Skoči na vsebino

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Jaz iščem nekoga ki mi bo znal pametno svetovat kaj naj naredim da mi bo motor šel malo hitreje ampak da nebo izgubil moči, saj imam tudi nekaj klancev v naši vasi in bi rad da me vseeno potegne v klanec, res prosim nekoga kimi bo znal pomagat da se javi in mi da recimo skype ali kaj podobnega da se zmeniva tam.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz iščem nekoga ki mi bo znal pametno svetovat kaj naj naredim da mi bo motor šel malo hitreje ampak da nebo izgubil moči, saj imam tudi nekaj klancev v naši vasi in bi rad da me vseeno potegne v klanec, res prosim nekoga kimi bo znal pomagat da se javi in mi da recimo skype ali kaj podobnega da se zmeniva tam.

LP

Ja če imaš novega flekserja je pametno avspuh menat ker imaju novi avspuhi not blokado pol pa še kšn manši zobnik zadaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo jst imam še original flexerja nič predelanega pa me zanima koliko km/h bi mi šel če dam ta izpuh gor:

http://trgovina.cilinder.si/product_info.php?cPath=222_351_358&products_id=4538&osCsid=ch9bep06tkm9ir2dcjfpa2eb8sfmo3mt

cca 35km/h. Pa dej še un trnek ven iz airboxa-če je sploh še not pa večjo dizo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 35km/h. Pa dej še un trnek ven iz airboxa-če je sploh še not pa večjo dizo.

kwa stem misliš trnek v air boxu a ma to tut alpino

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 35km/h. Pa dej še un trnek ven iz airboxa-če je sploh še not pa večjo dizo.

ej kero dizo naj dam noter?

aja pa dej ti svojega slikaj tisti trnek pa pošli sliko da bom vedu kaj je to, pa mi lahko razložiš kaj bom pridobil z tem da dam ven trnek? kakšno hitrost ali kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej kero dizo naj dam noter?

aja pa dej ti svojega slikaj tisti trnek pa pošli sliko da bom vedu kaj je to, pa mi lahko razložiš kaj bom pridobil z tem da dam ven trnek? kakšno hitrost ali kaj?

Ja dobu bo več zraka, nahaja se pa v airbox-u, slike pa niam.

Not pa dej 51 dizo, da ti ne bo trokiral. Če to narediš+izpuh bo letel tam do 35km/h kej več pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja dobu bo več zraka, nahaja se pa v airbox-u, slike pa niam.

Not pa dej 51 dizo, da ti ne bo trokiral. Če to narediš+izpuh bo letel tam do 35km/h kej več pa ne.

kaj naj naredim da bi mi šel 40? samo jaz imam uzadi zobnik 33 sam ga nemislim menjat ker to je brez veze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj naj naredim da bi mi šel 40? samo jaz imam uzadi zobnik 33 sam ga nemislim menjat ker to je brez veze

Ja maš prov menjat zobnik je krneki, jaz ga tudi nisem. Ja lahko bi povrtal pušo v kolenu ven, zmanjšal glavo, pa dal večji fergi (ali pa obstoječega prevrtaš da bo 14/12 in ne kot sedaj 14/9). Aja pa zamakni un stator pri magnetu na prvo črtico, da je kasnejši predvžig. Amm to je pa več ali manj to, pa to so take predelave ki ti samo čas vzamejo, denarno nič, razen elektrika pa amortizacija orodja :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja maš prov menjat zobnik je krneki, jaz ga tudi nisem. Ja lahko bi povrtal pušo v kolenu ven, zmanjšal glavo, pa dal večji fergi (ali pa obstoječega prevrtaš da bo 14/12 in ne kot sedaj 14/9). Aja pa zamakni un stator pri magnetu na prvo črtico, da je kasnejši predvžig. Amm to je pa več ali manj to, pa to so take predelave ki ti samo čas vzamejo, denarno nič, razen elektrika pa amortizacija orodja :D.

jst sem neki gledu pa mislm da ti novi nimajo tega na štromu da zamkneš ker imam letnik 2010.

aja pa bi si ti lahko vzel čas in slikal:

-kako povrtati pušo v kolenu in slikati koleno.

-kako zmanjšati glavo

-kako povrtati fergija

vse to so zadeve ki jih nisem delal nikoli zato potrebujem nekoga ki mi bo malo to razložil :D

Upam da ti nebi vzelo toliko časa da to poslikaš in mi pošleš na ZS ali email ki ti ga lahko dam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej fantje kawa ste mislili s tem trnekom v airboxu a majo to vsi tomosi naprimer alpino aja pa na alpinotu se da tud dize zamenat??? pa kere so najbl primerne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem neki gledu pa mislm da ti novi nimajo tega na štromu da zamkneš ker imam letnik 2010.

aja pa bi si ti lahko vzel čas in slikal:

-kako povrtati pušo v kolenu in slikati koleno.

-kako zmanjšati glavo

-kako povrtati fergija

vse to so zadeve ki jih nisem delal nikoli zato potrebujem nekoga ki mi bo malo to razložil :D

Upam da ti nebi vzelo toliko časa da to poslikaš in mi pošleš na ZS ali email ki ti ga lahko dam.

Nimam slike, je že kar nekaj let ko je šel moped od doma. Koleno je tisto na katero si pritdil fergi. Zdej jaz vse to govorim za A35 mašino za A55 ne vem če isto velja. No da se vrnem kolenu, not boš vidu neko tako belo pušo ki ti zmanjšuje fi, no njo sprav vn-najbolje da povrtaš. Da zmanjšaš glavo je najbolje da odneseš enmu tomosovome mehaniku in rečeš da ti jo zbrus na dimenzije starih A35 pašin ala targa, sprint...Drgač če imaš 14/12 ferg ga ne povrti, zakaj pa ti ni mogu užagat je pa lahko samo, da ni vredu nastavljen /štandgas/, da je pokvarjen (npr. zaug) ali pa da ga nisi dobro namotiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam slike, je že kar nekaj let ko je šel moped od doma. Koleno je tisto na katero si pritdil fergi. Zdej jaz vse to govorim za A35 mašino za A55 ne vem če isto velja. No da se vrnem kolenu, not boš vidu neko tako belo pušo ki ti zmanjšuje fi, no njo sprav vn-najbolje da povrtaš. Da zmanjšaš glavo je najbolje da odneseš enmu tomosovome mehaniku in rečeš da ti jo zbrus na dimenzije starih A35 pašin ala targa, sprint...Drgač če imaš 14/12 ferg ga ne povrti, zakaj pa ti ni mogu užagat je pa lahko samo, da ni vredu nastavljen /štandgas/, da je pokvarjen (npr. zaug) ali pa da ga nisi dobro namotiral.

zaug je nekji zjeban ja.

Če dam 14/12 gor bo bol letelo kot pa zdej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam en problem... Flexer mi je šel 45-50 km/h (po števcu), par dni nazaj se mi je zabasala diza, jaz to odprem pregledam vse okoli dize+dizo... sestavim skupaj in flexer gre samo 25 km/h..(spremenil je zvok)

Če se komu kaj sanja kaj je za naredit prosim za pomoč! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zvok slučajno bol globok? Motoru ˝muka˝ ? - če je to, nisi dobro namestil zračnega filtra. Drugače pa še enkrat razdri pa poglej kaj si narobe sestavil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pomaga?

Kaj bi jaz pridobil z tem če bi v airbox naredil luknice da bi zrak krožil, bi motor z tem šel kaj več?

lp

Ne, kvečjemu bi slabše delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, kvečjemu bi slabše delu.

POMAGA,sam verjetno bi moral dat večjo dizo(ni pa nujno).Sam sem imel navrtan airbox :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo pomaga?

Kaj bi jaz pridobil z tem če bi v airbox naredil luknice da bi zrak krožil, bi motor z tem šel kaj več?

lp

Če je bil do zdaj original in boš ti navrtal luknjice, boš poslabšal zadevo, ker na določeno količino zraka, gre določeno bencina. Razen če povečaš dizo, ampak to se bo malenkost poznalo in še več ti bo žrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je zvok slučajno bol globok? Motoru ˝muka˝ ? - če je to, nisi dobro namestil zračnega filtra. Drugače pa še enkrat razdri pa poglej kaj si narobe sestavil.

LP

Ja motor ima drugačen zvok kot da bi ga nekaj zablokiralo... sem probal razstavit in sestavit 2x pa ni nič pomalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bil do zdaj original in boš ti navrtal luknjice, boš poslabšal zadevo, ker na določeno količino zraka, gre določeno bencina. Razen če povečaš dizo, ampak to se bo malenkost poznalo in še več ti bo žrl.

Če je pravilno nastavljen,gre veliko boljše,žre pa manj! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mi lahko kdo pove če ima tomos alpino tut tist trnek v airboxu in kaj se zgodi če ga odstranim??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!