Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

Well, ta prvo tisto ni duša, ampak airbox in motor. Dušo majo samo....talajni. Bol k so posebni, več duše majo. :D

 

 

Ta drugo pa čist resno. SN sm s tem motorjem vidu že recimo 4×. ko je bla s Tuono sm vedno vedu kaj gre mimo, in vedu da je redeč bmf za njo. Zdaj pa prej vidim rdečga F800s in pol šele pogledam kaj je pred njim. Hecno, ampak meni je ta motor popolnoma neopazen. 

 

ja ta nima glasa ku en mitraljez, rata-ta-ta-ta-ta-ta :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prejšnji teden smo imeli v skrbništvu tole zverinico... :kva2: že takoj po nekaj metrih se je izkazalo, da je zadeva res višek vsega kar motoindustrija premore. :worship:

 

kljub temu, da sva skupaj preživela kar nekaj časa in naredila lepo število km, si še vedno ne morem predstavljat kako je, ko to mašino dobijo v roke prekaljeni mački, ki iz nje znajo potegnit veliko več kot jaz... sem imela na trenutke skoraj občutek, da se bo revež polenil zaradi mene - kjub temu, da sem ga večkrat pripeljala do roba mojih zmožnosti, me je vedno znova spomnil, da do njegove meje, vsaj midva, ne bova prišla. :blush: prav tako močno dvomim, da se bo našel junak, ki bi ga s1000r lahko razočaral. v ovinek namreč pade kar sam... dobesedno. če že triumph s svojim 165kg daje občutek lahkotnosti in okretnosti, se ti pri s1000r kljub večji teži zdi, kot da se pelješ s kolesom. tako kot brutalno pospeši se tudi ustavi... poudarek na brutalno - saj je le to edina beseda, ki mu ne dela toliko krivice. zavore so res vrhunske - za kar sem bila nemcem izredno hvaležna, sploh ko se je avtomobil nasproti mene nenadoma odločil, da bo prehiteval v škarje - in to ravno na ravnini, kjer sem ugotavljala kako pospeši ko odpreš pri pri hitrostih visoko izven legalnih. :krneki: poleg tega daje konstantno nenormalno dober občutek varnosti in stabilnosti - ker se tako mirno pelje, popolnoma izgubiš občutek za hitrost... sem se večkrat zalotila, da sem kljub filingu, da se peljem enako hitro kot s triumphom, imela čez iste ovinke tudi po več deset km višjo hitrostjo.

 

najbolj od vsega pa se mi je v spomin vtisnil ta zvok, ki ga pri zaslišiš in začutiš nekje iz globine njegove duše, ko odpreš gas... skoraj da se ti zazdi, kot da te nagovarja: "kar odpri do konca... če upaš" :evilgrin:. malo manj mi je všeč poraba, ampak dobro - v tem primeru je prav gotovo vredno narest kakšen postanek več na pumpi.

 

za konec pa moram priznat še to... tale zverina je več kot očitno quite a head-turner, saj ga ljudje zelo težko spregledajo... no, pa preslišijo tudi.

 

sharpninja, naj ti dobro služi!

 No ja s tistim zvokom iz globin  se absolutno ne strinjam, zadeva ma blazno nadležen zvok.....sem mela pač to srečo, da sem si pred tem lastila dvovaljca in tistemu se lahko reče zvok, tole je pa milo rečeno v primerjavi z grmenjem neko grgranje....močnejša polovica ki to posluša v backgroundu se strinja (me non stop sprašuje, če nč ne šaltam pa če se v 1. vozim ddddd). In tudi občutek hitrosti je zelo zaznaven, ko te hoče pri 120 dobesedno odtrgat z motorja, ker zadeva nima NOBENE vetrne zaščite, nagec v prave  pomenu. Drugače pa ja, se strinjam da je blazno vodljiv čez ovinke, da ne omenjam, da se brez težav čez precej zaprte ovinke pelješ v 4 ali 5 prestavi in na izhodu samo gladko potegne wiiiiii, na odprti cesti pa hudičevo piha in ne daje nekega hudega občutka stabilnosti (probaj ga stisnit do konca in že pri 180 bostaja hudo lahka balanca, k d bo poletel vse skup). Poraba je pa čist super, se nimam kj prtožvat, ob malo bolj dinamični vožnji okoli 7 litrov, tako d v primerjavi s tuonotom, ki mi je žrl 10....blessing hahahaha. Če potegnem črto sem zadovoljna z njim, definitivno se lepše in z manj "muke" pelje, ampak mu manjka "duša" in mal tresenja z grmenjem ;).Drugač pa hvala, bomo vidl kok bo bavarc zdržu, neki niso najbl vzdržljivi baje :P.

@Cartman, vidm da veš, kaj sm hotla povedat....italjan je italjan, ima tiso neki, k drugi nimajo....aja drugač sm jz ponavad za rdečo kamelo (kanonfuter) ;)

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domina kje si se ga pa sposodila, če ni skrivnost? :P

Vito23, v Avtovalu se lohk zmeniš za testne vožnje. Jz morm tud mal poklicat, k bi rada uno kravo od GS-a probala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa že res firbec matra no..

Aja..@SN..tuna ti je 10 požrla? Zdej pa..al je blo neki narobe z njo al pa si ti projektil 110% cajta na cesti..k men požre od 5.5. do max 7.5 na cesti.. (al sm jest penzija?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vito23, v Avtovalu se lohk zmeniš za testne vožnje. Jz morm tud mal poklicat, k bi rada uno kravo od GS-a probala :P

kot kaže se bo še nekdo "zastrupil" oz. navdušil nad GS-om.

Kr pejt ga peljat in potem poročaj, me zanima kaj boš rekla.

 

Pa še vprašaj jih če tvojga vzamejo v račun za novga GS-a :-))))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa že res firbec matra no..

Aja..@SN..tuna ti je 10 požrla? Zdej pa..al je blo neki narobe z njo al pa si ti projektil 110% cajta na cesti..k men požre od 5.5. do max 7.5 na cesti.. (al sm jest penzija?)

9-10, kdr je pa moj vozu pa 7, pol pa ne vem....vrjetn je neki blo z mano narobe, ampak sm že bolš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot kaže se bo še nekdo "zastrupil" oz. navdušil nad GS-om.

Kr pejt ga peljat in potem poročaj, me zanima kaj boš rekla.

 

Pa še vprašaj jih če tvojga vzamejo v račun za novga GS-a :-))))))

Ne sm firbc me matra, kok se ta ogromna glomazna zadeva pelje...GSA sm misla drugač....ne verjamem d bi me zagrabl menjat spet, sj sm glihkar :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa že res firbec matra no..

Aja..@SN..tuna ti je 10 požrla? Zdej pa..al je blo neki narobe z njo al pa si ti projektil 110% cajta na cesti..k men požre od 5.5. do max 7.5 na cesti.. (al sm jest penzija?)

 

Glede na to, da ga maš skoz v garaži parkiranega, ti pa na drugih mopedih, je še nekam velika poraba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej me pa že res firbec matra no..

Aja..@SN..tuna ti je 10 požrla? Zdej pa..al je blo neki narobe z njo al pa si ti projektil 110% cajta na cesti..k men požre od 5.5. do max 7.5 na cesti.. (al sm jest penzija?)

a 5,5 je izrazito šparanje...7,5 pa razpaljotka? al bolj povprečno varčno pa povprečno divje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9-10, kdr je pa moj vozu pa 7, pol pa ne vem....vrjetn je neki blo z mano narobe, ampak sm že bolš :P

Brzine je treba uporabljat. Od 1,2,3,4,5,6 in nazaj :P .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor sem pred slabim tednom testiral na dirkališču v Brnu. Če pomislim za nazaj mi prvo pade na pamet "fajn lahek izredno lahko vodljiv motor". Ker sem ga testiral v pogojih za katere ni namenjen se je solidno obnesel. Mašina sama je zanimiva in ima dovolj navora, da se lepo vozi npr. v 5 prestavi pa še vedno lepo potegne iz ovinka, manjka mu le malo več svobode pri omejevanju obratov ker si kar hitro na 12k in ne občutiš tiste brutalne moči, ki jo je ta mašina sicer sposobna proizvesti. A kot rečeno za na cesto je to povsem dovolj. Glede vodljivosti je kot rečeno odličen, z lahkoto se prelaga in sam položaj na motorju je prijeten. Za bolj športno vožnjo se moraš sicer malo bolj premetavati in metati iz motorja, drugače gre tačka hitreje po tleh. Zaradi majhnosti motorja (dolžina) sicer nekoliko trpi vožnja v daljših hitrih zavojih kar pomeni da motor na trenutke daje občutek nestabilnosti. Bremze so tako odlične da ga lahko na koncu ravnine z enim prstom pribremzaš tako, da se zadek dvigne od tal. Edina večja stvar, ki me je zmotila je pa edino ta strašanski upor zraka na telo (res pa je da sta minili že dve leti od kar se nazadnje vozil naked motor) Pri 240km/h sem imel občutek, da mi bo z glave odletela čelada in jaz za njo. Po mojem bi bilo proporočljivo za lokalno vožnjo namestiti kakšno nizko lično šipo, ki baje lepo pomaga. Skratka odličen ma kaj odličen...perfekten motor za dnevno fijakanje po lokalnih cestah kjer hitrosti ne presegajo 150 km/h.

 

pa še ena slikca

10349951_10203936138994821_7270022132665

A katalizator je Inox al je železen? Ker če je železen, pol bo zgledal čez kako leto ali dve k da ga je napala peranospora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu nekaj mu manjka...pa nevem kaj...mogoče premalo zgodovine? Toliko ene plastike, pa tudi dodat nimaš kaj dosti... Ninđa a boš kej pedenala mopedek, kakšen izpuh pa to...?

 

Na papirju zmeraj drugače izpade :P

p90137794.jpg

 

p90137782.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a 5,5 je izrazito šparanje...7,5 pa razpaljotka? al bolj povprečno varčno pa povprečno divje?

5.5 pomeni da bom gumo menjal po 3.500 km, 7.5 pa da jo bom po 1.500...

Tut men je mal sumljiva..sploh k nc olja ne pozre..

Sicer je pa tole cist off topic..me pa res zanima kolk napredka pomeni 10 let..med mojo tuno in tem novim S1000R..

Vsa elektronika in vzmetenje in...vse no..k res nisem nobenega hudega novega nakeda se vozil..

No kar se mene tice so itak samo stirje....BMW, Aprilia, Ducati in seveda KTM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vito23, v Avtovalu se lohk zmeniš za testne vožnje. Jz morm tud mal poklicat, k bi rada uno kravo od GS-a probala :P

sem bil zmenjen v acosmosu pa se niso nc klical...pa so rekl sredina maja...:( aja se to me zanima...za koliko casa ga pa lahko imas? 1 dan? Vec? Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismu nekaj mu manjka...pa nevem kaj...mogoče premalo zgodovine? Toliko ene plastike, pa tudi dodat nimaš kaj dosti... Ninđa a boš kej pedenala mopedek, kakšen izpuh pa to...?

 

Na papirju zmeraj drugače izpade :P

p90137794.jpg

 

p90137782.jpg

Zaenkrat ni nič kaj v planu, akrapo me vizualno nekak ne prepriča, d bi skor jurja zanga dala...zaenkrat. Itak pol k prodajaš so vsi dodatki sam zguba, se še nism potolažla od gromovih akrapotov :P. Itak bo treba pa za kake dodatke še počakat, zaenkrat se ful mal zadev dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil zmenjen v acosmosu pa se niso nc klical...pa so rekl sredina maja... :( aja se to me zanima...za koliko casa ga pa lahko imas? 1 dan? Vec?

Preveri še pri Avtovalu, mrbit se bodo bl potrudil.Vsakič k se tm oglasm pride kak po motor za testno.Vrjetn odvisn kok se zmeniš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja po tanovem (od 1. maja) sm ja, tko d zna bit d me kje opaziš z grdobcem, sm d se vreme zrihta, k tole je polom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ti kr fovs...ker to je moj drugi sanjski motor za k1300r :)

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm ti kr fovs...ker to je moj drugi sanjski motor za k1300r :)

Očitn tle po Domžalah nek bmwjaški virus razsaja, sami bmwjaši, še jz sm ga fasala prec k sm sm pršla ....grozovito hahahah :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitn tle po Domžalah nek bmwjaški virus razsaja, sami bmwjaši, še jz sm ga fasala prec k sm sm pršla ....grozovito hahahah :P

 

Meni proti bemveitisu najbolj pomaga Yamadol. Ta rdeč.  :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da  so Domžale  med tremi najbogatejšimi občinami v SLO, verjetno nima nekag vpliva...ali pač???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v Nm razsaja BMW-virus na dnevu odprtih vrat včeraj v vojašnici od 12-tih motorjev kar 6 BMW-ejev + eden njihov vojaška policija ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!