Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

BMW M3 DIESEL 469 KM, 250 km/h, povprečna poraba 6,4 L/100km, 6 let ali 200.000 km garancije, cena pod 20.000 € :naughty: to je avto za vas ki se tukaj prepirate a ne :? al je cena mal previsoka :?

:lol1::lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW M3 DIESEL 469 KM, 250 km/h, povprečna poraba 6,4 L/100km, 6 let ali 200.000 km garancije, cena pod 20.000 € :naughty: to je avto za vas ki se tukaj prepirate a ne :? al je cena mal previsoka :?

:lol1::lol1::lol1:

ma cena bi mogla višja bit da si ga ne bi vsak čapac privoščil :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMW M3 DIESEL 469 KM, 250 km/h, povprečna poraba 6,4 L/100km, 6 let ali 200.000 km garancije, cena pod 20.000 € :naughty: to je avto za vas ki se tukaj prepirate a ne :? al je cena mal previsoka :?

:lol1::lol1::lol1:

imel ga nebi .. je pa ta tvoja cena veliko nižja kot od solidnega traktorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"ti pa lahko ob priliki na tvojem vozilu pokazem, kaj pomeni "brez sparanja". :whistle:"

:lol::lol::lol: a ti bi men pokazal ?:lol: vsaj edn me je nasmejal.Bog odpušča grehe ,ne norosti :P

lepo, da sem ti popestril dan. B)

BMW M3 DIESEL 469 KM, 250 km/h, povprečna poraba 6,4 L/100km, 6 let ali 200.000 km garancije, cena pod 20.000 € :naughty: to je avto za vas ki se tukaj prepirate a ne :? al je cena mal previsoka :?

:lol1::lol1::lol1:

mnja, malce prevec km. 200 je cisto dovolj, poraba malce visoka (kaksen liter, dva manj bi blo fajn), garancije je 4 leta dovolj. cena: sitnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se malo raztegnem razmisljanje: ne vidim smisla skuriti denar skozi izpuh super-duper-oh in ah-AVTOMOBILA samo zato, da lahko DRUGIM pokazem kaj imam. in da raznim strankarskim veljakom podpihujem lenobo in proracun.

prigarane cvenke porabim raje bolj dobickonosno (in ne, ne investiram v alkohol :grrr). 6-7%letnepovrnjeneinvesticijenislabopress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

In kdo je zmagu :?

Bencin ali Dizel :? ...

..... mislm, da peš-honda, brco-guz. pedalo-brc, urbana ..... ect. oz. voda, vodikovo gorivo, plin ..... :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole s čipom in obratno sorazmerno življenjsko dobo niti ne velja. osebno in dobro poznam točno enega ki je imel zarad čiptuninga probleme, in zdi se mi, da bi a3 še zdej normalno delal, če bi ga mel normal človek. ker ga je mel bebec, so stvari pokale.

Potem so me lagali inženirji in vodstveni kader Volkswagna in Volvota ...

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem so me lagali inženirji in vodstveni kader Volkswagna in Volvota ...

Jasno, to so jim naročili iz marketinga... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmaga gre bencinarju, ker ima manjšo porabo, veliko boljše pospeške, skoraj zastonj vzdrževanje, bolj vzdržljive motorje............

Čeprav si kupcem ,ki pridejo k meni ne upam to razlagat .)

čip sem resitiral in nalil nafto v kesl, zaj pa razmišljam če bi zmontiral bencinarja not :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja

tut razmišljam bencin al diesel

sam mislim da tega tu ne bom pogruntal

cuj dizel( poglej cene kurilnega)

pol pa kr gasa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cuj dizel( poglej cene kurilnega)

pol pa kr gasa :naughty:

kurilc je 0,85€ ... jaz tankam plin še zmeraj po 0,73 .... imamo prav ta dva dneva xsaro picasso dizel doma ... ker je naša na lepotičenju pri ličarju ( bebci na parkirišču) .... zjutraj sem vstal z zlepljenimi očmi... ko je moja vžgala tisto koreto 15m stran na drugi strani hiše in seveda zunaj , so se šipe tresle..me je kolega v službi vprašal zakaj sem tako bled in če sem pravkar smrti ubežal... ne morš belivat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: thumper. ka so ti pa uturnili za enga dizla. okna zamenjaj :P

nč okna zamenjat... tud od soseda ropota ...samo ne tako hudo - se pa grdo sliši zjutraj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem še nisi dizla od Jeepa slišal :P se pa res vse trese, pa na 5km se ga sliši, zjutraj je pa itak kot bi pokvarjen reaktivec štartval :D hehe

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dizel zmaguje :worship:

Volkswagen XL1 porabi le 0,9 litra na 100 kilometrov

Volkswagen je predstavil konceptno vozilo XL1, ki na 100 kilometrov porabi le 0,9 litra dizelskega goriva, v zrak pa na prevožen kilometer izpusti le 24 gramov ogljikovega dioksida.

Gre za hibrida z 0,8-litrskim dvocilindrskim common rail turbodizelskim agregatom, ki razvije do 48 konjskih moči. Ta je povezan z elektromotorjem s 27 konjskimi močmi, kar pomeni, da avtomobil skupno premore 75 KM. Na prvi pogled se zdi malo, toda upoštevati je potrebno, da vozilo tehta le 795 kilogramov. Da ima avto solidne zmogljivosti, kaže podatek, da od 0 do 100 km/h pospeši v 11,9 sekunde, medtem ko je njegova najvišja hitrost elektronsko omejena na 160 km/h. Za prenos moči do koles skrbi 7-stopenjski DSG menjalnik.

Seveda avto v takšni obliki zagotovo še nekaj časa ne bo prišel v prodajne salone, a ne glede na to kaže, da je že z obstoječo tehnologijo mogoče izdelati izjemno varčno vozilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dizel zmaguje :worship:

Volkswagen XL1 porabi le 0,9 litra na 100 kilometrov

Volkswagen je predstavil konceptno vozilo XL1, ki na 100 kilometrov porabi le 0,9 litra dizelskega goriva, v zrak pa na prevožen kilometer izpusti le 24 gramov ogljikovega dioksida.

Gre za hibrida z 0,8-litrskim dvocilindrskim common rail turbodizelskim agregatom, ki razvije do 48 konjskih moči. Ta je povezan z elektromotorjem s 27 konjskimi močmi, kar pomeni, da avtomobil skupno premore 75 KM. Na prvi pogled se zdi malo, toda upoštevati je potrebno, da vozilo tehta le 795 kilogramov. Da ima avto solidne zmogljivosti, kaže podatek, da od 0 do 100 km/h pospeši v 11,9 sekunde, medtem ko je njegova najvišja hitrost elektronsko omejena na 160 km/h. Za prenos moči do koles skrbi 7-stopenjski DSG menjalnik.

Seveda avto v takšni obliki zagotovo še nekaj časa ne bo prišel v prodajne salone, a ne glede na to kaže, da je že z obstoječo tehnologijo mogoče izdelati izjemno varčno vozilo.

TDM TDI? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volkswagen XL1 ......

Seveda avto v takšni obliki zagotovo še nekaj časa ne bo prišel v prodajne salone, a ne glede na to kaže, da je že z obstoječo tehnologijo mogoče izdelati izjemno varčno vozilo.

nekaj vrabci civkajo o 2013.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!