Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Kok je drugi servis za Aprilijo ( 4kkm ) od oka?

95€ :D v autocommerce LJ

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So poceni ali kaj? Za YZF-R 125 je pa servis 36€! LOOOL! !

Js sm dau za prvi servis 65€ pr Vombergerju in se mi je zdel fuul pucen k se me pr tomosu za prvi servis nategnil za 105€ pr Bibiro

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem slučajno v garaži pogledal izpuh in videl, da ni nikjer fleksan. Pol sem šel na net in ugotovil, naj bi imeli samo modeli od 03+ blokado v izpuhu, mlajši letniki pa naj bi imeli samo v krivini, katera naj bi bila, sodeč po slikah iz interneta, odstranjena.

Zdej če kdo kej ve, z besedo na dan B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem slučajno v garaži pogledal izpuh in videl, da ni nikjer fleksan. Pol sem šel na net in ugotovil, naj bi imeli samo modeli od 03+ blokado v izpuhu, mlajši letniki pa naj bi imeli samo v krivini, katera naj bi bila, sodeč po slikah iz interneta, odstranjena.

Zdej če kdo kej ve, z besedo na dan B)

Krivina torej resonanca, je tisti del kateri gre od cilindra do dusilca. Noter v komori ( to je najsirsi del ) imas ce se ne motim samo eno blokado.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivina torej resonanca, je tisti del kateri gre od cilindra do dusilca. Noter v komori ( to je najsirsi del ) imas ce se ne motim samo eno blokado.

Jah sej to je problem, ko sem gledal na netu vsi pravijo da je blokada notri od 03+, zdej da žagam brezveze raje ne bom. Sem pa prebral, da naj bi bila blokada takoj na začetku izpuha, kjer se pritrdi na cilinder...mah evo sej je na spletni strani neki, da ne bom preveč pisal http://www.sonic-rs.de/images/d_02_small.JPG

Aja pa budacki, a ni resonanca samo odebeljeni del izpuha, krivina pa samo začetni del? Lahko, da se motim, običajno se :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej to je problem, ko sem gledal na netu vsi pravijo da je blokada notri od 03+, zdej da žagam brezveze raje ne bom. Sem pa prebral, da naj bi bila blokada takoj na začetku izpuha, kjer se pritrdi na cilinder...mah evo sej je na spletni strani neki, da ne bom preveč pisal http://www.sonic-rs..../d_02_small.JPG

Aja pa budacki, a ni resonanca samo odebeljeni del izpuha, krivina pa samo začetni del? Lahko, da se motim, običajno se :)

No ja ... ponavadi se izraz krivina uporablja pri 4 taktu, kjer gre za enakomerno debel del med cilindrom in dusilcem. ( lahko pa se tudi jst motim xD )

Drugace pa ja ... tako blokado sm jst meu na RS 50. Na 125 mislm d nebi smelo bit tega ( mogoce pod 03 ). Na novejsih ni nihce tega omenjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še dokazno gradivo, če bo kdo slučajno kdaj sumil v svoj motor, pardo izpuh :trance_33_sleep:

Exhuast Derestriction

The later bikes 2003 onwards have a CAT in the expansion chamber. In the expansion chamber not the end can. To get rid of this CAT which makes your bike perform differently, get an after market expansion chamber (best buying the end can with it) or buy an earlier expasion chamber from an RS125 or take the expansion chamber off and be prepared to cut it open, remove the CAT and weld it back together.

Na rs50, hmm..bom pogledu, mogoče sem dal sliko od rs50, samo dvomim :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še dokazno gradivo, če bo kdo slučajno kdaj sumil v svoj motor, pardo izpuh :trance_33_sleep:

Na rs50, hmm..bom pogledu, mogoče sem dal sliko od rs50, samo dvomim :?

Vse kar sem imel opravka z RS 125 pod 03 je bila od kolega, pa se to nism nc seraufal ampak samo preuceval razseraufano ( sport izpuh seveda )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzemi barkreno palčko (tista, ki se uporablja tudi za varjenje) in jo potisni noter pa boš videl kaj je in kaj ni. Jaz imam na svoji kroski samo cev pa čeprav je obdana z kvazi dušilcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tastare majo še not "namest ventila" eno pizdarijo :glare: Morm odpret pa pogledat. Sam če mam CPI precvikan, Đianeli komplet resonanco; bo verjetno še ta blokada ven vzeta.

Sei bo kmal zima, da se bo mal okol mopeda delalo :whistle:

Še prej se morm pa na chopperja nazaj spravt :headbang: Če hočem homologirat morm met vse račune o vgrajenih delov..

zanč sm šu do mudela k mi je prodal turbino in prav, da no go!! Če jo je on pod pultom kupu jo je pa še men na črno prodal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še prej se morm pa na chopperja nazaj spravt :headbang: Če hočem homologirat morm met vse račune o vgrajenih delov..

zanč sm šu do mudela k mi je prodal turbino in prav, da no go!! Če jo je on pod pultom kupu jo je pa še men na črno prodal :topic:

malo predstavi ta projekt ka kdaleč je že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in si že kaj napredoval od sanj k končnemu izdelku

Zrihtal sem si MIG varilini stroj!!! whistle.gif Z elektrodami ravno ni najbolj varno, da se vajenec uči švasat motorje closedeyes.gif

Skica za izdelavo delov okvirja tudi že obstaja. A kaj ko vedno ko imam denar ga moram vložiti kam drugam, kot v VELE PROJEKT (kakor pravijo prijatelji)

Kaj se mi je zgodilo tokrat da se projekt oddaljuje bom pisal spodaj!

Scena je sledeča: Naredil sem si nek superduper "štendar" za dvignt motor.

Dons preden sem ga ponovno pičil proti Železnikom sem motor dvignil, našponal ketno in malo zategnil zadnji amortizer.

Hočem dati motor dol z stojala in ni šel blink.gif Ni se hotel kipnit dol. Tako, da sem malo uporabil silo, da sem zadaj dvignil štendar, nakar nekaj POČI !!!

Zvil sem nosilec na štendarju! A to je še najmanjši problem! Polomil sem nosilec zadnje čeljusti (tam pri vijaku) slap.gif

Na bolhi sem zasledil prodajalca ki mi to trikotno litino proda po ugodni ceni. A je za letnik 03.

Glede na to, da se RSkam okvir ne spreminja kaj dosti (sploh pa zadnja nihajka) bo zadeva pasala na mojo 00 ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če me spomin ne vara, je problem v tvojem stojalu bil, ker je imel nosilce (na katerem nihajka ''počiva'') fiksne in ne kot pri drugih stojalih, kjer se ta nosilček obrača okoli osi --> evo slikice za lažjo predstavo

Samo še vedno ne razmem kako si lahko polomil un nosilček (vanjga pride tudi os od feltne, ane), samo bom pogledal kako je na sliki, da si bom bolje predstavljal. Če je pol to to, kar jaz mislim ti bo ta nosilček zihr pasal (99-05).

P.S.: Vsaka ti čast za projek s čoperjem, sam si prej prebral celo temo in lahko rečem samo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je ta nosilec. Mam že naročen. Če nebo pasal se bompa v tla vrgu trance_16_dozingoff.gif

Ja projekt se vleče že predolg!!! Poglej kdaj je bila prva objava wacko.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočem dati motor dol z stojala in ni šel, Ni se hotel kipnit dol. Tako, da sem malo uporabil silo, da sem zadaj dvignil štendar, nakar nekaj POČI !!!

Zvil sem nosilec na štendarju! A to je še najmanjši problem! Polomil sem nosilec zadnje čeljusti (tam pri vijaku)

Neverjeten si!Če si že sam delal stojalo,bi ga moral še izpopolnit ne pa,da narediš še slabše!

pa nisi mogu prvo pogledat zakaj naj bi bila potrebna sila?

Si bolj mehanik v stilu 85054.jpg -pa brez zamere-mal heca.in kolk te bo zdaj stal ta hec?

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora pasat, ker so od 99-05 vse iste, razen barv in blokade v izpuhu (sem zgoraj omenjal). Aja sem videl, kdaj je bila prva objava, 08-olala :). Sam večina hitro obupa, malo jih tako dolgo vztraja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finta je bila, da se mi je mudilo! Zunaj me je že čakal motorist z ogretim motorjem in punco zadaj.

Jest sm mel pa še šmiraste roke, neoblečen, čelada še vedno polna mušic od prejšnjega dne,...

Tolko enih stvari v glavi!

Sej zdej grem nazaj na prvo idejo:

Da se vreže navoje in naredi na nosilčke pri straneh. Le ena slaba stran je ta, da potem brat nebo moral servisirati motorja na mojem stojalu O:-)

Vsaka stvar je za nekaj dobra :lol:

Sem večni optimist :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_21_laughing1.gif

biggrin.gif

Upam samo, da se bom lahko v soboto na morje peljal.

Mogoče še kkšno s sabo vzamem (bomo vidl kera bo bolj za akcijo tongue.gif)

Kam na morje? Jst sm mislu se do Umaga zapelat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!