Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

hmm no ja zdej sm prebrov vaše poste al kkrkol vi temu rečete, pa bi prvo sam neki objasnu...vem kva pomen 8k 8000 an sam to sm sam navedu primer kratice pa ni mi tle blo jasn česa 8k p sm vidu obratov kasnej an k mi je tud en napisu(fala). pol sledeči problem so tud gume, js nism mislu po kok kilometrov se gume obrabjo pa to, sej vem da se vsakmu drgač, sm pa pričakovov, da mi boste recmo napisal po kokih km jih vi recmo menate, pa to, da dobim vsaj prbližno orientacijo.

ja pa za odprte aprilie, a original odprtih letnik 2006 se ne da kupt? če se da, kok pravte da je dražja, prbližn, a je več k 100k. pa še za rave ventile so me zanimale cene sam tko čeprov sm napisu da bi jih kupu al karkol že sam nism tko mislu, pač sm se narobe izrazu :yea1: ja pa še to, ne razumem kk se lohk lepš furaš z rave ventilom, mislm tko, kir dev vožnje ti zboljša, a to ste mislli glede hitrosti, da laži prehitevaš al kaj, k druzga mi ne pride na pamet, v čem je lepša vožnja razen končne hitrosti.

hvala!

LP

:OK:

Po kolkih km menjavamo gume je spet odvisno od vsakiga,kak se kdo vozi,bol ga tisis,hitrej pospesujes vse ti obrabi gumo po sredini,moja je zdrzala slabih 4000 km,kar pomeni ziher 2 zadni gumi na lepo + 1 prednja guma kar znese vse skup okol 60k....

Original odprte 2006 ne verjamem da bos dobil ce nimas kaksnih vez pri uvozniku,lahk pa odprto kupis da ti jo na servisu odprejo,kar bos pa precej drazje placal,kar bi ti marsiker na tem forumu za vec kot pol cenej naredo.

Rave ti zbolsa voznjo tak,da se lahk pod 8k rpm normalno vozis,da ne "mucis" motorja,pa ne rabis za vsako ko bi rad so preko 8k rpm dol saltat oz "pol ure" cakat da bos priso preko teh obratov,nakratko povedano z raveom ma motor lepso krivuljo moci in navora,koncna hitrost se ti pa ne bo povecala z raveom!

Pa mislim da se ti bol splaca kupit rableno aprilio,kot pa novo,ker bos prevec zgubo na njej....razn ce mas pac dosti dnarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok in zej mi se neki povejte .... :D kdo ma rske brez blokad in ima rave ventil in gianelli-ja ???? kr me zlo zanima kok maste kej dize ..... jst sm zej pogledu jo mam 125 ...... pa sm dal notr 135 in kadar je na mestu kar ne morem verjet kko lepo dela ..... kadar se pa vozim ..... mi ful trokira tik preden mi hoce odpret .... se prav tam okol 7k.... in za trenutke pomislis kakor da ne bo nikol odprlo ?????

Drgac pa v nizkih obratih kar ne mores verjeti !!! kko upas to lepo speljat ..... al pa samo malcek taknes rocko od gasa in ze poskoci v obrate ... (na mestu oz. v leru) ....... lahko kdo kej pove ? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa še glede keša pa rolarjov, js to aprilio ne mislm vzet k šport, k večjemu kot prevozno sredstvo, pa keš za motor bom večino zaslužu sam, neki bo tud seveda fotr prispevu za ispit pa to, mam pa 6-ko in na njej še nikol nč nism menju, idin gorivo me stane pa olje, vem vem da se ne morta primerjat aprilia pa 6-ka sam vseen, to mi ni kul da letno porabš za servise pa za gume pa to sranje kkr js sklepam okol 100k, pa kokr porabš za benz pa to, to se mi res zdi prevelk strošek in js ne mislm delat sam za motor, res da benz bi mi vrjetn fotr plačevov an, sam gume pa to bi pa vrjetn sam pa še registracija pa to vse. pomoje se motor kupuje sam enkat in zapravla keš zanj, pol pa sam še za benz pa to, ne pa da maš cev lajf take račune na ramenu, vrjetn ne razumete, sam js pač ne morm delat vedno za motor pa to fotr mi pa tud nav dajov za nove dele pa to, sm mislu šparat za kasnej da si kupm avto al pa kej tazga kva js vem pa zgleda bo šlo vse za aprilio al kva, ne vem meybi se sam men to zdi mal res čudn sam pač navajen sm da ni takih stroškov pr motorjih(moja 6ka pa 4ka pa frči) pa tud pr avtu pizda ni takih stroškov če pogledaš kakšn je avto, pa kakšn motor.

LP <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam odblokirano pa arrow pa rave pa mam 120 dizo,kolega ma pa isto ko jaz samo da ma gianelija pa ma 115 dizo....

Jst sem enkrat na enem tujem forumu zasledil da se da za rsko nabavit dvignjeno sipco,dans sem pa tudi na italijanski strani najdo rsko ko se prodaja z tako sipco,pa me zanima ce se da to nabavit pa kaka je kaj cena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prjatu to je 2T sportak...kup si 4T 125...pa bo use drgač...sam je tud užitek dost drugačn .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

justaboy, glede unga posta, kk to mislš da bom na novi apriliji preveč zgubu, glede rava razumem zdej, pa zanima me tud, če je kdo seznanjen z cenami rave ventilov(rablenih) mislm tko kk se gibljejo njihove cene, pa kam se sploh te rave ventili namestijo, paa blokade sam daš vn al kva, mislm serviser a jih sam da vn? pa ne upam reskirat na rableni apriliji, kva veš lohk ma kej pokvarjen pa bom pol mev ogromne stroške še, pa so tud nesigurne kva veš kva se ti lohk vse zgodi pa to, sej razumete kva mislm, a pr novi apriliji se pa lohk normalno mirno brez skrbi pelem.tko da, pa res ne vem kva mam za zgubit ne novi, to me res zanima, če veste kva bi lohk zgubu na novi me prosim obvestite, k me res zanima.

LP :)

Jst mam odblokirano pa arrow pa rave pa mam 120 dizo,kolega ma pa isto ko jaz samo da ma gianelija pa ma 115 dizo....

Jst sem enkrat na enem tujem forumu zasledil da se da za rsko nabavit dvignjeno sipco,dans sem pa tudi na italijanski strani najdo rsko ko se prodaja z tako sipco,pa me zanima ce se da to nabavit pa kaka je kaj cena?

sklepam da je tale arrow avspuh an, am kva so pa dize, to me zanima, pa še kva ti bo dvignjena šipca, a ma kkšn posebn učink al kva res ne vem kva ti bo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

justaboy, glede unga posta, kk to mislš da bom na novi apriliji preveč zgubu, glede rava razumem zdej, pa zanima me tud, če je kdo seznanjen z cenami rave ventilov(rablenih) mislm tko kk se gibljejo njihove cene, pa kam se sploh te rave ventili namestijo, paa blokade sam daš vn al kva, mislm serviser a jih sam da vn? pa ne upam reskirat na rableni apriliji, kva veš lohk ma kej pokvarjen pa bom pol mev ogromne stroške še, pa so tud nesigurne kva veš kva se ti lohk vse zgodi pa to, sej razumete kva mislm, a pr novi apriliji se pa lohk normalno mirno brez skrbi pelem.tko da, pa res ne vem kva mam za zgubit ne novi, to me res zanima, če veste kva bi lohk zgubu na novi me prosim obvestite, k me res zanima.

LP :)

če boš čez kaki 2 leto motor prodal...bo dost zgubo na ceni...to je mislo...ker RSka 06 model je drag in takoj ko ga kupiš že zgubi nekaj na ceni... čez 2 leti pa še bol

justaboy, glede unga posta, kk to mislš da bom na novi apriliji preveč zgubu, glede rava razumem zdej, pa zanima me tud, če je kdo seznanjen z cenami rave ventilov(rablenih) mislm tko kk se gibljejo njihove cene, pa kam se sploh te rave ventili namestijo, paa blokade sam daš vn al kva, mislm serviser a jih sam da vn? pa ne upam reskirat na rableni apriliji, kva veš lohk ma kej pokvarjen pa bom pol mev ogromne stroške še, pa so tud nesigurne kva veš kva se ti lohk vse zgodi pa to, sej razumete kva mislm, a pr novi apriliji se pa lohk normalno mirno brez skrbi pelem.tko da, pa res ne vem kva mam za zgubit ne novi, to me res zanima, če veste kva bi lohk zgubu na novi me prosim obvestite, k me res zanima.

LP :)

sklepam da je tale arrow avspuh an, am kva so pa dize, to me zanima, pa še kva ti bo dvignjena šipca, a ma kkšn posebn učink al kva res ne vem kva ti bo?

daj ej preberi si celo temo od začetka do konca...ker očitno se res nič en spoznaš na te stvari...in vse je že napisano skor...da se nebo 2 al pa več x pisalo...torej začni brat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prjatu to je 2T sportak...kup si 4T 125...pa bo use drgač...sam je tud užitek dost drugačn .)

am ne vem kiro aprilijo 4T mislš oziroma mislta, k sm se sam za to zanimu, sam drgač bi pa raj mev bol dirkaln motor mislm gdaj bi ga tud stisnu pa polagu pa kva js vem an, sam šport pa zame pomen da tekmujem z njemu pa to an( no mogoče gdaj bom sam zdej tega nimam v planu) tko da ste me narobe razumel, aja pa kva ma aprilija $T dragč a ma manšo končno, pa vjetn manše pospeške, k ne vem zakva mi pedlagate njo, a je bol tko za umirjeno vožnjo, mislm kakšne ma te razlike pato pospeški, hitrost.

:)

daj ej preberi si celo temo od začetka do konca...ker očitno se res nič en spoznaš na te stvari...in vse je že napisano skor...da se nebo 2 al pa več x pisalo...torej začni brat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo pomote: ko vi govorite "ODPRTA" aprilia, mislite le na to da je vzeta podložka iz clilinda in da na servisu MORAJO dati v to lukno RAVE VENTIL, za pravo FULL POWAH RSko je treba pa še marsikaj narediti...

Pa je ta vaša topla voda ki ste jo odkril tut pitna, kr drugač ne vem kam jo date ko jo je pa toliko.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam odblokirano pa arrow pa rave pa mam 120 dizo,kolega ma pa isto ko jaz samo da ma gianelija pa ma 115 dizo....

Jst sem enkrat na enem tujem forumu zasledil da se da za rsko nabavit dvignjeno sipco,dans sem pa tudi na italijanski strani najdo rsko ko se prodaja z tako sipco,pa me zanima ce se da to nabavit pa kaka je kaj cena?

hvala :OK: ma mas tudi airbox spraznen ?? kr jst mam cist spraznen airbox samo spuzva je se notr .... se prav nej bi mel jst pol preveliko dizo ?....

gelde sipce pa ti tko recem .. to sipco mam jst :D men se zdi da je malce bolj visoka ja .... pa se lepe rdece prozorne barve je :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nastavitev BAHinega AIRBOXa močno odsvetujem, eden od razlogov da je davek za njegovo dejanje hitra menjava bata in lepo zdrsan cilinder :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja js ne mislm zdele brt 255 strani, me niti mal ne mika, a glede upada cene, tega se čist zavedam, sam pa raj dam par tisočakov vč k pa da mam pol probleme.

Ne bi ti škodilo če bi vse prebral .)

Ker res postavljaš zelo čudna vprašanja, ter si odgovore namenjene drugim jemlješ sebi v prid, tist z Ravom ni bilo namenjeno tebi

RSe 4taktne NI..pa tistih par jurčkov več ko praviš je kaj hitro 500k+

Na tvojem mestu bi do 18. leta ostal na 6tki...pa pogledal bi si tole klik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nastavitev BAHinega AIRBOXa močno odsvetujem, eden od razlogov da je davek za njegovo dejanje hitra menjava bata in lepo zdrsan cilinder :whistle:

why ? ... niti ene smetke nism danes nasu nikjer ..... cist nc vse se je tko lepo svetlo .... fergi je bil kot nov .... in v aurboxu je blo tud lepo .... :) sicer pa ne vem zakaj bi mel se zdrsan cilindr in unicen bat ?

ej folk ... mislsite da ce mas preveliko dizo ne gre tko kot bi mogl it ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja RSka je mela airbox original takole narejen, pač škatla pa notri spužva, cevki pa sta bili obe serijsko predrti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

why ? ... niti ene smetke nism danes nasu nikjer ..... cist nc vse se je tko lepo svetlo .... fergi je bil kot nov .... in v aurboxu je blo tud lepo .... :) sicer pa ne vem zakaj bi mel se zdrsan cilindr in unicen bat ?

ej folk ... mislsite da ce mas preveliko dizo ne gre tko kot bi mogl it ?

Ne ne v mešanici je pomoje preveč zraka ==> prei ti bo ribnla

dizo kr pust to če maš tko naštelan AIRBOX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne v mešanici je pomoje preveč zraka ==> prei ti bo ribnla

dizo kr pust to če maš tko naštelan AIRBOX

pa to sm tud jst mislu ..... samo sej ti pravim iz 125 sm sel na 135 in dela slabs k prej ..... mislim slabs .... tist me moti k kar neki trokira... in se mors ze potrudit da ti odpre ........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa to sm tud jst mislu ..... samo sej ti pravim iz 125 sm sel na 135 in dela slabs k prej ..... mislim slabs .... tist me moti k kar neki trokira... in se mors ze potrudit da ti odpre ........

pol maš ti isto kot js kr js sm tut dal večje dize not...fergazer bo treba nastavit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol maš ti isto kot js kr js sm tut dal večje dize not...fergazer bo treba nastavit :)

in kko ti dela ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :OK: ma mas tudi airbox spraznen ?? kr jst mam cist spraznen airbox samo spuzva je se notr .... se prav nej bi mel jst pol preveliko dizo ?....

gelde sipce pa ti tko recem .. to sipco mam jst :D men se zdi da je malce bolj visoka ja .... pa se lepe rdece prozorne barve je :P

Dej slikco da vidim....

jst sem mel une cevke na airboxu ven vzete pa mi ni so vec kot 140,mogoc zarad tega ker sem mel takrat razstelan fergazer!

@sava: priporocam ti,da ce se nism mel kakiga cestaka,da ne gres takoj na 125,ker iz apnke na 125ko 2t je vlka razlika,pa ce se nisi navajen stila,ce bi pa rad poceni se okol vozo pa definitivno ni 2t za tebe,pa glede vsote ki jo bos kupo pri nabavi nove aprilie,racunaj da so 2-3 leta stare okol 700k,nova pa pride 1.150.000 tako da je to skor pol miljona manj,motor bos pa mel skor 2 leti,tak da bols da das zdaj manj za rablen motor,pa tist kolk ti dnarja ostane mas za gume,bencin,...ker letni strosek na rski neb reko da je dost 100k ce se dosti vozis,mene bojo letos samo gume prisle 60k+po neumnosti 20k za lamele+zobniki,ketna+bat,...tak da letos bo strosek za mene blizu 200k,ce stejem se bencin,ker letno porabim na bencinu vec kot 60k+olje za mesanco ki pa ni poceni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej slikco da vidim....

jst sem mel une cevke na airboxu ven vzete pa mi ni so vec kot 140,mogoc zarad tega ker sem mel takrat razstelan fergazer!

mhm .... in kaj si potem naredu ? in kok ti gre zdej ? in kok gre rska unmu frendi ko ma take performance ko jst .. mislim gianellija ?

Popravljeno . Popravil BaHa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej slikco da vidim....

,ker letno porabim na bencinu vec kot 60k+olje za mesanco ki pa ni poceni!

potem pa bolj malo km nardiš na leto.....

jst dam za benz letno 120k+ pa pol pluš še olje :BUA:

sedaj pa je benz še dražji....tko da ja furat se mal z motorjem ni poceni špas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm .... in kaj si potem naredu ? in kok ti gre zdej ? in kok gre rska unmu frendi ko ma take performance ko jst .. mislim gianellija ?

Okol 175-180,vglavnem gre mu kake 2km vec od mene,men gre 172 pa gre on mim mene tak da bi lahk so jaz na pir se zmes dok me prehiti :P sam pride pa mim,seveda po avtocesti to

potem pa bolj malo km nardiš na leto.....

jst dam za benz letno 120k+ pa pol pluš še olje :BUA:

sedaj pa je benz še dražji....tko da ja furat se mal z motorjem ni poceni špas

Jst sem od augusta do zdaj naredo 4k km,pa jst sem 60k reko okvirno pa nizjo ceno,ker zdaj ne vem kolk bo letos slo,nism pa mel se celo leto rske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 175-180,vglavnem gre mu kake 2km vec od mene,men gre 172 pa gre on mim mene tak da bi lahk so jaz na pir se zmes dok me prehiti :P sam pride pa mim,seveda po avtocesti to

mhm .... in kko ma pa on kej airbox ustiman ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 175-180,vglavnem gre mu kake 2km vec od mene,men gre 172 pa gre on mim mene tak da bi lahk so jaz na pir se zmes dok me prehiti :P sam pride pa mim,seveda po avtocesti to

no na nekaj si pozabil da takrat sem še jaz imel orginal izpuh morama zaj enkrat sporbat. pa da jaz uštimam bat pa fergazer

mhm .... in kko ma pa on kej airbox ustiman ?

airbox mam uštiman trenutno tako da ga sploh gori nimam. mam športni filter pa mi z tem boljše dela ko z airboxom. drugače pa v fergazerju imaš 3 dize če neveš tega misliš da glavno zamenjaš in da bo boljše. kolikor sem prebral da ti trukira motor se pravi ti ga zaliva. daj noter manjšo dizo. mislim da imaš problem v nižjih obratih da če daš gas da crkne to so krive one male dize.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!