Skoči na vsebino

Tehnika vožnje - nagib v ovinkih, speljevanje, uporabe zavor.. itd


thelegenda

Priporočene objave

evo tehnike :P ...mislim, jest ga ne razumem..kr 2x neumnost, pol pa aha ah ah, ne da bi ustal na tačke, ne da bi korigiral..nič panika trd

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, GeeSXer pravi:

Če si dovolj hiter, gre tudi tako.

 

 

 

ampak lej, poučen video, ne obrača balance, sam glavo nagne, najbolj naravna poteza :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, da ozivim temo...

Countersteering je najboljsa in edina pravilna tehnika!!!

 

 

 

 

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to nameren, morš prav mislit o kautersteranju, to je najbolje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v avto šoki tudi učijo "zvračat motor pod sabo", včasih se pa splača glih kintra narest, csaj meni se zdi, če so gume že malo v k..., al podlaga al malo šudra, držim raje motor čim bolj pokonci in se jaz nagnem, se mi zdi da cestna guma na šudru hitreje zdrsne če je nagnjena... Ampak nisem izkušen motorist. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, smasher pravi:

No, v avto šoki tudi učijo "zvračat motor pod sabo", včasih se pa splača glih kintra narest, csaj meni se zdi, če so gume že malo v k..., al podlaga al malo šudra, držim raje motor čim bolj pokonci in se jaz nagnem, se mi zdi da cestna guma na šudru hitreje zdrsne če je nagnjena... Ampak nisem izkušen motorist. 

na šodru vse drsi (marsikaj je ravno kontra asfaltu, od dodajanja gasa, do slajdanja zadka), načeloma pa na "terenu" lomiš motor in si ti bolj pokončno, pa tut stoje (lepše loviš ravnotežje), da je večja sila na tla, na pnevmatiko, ampak brzine niso 120 ali 100km/h kot na cesti

Če pa na cesti naletiš na šoder poravnaš motor, pol pa dalje :P ti pa lahko še vedno visiš, če hočeš. Ampak pokončen motor običajno ne zdrsne, sploh sedaj ko so še razni tcji in podobna pomagala.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pol k bomo u penziji :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si predstavljaš občutke, ko nekaj pod tabo neprestano miga in lovi ravnotežje?

Za pop...dit. Že sedaj, ko žena za mojim hrbtom prične vozit po svoje znorim....

S to tehnikalijo bodo uničili klasičen motociklizem, in iz ljudi naredili bebčke....

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Self-Balancing pomagator bo super. Bodočim generacijam se niti bicikla ne bo treba več učit vozit. Pa zakaj bi se sploh še vozili, saj bo itak vse v virtualnih očalih...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a ne morjo tistega lufta v nihajki zrihtat? ... se mi zdi, da zadnje kolo ful miga levo desno....

... to se mi je dogajalo pri Tomosu... pol sem pa tiste puše zamenjal, da ni več migalo kolo....pa je šlo ful lepše....   :D

 

:P

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, Darko3g pravi:

Ampak, ko prideš do semaforja in ne rabiš dat noge dol.

... pol nej pa dajo še kauč gor namest zica...   :P

 

:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, izibajker said:

Tale Self-Balancing pomagator bo super. Bodočim generacijam se niti bicikla ne bo treba več učit vozit. Pa zakaj bi se sploh še vozili, saj bo itak vse v virtualnih očalih...:cool:

Ja sej vse bo virtualno.... pol se bojo čudli da v realnem svetu niti lastnega orodja ne bojo vedli kako vtaknit... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, smasher said:

Ja sej vse bo virtualno.... pol se bojo čudli da v realnem svetu niti lastnega orodja ne bojo vedli kako vtaknit... 

Ni receno, al pa bo vec casa za orodje vtikat, ker se bodo reci same delale....  ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Ampak, ko prideš do semaforja in ne rabiš dat noge dol.

kupiš trajk al pa mp3 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vsi tehniko porivanja enačite s countersteringom? Counterstering je to kar beseda pomeni, torej kontra porivanje, kar pomeni, da balanco porivaš v obratno smer kot želiš, da motor gre, kar pa počneš vedno pri vožnji motorja ne glede na to s katero tehniko voziš. Tudi pri nagibanju in visenju in nevemkakaimenaintehnikesibošekdoizmislil v ovinku potiskaš balanco kontra, če jo potisneš v smer vožnje se motor poravna in greš v maline....:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ligenjček pravi:

Zakaj vsi tehniko porivanja enačite s countersteringom? Counterstering je to kar beseda pomeni, torej kontra porivanje, kar pomeni, da balanco porivaš v obratno smer kot želiš, da motor gre

in kaj je pri "tehniki porivanja" drugače? xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga pa imel. Tak za tistih zadnjih par let svojega življenja. Ubistvu je genialna ideja. Ko si čist senilen, pa bi pri svojih rosnih 94ih šel pogledat bejbo v sosednji dom za ostarele. Dajo gor še en predalček za zdravila, pa mogoče defibrilatorček... Carsko. Se kar vidim gor. Tisti trije laski na glavi, kako plapolajo, pa una hala iz bolnice, ku ti pol riti ven gleda... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2021 ob 20:31, ligenjček pravi:

Zakaj vsi tehniko porivanja enačite s countersteringom? Counterstering je to kar beseda pomeni, torej kontra porivanje, kar pomeni, da balanco porivaš v obratno smer kot želiš, da motor gre, kar pa počneš vedno pri vožnji motorja ne glede na to s katero tehniko voziš. Tudi pri nagibanju in visenju in nevemkakaimenaintehnikesibošekdoizmislil v ovinku potiskaš balanco kontra, če jo potisneš v smer vožnje se motor poravna in greš v maline....:hmm:

... zato ker folk ne loči enega in drugega....in se ne spoznajo na fiziko...ali osnovne stvari "česarkoli"

... na hitrco preberejo nekaj na "counter"... naprej pa ne berejo več..   :P 

 

Brez countersteeringa se ne da peljat motorja. To počneš podzavestno, ker drugače ne gre v zavoj. Slovenski izraz naj bi bil ( po mojem besednjaku ) nasprotni odriv krmila (glede na smer zavoja). (lahko pa da je to že kje zapisano...nisem preverjal) 

Counterleaning pa je za moje pojme primeren za določen način vožnje ( kot ste -smo že veliko pisali) in prevod naj bi bil nenagibanje telesa v zavoju  :P   (hec... ampak drži pa...   :P  )  ...primernejši izraz:

nasprotni nagib telesa (glede na motor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, Zivnorc pravi:

... zato ker folk ne loči enega in drugega....in se ne spoznajo na fiziko...ali osnovne stvari "česarkoli"

... na hitrco preberejo nekaj na "counter"... naprej pa ne berejo več..   :P 

 

Brez countersteeringa se ne da peljat motorja. To počneš podzavestno, ker drugače ne gre v zavoj. Slovenski izraz naj bi bil ( po mojem besednjaku ) nasprotni odriv krmila (glede na smer zavoja). (lahko pa da je to že kje zapisano...nisem preverjal) 

Counterleaning pa je za moje pojme primeren za določen način vožnje ( kot ste -smo že veliko pisali) in prevod naj bi bil nenagibanje telesa v zavoju  :P   (hec... ampak drži pa...   :P  )  ...primernejši izraz:

nasprotni nagib telesa (glede na motor)

In od kod si ti zdej potegnil counterleaning? Si zgleda ti nekaj prebral na hiterco in nisi niti prebral drugega dela besede.

Countersteering pa je bil na poli preveden kot obratno krmiljenje (mogoče obratno krmljenje?) Ne spomnem se več 100% katero od teh dveh, mislim da prvo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Shillien pravi:

In od kod si ti zdej potegnil counterleaning? Si zgleda ti nekaj prebral na hiterco in nisi niti prebral drugega dela besede.

Countersteering pa je bil na poli preveden kot obratno krmiljenje (mogoče obratno krmljenje?) Ne spomnem se več 100% katero od teh dveh, mislim da prvo. 

...a se mal hecaš?..   :D 

Ligenjček je izpostavil , da ljudje mešajo (enačijo) tehniko porivanja (motorja) v nagibu - zavoju proti tlom z izravnanim telesom  s čisto drugim izrazom porivanja krmila med zavijanjem motocikla.

Jaz sem tako razumel. Če si ti drugače, prosim razloži, kaj si mislil, ne da me takoj alergično napadaš.

 

... obratno krmljenje je pa zame bruhanje....  :P 

 

Prosim za tvojo obrazložitev, pa da me (nas ) razsvetliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Zivnorc pravi:

... obratno krmljenje je pa zame bruhanje....  :P 

hehe .. si me malo nasmejal ...

sicer pa ... jaz ne vem kaj počnem, ampak gre z lahkoto pokulenu :kva2: 

komi čakam, da te vidim, da kakšno rečeva :D 

 

polagauc.jpg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Zivnorc pravi:

...a se mal hecaš?..   :D 

Ligenjček je izpostavil , da ljudje mešajo (enačijo) tehniko porivanja (motorja) v nagibu - zavoju proti tlom z izravnanim telesom  s čisto drugim izrazom porivanja krmila med zavijanjem motocikla.

Jaz sem tako razumel. Če si ti drugače, prosim razloži, kaj si mislil, ne da me takoj alergično napadaš.

 

... obratno krmljenje je pa zame bruhanje....  :P 

 

Prosim za tvojo obrazložitev, pa da me (nas ) razsvetliš.

Kakšno napadanje? Dej ne bodi občutljiv kot neka 15letnica, nobenega napadanja ni bilo, popolnoma enak odgovor bi ti dal če bi sedela v gostilni in debatirala, brez kakeršnegakoli napadanja.

In kolikor jaz berem je on napisal dve imeni za isto tehniko (countersteering = tehnika porivanja (balanco potiskaš od sebe v obratni smeri zavoja, v desno rido potisneš z desno roko, torej levo)),  nikjer pa ni omenjal kakšnega counterleaninga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!