Skoči na vsebino

(Pre) Pametni Telefoni


Strominator

Priporočene objave

kaj je to veliko več je seveda vprašanje, kot si rekel bi blo fajn, da vsak pogrunta kaj potrebuje. je pa fejst problematično testirat 30 različnih tablic ali telefonov, preden se odločiš za nakup. tudi testi raznoraznih "testerjev" so lahko precej subjektivni ali pa ne povedo tega, kar je posameznemu uporabniku pomembno. vsaj kar se telefonov tiče je gsmarena dokaj objektivna. res pa je tudi, da so za povprečnega uporabnika povprečno (ali celo podpovprečno) zmogljive mašine (in zato cenovno bolj dostopne) v teh testih večinoma slabo ocenjene, oz. opevajo top modele posameznih proizvajalcev (ne glede na to ali so androidi, wpji ali iosi).

moj trenutni izbor bi bil google nexus 10 pri tablicah in google (lg) nexus 5, kar se tiče telefonov. gledam pa z vidika koliko dobiš za vložen denar (kar pomeni, da je hardversko verjetno tut kak "močnejši" model), tehnične specifikacije, kvaliteto izdelave,...android pa mi je trenutno bolj blizu kot ios in wp.

 

Razlike med specifikacijami telefonov v istem razredu so praktično minimalne. Če kupuješ telefon za kaj več kot samo primerjanje s kolegi kateri ima novejši procesor je pač veliko bolj kot sami podatki pomembna uporabniška izkušnja. Tukaj pa kot pravim mora vsak vedeti,kaj pričakuje in kaj želi od telefona. Na to foro igra apple, čeprav za moje pojme njihova uporabniška izkušnja ni vredna svojega denarja. Meni osebno leži wp, daleč od tega, da bi bil perfect (moti me tudi ker gre v osnovi za windowse) ampak brskanje po menijih, iskanje in vse skupaj mi je, tudi na low budget telefonih, bolj tekoče in bolj intuitivno. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se res za te "igračke" (bodimo pošteni, da so to predvsem igrače za odrasle) res ne zdi smiselno dobesedno metat denarja, ker razn za brkljanje po netu, navigacijo, pa daljinc jih ne moreš rabit. že za pisanje po motosvetu je bilokatera zadeva skorajda neuporabna, rabiš tipkovnico, razn če imaš toliko potrpljenja, pa čas popravljanja. ker nobena ta fancy šmensi tablica ne more nadomestit klasičnega računalnika. ne vem pa kako se tisti hibridi med tablico in prenosnikom obnesejo, ampak ponavadi tisto kar ni ne eno ne drugo ni najboljše. se pa lahko motim. 

 

Zadnjič sem imel priliko na hitro malce pogledati medionov pol notebook pol tablico. Dokaj pozitivno presenečen. Za brskanje po netu, mogoče kakšno hitro prezentacijo na terenu in napisat kakšen mail ali na dopustu pogledat kakšen film povsem spodobna zadeva, presenetljivo tekoče delovanje touch zaslona. Ampak za kolikor toliko resno delo premali ekran, bi pa kaj podobnega vzel sabo na kakšno daljše potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem imel priliko na hitro malce pogledati medionov pol notebook pol tablico. Dokaj pozitivno presenečen. Za brskanje po netu, mogoče kakšno hitro prezentacijo na terenu in napisat kakšen mail ali na dopustu pogledat kakšen film povsem spodobna zadeva, presenetljivo tekoče delovanje touch zaslona. Ampak za kolikor toliko resno delo premali ekran, bi pa kaj podobnega vzel sabo na kakšno daljše potovanje.

kaj pa lahko sploh resnega delaš na tablici? razn za "listanje" po dokumentih pa recimo sm pa tja kako številko popravit, al kako besedo dodat, ampak za kaj več pa... ne vem no jst nimam potrpljenja :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa lahko sploh resnega delaš na tablici? razn za "listanje" po dokumentih pa recimo sm pa tja kako številko popravit, al kako besedo dodat, ampak za kaj več pa... ne vem no jst nimam potrpljenja :P

 

Sicer ne na tablici ampak na telefonu, za službo pregledam naročila, odgovorim strankam na maile. Za mail že kakšno leto uporabljam izključno telefon. Telefon je vedno zraven v žepu in večina ljudi ima rada ažurnost pri odgovorih na njihova vprašanja, kjerkoli sem lahko takoj odgovorim na mail, računalnika pač ne nosim vedno in povsod s seboj in preden se prižge imam na telefonu že odgovorjeno. Razni pdf dokumenti za pregledovanje in urejanja, pač faks..

Kup neresnosti kot so servis manuali, da se pogleda kakšne številke, nakupovanje preko ebaya, klik..

 

Računalnik pa hm, le za pisanje česa v wordu, ker je večji ekran, prah se nabira na njem. Za brskanje po spletu ko sem doma raje tv uporabljam in spet telefon kot tipkovnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če ti odgovarja pol kul, mi smo zgleda bolj staromodni in smo rajš na full size tipkovnici pa miški :D

maš prav, sploh če kej "nabijam", rabm nujno tipkovnico-ta pravo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, sploh če kej "nabijam", rabm nujno tipkovnico-ta pravo!!!

 

 

... ja, in še to more bit tista tahitra, da se pr desetprstnem tipkanju nč ne zatika ....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja, in še to more bit tista tahitra, da se pr desetprstnem tipkanju nč ne zatika ....  :kva2:

včasih so ji rekli "click" :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš prav, sploh če kej "nabijam", rabm nujno tipkovnico-ta pravo!!!

problem pr telefonu je k vso svojo jezo človk strese že na sam telefon, pa ga pol že mine nabijat :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem pr telefonu je k vso svojo jezo človk strese že na sam telefon, pa ga pol že mine nabijat :lol1:

To drzi ce mas kitajca za 100€. Dobri modeli delajo odlicno ne glede na operacijski sistem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To drzi ce mas kitajca za 100€. Dobri modeli delajo odlicno ne glede na operacijski sistem.

če ti lahko po 5x3cm tipkovnici enako hitro pišeš pol si pa res superman!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti lahko po 5x3cm tipkovnici enako hitro pišeš pol si pa res superman!

mogoč ma zlo male prstiče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja no sej noben en reče da se ne da in da ne gre hitro in vse, samo bi res rada vidla enga k prej spesni skupi kej več kot en stavek na tablico, telefon al bilokatero grozno smart zadevo, kot na klasičen neumen računalnik :D

 

drgači pa je prou vse made in china, taiwan, al pa neke podobnega, tako naši bogi telefončki za hmm 150€ z vezavo kot uni superiorni za 700€ in več :D

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene 80% mojih postov je z enga al druzga toucha. Ne vem tocno kaj naj bi me oviralo. Ajd, imam bol pisarniske prstke, ampak dvopalcno tipkanje je na teh zadevah cist uporabno! Tudi če si uzamem še dve desetinki za odpret šumnik je pisanje čist enostavno. Android vcasih mal zaostane. Apple nikoli. In ja, res so vsi narjeni na kitajskem. Al ipaq, niso enaki. Nit podobni. A bo zadost dolgo al se kej spesnim? Ker res ni problem.

Pa saj 150+vezava sploh ni poceni. In apple je 750 u prosti prodaji, no strings attached. To je usega skup 3 komplete poceni dunlopk. Traja pa ene 3-4leta. Dunlopke živijo leto in pol.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej ga srat no! 700 ni noben dnar, 150 je pa ful ker ostaneš itak še 2 leti pr istem operaterju, ki ga anyway ne bi menjal! in ja napišem mariskater post pol večer iz postle na telefon, ampak me ne boš prepričal ne ti ne neoben drug da je bilokater touch še tako grozno prestižen ekvivalenten ta najbolj poceni tipkovnici, ker ni! pika konec, pa če se na trepalnice postaviš! in hitrost pisanja z 2 palci al pa z 10 prsti ne more bit enaka, niti ne enako natančna. ja smart napravce so fajn, niso pa ekvivalentne neumnim računalnikom. če bi bili v angleško govorečem območju, kjer so glasovni ukazi že zelo izpopolnjeni in je takšno "narekovanje" besedila hitro in natančno in se torej izgnemo tipkovnici, potem je to šele pametno vnašanje besedila. do takrat je pa to zgolj mini tipkovnica, za dvopalčno tipkanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej ga srat no! 700 ni noben dnar, 150 je pa ful ker ostaneš itak še 2 leti pr istem operaterju, ki ga anyway ne bi menjal! in ja napišem mariskater post pol večer iz postle na telefon, ampak me ne boš prepričal ne ti ne neoben drug da je bilokater touch še tako grozno prestižen ekvivalenten ta najbolj poceni tipkovnici, ker ni! pika konec, pa če se na trepalnice postaviš! in hitrost pisanja z 2 palci al pa z 10 prsti ne more bit enaka, niti ne enako natančna. ja smart napravce so fajn, niso pa ekvivalentne neumnim računalnikom. če bi bili v angleško govorečem območju, kjer so glasovni ukazi že zelo izpopolnjeni in je takšno "narekovanje" besedila hitro in natančno in se torej izgnemo tipkovnici, potem je to šele pametno vnašanje besedila. do takrat je pa to zgolj mini tipkovnica, za dvopalčno tipkanje.

 

 

mal teško požiram tole, veš. z recimo zr7 na conti motion gumah se človek čist fajn pele. na cesti tud ni nevem kako počasn. ne rabiš WSS rakete z superdupercorso. in če misliš de jez na ta zaresni testaturi zdej nucam 10 prstov....no...me previsoko ceniš. sm pa že vidu deklico desetprstno na ipadu. 

 

ne vem zdej kam je šla ta debata, ampak smartphone ali tablet ni 100% nadomestilo za pc, je pa za domačo uporabo precej bol priročen. Še ena dobra stvar. Starejši, računalniško nepismeni jih hitro obvladajo. Pač, jest z rokami znamo vsi. In tablica je nekako isto. Stare mame surfajo!

 

PCje mam u delavnici, pač šiht. Doma sm imel laptopa, odkar imamo tablice, sploh ne vem kje je laptop. V torbi, v neki omari. Apple je drag ampak zelo dober, in ima dolgo življensko dobo. Android je kot upravitelj hardwera precej slabši, pa bistveno bol dostopen. Dober. Strojna oprema bliskoviti napreduje, in maši njegove pomankljivosti. Kar sicer povzroča probleme starejšim napravam. Tega pri Applu ni. iPad2 je še zmer odlično tekoč surf. Galaxy tab 1 pa skoraj ne več.  Razlike v ceni ni blo velike. Tudi ceneni ala prestigio&co so vredni svojga denarja, niso pa baš nešto super., in bodo hitro out of date.

 

 

Me out of here. 

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal teško požiram tole, veš. z recimo zr7 na conti motion gumah se človek čist fajn pele. na cesti tud ni nevem kako počasn. ne rabiš WSS rakete z superdupercorso. in če misliš de jez na ta zaresni testaturi zdej nucam 10 prstov....no...me previsoko ceniš. sm pa že vidu deklico desetprstno na ipadu. 

 

ne vem zdej kam je šla ta debata, ampak smartphone ali tablet ni 100% nadomestilo za pc, je pa za domačo uporabo precej bol priročen. Še ena dobra stvar. Starejši, računalniško nepismeni jih hitro obvladajo. Pač, jest z rokami znamo vsi. In tablica je nekako isto. Stare mame surfajo!

 

PCje mam u delavnici, pač šiht. Doma sm imel laptopa, odkar imamo tablice, sploh ne vem kje je laptop. V torbi, v neki omari. Apple je drag ampak zelo dober, in ima dolgo življensko dobo. Android je kot upravitelj hardwera precej slabši, pa bistveno bol dostopen. Dober. Strojna oprema bliskoviti napreduje, in maši njegove pomankljivosti. Kar sicer povzroča probleme starejšim napravam. Tega pri Applu ni. iPad2 je še zmer odlično tekoč surf. Galaxy tab 1 pa skoraj ne več.  Razlike v ceni ni blo velike. Tudi ceneni ala prestigio&co so vredni svojga denarja, niso pa baš nešto super., in bodo hitro out of date.

 

 

Me out of here. 

no smo prišli so tega da ne more nadomestit v celoti računalnika, to je ves moj point. nič drugega.

fajn je igračka, fajn je za mal po brkljat,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no smo prišli so tega da ne more nadomestit v celoti računalnika, to je ves moj point. nič drugega.

fajn je igračka, fajn je za mal po brkljat,...

...kdo pa je to sploh trdil?

Meni nadomesti fotoaparat in GPS ter za nujne primere tudi računalnik, ko sem na poti.

In ja, zame ni le igračka, je kar uporabna zadeva.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kdo pa je to sploh trdil?

Meni nadomesti fotoaparat in GPS ter za nujne primere tudi računalnik, ko sem na poti.

In ja, zame ni le igračka, je kar uporabna zadeva.

kdo pa pravi, da ni uporabna stvar. Ampak pc je pc, kjer imam lahko odprtih nebroj aplikacij, kjer lahko oblikujem rišem ustvarjam, igram igrce-ta prave 3d, na telefonu še ne. Pa tudi mobajl wwww strani mi niso tok všeč kot so mi original na veeelikem ekranu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo pa pravi, da ni uporabna stvar. Ampak pc je pc, kjer imam lahko odprtih nebroj aplikacij, kjer lahko oblikujem rišem ustvarjam, igram igrce-ta prave 3d, na telefonu še ne. Pa tudi mobajl wwww strani mi niso tok všeč kot so mi original na veeelikem ekranu.

...ja glej, kolikor jaz vem po pisarnah še niso zamenjali računalnikov s telefoni in jih verjetno tudi še lep čas ne bodo.

Prenosniki so že marsikje zamenjali namizne in tablice bodo tudi kje nadomestile prenosnike ampak to je zgolj zaradi praktičnosti...v žep gre toliko centimetrov na mizi jih je lahko več.

Telefon računalnika ne bo nadomestil, kot tudi ne TV zaradi namembnosti, nekje je zaželjena mobilnost, drugje velikost, to pa ni združljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...cikadina vztrajno ponavlja, da je pametni telefon le igračka. :grim

to pa zato k ma vibro :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!