Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

se iskreno oproščam, res nisem vedel, da je prepovedano poleg posta se na kratko svoje mnenje povedat :) če sem zato zabit se bom pač šel zdravit no.. :?

saj je res tvoj motor najlepši, priznam :glare:

pa s kolenom v glavo mojega okusa za motorje vseeno ne boš spremenil .)

PS: kaj pa ste vi obdelal o tej temi, pa meni tak dol visi, da mi lahko not popravis, večina tak dela samo na tem, da nabija objave :doze:

pa se kiss na rit ;)

med drugim smo ze stokrat povedal da ma vsak svoj okus .... in sploh je bedn neki tist je leps, tist je najbl hitr, tist trlalalalalalal

si pameten zej .... :closedeyes:

Jah ta tema bi se mogla zaklent kkih 100 strani nazaj... :topic: :topic: :headbang: :wallbash:

Vse je blo že povedano...

se ne strinjam s tem ..... samo mi gre na k**** zato kr folk ne uposteva pravil oz. k smo ze tokrat obdelal neki .... pac ni panike ce se prasa neki od motorja ze ok ... ma ne da mi en pride v to temo bluzit kok je rsa grda ... tam bod v tvoji temi od yamahe in tam ustan .... :angry: jst nism niti enkrat reku v temi od yamahe dtjke da je grda .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr no, veš kolikokrat sem jaz že napisal da je aprilia grda, pa da je jajc, pa kaj še vem vse, samo edino v temi o apriliji se potem nabija o taki izjavi še 5 strani in medtem ko se v temah o drugih motorjih po tem takoj poleže. Ravno zaradi tega je vsake toliko zanimivo brat kako se nekaterim tako hitro pritisk dvigne in prebereš vsega boga.

Kar pa se tiče tega da so vprašanja o motorjih tu še vedno dobrodošla, pa se mi zdi da je bilo vse o RSi VSAJ 3× že napisano, samo ker se neprestano nekaj nabija je za prebrat 240 strani, česar se pa nikomur ne da.

Itak je sedaj že vse popolnoma brezupno, ker se tudi moderatorjem ne da prebijat skozi to sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr no, veš kolikokrat sem jaz že napisal da je aprilia grda, pa da je jajc, pa kaj še vem vse, samo edino v temi o apriliji se potem nabija o taki izjavi še 5 strani in medtem ko se v temah o drugih motorjih po tem takoj poleže. Ravno zaradi tega je vsake toliko zanimivo brat kako se nekaterim tako hitro pritisk dvigne in prebereš vsega boga.

Kar pa se tiče tega da so vprašanja o motorjih tu še vedno dobrodošla, pa se mi zdi da je bilo vse o RSi VSAJ 3× že napisano, samo ker se neprestano nekaj nabija je za prebrat 240 strani, česar se pa nikomur ne da.

Itak je sedaj že vse popolnoma brezupno, ker se tudi moderatorjem ne da prebijat skozi to sranje.

Potem praviš da si ZASLUŽIŠ 50% OPOZORILA :hmm:

včasih je bila to tehnična tema, ne pa tema za razkurjenje lastnikov motorjev znamke Aprilia

Popravljeno . Popravil Zigc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo pravi da ga nimam?

Samo če pogledaš koliko časa sem na forumu in koliko objav imam in to primerjaš s kaksnimi drugimi člani boš videl, da je dejansko mojega nabijanja sorazmerno malo.

Popravljeno . Popravil Grilzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj nehite res smetit! Če ma kdo kšno pametno vprašanje nej vpraša pa mu kej pomagamo, ne pa kr neki pisat brez veze. Pa še PS! kako za ....... gre lahko tuono hitreje od RSe če ma isti primarni prenos v mašini kokr RSa sekundarni pa bi reku da ma še bl za pospeške narejen. Djte no nehat z takimi vn hodt.

S tem sm mislu na izjavo nekoga ki je peljal tuonota 170km/h + tega da ni bla to max hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kasna groznja .... samo ce so pa eni zabiti jao !

Zabiti ker jim je Tuono lepša?

:kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj nehite res smetit! Če ma kdo kšno pametno vprašanje nej vpraša pa mu kej pomagamo, ne pa kr neki pisat brez veze. Pa še PS! kako za ....... gre lahko tuono hitreje od RSe če ma isti primarni prenos v mašini kokr RSa sekundarni pa bi reku da ma še bl za pospeške narejen. Djte no nehat z takimi vn hodt.

S tem sm mislu na izjavo nekoga ki je peljal tuonota 170km/h + tega da ni bla to max hitrost.

Ni problema, če ne verjameš, pridi do KP, pa gremo en krog po avtocesti pa boš vidu. Aja pa pozabu sem omenit, gor mam gianellia.

Popravljeno . Popravil moto_mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto mat če imaš vsaj kej zdrave logike in kej znanja bi vedu da gianelli ne pripomore k končni hitrosti če imaš odblokiran motor.

PS - ti povem neki podatkov da boš vidu da gianelli nima veze...

Jst mam RS-o (polini kit 160 + gianelli motor ma 39KM) gre pa 180 po števcu pa še to je šou maksimalno 170km/h dokler nism zobnikov zamenju. Ker morš razumet lohk daš ti gor Dellorto 40 + polini 400 pa boš meu končno hitrst še vedno 170km/h! zakj? ker maš take prenose v mašini. Da bi mela pa tuono kej drugač pa tud ne verjamem.

Kar se pa tiče sekundarnega prenosa pa se da dobit zadaj najmanjši zobnik velikosti 39 in spredaj 17.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmer mu gre komot 170km/h, kukr smo se mi peljal me je spiču za šalo, kolk mu je šlo pa nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zmer mu gre komot 170km/h, kukr smo se mi peljal me je spiču za šalo, kolk mu je šlo pa nevem

No vprašaj bureka, kako sem njega npr po hitri cesti pred Kopro bp, pa niti sklonjen nisem bil. Pa ist tako npr v Črni Kal. Aja takrat na hitri je šlo čez 150, pol pa v črni kal pa 125.

Popravljeno . Popravil moto_mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tolk pomembn, če gre motor +/- kak kilometer? če si zadovljen s temi kilometri, potem fajn, če pa nisi, pa le prodaj svoj stroj in nabavi kaj močnejšega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tolk pomembn, če gre motor +/- kak kilometer? če si zadovljen s temi kilometri, potem fajn, če pa nisi, pa le prodaj svoj stroj in nabavi kaj močnejšega

Jaz s kilometri sem zelo zadovoljen, s porabo pa ne kaj preveč 10l/100km, vsaj pr meni, k so obrati vedno do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tolk pomembn, če gre motor +/- kak kilometer? če si zadovljen s temi kilometri, potem fajn, če pa nisi, pa le prodaj svoj stroj in nabavi kaj močnejšega

ej verjem .... da marsikdo bi rad mel kej mocnejsega samo sta tukile dva razloga: dnar pa omejenost izpita :kva2:

drgac pa sm tud jst cist zadovoln s mojo prasicko MWA **** :P

Moto mat če imaš vsaj kej zdrave logike in kej znanja bi vedu da gianelli ne pripomore k končni hitrosti če imaš odblokiran motor.

PS - ti povem neki podatkov da boš vidu da gianelli nima veze...

Jst mam RS-o (polini kit 160 + gianelli motor ma 39KM) gre pa 180 po števcu pa še to je šou maksimalno 170km/h dokler nism zobnikov zamenju. Ker morš razumet lohk daš ti gor Dellorto 40 + polini 400 pa boš meu končno hitrst še vedno 170km/h! zakj? ker maš take prenose v mašini. Da bi mela pa tuono kej drugač pa tud ne verjamem.

Kar se pa tiče sekundarnega prenosa pa se da dobit zadaj najmanjši zobnik velikosti 39 in spredaj 17.

ja neki malga pripomore .... samo pa ne stekm zakej se tebi vec kokr 12 ne zvrti ?

Popravljeno . Popravil BaHa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je tolk pomembn, če gre motor +/- kak kilometer? če si zadovljen s temi kilometri, potem fajn, če pa nisi, pa le prodaj svoj stroj in nabavi kaj močnejšega

Počakaj še kakšno stran, da se bomo spet šli kdo ima večjiga. :grim

Že 5tisočič, drug avspuh ti da drugačno krivuljo moči in navora, končna hitrost pa je pogojena s prenosi.

Se pravi da bo hitrost pri 10k rpm ista, če imaš originalen izpuh ali karkoli aftermarket.

Drugo je, če se ti z originalnim izpuhom zvrti do recimo 12k, z drugačnim izpuhom pa 13k rpm, potem je logično da bo končna višja, samo me zanima komu bo srce dalo, da bo 10 minut tiščal motor v rdečih obratih, samo zato da bo šlo 5 km/h hitreje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakaj še kakšno stran, da se bomo spet šli kdo ima večjiga. :grim

Že 5tisočič, drug avspuh ti da drugačno krivuljo moči in navora, končna hitrost pa je pogojena s prenosi.

Se pravi da bo hitrost pri 10k rpm ista, če imaš originalen izpuh ali karkoli aftermarket.

Drugo je, če se ti z originalnim izpuhom zvrti do recimo 12k, z drugačnim izpuhom pa 13k rpm, potem je logično da bo končna višja, samo me zanima komu bo srce dalo, da bo 10 minut tiščal motor v rdečih obratih, samo zato da bo šlo 5 km/h hitreje.

iao .... in kaj si mogu zej ti to povedat ? noben ni nc od tega prasu .... moooooo vcasih bom tle res znoru ...

fora je v tem ..... da ma tipo 39 konjev in mu ne more it cez 12k obratov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mooooooooo, zaradi tega. :naughty:

jah in kdo je reku da je reku da s tem pridobis kaj na koncni ? samo nej bi se v mal visje obrate zvrtel s tem pa bi res dobil na koncni ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem se mi je zdelo, da bi moral samo avspuh zvišati končno, pa sem pač malo pojasnil kako in kaj je fora izpuha.

Ti pa si zgleda vzel moj post kot provokacijo in se razburil.

Glede 39 konjev in to da ne gre čez 12k rpm, lahko da doseže teh 39 KM ze pri 10 ali 11k rpm in naprej nima smisla vrtet ane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po prebranem se mi je zdelo, da bi moral samo avspuh zvišati končno, pa sem pač malo pojasnil kako in kaj je fora izpuha.

Ti pa si zgleda vzel moj post kot provokacijo in se razburil.

Glede 39 konjev in to da ne gre čez 12k rpm, lahko da doseže teh 39 KM ze pri 10 ali 11k rpm in naprej nima smisla vrtet ane.

ja ze .... samo pol bi blo najbols zobnike menjat .... da bi npr pr mal vec obratov dosegu poli vecjo hitrost ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rse se ne morjo zavtet nobene več kokr 12.000 obratov zaradi daljšega hoda bata, kokr ga ma recimo mito. Mito ma pa zato malenkost manj navora kokr RSa.

To sem povedal zato ker nevem al niste še nikol vidl da se pri vseh rsah ustavjo obratomeri pr 12.000 obratov? Tud žigc k ma samo odblokiran original izpuh se mu zavrti do 12k obratov tko da tud če maš gianellija se ti malenkost pozna na moči (pridobiš 2KM) in malenkost se pozna na pospeških. Pa motomat ti si reku da si meu pr 170 še rezervo kar pa je nemogoče. Drugič treba bolj števc pogledat. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počasi res razmišljam zakaj se je moja lepo zvrtela do 13,5 b.p.? :?

Pravo razmerja zrake bencina(98) in olja(motul)?

No idea :hmm:

p.s.: Resno razmišljam da je bilo z števci kaj narobe, motor je bil namreč zaleten odspredaj..števci niso imeli vidnih poškodb...samo kaj pa veš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ze .... samo pol bi blo najbols zobnike menjat .... da bi npr pr mal vec obratov dosegu poli vecjo hitrost ....

jast imam tekmovalno aprilijo ima 40 km in se vrti do 12500rpm, ima veliko navora in siroko območje moči, tako da s tanjšo verigo z daljšim prenosom ima neverjetne pospeške za biti125, na končne pa dobi tudi 210km/h, s tem da bi lahko dal še daljši prenos ker na končnih pride z lahkoto do najvišjih vrtljajev.

post-4901-1144276033_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No enak model sem imel jaz, sam da moja ni mela ravno 40km...blizu pa (37) :)

Smem vprašati zakaj imaš na motorju, ki je tekmovalen še vedno prednjo luč ter zadnji sedež?

1kg je pa 1kg :D

Pa ta se prodaja če se ne motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!