Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 2 minutami, Mavti pravi:

Danes sem pa ene velike kokoške ogledoval:eek: pa še babe so dražje kot moški:naughty:

 

...itak...saj si bolj upirabne tudi ??...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Mavti pravi:

Danes sem pa ene velike kokoške ogledoval:eek: pa še babe so dražje kot moški:naughty:

 

Pa boljša juhica je iz kure?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 8. 2021 ob 11:05, 3nity pravi:

Nisem kompetentna za razpravljati o tem, se mi pa zdi zelo nenavaden razlog. Nujno javita vzrediteljici, mogoče ima kakšen nasvet!

Priporočam, da umaknete mleko (in ostale mlečne izdelke) in jo v zameno spodbujate k pitju vode. Hrana naj nima previsokega deleža beljakovin (tam do 25%). Priporočljiva je mokra hrana ali vsaj delež nje. Zelo dobro se pa pri tem obnesejo tablete z brusnicami:

received_930483611018211.thumb.jpeg.5ec225c711aaedb51e77be892f95a159.jpeg

 

V nadalje ji kupujta kvalitetnejše brikete, med bolj ugodnimi so npr. Taste of the wild (losos ali jagnjetina), Barking heads, če ne pa kaj dražjega, hladno stiskanega, npr: Naturavetal (kunec, losos, jagnje).

Izogibajte se piščancu, koruzi, ipd.

Pred odvzemom urina je potrebno sprati spolovilo, zavreči prvi curek in v čisto, najbolje v za to namenjeno posodico zbrati urin, ki mora biti na hladnem do prihoda v ambulanto.

Saj Schessir so kar zelo kvalitetni. Drugače je možno da je ob menjavi doma, cepljenji padel imunski sistem in se je prehladila v kaki mrzli vodi, ploščicah. Po hladni vodi tekat oz. se gibat....Kar se menjave hrane tiče. Postopno. Vedno se svetuje, da vsaj 14 dni v novem domu ne menjaš prehrane in potem, če je res na šrotu od hrane narediš počasen prehod. Sama sem sicer pristaš, da se psa navadi na razno hrano (od briketov, dodatek skute, jogurta, zelenjave, mesa, žlica konzerve). Moja psica je bila večino časa na doma pripravljenih obrokih.  V bistvu je tako, hrana ki odgovarja psu je edino merilo. Pa naj bo to Bosch, Monge, Orijen.... Moja je po TOW bruhala-paradižnikov koncentrat je bil kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo z zamudo. :blush:

Naša Karma vam sporoča, da ji je bilo že po drugem od šestih antibiotikov mnogo bolje, in da sedaj nima več nobenih težav s krvjo v svojem urinu.   ?   :worship:   :inlove:

Sedaj bi rabila še antibiotik, proti "prekomerni živahnosti".   :OK:   ?   :inlove:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men pa zanima nekaj - ali za majhne otroke tudi tako izbirate hrano kot za pse ?

ali so psi veliko bolj degenerirani in občutljivi kot ljudje , da potrebujejo posebno prehrano ????? 

ne vem no.. dap mu jest pa vidiš kako serje..če ima drisko ni v redu in če je pretrdo ni v redu.. v obeh primerih se to rešuje z odvzemom dela porcije in se doda nekaj kar uravnoteži .. 

ok.čokolada , sol , kis v čimmanjši meri.. pa pivo v zelo malih količinah.. pa brez močnejšega alkohola .. 

samo za svetlečo dlako pa ni bolšega kot eno umešano surovo jajce na dan ..  če dodaš v skuto pa ima sladico..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Nja pravi:

Kakšna lepota. Frišno sfrizirana al kako?

Ta si še rožco sama zatakne...men grejo kr kucine pukonc k vidm, da je bl brihtna k marsikater sosed kle ukol mene v naši vasi??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 8. 2021 ob 18:08, thumper pravi:

men pa zanima nekaj - ali za majhne otroke tudi tako izbirate hrano kot za pse ?

ali so psi veliko bolj degenerirani in občutljivi kot ljudje , da potrebujejo posebno prehrano ????? 

Če to leti name, da, že zelo dolgo pazim na prehrano, sicer pa dosti bolj zase kot za psa. Na dolgi rok se perutnina pri psih ne obnese najboljše in to ni nič novega. Kri v urinu je pa fajn kažin, zato sem se razpisala.

 

OT - zadnjič nas je el.pastir skoraj pokosil. Potem je pa cepljenje nevarno in vožnja motorja. W 220V ??


Če ima še kdo zatrdel vrat in potrebuje masažo, lahko delim lokacijo ???

IMG_20210817_190606.jpg

IMG_20210817_190621.jpg

Popravljeno . Popravil 3nity
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, 3nity pravi:

 

OT - zadnjič nas je el.pastir skoraj pokosil. Potem je pa cepljenje nevarno in vožnja motorja. W 220V ??


 

 

 

Električni pastir ima visoko napetost in skoraj nič toka. Useka, ampak ne poškoduje. Preizkusil velikokrat na lastni koži.

 Če je drugače, takoj prijaviti, kajti omrežna napetost je smrtno nevarna tako za ljudi kot za živali. 

https://www.slogina-trgovina.si/sl/shop/pasna-oprema/elektricni-pastirji/pastir-ako-duo-x1000-12v230v.html

Je pa el. pastir priklopljen na omrežje, poveča napetost zmanjša tok in ustvari impulse, ki usekajo. Je pa to najboljši način za "vzgojo" živali, da ostanejo znotraj ograde.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kaldu pravi:

Električni pastir ima visoko napetost in skoraj nič toka. Useka, ampak ne poškoduje. Preizkusil velikokrat na lastni koži.

 Če je drugače, takoj prijaviti, kajti omrežna napetost je smrtno nevarna tako za ljudi kot za živali. 

https://www.slogina-trgovina.si/sl/shop/pasna-oprema/elektricni-pastirji/pastir-ako-duo-x1000-12v230v.html

Je pa el. pastir priklopljen na omrežje, poveča napetost zmanjša tok in ustvari impulse, ki usekajo. Je pa to najboljši način za "vzgojo" živali, da ostanejo znotraj ograde.

 

Se ne spoznam na to, vem, da se tok določi glede na velikost živine in da mora biti pravilno ozemljen. Po moje ta ni, poleg tega je šlo za nesrečen splet okoliščin, rjavček je ob pozdravu z glavo ruknil roko navzgor, tako da se je dotaknila pastirja, druga se je ob tem dotaknila ograje je bil šus tu, ojačan ?
Prijavljala ne bom, se bo kar lastniku direkt povedalo, ko ga srečamo.
Poškodb na srečo ni, se je samo letelo po zraku s pristankom na mehki zemlji ? ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, 3nity pravi:

Se ne spoznam na to, vem, da se tok določi glede na velikost živine in da mora biti pravilno ozemljen. Po moje ta ni, poleg tega je šlo za nesrečen splet okoliščin, rjavček je ob pozdravu z glavo ruknil roko navzgor, tako da se je dotaknila pastirja, druga se je ob tem dotaknila ograje je bil šus tu, ojačan ?
Prijavljala ne bom, se bo kar lastniku direkt povedalo, ko ga srečamo.
Poškodb na srečo ni, se je samo letelo po zraku s pristankom na mehki zemlji ? ?

Nič od tega ne drži, vsi parametri se nastavijo samo glede na dolžino ograje. To je nastavljeno tovarniško, poseganje v napravo NI dovoljeno. Negativni pol gre v zemljo, pozitivni pa na žico.

Žival se dobro zapomni, ko jih dobi po smrčku. Se pa zgodi, da večje živali (konj, krava,...) v naletu leti "skozi" ogrado in za sabo potegne žico. Drobnica se hitro nauči, da ob žici ni pametno se pasti. Električni pastir tudi čuva pašne živali pred "kužki" in ostalimi plenilci od zunaj.  Tudi dvonožnimi.

Zabavno je videti psa, ko jih dobi po gobčku.......cvili, laja in leti, vse naenkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bo tudi naša velika lumpa Karma zrastla v tako lepotico.   :inlove:

Zakaj lumpa? Zato ker s svojimi ostrimi zobki razcefra vse  kar pride v njihovo bližino (vezalke čevljev, vogali prevlek povštrov in kovtrov, "stanovanjski predpražniki", in še in še in še, med katere sem skoraj pozabil vkljulčiti, moje in tudi prste moje drage na rokah, tako da jo je treba med božanjem, zamotiti s kakšno drugo stvarjo ...   :OK:

Karma.JPG.5ab13cb77cf4c7cfc52c0e2d04fad8b3.JPG

Cavalier_King_Charles.jpg.30a943b9789ac83ff78204ef4d2f4d7b.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se hrane tiče...Nekaj je genetika (nagnjenost k alergijami se deduje) tako pri živalih kotljudeh (se pravi odgovorna vzreja je pomembna). Drugo je pa prehrana. Briketirana/konzervirana hrana je sicer slabšega in boljšega ranga, ampak je še vseeno približek instant hrani, kot pa nepredelani. In isti šmorn je pri prehrani nosečnice/otroka/odraslega. Čim bolj nepredelano, tem boljše, čim bolj raznoliko-tem bolje. V glavnem kar se da, sam pripravljaš obroke. Za oba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!