Skoči na vsebino

ALFA 156


johan

Priporočene objave

...more bit tole pa totalno neudobno na naših cestah... ti najbrž fajn pretrese jajca... ni čuden, da je na večini alf pol podvozje in armaturke pa notranjost totalno razšklepetano... kaj vse ludje za lepoto potrpimo... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...more bit tole pa totalno neudobno na naših cestah... ti najbrž fajn pretrese jajca... ni čuden, da je na večini alf pol podvozje in armaturke pa notranjost totalno razšklepetano... kaj vse ludje za lepoto potrpimo... :whistle: :whistle:

A si se že kdaj sploh peljal z avtom na 19 ali 20 col?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se že kdaj sploh peljal z avtom na 19 ali 20 col?

...hm, NAJBRŽ je avto z širokimi in nizkimi gumami na ogromnih obročih bistveno mehkejši na luknjah. :hmm: :hmm: .. se kar zaziblje čez.. :doze: :doze: . robnik pa pri parkiranju kar preskoči... :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...more bit tole pa totalno neudobno na naših cestah... ti najbrž fajn pretrese jajca... ni čuden, da je na večini alf pol podvozje in armaturke pa notranjost totalno razšklepetano... kaj vse ludje za lepoto potrpimo... :whistle: :whistle:

Mam na 147ki 16col litke gor pa je avto hudičevo trd potem pa nizkoprofilne gume to še dodatno utrdijo, po kakšnih grbinah te prav premetava. Je pa res da pa maš povratno informacijo kakšna je cesta pod tabo. Ko mam zimske gume gor na 15kah (guma je višja) se avto pelje lepše čez grbine, ker nekaj tresljajev zmanjašo tud višje gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa še moj vtis glede alfe

sem lastnik 156 sw 2.0 jts letnik 02, original spuščena.

podvozje in lega na cesti je zakon :worship:

doma vozim tudi subaru in vw, ma ni primerjave z alfo.

design, sploh ni za zgubljat besed :worship:

zdaj pa minus

motor s 166ks je premalo agresiven, saj gre, ampak ne trga, bi rabil 2,4 ali v6

okvare, same banalne zadeve, stikalo od potovelnega rac, se je odtrgala žica.

kao slabe lambda sonde, prebral vse možne forume in problem je v konektorjih. :headbang:

če kdo rabi sonde imam dve dobri na zalogi.

olje pije neglede kaj vlijem noter.

za primerjavo subaru in vw, brez mehanskih in nekih banalnih problemov s preko 140000km.

alfa 53000 in to je to.

je pa res da ima 'nekaj' v sebi, pri meni to odtehta vse probleme :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere zimske gume imate kaj gor na alfah 156 čez zimo? cena novih?

Bridgestone blizzak (ne vem če se tko napise)

195760/15 guma :worship: najbolj preseneča z oprijemom v mokrem, v snegu nisem testiral, ker ga praktično ni bilo.

Nova mislim da je s poustom prisla okoli 80€/kom

Ostal mi je komplet jeklenih platišč, gum, vijakov in originalnih pokrovov (eden je mal bogi) če kdo potrebuje...

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
...more bit tole pa totalno neudobno na naših cestah... ti najbrž fajn pretrese jajca... ni čuden, da je na večini alf pol podvozje in armaturke pa notranjost totalno razšklepetano... kaj vse ludje za lepoto potrpimo... :whistle: :whistle:

Moj sosed je s spusceno 156-ko ze dvakrat preluknjal karter, da ne omenjam, da mu je v Nemciji crknil glavni racunalnik in lepo na avtovleko in domov. Hvala lepa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo...

Ko berem vse te poste kako naj bi ble slabe alfe JTD, TS mi je skoraj slabo.

Seveda problem je v tem , da ste kupili alfo 02 ,03 z 60.000 KM če verjamete.

Vsi kupujete alfe od preprodajalcih in veste kako je potem s tem.Stari avto kupiti je zelo težko

skoraj prava loterija da najdeš lepo ohranjeno.

Vsi ti avti "ALFE" pa so uvožene z Belgije , Nemčije ,Italije in z zbitimi KM , na števcu vam piše 60.000 v resnici pa preko

200.000 km in tukaj nastane problem ,ker avto ni bil lepo na rednih servisih.

Avto mašinca JTD-M to ene izmed najboljših dizlov, kar so jih kadarkoli naredili , nebom rekel da je TDI slabši ,

vendar njihov traktorski zvok pa VAG problemi.

Doma smo imeli od leta 2000 ALFO 156 1.8 TS in ta avto je šel brez problema , samo po 5 letih smo menjali motorček prostega teka in ostali servisi in seveda

glavni servis.

Naslednji avto je bil JTDM SW 156 1.9 . Avto šel odlično , smešno majhna poraba za 120 KM , avto se peljal odlično brez problemov , samo menjava grelnih svečk.

Ta avto je še sedaj doma..

Sam pa imam nedolgo nazaj AR GT 1.9 JTDM in sem pa čisto brez besed;)...

Poznam tudi veliko lastnikov alf in moram rečt da so vsi zadovoljni. Mam pa tudi kolega ki je sedaj kupil pred kratkim alfico seveda nisem šel zraven njega

ko jo je kupoval in jo je kupil z "60.000 Km" in seveda se to na koncu izkazal da ni res.

Avto od zunaj in znotraj zgleda fantastično zelo lepo ohranjen in si nikoli nebi mislil da ima avto preko 200 K prevoženih ...

Avto mu je crknil , problemi z elektriko CAN linije (neredni servisi) in sedaj ima problem z elektroniko kar naprej ima lightshow .

Avto kupil pri bivšem LUMINARY (uvoženi predvsem belgija ) in smo za foro klical gor na pooblaščeni servis kjer naj bi imel štampilko od tega servisa in smo

povedali sašijo avta (številke ) in smo izvedeli da je mel na 189.000 KM menjan LMM .

AVTO PA SE JE PRODAJAL KOT 60.000 KM ...

Lahko povem da bi se tudi sam nasral , kajti ko sem avto videl pri kolegu sem res mislil da je res mel srečo in dobil dober avto če bi ga js kupoval bi ga tudi vzel ,

saj je bil brez praskice skoraj in zelo lepo ohranjen..

TOLIKO O ALFAH Predvsem BELGIJSKIH..

KO KUPUJETE ALFO JO RES RES OREDU PREGLEJTE IN KUPITE AVTO Z SERVISNO KNJIŽNJICO V KATERI BO VSE ŠTIMAL IN SEM PREPRIČAN DA VAM BO AVTO DOBRO SLUŽIL

lp

Vsi ti avti so bili kupljeni v SLO in ne uvoza kot je sedaj večina Alf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm mel 156 1.9 jtd letnik 2001 ,in zelo razočaran nad motorjem :krneki: :headbang: .. kot avto nasplošno vožnja pa zelo uredu ,, :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej.. Alfa ni avto. Je za šnops kuhat.

kaj se pa ti oglašaš...... se vid d mate polota doma :fredy: alfa je zakon!!! sestra ma alfo romeo 147 1.6 16v twinspark :OK: full dobro potegne, je fajn štartn avto! zdej sm ji monterov še športn filtr za bolšo štimo.

sam zadne cajte ji mal bl naglas kleple ko je mrzu avto :huh: ko kaki dizl

Popravljeno . Popravil mfink
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam zadne cajte ji mal bl naglas kleple ko je mrzu avto :huh: ko kaki dizl

...naj bo VESELA! :worship:

...KO BO še mal bolj mrzl pa sploh klepnu več ne bo... :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Kaj se mi je fajn in čudno zdelo,ko reče Clarkson v "Thriller" Top gear da je alfa 8c drek,da je sam lepa to je pa vse :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men se moja zdaj ko sem vse porihtal prav dopade....samo kaki konjiček v štali ji še fali(115 zna bit premalo) :naughty:

Popravljeno . Popravil aless
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi pa se res lahko samo smejis ob branju komentarjev, ko res vecina govori kr nekaj, pa v zivljenju ni mela alfe, ampak je nekaj cula od xy osebe...saj to je bilo ze vec krat receno, samo je se vedno zabavno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej.. Alfa ni avto. Je za šnops kuhat.

Moraš pojasnit še celo štorijo zakaj je tako, ne samo pobrati besede mož za šankom in potem ruknit na forum brez podlage.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pri nas v Summit avto se ena rabljena prodaja GTA 3,2 -250KM -karavan-srebrna...cena 9500€...ima pa malo več kilometrov prevoženih - drugač OK...!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se pa ti oglašaš...... se vid d mate polota doma :fredy: alfa je zakon!!! sestra ma alfo romeo 147 1.6 16v twinspark :OK: full dobro potegne, je fajn štartn avto! zdej sm ji monterov še športn filtr za bolšo štimo.

sam zadne cajte ji mal bl naglas kleple ko je mrzu avto :huh: ko kaki dizl

Ja tudi Polo SDI med drugim ja... podn :D Ampak še vedno raje kot Alfo :trance_33_sleep: Drugače pa "primarni" je pa novi sharanček-- majka :D Zakaj pravim da alfa ni avto pa se mi ne da zdej cele štorije dveh kolegov razlagat hehe.. pač.. vsk ma svoje mnenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa je pač avto za ljubitelje te znamke :worship:

Crkava pa občasno tko vse od bmw,vw,renaulta.....in ostal :BUA:

JA,alfo je tud treba včash pošravbat :rolleyes:

Moja se že trenutno :whistle:

Pa se ne sekiram,ker vsakič ko jo pogledam se vsedem vanjo ji je vse oproščeno :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!