Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

čist razdri...

use dol dej...pa fajn u benzu oper...pol pa nazaj sestav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to bo pol naštelan :?

to ga sam spucaš

Popravljeno . Popravil brzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne tko ga spuci...

naštelaš ga pa s šrafuki k jih maš tm...sam to ti nej en nardi k ve zakaj se gre...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa pol misliš da je pr men da tak pije,pomagajte :? :?

ti je ze reesko odgovoru ... mhm .... pr meni se je ze ful poznal ko sm uni srauf pr fergiju za zrak zatisnu ..... dela ful lepse ko prej pa manj porabi ... v bistvu ti vlece prevec zraka notr ... zto tud tok pije .... probej tisti srauf mal zategnit .... ce pa bo slo ze do konca in fergi se ne bo tko kot bi mogu dej vecjo dizo in probej cimbolj stinit ...

uglavnm pa sej vidis po gaso .... kadar das po gasu pride tkoj na obrate ?? al ko das po gasu ma malce "laga" ?

kr ce mal "lagira" pol mas to raztelano ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez en let pa grem delat za 125 ccm izpit, fantje, punce kva mi predlagate da ubavm? endurca je huda, sam ni za dolge kraje, skuter smrdi, krosla je brez luči, čoper je hud, sam počasn, cest je pa običan, k ga ma res velik folka, sam gre pa najhitrej an, tko da me kr mika, sam neki mi ni jasn, kk vsi motorji čeprov so stari največ 4 leta gredo vsaj 40 mn kkr majo na števcu, ena endurca ma 180 na števcu pa gre 125 hehe. ej btw dons sm prvič tle in vse mi je novo, neznano. :)

mislu sm rečt da je endurca huda sam ni za dolge razdalje, hehe, pa cestn motor-še ena napaka. sej se bom navadu. heehhe, ql se mejte pa furite motore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čez en let pa grem delat za 125 ccm izpit, fantje, punce kva mi predlagate da ubavm? endurca je huda, sam ni za dolge kraje, skuter smrdi, krosla je brez luči, čoper je hud, sam počasn, cest je pa običan, k ga ma res velik folka, sam gre pa najhitrej an, tko da me kr mika, sam neki mi ni jasn, kk vsi motorji čeprov so stari največ 4 leta gredo vsaj 40 mn kkr majo na števcu, ena endurca ma 180 na števcu pa gre 125 hehe. ej btw dons sm prvič tle in vse mi je novo, neznano. :)

mislu sm rečt da je endurca huda sam ni za dolge razdalje, hehe, pa cestn motor-še ena napaka. sej se bom navadu. heehhe, ql se mejte pa furite motore

temo si zgrešo

drgač pa odvisno kaj hočeš od motorja to pa kupi

če hočeš hitrost pa fajn zalaganje ovinkov je cestak

če hočeš mal majn hitrosti pa več dnara pršparat pol kakega čopera al pa kaj druga sam da je 4t

če hočeš še zravn met za off road pol pa endurco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en let je še dolga pot do izpita, zato ti raje preglej pretekle strani, se uči ter na podlagi rečenega izoblikuj svoje mnenje. ko boš imel izpit v rokah/ ko se boš odločil nabavit piši tu ter pametuj na dolgo in počez.

klase sam izbiras, modele pa ti mi lahko medsebojno primerjamo ce se ti neda pobrskat. <_<

casa mas pa se vedno dovolj .) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še moja aprilia, ki sem jo čist pozabu pokazat :blush:

letnik 99

prevoženih 31.000 km

dobil sem jo pa za 340 k sit

zj sm prevozu mal čez 1000km v slabem mesecu pa mi zaenkrat še dela normaln, razn pr prestavn ročk se mi je en šrauf enkat odšraufu

pa odblokirana je in rave ventil ima, mi pa kur tko prbližn 7-8l /100 km, pa na prbližn vsake 400 km mi popije 1l TTS-a

spelem pa tud jst zlo težko pod 3k RPM, ponavad na 4 al pa 5k RPM

me pa zanima kolk so orig. gume široke, jst mam spredi 110 zadi pa 150 pa Dunlop so, a bi se dal zadi recimo dat gor 160 gumo

post-5472-1147123966_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dalo bi se dat 160 gumo gor,sam se ti bol splaca dat 150 qualifier gumo,ker je od d208 sirja za pol cm,pa je ful lepo zaoblena pa jst se nism prso do roba pa sem se kr dosti bol nagno kot pa prej z d208!

Drugac ce ne moras pod 3k rpm startat te neke rave zaj....ker jst na 2k al pa 1,5k lahk startam,pa na 2,5k rpm se lahk z dvema v 4ti vozim:D tak da rave je :OK: pa se pije mi od 5 do 6l na 100km,prej pa od 7,5 dalje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na 2k lahko spelš brez rave ventila..

lp

to si mislo kot vprasanje al kak?Jst mam rave not pa lahko spelam na 2k,prej ko pa nism mel ravea not pa sem na okol 3k spelal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še moja aprilia, ki sem jo čist pozabu pokazat :blush:

letnik 99

prevoženih 31.000 km

dobil sem jo pa za 340 k sit

zj sm prevozu mal čez 1000km v slabem mesecu pa mi zaenkrat še dela normaln, razn pr prestavn ročk se mi je en šrauf enkat odšraufu

pa odblokirana je in rave ventil ima, mi pa kur tko prbližn 7-8l /100 km, pa na prbližn vsake 400 km mi popije 1l TTS-a

spelem pa tud jst zlo težko pod 3k RPM, ponavad na 4 al pa 5k RPM

me pa zanima kolk so orig. gume široke, jst mam spredi 110 zadi pa 150 pa Dunlop so, a bi se dal zadi recimo dat gor 160 gumo

ammmm ej mal dost olja ti žere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ammmm ej mal dost olja ti žere

8L/100 km = 32L/400 km /1L olja = 3.2%mešanca

če mu popije tolk bencina ga gon....če ga gon je

mešanca taprava....drugače bo hiter iskal nasvete

kako zamenjat bat, cilinder, ležaje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še moja aprilia, ki sem jo čist pozabu pokazat :blush:

letnik 99

prevoženih 31.000 km

dobil sem jo pa za 340 k sit

zj sm prevozu mal čez 1000km v slabem mesecu pa mi zaenkrat še dela normaln, razn pr prestavn ročk se mi je en šrauf enkat odšraufu

pa odblokirana je in rave ventil ima, mi pa kur tko prbližn 7-8l /100 km, pa na prbližn vsake 400 km mi popije 1l TTS-a

spelem pa tud jst zlo težko pod 3k RPM, ponavad na 4 al pa 5k RPM

me pa zanima kolk so orig. gume široke, jst mam spredi 110 zadi pa 150 pa Dunlop so, a bi se dal zadi recimo dat gor 160 gumo

U jeb... si jo pa fajn preplačov :o

Jah nimaš to kei, motor je star zjeban... Tko d ti ne preostane drugega kakor pošten generalni servis ki pa ne bo samo 150k SIT (pomankanje kompresije,ker ne morš štartat) da ne začnem naštevat kaj je vse za menjat... :wacko:

160tka ne paše uredu na to feltno, sploh pa če voziš s pravilno tehniko (kar sem 100% da ne) :P ti dam za pir če prideš do roba 150ke ;)

8L/100 km = 32L/400 km /1L olja = 3.2%mešanca

če mu popije tolk bencina ga gon....če ga gon je

mešanca taprava....drugače bo hiter iskal nasvete

kako zamenjat bat, cilinder, ležaje...

a-a ni res, če mu kur tok ola pomen da škropi ceste z oljem in ga bo treba tepst :lol:

(o nastavitvah pumpe za olje sem že 1x pisal v tej temi)

Popravljeno . Popravil Zigc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U jeb... si jo pa fajn preplačov :o

Jah nimaš to kei, motor je star zjeban... Tko d ti ne preostane drugega kakor pošten generalni servis ki pa ne bo samo 150k SIT (pomankanje kompresije,ker ne morš štartat) da ne začnem naštevat kaj je vse za menjat... :wacko:

160tka ne paše uredu na to feltno, sploh pa če voziš s pravilno tehniko (kar sem 100% da ne) :P ti dam za pir če prideš do roba 150ke ;)

a-a ni res, če mu kur tok ola pomen da škropi ceste z oljem in ga bo treba tepst :lol:

(o nastavitvah pumpe za olje sem že 1x pisal v tej temi)

zakaj je zjeban :? generalna je bla narjena pri 25.000 km (sem dobil račun, menjano pri serviserju), tko da bom pri 38.000 km menju bat (al bi blo bolš že prej?), glede kompresije - so morda krivi batni obročki al pa kšna dihtunga ? glede gume - pri 150ki mam na vsaki strani gume približno 1 cm do roba, sicer pa katere gume so po vašem mnenju najbolše za ta motor ozr. katere imate vi, ker bom na koncu sezone sigurno mogu menat...

Drugac ce ne moras pod 3k rpm startat te neke rave zaj....ker jst na 2k al pa 1,5k lahk startam,pa na 2,5k rpm se lahk z dvema v 4ti vozim:D tak da rave je :OK: pa se pije mi od 5 do 6l na 100km,prej pa od 7,5 dalje :D

kaj bi blo lohk narobi z rave-om?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj je zjeban :? generalna je bla narjena pri 25.000 km (sem dobil račun, menjano pri serviserju), tko da bom pri 38.000 km menju bat (al bi blo bolš že prej?), glede kompresije - so morda krivi batni obročki al pa kšna dihtunga ? glede gume - pri 150ki mam na vsaki strani gume približno 1 cm do roba, sicer pa katere gume so po vašem mnenju najbolše za ta motor ozr. katere imate vi, ker bom na koncu sezone sigurno mogu menat...

kaj bi blo lohk narobi z rave-om?

lahk da bi ga blo treba naštelat...da ti nea zapira/ odpira pravilno...ker rave ventil je da je motor bol odziven v nizkih obratih...torej lahk spelaš tut z nižjimi obrati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a-a ni res, če mu kur tok ola pomen da škropi ceste z oljem in ga bo treba tepst :lol:

(o nastavitvah pumpe za olje sem že 1x pisal v tej temi)

če bi bilo res, da 1 - 1.3% mešanice zadošča za odprto verzijo, v napol

dirkaških pogojih, potem vam mašine ne bi ribale tako pogosto.

lahko, da je 3.2% preveč, vsekakor pa bolje kot 12.000 o/min na suho...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ne štima v vsakem primeru. Al je razštelan rave al pa ti že močno nagaja kompresija. Rave je lahko razštelan v tem smislu da je izpušni kanal popolnoma odprt kot je to drugače na visokih obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če ma kdo kakšne dele od obratomerja al pa cel obratomer za prodat ... če ma kdo naj napiše v pm. pa se zmenmo ... al pa da kr tu napiše sej je vseen ...

ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

A mi lahk en pove sam imformativno pr kok km morš menat bat (pr original mašini, al pa če maš not kit), pa pr kok morš narest generalko (kaj use morš zamenat kle)? :blush: :?

Aja, a ma kdo al pa če pozna koga k bi mi prodou RAVE ventile?

TNX!

Popravljeno . Popravil Kermi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v originalu je generalka tm nekje 15.000km

za kit ne vem :?

drgač pa norc_16 prodaja rave ventil :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za kit pa jančija upraš :P (sexy ime ane?? :P )

njemu ni lih preveč kul polini...vsaj men se tko zdi :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polini ja hm... Predvidena menjava je pri originalu je 16.000km sam to je že kr skrajna meja se mi zdi vsaj pr žigcu je blo tko. Pri poliniju je pa tko če boš dau to gor se boš lahko enakovredno primerju z mitoti je pa slaba lastnost in sicer kr dost hitr počaka. Naj bi bla menjava pri 10.000km sam men je zgleda zdj neki druzga to preprečl da bi se tok vozu. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v originalu je generalka tm nekje 15.000km

za kit ne vem :?

drgač pa norc_16 prodaja rave ventil :yes:

ne prodaja vec,ker je zdaj ta rave ze v mojem motorju :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mrsh !!! se zej mi ni noben povedu kko nej blatnik gor dam ?! :kva2:

če bi bilo res, da 1 - 1.3% mešanice zadošča za odprto verzijo, v napol

dirkaških pogojih, potem vam mašine ne bi ribale tako pogosto.

lahko, da je 3.2% preveč, vsekakor pa bolje kot 12.000 o/min na suho...

sam je pa to res .... :D folk ne vem kaj vse odpira blokade dol vecjo dizo itd. noben se pa ne spomni da bi mesanco mal povecu a ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!