Skoči na vsebino

DUCATI brez zastopnika v Sloveniji???


adidasx

Priporočene objave

Kar se tice uvoza oziroma zastopinstva za Slovenijo. Vsak, ki si zeli motor ga lako kupi kjerkoli v EVROPI. Zato ni potrebno nobenega posredinka. Vsi dilerji smo imeli oziroma se imajo narejene exportne cene tako da to ni problem. Paziti morate le da dobite EUR 1, COC. Posamicno homologacijo lahko opravi vsak posameznik.

Vsem skupaj zelim veliko srecnih kilometrov in obilo uzirkov v zivljenu.

Pozdravljen Samo,

hvala za zelo obširno razlago.

Imam pa še eno vprašanje, kaj je to EUR1 in kaj COC?

Želim ti veliko uspeha v novem poslu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EUR1 je spedicijski dokument za robo,ko precka meje - deklaracija o proizvodu,podatki o prodajalcu,o kupcu in podatki robe (teza,cena itd.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EUR 1 dokazuje da je proizvod iz evropke unije. POmeni da ne plačaš carine in plačaš samo DDV. V primeru da tega ni se plača še carino. To morate obvezno zahtevati od prodajalca.

COC je evropska homologacija,ki je povso drugod v evropi dovolj za registracijo motorja samo v Sloveniji ne. JE PA OBVEZEN ZA IZDELAVO B HOMOLOGACIJE. Pazite da dobite ob nakupu tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vidite, ko bomo vstopili v evropo pa tega EUR-a ne bomo potrebovali, potreben je pa samo za izdelke pri katerih presega cena izdelka 6000 eur, za nižje vsote je dovolj izjava prodajalca na fakturi. ampak duceta pod 6000 pa nisem našel :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm glede teme slisu, da naj bi distribucijo Ducatijev za SLO in CRO prevzela ena firma iz Hrvaska. Ve kdo kej vec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijci so pa čisto divji s temi cenami... 620 dark znese 8.295 EUR ... huh ...

A mi lahko prosim enkrat za vselej nekdo TOČNO razloži:

- MWst. (kolikšna stopnja je)

- NoVa (kaj je to in koliksna stopnja je)

Od katerih osnov se obračunavata ti stopnji? Da poenostavimo: a mi lahko od njihove polne cene npr. 10.000 EUR poveste koliko je neto cena za uvoz v SLO?

S kakšnimi stroški se potem še srečaš pri uvozu? Homologacija cca. 50.000 in administrativni stroški recomo 15.000... še kaj drugega?

Kakšni so davki v Italiji ?? Ker cene so precej nižje...

Hvala vsem, ki si boste vzeli čas za razlago...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MWSt. = 20% na ceno in NOVA

NoVA: normverbrauchsabgabe.... "taksa" na porabo goriva; vsako vozilo ima tovarnisko doloceno porabo goriva.vecja je poraba,visja je nova in obratno.

po kateri tabeli tocno delijo ne vem,je pa v bistvu dodaten davek.ko so odpravili 32% stopnjo davka na luksuzne artikle (sedaj je davek na skoraj vse 20%) so si omislil NoVA za krpanje proracuna.

kot financnemu tujcu v AUT lahko zahtevas NoVA in MWSt. nazaj ob dokazu,da si izvozil vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijci so pa čisto divji s temi cenami... 620 dark znese 8.295 EUR ... huh ...

A_je_to, dej pomiri se že in pokliči ... saj veš koga ...

Če boš sam uvažal pozabi avstrijo ampak pojdi v Italijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avstrijci so pa čisto divji s temi cenami... 620 dark znese 8.295 EUR ... huh ...

A_je_to, dej pomiri se že in pokliči ... saj veš koga ...

Če boš sam uvažal pozabi avstrijo ampak pojdi v Italijo.

Hehe hvala za Persen ...

Saj sem govoril z .... saj veš kom ... samo mi povej a bi ti dal 2 mio za 750 DARK letnik 2002? ... zdaj razumeš zakaj sprašujem za ostale možnosti ... tolk je nov Bulldog ... saj ne da bi hotel komplicirati, ampak je fajn, če človek pozna vse opcije...

Italija je kar občutno ugodnejša, je pa zopet problem zaradi servisov (garancija and stuff)

Drugače pa moram vsem reči da se ... saj veste kdo :lol: ... zlo trudi kar se teh Ducejev tiče in gre na roko kolikor se le da in predvsem, da je FEJST dec.

LP A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte kar se mene tice lahko napisete ime Simon. Lepo da se trudi in zelim mu veliko prodanih motorjev.

Ker ste prej tako jamrali kaksne cene so v SLO za DUcati vidite sele zdaj kako visoke so v Italiji in Avstrji.

Pa tudi v primeru, da bo nov generalni uvoznik v SLO bodo, to vam jaz garantiram cene zelo podobne kot so v tujini. Takih cen kot so bile ne bo nikoli vec.

Skoda, da mi prej tega ni nobeden vrjel.

Poskusite primerjati tudi cene ostalih motociklov pa boste videli koliko se oziroma ce se sploh razilikujejo od od slovenskih cen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte kar se mene tice lahko napisete ime Simon. Lepo da se trudi in zelim mu veliko prodanih motorjev.

Sej ne govorimo o njemu zato, ker si ti tukaj (beri moj naslednji post).

Ker ste prej tako jamrali kaksne cene so v SLO za Ducati vidite sele zdaj kako visoke so v Italiji in Avstrji.

Ne vem kdo je jamral prej, vsekakor pa bomo jamrali zdaj :) ... no jaz ne, ker že imam motor.

Pa tudi v primeru, da bo nov generalni uvoznik v SLO bodo, to vam jaz garantiram cene zelo podobne kot so v tujini. Takih cen kot so bile ne bo nikoli vec.

To bo prej ali slej veljalo za vse motorje.

Skoda, da mi prej tega ni nobeden vrjel.

no takole jamranje pa ni ničemur podobno.

Samo,

škoda je ker Zornik MS za promocijo Ducatija v SLO ni naredili njič ... spljoh. Osnovni problem je tvoj šef, ker se mu je** za Ducati in misli, da se motorji kar sami prodajajo.

50 kot si ti rekel, jih je bilo prodanih samo sezono 1999, ko je bil salon v LJ in sem tudi jaz kupil dva monstra :oops: :wink: ... sicer ga gotovo ne bi kupil, ker se mi takrat ne bi dalo hodit na Bled in ker z Ducatijem sploh ne bi prišel v stik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

dragi ljubitelji in vozniki Ducatijev, predvsem pa potencialni kupci ...

Vse motorje iz prodajnega programa Ducati je mogoče dobiti tudi v Sloveniji. Uvozni postopki in homologacije za prve motorje so že narejeni, procedura je znana in teče BP. Motorji se uvažajo iz Avstrije posamično od distributerja, ki je sedaj zadolžen za SLO. Vsi motorji so na zalogi in v vseh barvnih kombinacijah.

Pri cenejših motorjih predvsem Monstrih, je skok cen občutnejši, saj so stroški zaradi posamičnega uvoza višji. :( Pri dražjih modelih pa so cene ostale približno enake.

Za vse konkretnejše informacije in naročila kličite Simona Dacarja 041-744555, ki je tudi pooblaščen in predvsem usposobljen serviser za vse Ducati motorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lejte kar se mene tice lahko napisete ime Simon. Lepo da se trudi in zelim mu veliko prodanih motorjev.

Hehe Samo, sedaj je pa izpadlo kot da smo Simona skrivali kot Ladnovega Bineta :lol: Sploh ne, s Hotschkotom imava le drugačen (beri: weird to someone) način izražanja. :D

Definitivno pa nisi ti tisti razlog da sva tko pisala.

Drugač pa bil danes v AUT, gledal motorinote ... uuu ... lepi :o :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Že imamo uvoznika ali pa vsaj serviserja v SLO??

Mogoče spet Pogačar v MB ???

Njegova table je še vedno tam. Vem pa, da je pred cca. 2 mesci popravljal enega Monstra, .....komplet z barvanjem, žganjem nalepk.....

hhmmm.. upajmo da še bo kaj v SLO, če ne, pa se Mariborčani tudi ne bomo sekirali :P :P

saj smo tak večkrat v Grazu, Lipnici... kot pa v LJ ali pa na Bledu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že imamo uvoznika ali pa vsaj serviserja v SLO??

Mogoče spet Pogačar v MB ???

Njegova table je še vedno tam. Vem pa, da je pred cca. 2 mesci popravljal enega Monstra, .....komplet z barvanjem, žganjem nalepk.....

hhmmm.. upajmo da še bo kaj v SLO, če ne, pa se Mariborčani tudi ne bomo sekirali :P :P

saj smo tak večkrat v Grazu, Lipnici... kot pa v LJ ali pa na Bledu

Dreyc,

vidim da si se lotil prebiranja tem o Ducatijih z veliko žlico vendar si premalo natančen ... tale tema govori o zastopniku in če bi celo vsaj prelistal, bi že vedel kako je z uvoznikom sedaj pri nas !!!

Če rabiš konkretne podatke mi piši PM. ... sicer pa Welcome on board :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dejmo kar prec cene skopirat, da jih ne bomo drugič iskali:

Model Cijena (Eur)

M 620 DARK 7.990

M 620 8.590

M 620 S 8.990

M800 DARK 9.490

M 800 9.990

M 1000 DARK 10.890

M 1000 S 11.490

S 4 12.490

749 S 15.790

749 14.190

748 12.990

999 17.990

999 S 21.990

998 16.790

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M 800 velja kar 2300000 SIT :shock: :shock: ,kurc poj pa že raj suzo :twisted:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nimam nobenih cen. Tiste gor sem samo skopiral z linka, ki ga je objavil adidasx in veljajo za Hrvaško.

Lahko ti samo povem, da so bile cene SS-ov običajno v rangu enakokubičnih monstrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drobnoprodajne cene na hrvaškem so višje za okoli 5% od slovenskih! Je država še bolj požrešna kot pa slovenska! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drobnoprodajne cene na hrvaškem so višje za okoli 5% od slovenskih! Je država še bolj požrešna kot pa slovenska! :wink:

Katere cene pa so zate slovenske? :o :wink: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!