  ?  , ker je moja draga prinesla štiri "krtače", katere je Karma "podedovala" po Ruti, Bilu in Tački :cry: , in pravkar sem dve od njih preizkusil ? , sicer ne priporočenih 20 minut, ampak samo 5, vendar sem vseeno zadovoljen, ker je Karma zdržala teh 5 minut ...   :worship:   ?   :inlove:

IMG_0202.JPG.d92e09c5b25da0043ae17f2291348302.JPG

IMG_0203.JPG.7c963624a1914ff06d2e97ca7814ba99.JPG

IMG_0205.JPG.598fcde5e10698dbd190f03d0e963fad.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpovedujejo ledvice, anemična, velik tumor na vranici, pljuča so večinoma temna. Iskrica in volja je še. Dokler želi, ji pomagamo in se trudimo. Včeraj je po dneh veterinarske oskrbe in zdravil za pritisk ter vnetje zvečer pokazala rahlo boljši interes za hrano. 

spacer.png

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, RobiRoberto pravi:

Mislim da ne bo treba kupovati glavnika za česanje Karme  ?  , ker je moja draga prinesla štiri "krtače", katere je Karma "podedovala" po Ruti, Bilu in Tački :cry: , in pravkar sem dve od njih preizkusil ? , sicer ne priporočenih 20 minut, ampak samo 5, vendar sem vseeno zadovoljen, ker je Karma zdržala teh 5 minut ...   :worship:   ?   :inlove:

IMG_0202.JPG.d92e09c5b25da0043ae17f2291348302.JPG

IMG_0203.JPG.7c963624a1914ff06d2e97ca7814ba99.JPG

IMG_0205.JPG.598fcde5e10698dbd190f03d0e963fad.JPG

 

Robi, glavnik se uporablja na koncu, za fino razčesavanje. Če boste vseeno kupovali nove krtače, priporočam naslednje:

1. https://pasjateta.si/izdelek/keller-maxi-pin-krtaca/ ali

    https://pasjateta.si/izdelek/krtaca-iz-naravnih-scetin-bristle/

2. https://pasjateta.si/izdelek/artero-mehkozicnata-krtaca-xs/

3. https://pasjateta.si/izdelek/artero-glavnik-s-krajsimi-iglami/

Zaenkrat jo moraš nežno privajati na česanje, tako da jo vmes božaš in nagrajuješ. Naj bo kratkotrajno. Moraš pa biti samozavesten in ne popustiti, če se izmika.

S prvo krtačo se razčeše trup, z drugo tačke, tretja je pa za finiš. Če bi jo pričel česati z glavnikom, bi jo cukalo in bi se ji česanje zamerilo.

Vozličke razčešeš, tako da primeš dlako ob trupu (pred vozličkom) in šele nato poskušaš razbiti vozliček.

Pogosto česanje služi temu, da se mladiček privadi česanja, kasneje to ni več potrebno početi tako pogosto (jaz mojega skopam in obilno odenem v balzam ter kasneje čistega počešem in sicer enkrat na tri/štiri tedne, nič vmes).

Za lažje česanje lahko pogrneš deko čez kuhinjsko mizo in psičko češeš na mizi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipičen in pričakovan odgovor!

Že sama prisotnost psa je dovolj za vznemirjenje, pa je pes lahko socializiran tristo na uro. Predvsem na zadnjem posnetku se vidi, da to ni.Očitno pa vodnik sam ne spoštuje zaprtih živali in spusti, da pes zaokroži do ograje!

Imeti psa še ne pomeni, da si kinolog-oziroma imaš kinološko moralo!

Prav tako, če imaš motor še ne pomeni, da si varen, kulturen motorist!

Ne vem, kako bi bilo, da sama sediš v lokalu, pes na “kratko” ob nogi in drug prost pes izziva?  Hendikepirane živali zaprte za ogrado, prikrajšane svoboščin niso potrebne dodatnega vznemirjenja. Že sami obiskovalci so preveč.?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo tako, potem psi definitivno ne bi bili dovoljeni v ZOOju.

Živali v živalskem vrtu se načeloma zelo dolgočasijo in postajajo apatične.

Edino ob psih še pokažejo malce zanimanja in življenja.

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Pol jih pa še lahko v klavnico spustimo. Tudi tam so vse živali apatične! 
Predvsem me moti, da si lastniki dovolijo-dovolite absolutno preveč. Gledam po nakupovalnih središčih, kako dame z cuckom v eni roki z drugo brska po suhomesnatih izdelkih, mlečnih proizvodih, sadju… kako osorno pogledujejo, če zapelješ voziček mimo cucka, da ne govorim o klicu narave v trgovini. 
Socializacije so predvsem v prvi vrsti potrebni lastniki in šele nato psi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se absolutno strinjam s tabo. 

Ampak psa je treba verjetno nekje socializirat? Al mu naj doma samo recitiram pravila, pa bo dovolj? 

Seveda, da ob učenju kaj je prav in kaj ni, delamo tako vodniki, kot tudi psi, napake. Nekateri se iz njih tudi kaj naučimo. 

Živalski vrtovi so pa druga pesem. Nobena žival verjetno ne uživa v tistih parih kvadratih, ki jih ima na razpolago. 

Ampak, po drugi strani, so pa tudi "učinica" o njih. Tako za biologe, kot tudi za ostale ljudi. 

Kamor nas pa vodi človeški pohlep po "še več", se bojim, da bomo kmalu lahko gledali divje živali samo še v živalskih vrtovih, saj jim bomo uničili ves naravni habitat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak še vedno zatrjujem, da je takšno ravnanje neodgovorno!

Bom pa tako dal primer, ker sem si še enkrat pogledal posnetke!

Skupina otrok iz vrtca je na sprehodu v parku in narediš z svojim psom enako kot si v ZOO. Nekateri bi kričali “kuža, kuža”, drugi zmrznili in tretji v jok! 

Ah, to ni nič otroci, jaz le “socializiram” kužka. Čez nekaj let, ali pa nikoli boste že pozabili na bližnje srečanje z “kužkom”. 
Po mojem te bi nekaj staršev z veseljem utopila v žlici vode.

Pristop je bil popolnoma napačen za vodnika. Mi smo to začeli na veliki razdalji z psom ob nogi ter se približevali, mirili pse a ostali na varni razdalji brez zaganjanja ob ograji. 
 

Bo šlo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

da nauš doktoriral na vzgoji.

Mislim, da Alli res ne moreš očitat nevzgoje. Vsak pes pa ma bežečega mulca za plen...simpl. To moraš preprečit. Povodec to zmore, drgač pa eno okrog ušeš. Ker se tok usajaš sem šel pogledat njene posnetke komplet in do konca.

Pes ni napadalen ampak zvedav.

Bo šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem iz svojih psov nekaj naredil. So dokazi na steni in na KZS. Zvedavost pa ne pomeni, da je pes tudi vodljiv socializiran in predvidljiv. Nič nimam proti psom. Le pred neodgovornim vodnikom. Preberi še enkrat moj prejšnji post. Vrtec, pa to! 
 

Bo šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!