Skoči na vsebino

MOTOGP 2013


suzuki

Priporočene objave

Sicer sem že zamudil debato ampak bi dodal, da je Marquez šel tako v ovinek, da se drugače ne bi moglo končati (imel je namreč OBUPNO linijo pri mnogo previsoki hitrosti).

 

Tip je resda mlad, ampak je zagotovo vedel kaj počne. Je pa rahlo nor, to pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rossi za 2 desetinki ptehitel Ducatija hihi....

 

Rossi je za malo več kot pol sekunde počasnejši od MM, kar je realno. To pomeni, da je Ducati prišel dosti bližje, kar je kazalo že na dirki. predvidevam da so vozili material, ki ga je vozil Pirro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na testiranju sta Dovi in Nicky vozila meterial, ki ga je že Pirro v nedeljo uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Pirrov LabBike je še Preziosijeva zapuščina. Gobemeier zagovarja evolucijo, trdi da so vpetja motorja enaka. In jim za uporabo tega okvirja ne bo potrebno odpečatit dvah novih motorjev. Naslednji korak naj bi bil večji. Upam da res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

evo, še mnenje "soborcev" :

 

Riders react to dramatic final turn in Jerez

 

Dani Pedrosa, Repsol Honda Team

“It’s the final lap, it’s an aggressive move obviously. I guess if they hadn’t touched Marc would run out of track. So it means he was a little too late on the brakes. But you know - they touched in this certain point of the corner. It was kind of similar to turn one at the start in Austin, but I had time to see him coming. Just hope it doesn’t come again in the next ones.”

 

Colin Edwards, NGM Mobile Forward Racing

“It’s racing motorcycles isn’t it? You know, any time you’ve got this amount of people and you’ve got the passion….and especially Marquez. We’re in Spain! That kind of thing happens around here, it happens anywhere in the world. It doesn’t matter whose side you’re on – take it or leave it – that’s racing motorcycles.”

 

Andrea Dovizioso, Ducati Team

“I think Marquez was quite aggressive, but I don’t think it was over the limit. But sure we have to just speak in the Safety Commission about that, just to be clear about the rules. I mean, everybody has to know how we can fight. But anyway, it was hard, but I don’t think over the limit.”

 

Valentino Rossi, Yamaha Factory Racing

“It’s a hard attack for sure, and a hard overtake from Marc. He touched Jorge, but it’s the last lap, the last corner, and sure the guy behind tries something. Jorge kept the door open and Marc went inside, so I think it’s something that can happen in racing. “

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marquez je tak miren fant ko ni v ledru, kot ''un sosed ki babici pozimi dvorišče skida''.

 

Ko se pa vizir zapre, je pa tema na očeh, samo še ful gas.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na incident med Lorenzom in Marquezom vsak gleda po svoje, pač odvisno od tega kdo je čigav  navijač.

Izjave dirkačev se mi zdijo dokaj medle in predvsem premišljeno politične, tako da ne bit tako prepričan, da med njimi ni koga, ki ne misli malce drugače.

Moje mnenje ..... vse je sprejermljivo, dokler ne pride do dotika...do  dotika je prišlo...ko pride do dotika je nekdo kriv (vsaj nosi večji del krivde, kot drugi).

Krivda Lorenza: naivno je pustil prostor na vstopu  v zadnji ovink, ko je vedel da je ogrožen. Videlo se je, da je Marqueza zagledal zelo pozno.

Krivda Marqueza : pred manevrom je imel bistveno boljši pregled nad položajem. Napadel je dejansko iz prevelike razdalje in se zapeljal globoko v sredino ovinka, daleč od običajne  linije,  kjer se je dejansko on  zaletel v Lorenza.

Čisto jasno: za incident je bil kriv Marquez in bi moral biti za tako potezo tudi kaznovan. Če bodo take poteze postale sprejemljive, bodo stvari šle v napačno smer, o tem niti malo ne dvomim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na incident med Lorenzom in Marquezom vsak gleda po svoje, pač odvisno od tega kdo je čigav  navijač.

Izjave dirkačev se mi zdijo dokaj medle in predvsem premišljeno politične, tako da ne bit tako prepričan, da med njimi ni koga, ki ne misli malce drugače.

Moje mnenje ..... vse je sprejermljivo, dokler ne pride do dotika...do  dotika je prišlo...ko pride do dotika je nekdo kriv (vsaj nosi večji del krivde, kot drugi).

Krivda Lorenza: naivno je pustil prostor na vstopu  v zadnji ovink, ko je vedel da je ogrožen. Videlo se je, da je Marqueza zagledal zelo pozno.

Krivda Marqueza : pred manevrom je imel bistveno boljši pregled nad položajem. Napadel je dejansko iz prevelike razdalje in se zapeljal globoko v sredino ovinka, daleč od običajne  linije,  kjer se je dejansko on  zaletel v Lorenza.

Čisto jasno: za incident je bil kriv Marquez in bi moral biti za tako potezo tudi kaznovan. Če bodo take poteze postale sprejemljive, bodo stvari šle v napačno smer, o tem niti malo ne dvomim.

 

Glede na tvoj vzdevek, tvoje ZNANJE in tvojo BREZKOMPROMISNO pravičnost, mislim da bi ti moral biti predsednik Fie!  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne navijam za nobenga...ampak roko bi pa vseen lahko dal in sprejel opravičilo:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvoj vzdevek, tvoje ZNANJE in tvojo BREZKOMPROMISNO pravičnost, mislim da bi ti moral biti predsednik Fie!  :smoke:

 

mogoče FIM-a? xD

 

nekaterim še kar ni jasno, da je kontakt izsislil lorenzo xD

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko ste se že vsi skašlal bom pa še jest svoje mnenje povedu, ne navijam ne za enega ne za drugega, Lorenco mi je šel od nekdaj na kurac pa ne vem zakaj vendar mu priznam da se je prelevil v odličnega dirkača, pri Marku me je v Moto2 mal motil ker se je kar mal preveč zabijal v druge ampak O.K., je talent in hvala bogu da je v MotoGP.

Mislim pa da ni toliko nad konkurenco kot je bil svoje čase Rossi, ki ga ni mogu noben dohajat, Mark pa ima tukaj recimo tri kar izkušene in konkurenčne dirkače od katerim imata dva tudi dost velik ego da se bodo tej njegovi agresivni vožnji prilagodili in postavili po robu do te mere da bodo naslednje dirke vozil tako da bo prišlo do mal bolj konkretnih dotikov in posledično padcev, mogoče tudi poškodb ali pa vsaj velikega izpada točk.

Lorenco mi je bil nekak vedno preveč mlačen za prvaka a se je spremenu in prišel do naslova in mislim da je sposoben bit bolj agresiven v vožnji 1 na 1 in bo naslednjič ko bo prišel v tako situacijo Lorenco spet mal drugačen kot smo ga poznali do zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekaterim še kar ni jasno, da je kontakt izsislil lorenzo xD

Ja, walda... Ker ima oči na zadnji levi strani čelade al kak?

Daj si enkrat čelado na glavo, da boš videl, koliko vidnega polja ti 'vzame'... Potem pa idi še kakšno vaško dirko odpeljat.

Mogoče boš pa le nehal bedarije pisat.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pogledamo dejstva je situacija sledeča: Ko imaš dirkača ob boku na notranji strani ovinka, si dejansko že popušil. Namreč linje, ki si si jo zamislil ob vstopu več ne moreš zvozit, ker čez motorista, ki te je že zaprl ne moreš. Lahko se zaletiš, lahko pa popustiš. Če ugotoviš, da je nasprotnik prehiter, je smiselno popustit, zalomit in močno pospešit, med tem ko se drugi ubija  z svojim poznim vstopom in zmagaš. Lahko pa greš na silo svojo linjo dalje, ampak takrat poči. Ampak dejstvo je, da ko ga imaš ob boku si pušnil, in to je to. To je kot pri odbojki, če je žoga dolga se moreš odločit, ali odbiješ ali pustiš. Če gre ven si zmagal, če gre na linjo pušno. MM je bil ob boku Lorenzu pred "vrhom" ovinka. Ne glede kako obračaš, to so dejstva.

Najbolj znimivo pa je to, da nekateri tukaj tokrat "odobravajo" takšno dirkanje, sezono ali več nazaj, pa so se zgražali, ker je pač bil Rossi tisti, ki je neštetokrat uprizoril kaj takšnega. Dvojna merila so v Slo itak v ustavi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, walda... Ker ima oči na zadnji levi strani čelade al kak?

Daj si enkrat čelado na glavo, da boš videl, koliko vidnega polja ti 'vzame'... Potem pa idi še kakšno vaško dirko odpeljat.

Mogoče boš pa le nehal bedarije pisat.

D.

pa veš kak čudno bo izgledal peš s čelado na glavi?!

 

Glede rokovanja imam jaz takšno mnenje, Lorenzo je bil v trenutku ko mu je Marc ponudil roko prepričan, da je bil za trčenje kriv Marc, ne vem zakaj bi sprejel roko in opravičilo, po njegovem se mu je zgodila krivica, ki mora biti sankcionirana.

 

Roka in opravičilo krivice ne bosta odpravila, če nič drugega je treba počakati, da se nekdo z obema pogovori in presodi zadevo. Tak pogovor se lahko konča z rokovanjem in opravičilom krivca, ki ga oškodovani sprejme ali pa ne. Če pa se razsodi, da Marc ni kriv, se pa nima za kaj opravičevati.

 

Jaz vem da bi ga naružil, če bi meni to naredil, kamere gor ali dol, ampak jaz nisem profesionalec z milijonsko plačo... (no pa saj so se v preteklosti že pretepali pred in za kamerami pa smo preživeli).

 

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Colin Edwards je povedal vse:

“It’s racing motorcycles isn’t it? You know, any time you’ve got this amount of people and you’ve got the passion….and especially Marquez. We’re in Spain! That kind of thing happens around here, it happens anywhere in the world. It doesn’t matter whose side you’re on – take it or leave it – that’s racing motorcycles.”

 

Ostale izjave: http://www.motogp.com/en/news/2013/Riders+react+to+dramatic+final+turn+in+Jerez+1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak roko bi mu pa lahko dal!

Kdo zdaj komu? JLO MM na oko ali .....?:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo zdaj komu? JLO MM na oko ali .....? :)

 

če bi si roke polagala po obrazu, bi blo tut zanimiu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, walda... Ker ima oči na zadnji levi strani čelade al kak?

Daj si enkrat čelado na glavo, da boš videl, koliko vidnega polja ti 'vzame'... Potem pa idi še kakšno vaško dirko odpeljat.

Mogoče boš pa le nehal bedarije pisat.

D.

 

če ga je gledal no.. poglej si posnetek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga je gledal no.. poglej si posnetek...

mislim, da mu je še pomižiknil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!