Skoči na vsebino

BMW S 1000 R


domina

Priporočene objave

Dynamic pro aktiviram z čipom ki ga vstavim pod zicom (bral sem da je to samo izklop varnostnih pomagal) vsa moč motorja je že pri dynamic ki pa jo je moč imeti že zdaj poleg road in rain

kje so končni vrtljaji zdaj nevem ker nocem turirat, edino lučka sveti pri 7krpm

Drgač pa 15let stara yamaha ne laufa tako grdo in glasno kot ta BMW

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimalo me je, ali si čip že dobil. Pri RRu ga pred prvim servisom niso dajali. Kolikor se spomnim je bil do prvega servisa blokiran, da ni šel preko 9.000 obratov. Tvoj je najbrž na nižje. Najbolje, da prebereš v navodilih, ima točno napisano do kakih obratov voziti pri katerih km!  

Brez čipa se Dynamic Pro ne aktivira, s tem takoj veš ali ga imaš notri ali ne. Pojdi po meniju gor in dol in če se ne pojavi, ga ni notri!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, quattroooo pravi:

Kje so končni vrtljaji zdaj nevem ker nocem turirat, edino lučka sveti pri 7krpm

Če se lučka zasveti pri 7.000 vrtljaji, pomeni, da je moč motor omejena, zato ti ni potrebni skrbeti, da bi moped lahko preveč "turirar".

Sicer pa ti vse o utekanju mopeda piše v navodilih...

Popravljeno . Popravil Dark
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če govoriva o lučki za prestavljanje v višjo (pri RRu je tako), potem je nastavljiva in nima nobene funkcije blokade. V navodilih sigurno vse piše, zdaj bo dva dni dežja in ima čas vse preštudirati. Saj to je tudi poseben čar in veselje pri novem motorju. gdog.gif

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ktera lučka je ktera, piše tudi v navodilih. Nasplošno je močno priporočljivo navodila prebrat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

je to normalno da je zelo težko dobiti recimo v nevtralni položaj menjalnika? pa da ročka sklopke pri prestavljanju v nižjo udari predno jo čisto spustiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, quattroooo pravi:

je to normalno da je zelo težko dobiti recimo v nevtralni položaj menjalnika? pa da ročka sklopke pri prestavljanju v nižjo udari predno jo čisto spustiš?

Ni normalno ,al se pa mora samo uteči menjalnik ,če si še v fazi utekavanja je lahko krivo malo redkejše olje,omeni na prvem servisu .

Glede ročke te čisto ne razumem kako udari ,če tvoj opis primerjam z mojo ročko na KTM isto preden jo spustiš do konca se nekaj zgodi kot nek preskok ...........to je zdrsljiva sklopka in ni nič narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

utekanje seveda, na mestu težko dobim v ler, iz 1 v ler morem fejst rinat gor ko pa skoči je pa seveda že v drugi. en krog vijaka sem pritegnu zajlo za sklopko, nevem naj še več ali počakam na drugo olje, nevem kaj je normalno :P

če prestavlam dol brez gasa je ok, če ga malo dodam pri prestavi dol, pa predno čisto spustim ročko kot si rekel nekaj preskoči, oglavne zelo se čuti na ročki... brez međugasa je OK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je pred leti na z750 v fazi utekanja metalo med prestavami v nulo. ko sem zamenjal olje na prvem servisu je pa bilo ok. sem pa še ugotovil, da do prvega servisa, ko sem motor utekal in vozil zelo zmerno, pri prestavljanju ni bilo dovolj "dinamičnosti" oz. sem premalo konkretno sunil navzgor.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 3. 2016 at 9:22, quattroooo pravi:

utekanje seveda, na mestu težko dobim v ler, iz 1 v ler morem fejst rinat gor ko pa skoči je pa seveda že v drugi. en krog vijaka sem pritegnu zajlo za sklopko, nevem naj še več ali počakam na drugo olje, nevem kaj je normalno :P

če prestavlam dol brez gasa je ok, če ga malo dodam pri prestavi dol, pa predno čisto spustim ročko kot si rekel nekaj preskoči, oglavne zelo se čuti na ročki... brez međugasa je OK

Zajla za sklopko, mora imet predpisan luft. Ponavad je to 2-3mm na ročki. Tudi to imaš v navodilih. Menjavanje navzdol se dela ponavadi z "blipom" oziroma podobno kot međugas, sam tule ga ni, ker ne gre vmes v ler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Zajla za sklopko, mora imet predpisan luft. Ponavad je to 2-3mm na ročki. Tudi to imaš v navodilih. Menjavanje navzdol se dela ponavadi z "blipom" oziroma podobno kot međugas, sam tule ga ni, ker ne gre vmes v ler.

Kolikor vem ima pro pomočnika pri prestavljanju navzgor in navzdol .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Kmet2 pravi:

Kolikor vem ima pro pomočnika pri prestavljanju navzgor in navzdol .

potem pa ne rabi stiskat sklopke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

potem pa ne rabi stiskat sklopke

Misliš tudi pri speljevanju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

Misliš tudi pri speljevanju :)

kej pa pomočnik ve, a speljuje al ne :P

pomočnik ga nima kaj udarjat, kapišiš!!! :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

kej pa pomočnik ve, a speljuje al ne :P

pomočnik ga nima kaj udarjat, kapišiš!!! :ras:

Kaj si spet kakšne močne tablete vzel B)komentiral sem post v katerem omenjaš kako naj menja navzdol v med gasom itd....zato sem ti omenil pomočnika pri prestavljanju.

Udarjanje oz on omenja klike (preskoke) na ročki za sklopko,  pa sem komentiral o zdrsljivi sklopki !

Kje si ti najdel pomočnika ki udarja pa ne vem ,v mojih postih ne:)

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Kaj si spet kakšne močne tablete vzel B)komentiral sem post v katerem omenjaš kako naj menja navzdol v med gasom itd....zato sem ti omenil pomočnika pri prestavljanju.

Udarjanje oz on omenja klike (preskoke) na ročki za sklopko,  pa sem komentiral o zdrsljivi sklopki !

Kje si ti najdel pomočnika ki udarja pa ne vem ,v mojih postih ne:)

on je omenu udarjanje, ti pa pomočnika....js sm se pa šalu, no kdo se pa zdej krega name miško? Pa šalio sam se....kukrkol, ročica nima kaj udarjat.

Aja, pa on je napisal ko da "međugas" predn stisne sklopko....se pravi je pomočnik en lenuh, al pa ne ve da ga ma :D

tole je pisal:

Ob 20. 3. 2016 at 9:22, quattroooo pravi:

če prestavlam dol brez gasa je ok, če ga malo dodam pri prestavi dol, pa predno čisto spustim ročko kot si rekel nekaj preskoči, oglavne zelo se čuti na ročki... brez međugasa je OK

evo, pomočnik se je skril, pa fant stiska sklopko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

evo, pomočnik se je skril, pa fant stiska sklopko

A jebi ga, pr teh vaših raketah rabiš še nega pomočnika s sabo vozit :eek:

Učlante se na AMZS :P

Međugas ... Yp, Fapčine u vojski so ble iste :blush:

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prestavljam dol prestavljam vedno in neglede na vse s sklopko

Lepše se prestavlja ce dodaš gas da se priblizno izenacijo obrati motorja in menjalnika 

ce delam to in ko delam tako zadnji centimeter predno spustim rocko nekaj preskoci ali pa udari nvm

ce ne dadam gasa je ok ampak ni to point :P

Ce je normalno ali ne nevem, kak je je tezko kdo kaj vrjame da je narobe na novem motorju zato je tako ampak je pa zelo moteče 

Bom še testiru in naslednjic še bolj pogledu v cem je štos ;)

 

Popravljeno . Popravil quattroooo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HD-Dyna pravi:

A jebi ga, pr teh vaših raketah rabiš še nega pomočnika s sabo vozit :eek:

Učlante se na AMZS :P

Međugas ... Yp, Fapčine u vojski so ble iste :blush:

Za to ne potrebuješ vojske ,ko sem se zaposlil na firmi sem dobil TAM 150 ,če si trd (motorično) ga nisi prešaltal :D ,kaj šele ustavil če te je kaj presenetilo .....

pred 3 urami, quattroooo pravi:

Ko prestavljam dol prestavljam vedno in neglede na vse s sklopko

Lepše se prestavlja ce dodaš gas da se priblizno izenacijo obrati motorja in menjalnika 

ce delam to in ko delam tako zadnji centimeter predno spustim rocko nekaj preskoci ali pa udari nvm

ce ne dadam gasa je ok ampak ni to point :P

Ce je normalno ali ne nevem, kak je je tezko kdo kaj vrjame da je narobe na novem motorju zato je tako ampak je pa zelo moteče 

Bom še testiru in naslednjic še bolj pogledu v cem je štos ;)

 

Če maš pomočnika in ne stisneš sklopke ko menjavaš za navzdol je moteče že če držiš milimeter ročice za plin ,tudi med gasa noče potem dati elektronika pomočnika in grdo rukne.

To s preskokom oz nekim indicom ko menjaš s sklopko se dogaja pri KTM in to zaradi zdrsljive sklopke,zakaj pa pri tebi pa ne vem ,mogoče isti šmoren .

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Kmet2 pravi:

.

Če maš pomočnika in ne stisneš sklopke ko menjavaš za navzdol je moteče že če držiš milimeter ročice za plin ,tudi med gasa noče potem dati elektronika pomočnika in grdo rukne.

To s preskokom oz nekim indicom ko menjaš s sklopko se dogaja pri KTM in to zaradi zdrsljive sklopke,zakaj pa pri tebi pa ne vem ,mogoče isti šmoren .

če ima quikija za navzdol,, lahko normalno popusti gas in samo udari po tački, pa bo menjalo. Sklopke sploh nima kaj fenclajt.

 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

če ima quikija za navzdol,, lahko drži gas in samo udari po tački, pa bo menjalo. Sklopke sploh nima kaj fenclajt.

Si že menjal z pro pomočnikom navzdol,po opisu sem mnenja da ne :D boh ne daj držat gasa oz, odprto ročico plina in menjat navzdol ,ker takrat elektronika ne opravi optimalno svojih procesov za prestavljanje ,če ga povsem zapreš pa menja zelo lepo ,elektronika poskrbi tudi za med plin in prestavljanje je poezija. Za gor pa je tako kot povsod ,punim plinom in sam pok,pok,pok B)

Zakaj pa se "feclja "s sklopko pa ne vem ,mogoče se boji da bo drugače večja obraba menjalnika,vsak nekaj o tem je piskal takrat ,se mi sploh ni dalo komentirat na take nevmesne !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Kmet2 pravi:

Si že menjal z pro pomočnikom navzdol,po opisu sem mnenja da ne :D boh ne daj držat gasa oz, odprto ročico plina in menjat navzdol ,ker takrat elektronika ne opravi optimalno svojih procesov za prestavljanje ,če ga povsem zapreš pa menja zelo lepo ,elektronika poskrbi tudi za med plin in prestavljanje je poezija. Za gor pa je tako kot povsod ,punim plinom in sam pok,pok,pok B)

Zakaj pa se "feclja "s sklopko pa ne vem ,mogoče se boji da bo drugače večja obraba menjalnika,vsak nekaj o tem je piskal takrat ,se mi sploh ni dalo komentirat na take nevmesne !

potem je pa res najbolje da prebere NAVODILA ZA UPORABO, ponavadi tam piše kaj ima in kako se uporablja. Predvideval sem da ima isti quiki kot S1000RR.

ps. sem popravil izjavo zgoraj " lahko normalno popusti gas" sem napisal. Sklopke pa ne rabi...sicer pa se na videu lepu vidi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, DAMI34 pravi:

potem je pa res najbolje da prebere NAVODILA ZA UPORABO, ponavadi tam piše kaj ima in kako se uporablja. Predvideval sem da ima isti quiki kot S1000RR.

ps. sem popravil izjavo zgoraj " lahko normalno popusti gas" sem napisal. Sklopke pa ne rabi...sicer pa se na videu lepu vidi.

Sej pravim ,tud če ga sam popusti bo zamenjal grdo in ne tako kot bi moral ,gas mora popolnoma zapreti za lepo prestavljanje ,seveda ga lahko tudi tukaj držiš in prestavljaš navzdol ,sam to je katastrofa potem ...res ....večkrat sprobal !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!