Skoči na vsebino

ALFA 156


johan

Priporočene objave

No, bom pa še jaz dodal.

Nekje dve leti nazaj sem imel Alfo 156 1.9 JTD 2001 letnik. Kupil sem jo z 210k km na števcu in jih sam naredil še kakšnih 50k km. V dveh letih in pol sem ji zamenjal sklopko in stabilizator...mašina je laufala da ne moreš verjet kako dobro. To je bil definitivno najboljši avto kar sem ga kdaj imel, tudi daleč najdlje je zdržal pri naši hiši, kjer je navada da se avti hitro obračajo, Alfe pa nikakor nisem hotel prodati, dokler na koncu pač to ni bla nuja, ker drugače bi začel izgubljati denar ker je začela izgubljati vrednost.

No, sedaj pa sem si kupil tisto kar sem si res želel že od trenutko ko smo tisto alfo prodali...156 1.9JTD 16V 2004 (facelift model) :P Težko nekomu razložiti kaj je čar na alfi, če je ta še ni imel...večina folka nažalost še vedno verjame da so narejene šlampasto, da elektrika crkuje nonstop, da je pleh totalno v kurcu in tko naprej...sj veste...FIAT (fix me again Tony) :) pač...tisti ki se bodo upali in navkljub temu kupili Alfo bodo doživel neki novega...to so res avtomobili narejeni z dušo :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji avto bo TUDI Alfa Romeo. Gledam pa 156 crosswagon Q4 1,9 JTD M-jet... carski avto. Edino kar me matra je to, da jih je 90% uvozena iz tujine. Tam pa nikol ne ves kolk je bila zavrtena nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino kar me matra je to, da jih je 90% uvozena iz tujine. Tam pa nikol ne ves kolk je bila zavrtena nazaj.

Večja verjetnost da ni bila, kot je to v SLO! Če je kupljena pri trgovcu v NE, verjemi da skoraj zagotovo niso štelali ničesar! Če ne pa poglej in kaj hitro vidiš ali je 80kkm ali 250kkm, mar ne?

ajd (pa odlična odločitev, tudi meni se dopade ta crosswagon!!! :worship: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večja verjetnost da ni bila, kot je to v SLO! Če je kupljena pri trgovcu v NE, verjemi da skoraj zagotovo niso štelali ničesar! Če ne pa poglej in kaj hitro vidiš ali je 80kkm ali 250kkm, mar ne?

ajd (pa odlična odločitev, tudi meni se dopade ta crosswagon!!! :worship: )

Jah, sam vecina (vsaj alf) je uvozena iz italije... tam je pa res totalna anarhija na trgu. V SLO je blo prodanih samo 6, je pa makina taka, da samo sline cedis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, sam vecina (vsaj alf) je uvozena iz italije... tam je pa res totalna anarhija na trgu. V SLO je blo prodanih samo 6, je pa makina taka, da samo sline cedis...

jest mam 166 uvoženo iz italije. ker je avto izgledal kot nov, km sumljivo malo sem se odločil, da mu pri pooblaščenem serviserju naredijo 'ta velik' servis na moje stroške, preden ga kupim. konkreten pregled pri mehaniku, zamenjava original delov v motorju je potrdila, da km verjetno ustrezajo. no, sedaj po dobrem letu in 30k prevoženih km sem prepričan... sem bil pa pripravljen popušit slabih 10% vrednosti avtomobila, če bi se pri servisu izkazalo, da je zadeva sumljiva. pa na ta servis vozim alfe že 15 let tako, da če so nategnili mehankarje, so tudi mene...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, sam vecina (vsaj alf) je uvozena iz italije... tam je pa res totalna anarhija na trgu. V SLO je blo prodanih samo 6, je pa makina taka, da samo sline cedis...

Potem pa pojdi v NE ponj, pa si rešen težav! Ko bo doma pa slikce pa obsežno poročilo!!! :)

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Jes bi imel par uprašanj glede Alfe 156. Spravljam se kupovat avto, pa mi je ta alfa padla kar v ožji izbor. Pa bi prosil, za informacije o porabi goriva pri dizlu 1.9 JTD do letnika 2000, pa kaj so slabe lastnosti te alfe, ker nameravam kupit malo starejšo, ki bo verjetno imela kar nekaj kilometrov že za sabo...

Bi prosil za kakšne konkretne nodgovore :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes bi imel par uprašanj glede Alfe 156. Spravljam se kupovat avto, pa mi je ta alfa padla kar v ožji izbor. Pa bi prosil, za informacije o porabi goriva pri dizlu 1.9 JTD do letnika 2000, pa kaj so slabe lastnosti te alfe, ker nameravam kupit malo starejšo, ki bo verjetno imela kar nekaj kilometrov že za sabo...

Bi prosil za kakšne konkretne nodgovore :unsure:

Hej.

Dizelca kuri na uc 6l in vec, odvisno od tega, kolk tezko nogo mas. Slabe lastnosti so definitivno RAJDNI KROG, k je tak k pri tovornjaku. Ce je staresja, poglej klasike: amortizerje, ce so okej, sklopka itd.. v splosnem nebi smelo bit kaj vec problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej.

Dizelca kuri na uc 6l in vec, odvisno od tega, kolk tezko nogo mas. Slabe lastnosti so definitivno RAJDNI KROG, k je tak k pri tovornjaku. Ce je staresja, poglej klasike: amortizerje, ce so okej, sklopka itd.. v splosnem nebi smelo bit kaj vec problemov.

Se pravi da lahko računam porabo od 6-8l. Einšlag me niti ne moti ča je majhen. Kaj pa roke... :hmm: slišal sem da naj bi bila to šibka točka alf.

Uglavnme, treba biti pozoren na take stvari, kot pri ostalih rabljenih avtomobilih :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da lahko računam porabo od 6-8l. Einšlag me niti ne moti ča je majhen. Kaj pa roke... :hmm: slišal sem da naj bi bila to šibka točka alf.

Uglavnme, treba biti pozoren na take stvari, kot pri ostalih rabljenih avtomobilih :?

Alfa 156 2.4 JTD (150KM) ma povprečno porabo 7.9-8.1l na 100km. Računaj za 1.9JTD tam nekje 6-7l.

Priporočam ti da kupiš 2.4JTD ker je zame 1.9JTD prešvoh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, razumem, on naj kupi 2.4, ker je tebi 1.9 prešvoh, svašta :lol1:

Zame je 1.9 JTD prešvoh ane, zato mu svetujem da kupi 2.4 JTD. Ne vem zakaj se tako debilno smeješ mojemu nasvetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha, razumem, on naj kupi 2.4, ker je tebi 1.9 prešvoh, svašta :lol1:

Vmesna moznost: 1,9jtd M-jet.. 140 konjev, 6 prestav... na uc 6-7000€, tako mam jst.. SUPER AVTO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam 156 l.2004 1,9 jtd m-jet s 140 ks, poraba po računalniku pri kombinirani vožnji 5,5 l/100 km, po mestu kak liter pa pol več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, glede porabe vidim da ni glih požrešna niti 1.9 tako kot 2.4 ne. Mal me edino še skrbi kolk so starejši dizli kej zmahani, pa tist k govorijo o alfah in njihovem crkavanju :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, glede porabe vidim da ni glih požrešna niti 1.9 tako kot 2.4 ne. Mal me edino še skrbi kolk so starejši dizli kej zmahani, pa tist k govorijo o alfah in njihovem crkavanju :whistle:

par vprašanj:

1. odločam se med modelom 1,9 in 2,4 ( bom še vidu glede registracije )

2. bolj me pa zanima kakšna je kvaliteta usnja in notranjih komponentov?

3. če se da kupit mrežo (za karavana) ker bi prevažu psa v prtlažniku

za odgovore se vam zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par vprašanj:

1. odločam se med modelom 1,9 in 2,4 ( bom še vidu glede registracije )

2. bolj me pa zanima kakšna je kvaliteta usnja in notranjih komponentov?

3. če se da kupit mrežo (za karavana) ker bi prevažu psa v prtlažniku

za odgovore se vam zahvaljujem

1.

1,9 jtd ma 115 kojnev, je pa od dizelc najsvohnej, pa precej mejhno porabo ma

1,9 jtd m-jet ima 140 kojnev pa 6 prestav, je bolj zivahna, poraba se poveca za enmal, sam je pa zeloooo hiter avto

2,4 jtd ima pa veliiiiko navora, poraba je nekako na nivoju 1,9jtd m-jet + 0,5l/100km vec.

2.

Kvaliteta notranjosti je zelo visoka, usnjeni zici in ostalo je super... meni so italjanski zici boljsi kot nemski, ker majo nemci pretrde zice. Vsake tolko pa lahko vseeno pricakujes, da bo odletel kak gumb dviganja oken ali kaj podobnega (da bo crknil kak kontakt od kake elektricne zadeve, npr. motorcki zadnjih oken al pa kej podobnega (ce mene vprasas malenkosti, ki se jih da odpravit v roku 10min))

3.

mreza za psa iz vrvic je ze v serijski opremi, ce pa hoces kovinsko, pa moras samo stopit do kake aftermarket prodajalne, pa nastet par ficnikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2.4 je sigurno boljsa kot 1.9 če si lahko privoščiš zakaj pa ne.

Tud men je bla 1.9 malo švoh.

Zdej mam 320 D (178km) pa bi tud raj 230D pač se navadiš in potem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem seznanjen glede registracije je med 1.9 in 2.4 samo okrog 40€ razlike, tko da se skor res splača kupit 2.4...al tukej igrajo vlogo tud kilovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tole je pa že kar malo hudo...

Mislim zmerjanje z debili pa to.

2.4 je sigurno boljsa kot 1.9 če si lahko privoščiš zakaj pa ne.

Tud men je bla 1.9 malo švoh.

Zdej mam 320 D (178km) pa bi tud raj 230D pač se navadiš in potem...

176 konjev ma 2,4 jtd, 140 pa 1,9 jtd m-jet... ce mene vprasas, je 1,9 taprava mera za normalnega cloveka, ki pac rabi udoben in relativno hiter avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.

1,9 jtd ma 115 kojnev, je pa od dizelc najsvohnej, pa precej mejhno porabo ma

1,9 jtd m-jet ima 140 kojnev pa 6 prestav, je bolj zivahna, poraba se poveca za enmal, sam je pa zeloooo hiter avto

2,4 jtd ima pa veliiiiko navora, poraba je nekako na nivoju 1,9jtd m-jet + 0,5l/100km vec.

2.

Kvaliteta notranjosti je zelo visoka, usnjeni zici in ostalo je super... meni so italjanski zici boljsi kot nemski, ker majo nemci pretrde zice. Vsake tolko pa lahko vseeno pricakujes, da bo odletel kak gumb dviganja oken ali kaj podobnega (da bo crknil kak kontakt od kake elektricne zadeve, npr. motorcki zadnjih oken al pa kej podobnega (ce mene vprasas malenkosti, ki se jih da odpravit v roku 10min))

3.

mreza za psa iz vrvic je ze v serijski opremi, ce pa hoces kovinsko, pa moras samo stopit do kake aftermarket prodajalne, pa nastet par ficnikov.

hvala za odgovore...najraj bi kupu 2,4 sam nevem kako z registracijo drgač pa m-jet ni druge....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

176 konjev ma 2,4 jtd, 140 pa 1,9 jtd m-jet... ce mene vprasas, je 1,9 taprava mera za normalnega cloveka, ki pac rabi udoben in relativno hiter avto.

Tukej se strinjam, samo ostane pa dejstvo da ko dobiš nov avto je 14 dni občutek da je močan, potem pa počasi bledi tisto začetno navdušenje....

Je pa za normalno uporabo 100+konjičev (za limuzino) čisto dovolj.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem seznanjen glede registracije je med 1.9 in 2.4 samo okrog 40€ razlike, tko da se skor res splača kupit 2.4...al tukej igrajo vlogo tud kilovati?

Nad 130kw je najvišji razred!Pomembni pa so samo kw in nič druga,pri osnovnem zavarovanju.Pri kasko pa še cena novega!

@kosho alfe so ža šnops kuhat in morajo bit močnejše kot to kar vi uporabljate za cviček! :krneki:

320D ima točno 130kw kar je max 177konjev! 230D ne obstaja,menda 330D.

Moram priznati,da se 330d tud velik lepši pelje!Pri alfi pa ne vem a je tudi,kakšna razlika na bremzah in podvozju kot na bmw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

320D ima točno 130kw kar je max 177konjev! 230D ne obstaja,menda 330D.

:headbang: ja seveda 330D :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!