Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

Ga ne kupim, že zaradi tega, ker je tak pocen  :grim

A "starga" Versisa si zato kupu ker je bil drag  :grim  ! !

Ps; nov  S  BMW = 2 + nova Versisa !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A "starga" Versisa si zato kupu ker je bil drag  :grim  ! !

Ps; nov  S  BMW = 2 + nova Versisa !

 

Ne zaradi tega, ampak zato ker kot študent nisem dobil več kredita kot za versisa ;)...zato, da si bova na jasnem, če pa kej še vedno ni jasno, pa povej =)

 

Če bi res mel že 12k€ za novega 1000R, ni vrag, da bi napraskal še 4k€ za Super Duka...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zaradi tega, ampak zato ker kot študent nisem dobil več kredita kot za versisa :grim ...zato, da si bova na jasnem, če pa kej še vedno ni jasno, pa povej =)

 

Če bi res mel že 12k€ za novega 1000R, ni vrag, da bi napraskal še 4k€ za Super Duka...

Prvo kar mi ni jasno,če bi jaz moral motor na kredit kupit bi kupil z gotovino Solexa in ne Versisa na puf  ! :grim

Drugo Taljana-Dukatija,če mi ga šenkaš bi ga takoj prodal ali menjal za BMW-eja !

Ps; hitro končej šolo in čim prej v službo + hotel mama in ko našparaš nebo več Dukatija bo kak audi-dukati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo kar mi ni jasno,če bi jaz moral motor na kredit kupit bi kupil z gotovino Solexa in ne Versisa na puf  ! :grim

Drugo Taljana-Dukatija,če mi ga šenkaš bi ga takoj prodal ali menjal za BMW-eja !

Ps; hitro končej šolo in čim prej v službo + hotel mama in ko našparaš nebo več Dukatija bo kak audi-dukati.

Delam na tem, bi moral imet zagovor diplome ta teden, pa bo očitno drug teden, ;)....šihta imam dva, stanovanje tudi že imam...šparalo se bo za hišo...pol pa ducati...sam počas, ne morem vse na enkrat :D

 

Pa mislis da je boljsi? Al ti je sam bolj vsec?

 Nisem se še tako daleč poglabljal...deluje mi bolj poseben, dvovalen - "brutalen", pa verjetno jih na cesti ne bo glih veliko. 

 

Na BMW.ju mi manjka to, da R nima neke zgodovine...sicer pa bom najprej proval, pa potem kaj več povedal, vse ostalo je kot lizanje sladoleda skozi šajbo :)

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mislis da je boljsi? Al ti je sam bolj vsec?

 

si tudi duka že testiral oz. peljal? kaj meniš v primerjavi z bemflom? 

 

če vsaj nebi bil tako hudimano drag (dobra 2 jurja več od polno opremljenega bemfla  :BUA: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In gre clovk mal pocekirat temo ce je kdo kj uporabnega napisal in seveda je tud ta tema ratala kot vse druge polna nevmesnih pripomb "ko je jaci al svab al japonc" kolk je zadeva zanic in oh in sploh,ki motorja seveda od blizu vidl niso kaj sele vozil...pol se pa pejt jaoooo.aja pa nau kdo mislu d je ta motor popoln ker ni tko kt nben drug,ampak je pa treba priznat kt je vecina ze omenla da dobis ful motorja za tak denar.

Ps:hyper duke ga trga,cist neuravnovesena zadeva hahaha,brutaln na fertik ;)

Popravljeno . Popravil SharpNinja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 Nisem se še tako daleč poglabljal...deluje mi bolj poseben, dvovalen - "brutalen", pa verjetno jih na cesti ne bo glih veliko. 

 

Na BMW.ju mi manjka to, da R nima neke zgodovine...sicer pa bom najprej proval, pa potem kaj več povedal, vse ostalo je kot lizanje sladoleda skozi šajbo :)

 

s1000r gegen 1290 super duke R:

172 konj pri 9300/min

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In gre clovk mal pocekirat temo ce je kdo kj uporabnega napisal in seveda je tud ta tema ratala kot vse druge polna nevmesnih pripomb "ko je jaci al svab al japonc" kolk je zadeva zanic in oh in sploh,ki motorja seveda od blizu vidl niso kaj sele vozil...pol se pa pejt jaoooo.aja pa nau kdo mislu d je ta motor popoln ker ni tko kt nben drug,ampak je pa treba priznat kt je vecina ze omenla da dobis ful motorja za tak denar.

Ps:hyper duke ga trga,cist neuravnovesena zadeva hahaha,brutaln na fertik ;)

 

Ti to resno, al se malo hecaš, si preizkusila zadevo pa se vseeno odločila za BMW? Zaradi cene ali je še kaj drugega botrovalo temu?

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delam na tem, bi moral imet zagovor diplome ta teden, pa bo očitno drug teden, ;)....šihta imam dva, stanovanje tudi že imam...šparalo se bo za hišo...pol pa ducati...sam počas, ne morem vse na enkrat :D

 

Tako kot sem napisal predno boš vse to imel bo Ducatti dobil že drugo ime ti pa boš krepko čez "abrahama" !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 Nisem se še tako daleč poglabljal...deluje mi bolj poseben, dvovalen - "brutalen", pa verjetno jih na cesti ne bo glih veliko. 

 

Na BMW.ju mi manjka to, da R nima neke zgodovine...sicer pa bom najprej proval, pa potem kaj več povedal, vse ostalo je kot lizanje sladoleda skozi šajbo :)

 

tudi jaz sem (dokler se cajtam)  gledal te dva motorja in se mi je, tako na uč, zdel ktm bolj "brutalen";

pa še privrženec dvovaljnikov sem;

potem sem pa v motorradu našel tale test in številke govorijo malce drugače glede "brutalnost".

Pa še "na novo priseljena domžalčanka" je rekla da se ktm malce zvija pri večji hitrosti in nekje sem zasledil,

da pri nižjih obratih ktm ne deluje tako uglajeno kot bmw (motor se "zaganja" in cuka - nisem pa tega preveril).

Tako da sem postal bolj naklonjen bawarcu, posebno ob pogledu na ceno (cca 12000 vs 15000 eur)

 

 

preplonkano iz motorrada (marec 2014)

 

s1000r gegen 1290 super duke R:

172 konj pri 11000/min      vs.    172 konj pri 9100/min   (ne, ni napaka; to so meritve motorrada, moč motorja na kolesu)

118Nm pri 9300/min    vs.   142Nm pri 8100/min

 

"elastičnost" motorja pri pospeševanju 50-100km/h:

2. prestava:   2,1sek     1,9sek

3. prestava:   2,8sek   2,3sek

4 prestava:   3,4 sek    3,1 sek

 

pospešek 0-100:  3,3 sek    3,3 sek

    -//-        0-140:  4,9 sek     4,9 sek

    -//-       0-200:   8,1sek      8,8sek

 

elastičnost:

60-100:   2,8sek    3,4sek

100-140:   2,9 sek     3,4sek

140-180:   2,8sek    3,8sek

 

max hitrost:

258km/h     290km/h

 

teža (cel tank bencina):

207kg      213kg

 

poraba:

5,6l/100km    6,3l/100km

 

servisni interval:

na 10000km     na 15000km

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot sem napisal predno boš vse to imel bo Ducatti dobil že drugo ime ti pa boš krepko čez "abrahama" !

Točno tako, kot ti nikdar neboš pismen. Ker če bi bil, bi opazil detajle, kvaliteto le teh in tudi to, da Super Duke ni "Ducatti" (po tvoje), ampak zamisli, je KTM. Zdaj pa se zamisli malo, koliko "soldov" (spet po tvoje) bi šele zaslužil, če bi se v tvoji rani mladosti, ali pa starosti slovnico naučil!  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Vozil sem vse bmw "sportne" modele na dirkanju- testiranju. Od vseh stirivalnjikov je meni najboljsi vtis pustil k1300s. "Krava" se je peljala k po tracnicah in v veliko veselje mi je bilo preganjat 1000rr ke. Samo menjalnik ima trd in skloca k od Tomosa - vsi probal sem 3 razlicne in res ne vem kva bmw misli: baje soferji pravjo da tko samo enkat na furo nasaltas do 6 pol pa na koncu fure se navzdol in da bolsga ne rabis :) 1000rr je povprecen ss moped, najboljs so bile bremze, edina komponenta, ki jo res rabs in je boljs k pri ss japoncih.

No pol sem pa zajahal HP bokserja .. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Delal sem najpocasnej kroge ampak usta pa se dolg niso mogle skrit zadovoljstva... kocine sem mel pokonc, adrenalin je nabijal... k da jaham neukrocenega konja. Kolega pa je rekel, da je nevozen in ga je ze po krogu zamenjal. Tko da se nehejte pumpat ali stirivaljnik ali dvovaljnik, vozis kar ti pase in pri tem moras uzivat!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem vse bmw "sportne" modele na dirkanju- testiranju. Od vseh stirivalnjikov je meni najboljsi vtis pustil k1300s. "Krava" se je peljala k po tracnicah in v veliko veselje mi je bilo preganjat 1000rr ke. Samo menjalnik ima trd in skloca k od Tomosa - vsi probal sem 3 razlicne in res ne vem kva bmw misli: baje soferji pravjo da tko samo enkat na furo nasaltas do 6 pol pa na koncu fure se navzdol in da bolsga ne rabis :) 1000rr je povprecen ss moped, najboljs so bile bremze, edina komponenta, ki jo res rabs in je boljs k pri ss japoncih.

No pol sem pa zajahal HP bokserja .. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Delal sem najpocasnej kroge ampak usta pa se dolg niso mogle skrit zadovoljstva... kocine sem mel pokonc, adrenalin je nabijal... k da jaham neukrocenega konja. Kolega pa je rekel, da je nevozen in ga je ze po krogu zamenjal. Tko da se nehejte pumpat ali stirivaljnik ali dvovaljnik, vozis kar ti pase in pri tem moras uzivat!

Slabo si vozil 1000RR BMW-ja, če nisi zvil diskov. In Japonci, da imajo slabe bremze na SS petardah? No prosim, povej kateri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si vozil 1000RR BMW-ja, če nisi zvil diskov. In Japonci, da imajo slabe bremze na SS petardah? No prosim, povej kateri?

japonske SS petarde majo super bremze. sam na jetra mi gre k ne dajo že v osnovi opletenih cevi gor. tok ceneno zgleda vse skupaj. sicer pa ni blo nikol dvomov o japonskih superšportnikih..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

japonske SS petarde majo super bremze. sam na jetra mi gre k ne dajo že v osnovi opletenih cevi gor. tok ceneno zgleda vse skupaj. sicer pa ni blo nikol dvomov o japonskih superšportnikih..

 

Ja, pletenih cevi pa res ni, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe, pa prec svečka crkne na KTM-jču. Aja, to ni Japonc :boobies:

Ziher je bla Japonska svečka; če pa to ne, ga je pa lastnik samo v garaži mal kurblal, vozil se pa ni z njim - pol pa svečka crkne. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zweizylinder, preganjal si pa najbrž slabše voznike od sebe, enako dobrih na RRu ne bi dohajal. 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo si vozil 1000RR BMW-ja, če nisi zvil diskov. In Japonci, da imajo slabe bremze na SS petardah? No prosim, povej kateri?

Ni napisal, da imajo slabe, ampak, da ima RR boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!