Skoči na vsebino

ALFA 156


johan

Priporočene objave

Crkava pa občasno tko vse od bmw,vw,renaulta.....in ostal :BUA:

JA,alfo je tud treba včash pošravbat :rolleyes:

Takole :topic: .... Od leta 91 vozim Honde... 3 x Civic, 1 x Prelude, 1 Stream , trenutno Accord...

...nikoli ni blo treba nobenga "včasih pošravbat"... :rolleyes:

...nikoli ni ničesar "občasno tko crknalo"... :rolleyes:

...vse kar je blo treba so nardil na rednem pooblaščenem servisu... :trance_33_sleep:

in če je vse takole o alfah napisano o "slišal od kolega itd...", a ni mal čudno da se od Japanerjev pa kaj taga ne sliši in ne piše :blink: ... NE VEM, NE VEM... :unsure:

jE PA Alfa lep avto... to se pa strinjam... ko bi le bil še kvaliteten... mogoče NEKOČ.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole :topic: .... Od leta 91 vozim Honde... 3 x Civic, 1 x Prelude, 1 Stream , trenutno Accord...

...nikoli ni blo treba nobenga "včasih pošravbat"... :rolleyes:

...nikoli ni ničesar "občasno tko crknalo"... :rolleyes:

...vse kar je blo treba so nardil na rednem pooblaščenem servisu... :trance_33_sleep:

in če je vse takole o alfah napisano o "slišal od kolega itd...", a ni mal čudno da se od Japanerjev pa kaj taga ne sliši in ne piše :blink: ... NE VEM, NE VEM... :unsure:

jE PA Alfa lep avto... to se pa strinjam... ko bi le bil še kvaliteten... mogoče NEKOČ.... :worship:

Tist k ma alfe se tolaži s tem. Drgač dej 10 alfic skupaj pa poslušaj mal kako mašine tečejo. Vsaka drgačn sound !! Nekatere delajo kot dizli, nekatere ropotajo že tolko da se sam stran obrneš. Pač alfa ma lep dizajn, slabo plastiko (po parih letih začne vse škripat k se vse razmaja), slabe motorje !! Ko bo alfa nardila tolk km ko en japonc al pa bavarc pa vam dam za plato pive.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JTD dizel motorji so zate slabi?

to je se vedno kontekst tistega "od kolega kolega je reko....itd"....ce primerjam mojo jtd pa od ata tdija, je moj ko bencinc proti 3 cilindrskem dizli :D

Popravljeno . Popravil aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od leta 91 vozim Honde... 3 x Civic, 1 x Prelude, 1 Stream , trenutno Accord...

..

moj prjatu pa vozi accorda samo 8 mesecev pa ga je že moral dat oreng šraufat....ziher je to slab avto.... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj prjatu pa vozi accorda samo 8 mesecev pa ga je že moral dat oreng šraufat....ziher je to slab avto.... :krneki:

...ti popolnoma verjamem, sicer servisi ne bi imeli kaj za delat. :closedeyes: .. AMPAK... follk pa vseeno ne "pametuje" Honde so zanič, Honde se kvarijo, "roke" proč od Honde ... in če sta accord in AR 156 pred 8 leti koštala približno enako, danes je pa ta isti rabljen Accord za cca 3000 € dražji to tudi nekaj pove o kvaliteti in vzdržljivosti vozila, mar ne? :unsure:

...še enkrat pa pudarjam, kar se pa tiče dizajna, KAPO DOL! Že 156 je takrat zgledala špica! Današnji modeli so na pogled spet fantastični, ampak ko se bo čez par let preverjala njihova cena, pa ko bodo tudi "nehvaležne" statistike okvar, zadovoljstva in zanesljivosti pokazale malenkosten dvig italijanskih znamk med prvih 10, pol bom pa morda sploh začel razmišljati o vožnji česa takega. Eneko mnenje imam za razne Renolde, Citroene, Pežoje, Forde, ameriške makine... - resnično vrednost avta namreč pokažejo uporabniki in cena rabljenega po nekaj letih... :closedeyes: Saj vemo zakaj se hočemo nečesa znebit po majhni ceni... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ti popolnoma verjamem, sicer servisi ne bi imeli kaj za delat. :closedeyes: .. AMPAK... follk pa vseeno ne "pametuje" Honde so zanič, Honde se kvarijo, "roke" proč od Honde ... in če sta accord in AR 156 pred 8 leti koštala približno enako, danes je pa ta isti rabljen Accord za cca 3000 € dražji to tudi nekaj pove o kvaliteti in vzdržljivosti vozila, mar ne? :unsure:

....

ko sem pa jaz hondo kupoval, pa je ata od vseh ljudi slisal samo cimdlje od honde, da se samo kvarjo, da so vse "zgonjene"...itd...pa so ga tak prepricali da mi ni pusto honde kupit....ceprav zdaj sem vesel, mam vsaj avto :)

Popravljeno . Popravil aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupiš si nov avto in ga imaš 10 let

in delaš od začetka da ga boš imel 10 ali več, pa bo tudi vreden potem za tebe drugače kot drugi

pa tudi problemi z njim bodo drugačni od ostalih istih avtov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Alfe....

Sedaj imam že peto Alfo zapovrstjo in hmmm naslednja bo spet Alfa.

1. Alfo sem imel 155-ko V6 - leti ko avion, ko rabis potegnit jo je dovolj pod kaubo... žrla je ko prasica pa sem po ene 1/2 leta naredil totalko. Sem pač preveč priletel v ovinek in via na streho. - Prevoženik cca 10k km brez okvar (tudi žarnica ne)

2. Alfa takoj za to je bila 155 1.8 TS Luso - ta mi je srala da je bilo za popizdit pa nič kar se tiče podvozja ali pa motorja le klinčeva elektrika. Pa da se nebo kdo kaj spotikal ob Italijansko elektroniko ker crkovali do mi deli od Bosha ne pa od Magneti Marelli. Imel sem jo 6 let prevozil okoli 250k km - crknila skoraj vsa klinčeva NEMŠKA elektronika in niti 1 Italijanski kos.

3. Alfa 155 1.8 TS Sport - Kupil sem jo kao za 1 leto ker sem imel krizo z kešom pa je ostala pri meni 3 leta. Crknilo ni popolnoma nič. Menjal sem le odbijač, sprednjo desno luč pa masko - posledica bližnjega srečanja z divjo svinjo. Prevozil sem okoli 80K km

4. Alfo 156 2.4 JTD - Karavan - NOVA imel sem jo 9 mesecev ko smo šli v Italijo na dopust. Kakih 80 km južno od Napolija je dobila noge iz "Varovanega parkirišča pri hotelu" Prevozil 10k km - se ni imela časa za pokvarit.

5. Spet Alfa 156 2.4 JTD - karavan - tokrat rabljena takoj je dobila vse možne varnostne naprave :naughty: . Imam jo še sedaj Prevozil sem cca 150K km. Okvar nula poraba smešna, po manjšem posegu v računalnik od sebe stisne 176 konjev...

in šesta Alfa bo če bo dovolj šuškov 159 2.4 Mjet - sem jo imel 1 teden na testu poezija

In zakaj Alfe...

Zato ker v nasprotju z folkom ki je slišel od prijatelja da mu je prijatelj rekel ker je nekje slišal da se kvarijo lahko jaz iz lastnih izkušenj trdim da SE NE KVARIJO oziroma nič bolj kot drugi avti. Kvarijo se le ljudem ki jo sploh nimajo in jo niti niso imeli.

Zato ker se pelješ z alfo kot po tirnicah tudi zelo komot so (no govorim za tavelke alfe), dizli so skoraj neuničljivi.

Zato ker se tudi po tem ko sem imel avto že več let in se usedem za volan se počutim kot mulc z novo igračo - da ti gredo usta sama v nasmeh :naughty:

Zato ker se vozim v veliko avtomobilih pa so me skoraj vsi do sedaj pustili hladnega... so pusta JAJCA brez duše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfe....

1. Sedaj imam že peto Alfo zapovrstjo in hmmm naslednja bo spet Alfa.

In zakaj Alfe...

2. Zato ker v nasprotju z folkom ki je slišel od prijatelja da mu je prijatelj rekel ker je nekje slišal da se kvarijo lahko jaz iz lastnih izkušenj trdim da SE NE KVARIJO oziroma nič bolj kot drugi avti.

3. Zato ker se pelješ z alfo kot po tirnicah tudi zelo komot so (no govorim za tavelke alfe), dizli so skoraj neuničljivi.

4. Zato ker se tudi po tem ko sem imel avto že več let in se usedem za volan se počutim kot mulc z novo igračo - da ti gredo usta sama v nasmeh :naughty:

5. Zato ker se vozim v veliko avtomobilih pa so me skoraj vsi do sedaj pustili hladnega... so pusta JAJCA brez duše

1.Iskreno napisano! Cenim tvojo zvestobo znamki!

2. ITA avti se kvarijo bistveno bolj od (večine) ostalih znamk (sploh japonskih) - poglej sosednjo temo (zanesljivost 2008)!

3. Po tirnicah se peljejo tako rekoč vsi avtomobili tega ranga (mondeo, A-4, Accord, BMW, Mazda 6...) - vsaj ne spomnim se trenutno testa, ki bi grajal lego na cesti, kateregakoli od teh vozil... - lego imajo poštimani vsi!

4. Čestitam! Malo ljudi je danes tako zadovoljnih, večinoma vsi iščemo samo napake...

5. Alfa NIMA DUŠE! ...in noben drug avto je nima! ...DUŠO ima samo človek - od Boga! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. Alfa NIMA DUŠE! ...in noben drug avto je nima! ...DUŠO ima samo človek - od Boga! :worship:

Sori, Bog ne obstaja ... Duša pa tudi ne ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa ma dušo :P

Pa Ducati, tud :whistle:

Pac nekaj je na teh znamkah kar je neminljivo.

Alfo sem že imel, še Ducatija :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa je avto za ljudi z denarjem,zato Alfo kupi vedno novo jo redno servisiraj in se bo vsak neglede na dušo dobro vozil.Sam sem imel tri Alfe in to takrat,ko so se v Sloveniji skoraj samo Fičoti fural.Prvo Alfo sem kupil leta 1969 zadnjo tretjo sem prodal leta 1981.Po pravici povedano meni osebno nekako avto s prednjim pogonom in toliko moči neleži in ko bodo spet naredili pravo Alfo z zadnjim pogonom,kot je bila npr. Alfa Montreal, potem se mogoče spet odločim zanjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja glede lege na cesti je prov napisal,...še dons se marsikakšen avto ranga Alfa 155 ne pelje tko, kot se ta avto B)

pa recimo filing pri drži Alfinega ali pa recimo Renaultovega servo volana, ko dan in noč...tukej pri Alfi avto čutiš, pr unmu jajcu sploh nimaš filinga kaj avto počne... :trance_33_sleep: in še in še so detajli, ki govorijo Alfici v prid! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas smo zaprisezeni alfisti.

od alf imamo:

156 1,9 jtd

166 V6 2,5 automatic

149 1,6

vse so super. rajdni krog je pac rak rana vseh alf, ampak... naslednji avto bo ziher alfa.

p.s. jst furam pa Aprilio in ko sem na 4 kolesih BMW oldija... ampak pustimo to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas smo zaprisezeni alfisti.

od alf imamo:

156 1,9 jtd

166 V6 2,5 automatic

149 1,6

vse so super. rajdni krog je pac rak rana vseh alf, ampak... naslednji avto bo ziher alfa.

p.s. jst furam pa Aprilio in ko sem na 4 kolesih BMW oldija... ampak pustimo to :D

149 pa se sigurno nimate, ker pride komaj drugo leto :)

Drgac pa mi smo meli:

166 2.0

166 2.5

145

147

Trenutno Brera 2.4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

149 pa se sigurno nimate, ker pride komaj drugo leto :)

Drgac pa mi smo meli:

166 2.0

166 2.5

145

147

Trenutno Brera 2.4

Sorry, kiksnu sem... ja, 147 mamo, ja.. tipkovniski skrat pa to.

lepa bera alfic. midva s punco sva prej mela 145 1,4 twinspark, zdej sva pa na 156 1,9 jtd... super avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemški test na nemški TV( toliko o opevanih nemcih in japoncih :P )

...ne vem sicer, kaj ima to opraviti z vzdržljivostjo, zanesljivostjo in pokvarljivostjo vozil...

...sicer vsa čast Alfi - tu ni kaj oporekati... če pa dobro prisluhnemo je bi Accord edini brez ESP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!