Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Vsak avspuh kter je na fedrih je na konos k ga nobena dihtunga ne dihta sam direkt na celinder je.No dej probi baha slikat kok gre narazen boš.Pa kok se špiica dobi dol

tipo v lajfu se ni vidu auspuha ..... sej me ne briga kej folk tle blodi, vem pa da tist k je kej sraufu oz. pogledu bo dal meni prow ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jao denik teb se tud ne da nic dopovedat ....... nevermind ...ne bom se kregu ..

hm glede tele pumpe .... to pride pa na karburo al ka to ? ma ka to sploh dela ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej veš kak to dela.-Zapleteno.To je vakum pumpa ktera pline iz kanala izpušnaga jemlje in jih veliko hitreje pošlje v lonec druga cev je pa za zrak in zmes bencina.Kompresijo večjo dosže.v batu večja eksplozija moč motorja se poveča.Zapleteno je to stvar razložt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: a to je ta čudežna pumpa??

hm...čudna zadeva ne vem kaj bi sploh reku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja tko sm tud jst zastopu...sam >>turbo<< na aprilii 125...DVOMIM :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej veš kak to dela.-Zapleteno.To je vakum pumpa ktera pline iz kanala izpušnaga jemlje in jih veliko hitreje pošlje v lonec druga cev je pa za zrak in zmes bencina.Kompresijo večjo dosže.v batu večja eksplozija moč motorja se poveča.Zapleteno je to stvar razložt.

omfg .... in na kok km menjavas bat ? kr to definitivno bat manj casa zdrzi ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pobje vidite da je neka pumpa notr da vam nisem lagau .to dela na principu vakuma.ah če bi mela turbo hjo letela bi tko ko se reče aprilia dela čudeže.hahaha

ja bat menjam na 10000 k zdej mam sedem pa je že kr bl hudo sam odvisn je pa čist od vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V knjižci od polinija mi piše da je predvidena menjava na 10k tko da bi mogu met ti tud tko ja. Aja denik probi nujno z kšnim mitotom dregat magar z denjijom jst sm šou pa sva bla izenačena mogoče ga pa ti še dol počš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nitrotu je pa princip na temu, da nastane manj kisika pr izgorevanju. Da se čimbolj izkoristi eksplozivno mešanico .) Ampak to je $$$$, pa še za mal časa, da o temu kok se keša v servisiranje vrže sploh ne govorimo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja sej to bi blo logicno ce gre ena cevka v auspuh daje v auspuh vecji vakum in pol tud bol gre .... da bo to ne zamori je se tadruga cev ki gre na karburo in sopa notr vec zraka oz. plina in je motor mocnejsi ... tko da teoreticno bi ti mogu met par konjev vec ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zanima me pa kaksna je razlika med navadnim batom pa med batom samo z 1 obrockom ? kaksne so prednosti ? baje da nej bi bil bols ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lazji je, manj trenja, sam rabs tut drugo glavo cilindra. baje so tut razlike zarad tega....ewn pretok zraka, bencina...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lazji je, manj trenja, sam rabs tut drugo glavo cilindra. baje so tut razlike zarad tega....ewn pretok zraka, bencina...

se pravi bi mogu pridet ful hitrej na obrate pa bolj sopat ..... ka pol mi priporocaste mansi zabnik zadej ? al ne ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je mal kriva vera, kar je zgorej napisan.

Razlika med batoma, ta z enim obročkom ima manj trenja(saj tko pravjo), težji je, glavo ima ravno, kompresija je manjša.

Z dvema obročka, je lažji, več trenja, večja kompresija, glava je ovalna.

Pišem za Cagivo mito, ker so cilindri enaki pri tastarih in tanovih modelih, pašeta oba bata noter, sam je treba mal prilagodit celinder, odmik od svečke, pa zakasnitev vžiga(moj prevod iz angleščine). Razlika v praksi je da z 2ma obročkoma hitreje dobiš obrate, pa motor vleče bolj enakomerno. Z enim obročkom pa sem mel občutek da na istih obratih bolj vleče(al je bla pa fora da še nisem bil navajen motorja).

Jst mam na starmu modelu mitota bat z dvema obročkoma, pa ni nč narobe(tko da očitno se da:)). Zdej če je moj mehanik kej predvžig rihtov ne vem, bom pa letos dal enmu majstru da mi nastav frgazar, pa bo še to pogledu.

Po enih verih pravjo da z batom z dvema obročkoma lahko celo pridobiš enga konja, če je prov naštelano. Spet če drgač pogledaš, dirkajo z bati z enim obročkom.... Vsekakor če daš v motor to kar je za njega namenjeno nemoreš nč falit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nitrotu je pa princip na temu, da nastane manj kisika pr izgorevanju. Da se čimbolj izkoristi eksplozivno mešanico .) Ampak to je $$$$, pa še za mal časa, da o temu kok se keša v servisiranje vrže sploh ne govorimo :BUA:

:nono: :nono: ne pr nitrotu je fora sam u kisiku: formula nitrota je N2O (N-dušik, O-kisik), kisik da motorju večjo moč, dušik pa je tam samo zato da sproti hladi mašino, ker drugače bi blo hudo :blush:

no če maš wet shot je to spet drgač: tuki ko prtisnš gumb poženeš še eno pumpico za bencin, da gre poleg nitrota u komoro še gorivo, kar še poveča moč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah na plastikah piše cagiva...jokeeee :D :D

možno da zarad bata...možno...ugibam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!