Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Maribor


Priporočene objave

V starih dobrih časih (vsaj zame) je Gody vsak teden risal krasne furce za nedeljska potepanja. Čez praznike razmišljam o Jadranu, Međugorju in Sarajevu ali o San Marinu, Firencah in Pisi (4 dni). Ima kdo že kakšne podobne rute iz preteklosti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa midva isto razmišljama :OK: .... Danes moram še delat, jutri zjutraj pa nekam dunem....Marvin gre s klapo danes okoli Velebita do Dinka, nato smer Zadar in po obali v ČG, Albanija, Ohrid k Neimu, Užice in via Bosna domu. Sami solo dedi  :drunk:  . Mater se bojo meli fajn. Jaz toliko časa nimam  :cry: .

Imam pa občutek, da ga bom jutri vžgal na jug.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam v nedeljo še veslaško regato v Portorožu, zato bom šel v ponedeljek. Prvi dan do Paklenice, drugi preko Skradina in Mostarja do Sarajeva, en dan tam (dve noči), potem pa nazaj preko Jajca, Banja Luke, Prijedora in Varaždina (morda še eno noč vmes prespim).

Ravno iščem, kaj vse se splača pogledati v Sarajevu. Valter mi je dal številko pensiona Bistrik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V starih dobrih časih (vsaj zame) je Gody vsak teden risal krasne furce za nedeljska potepanja. Čez praznike razmišljam o Jadranu, Međugorju in Sarajevu ali o San Marinu, Firencah in Pisi (4 dni). Ima kdo že kakšne podobne rute iz preteklosti?

Toti Gody je pa res ena baraba :P

Če je pa taka kriza, da se samo še na švic motor lahko kam gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, zaradi takih "barab" potem jaz lutam okolo. V ponedeljek moram jesti lignje pri Dinku, v torek pečeeenje pri Zdravi Vodi v Jablanici, v sredo najprej burek pri Bosni, kasneje pa čevape pri Ferhatoviću, kavo v Morića Hanu in sladkiše pri Ramisu.

Vozil pa sem se preko Kočevja in Crikvenice do Paklenice,pa preko Benkovca do Skradina, preko Sinja do Mostarja in preko Jablanice do Sarajeva. Nazaj pa preko Travnika in Jajca (ogled slapu in Plivskega jezera) pa po dolini Vrbasa do Banjaluke in Prijedora, potem pa preko "Novog" (na karti Bosanski Novi, na tabli pa Novi Grad) in Bosanske Krupe do Bihaća in Plitvic. V petek pa še po sir v Točak (gospo sva srečala že v Skradinu na sejmu) in počasi domov.Skupaj cca 1600 km po pretežno lepih cestah (prav zavidam Hrvatom, kako lepo urejajo magistralne ceste), pa malce makadama (pred Trčovo, kjer je Drava odnesla del ceste). Dejstvo je, da je bil daleč najslabši del ceste med Trčovo in Malečnikom (Star-ov Varadero se mi kar smili), drugi najslabši del pa cesta med Bosansko Krupo in Bihaćem - je pa zanimiva, razgibana.

Za bis sem danes šel še v Lojza po zračni filter K&N (fant je rekel, da se ga čisti po 80.000km, menja pa nikoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil doma. Če bi se ustavil, bi ti makadam očistil  ;-)

med tem, ko bi ti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno lep prvi maj po nevemkolikoletih!

Končno tudi ena lepa fura, preko Kočevja, Delnic, Senja do Dinkota in nato v Zadar. Naprej pa Sinj, Imotski, Mostar, Veslo, Bar, Ulcinj, Tirana, Ohrid, Skopje, Priština, Čačak, Užice, Višegrad, Sarajevo, Travnik, Jajce, Banja luka, Prijedor, Sisak in domov. Vzeli smo si toliko časa, da smo kar 6 x večerjali čevape z različnimi prilogami, kot so vešalice, uštipci, vratovina, kajmak, kačkavalj, pečena paprika ... 

Sploh ni napačno imeti vsak dan čevape na jedilniku, če si na Balkanu. Spali vsak dan v drugi državi in obiskali 7 držav, nekatere več krat. Zaključno še pojedli čevape z lepinjo pri Ranci :kva2: .

Ustvarili rang listo čevapov (ta je moja):

1. Mostar

2. Travnik

3. Ohrid

4. Bar

4. Užice

5. Priština

6. Gril Ranca (na žalost, čeprav so tudi tukaj doooobri)

 

Zadar in Paklenica se nista uvrstila, ker bi bilo bogokletno še tam premlevati čevape :bum:

 

AtaIBA je bil čisto blizu, vendar mu moped z zadnjo bremzo ni dovolil do Ohrida in je odfrčal domov.

 

Pa še nasvet, če se bo kdo vozil čež Kosovo iz Makedonije, mora imeti zraven pasoš in osebno. Sicer je zakomplicirano, gre pa tako:

- ko vstopaš iz Makedonije na Kosovo, katero je Makedonija priznala, moraš imeti pasoš in zavarovanje za 15 eur. V pasoš ti dajo štempl.

- ko izstopaš iz Kosova v Srbijo, moraš imeti pasoš za EU policijo na kontrolni točki (ko prečkaš vsemogoče vaške straže z osebno).

- V naslednji utici moraš srbskim policajem pokazati osebno, ker imaš v pasošu najmlajši štempl od Kosova. Če nimaš osebne, si v Srbiji ilegalno, ker Kosova ne priznavajo.

- Če imaš samo pasoš s štemplom (ki je obvezen), moraš iti nazaj preko Peči v ČG, katera Kosovo priznava in naenkrat več nisi ilegalec, tako lahko vstopiš v Srbsko krajino in nato v Srbijo  :eek:

 

Saj je vseeno, ker so ceste kar dobre, samo 200 km več prevoziš, pa policaji te gnjavijo.

 

2740 km

Popravljeno . Popravil Marvin2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Use vas Kangler privržence, po dolgem času lepo pozdravljam in upam da ob priliki najdem čas, da se ponovno dobimo na pijači.

 

Lp.

 

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Super dan! Po 839 prevoženih kilometrih in slastnih lignjih pri Dinku, se že veselim da to ponovim!!!

 

in

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super dan! Po 839 prevoženih kilometrih in slastnih lignjih pri Dinku, se že veselim da to ponovim!!!

 

 

post-22789-0-06924000-1368981774_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Use vas Kangler privržence, po dolgem času lepo pozdravljam in upam da ob priliki najdem čas, da se ponovno dobimo na pijači.

 

Lp.

 

Andrej

 

Oj!

Mogoče pa se bomo naslednji teden kaj zbrali?

Je sploh še kdo kje blizu?

:eek::)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jutri bo spremenljivo do pretežno oblačno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo občasno še manjše krajevne padavine, deloma plohe. Največ sončnega vremena bo ob morju. V severni Sloveniji bo pihal severni do severozahodni veter.

 

ALI jutri ob 20h ali ne?   :hmm:    :chase:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri bo spremenljivo do pretežno oblačno, predvsem sredi dneva in popoldne bodo občasno še manjše krajevne padavine, deloma plohe. Največ sončnega vremena bo ob morju. V severni Sloveniji bo pihal severni do severozahodni veter.

 

ALI jutri ob 20h ali ne?   :hmm:    :chase:

Pridem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V tednu od 13.6 - 19.6 bi se znalo zgoditi kakih par dni Alp (Avstrija, Italija, Švica, Francija, ... po vremenu pač).

Kaki interesent ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tednu od 13.6 - 19.6 bi se znalo zgoditi kakih par dni Alp (Avstrija, Italija, Švica, Francija, ... po vremenu pač).

Kaki interesent ?

A ti je kolendar za pojsto pado al ura?

:)

 

Lep pozdrav vsej motoristični bandi

 

 

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tednu od 13.6 - 19.6 bi se znalo zgoditi kakih par dni Alp (Avstrija, Italija, Švica, Francija, ... po vremenu pač).

Kaki interesent ?

Oh pedantneži, seveda gre za julij letos (moogče pa bo za junija drugo leto :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!