Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Jst bi bil pa zlo vesel enga odgovora: a pride slučajno pri RS pod sprednjim verižnikom kakšna podložka oz. objemka ?? Zdej namreč menjavam zobnike in sem opazil, da se sprednji zobnik premika not in ven za kake 3 milimetre (isto pri starem in novem zobniku), pa ne vem če je to normalno. Pa prevozil sem že okol

4000 km ne da bi kaj gledal zobnik, tko da če kdo kaj ve glede tega se priporočam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam uprašane: nedavno mi je rska zarad problemov z oljno pumpo ribnla. :( kaj domnevate da je crknlo in kolko priblišno bo prišlo popravilo. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja če ti je ribnla je treba kr verjetno generalko narest, če maš srečo sam cilinder in bat pa obročke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi bil pa zlo vesel enga odgovora: a pride slučajno pri RS pod sprednjim verižnikom kakšna podložka oz. objemka ?? Zdej namreč menjavam zobnike in sem opazil, da se sprednji zobnik premika not in ven za kake 3 milimetre (isto pri starem in novem zobniku), pa ne vem če je to normalno. Pa prevozil sem že okol

4000 km ne da bi kaj gledal zobnik, tko da če kdo kaj ve glede tega se priporočam  .)

A se premika zobnik, a cela aksa? Ne poznam RS tolk, ampak če maš zobnik fiksiran z zigerci, pol je to normalno. Čeprav 3mm je zelo veliko. :) Probi bol natančno zmert.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EN BIG problem:Pridm domov, pa se zgori pr balanci iz cevke ki pride zajla za sklopko vn KADI bel dim!!!!Po se pa mal zapelem mi pa kr noče šaltat oz. z težavo šaltam!!Kaj a to sm čist skuru sklopko, al se da to sam kj naštelat to pr sklopki?Al odprem sklopko pa probam kj "popravt" no in pol vidt d ne morm nč narest pa fuknt ceu motor stran :grrr ?please HELP!!čaw :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kolko približno stane original cilinder 125 za rsko in kolko stane nov 160kit. kolikšna bi bla približna cena nove glavne gredi motorja, ker kot kaže bo potrebna menjava - predvsem me zanima če se splača sploh popravit zaribano mašino (primerjava stroškov servisa in vrednosti celega motorja) <_< <_< <_<

hvala za odgovore .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti prodam originalen 125 kit in kot sem že rekel 160 :)

kakor boš rekel :)

LP

PS: Upam, da ne gnjavim, samo bi se rad losal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod zobnikom pride majhen gumijast obrocek.

160 polini kit (oz. 154) pride dobrih 80 jurjev.

pa se en nasvet: ne devat cilindrov, predelanih za sport production oziroma za grand prix (cetudi "le" drzavno prvenstvo) na masino, ce nimate novih lamel. sklopka zacne po malem zdrsovati - lastne izkusnje! :kva2: :devil: :oops: :yea2: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem kupil aprilio in si jo želim malo predelat .Zanima me predvsem če ima kdo kakšne izkušnje z auspuhi jollymoto?Vem da so dražji od vse drugih auspuhov za rs sam zanima me predvsem klko pridobiš z njim. :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa Jolly moto auspuhe se zelo težko dobi za razliko od Gianellia,Arrowa pa za vse piše da se moč poveča za 2KM tko da ni ralike skor zvok ma pa vsak svoj. Drugač pa Jolly Moto pride 80.000sit. Aja pa Polini kit pride točn 100.000sit pa kšnga jurja mn, k mam doma original račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sloveniji vem da ne, sam v trstu v italiji pa 100%. No kdo ve kok lamele koštajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat vprašam  :?  če ma rska 125 valerosi še ke blokad

ne

ni ma ce ma vec ko 11kw v prometni pol nima

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj nej mi prosm pove kok stanejo nove lamele za sklopko pr rski k mi spodrsava! Al je treba kej druzga menjat kokr lamele?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm dav dol tiste 2 cevki ki so za vstop v airbox tko d je dost vč lufta pa glas je dost bolši, sam kaj nucam js zj naštimat kr nočm glih d mi še dons ribne :grrr ?

čaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Imam eno vprašanje, in sicer, nameravam kupit Aprilio RS 125, chesterfield replico, 98 letnik.

In ima prevoženih 26k km, pa še vedno prvi bat in vse prvo..

Ampak men se zdi da se to menja na okol 15k čene še prej..

Torej kak strošek je to približno? (ležaji, bat, tesnila itd.) pa zanima me če bi mogu dat brusit celinder?

Pa zanima me kolk pride zadnji amortizer za Aprilio isto pač..

Verjetno je samo fedra ze mal boga, če dva voziš..

Pa na kaj morem bit pozoren ko bom kupoval tak motor.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Imam eno vprašanje, in sicer, nameravam kupit Aprilio RS 125, chesterfield replico, 98 letnik.

In ima prevoženih 26k km, pa še vedno prvi bat in vse prvo..

Ampak men se zdi da se to menja na okol 15k čene še prej..

Torej kak strošek je to približno? (ležaji, bat, tesnila itd.) pa zanima me če bi mogu dat brusit celinder?

Pa zanima me kolk pride zadnji amortizer za Aprilio isto pač..

Verjetno je samo fedra ze mal boga, če dva voziš..

Pa na kaj morem bit pozoren ko bom kupoval tak motor.. :hmm:

pozorn mores bit na vse na motorju

zaj ce ma prevozenih 26k lahko da to ni vse ker se se tudi to zbija

jaz sem kupo 2004 letnik z 10k prevozenimi tak da nevem za tebe. Nekam malo je to 26k za 1998 letnik

Pol glej pod plastike pri prednji luci tam se vidi ce je bla zlamana ze gdaj.

pa prve vilce probaj ce majo kaj lufta.

upam da bos cim bolse kupil

lp!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm kupu TZR-ko 95 letnik s prevoženimi 13k km in servisno knjižico O:-) (tko da je vse možno .) )

Če ma prevoženih 26k km in ni bil še menjan bat (kar je precej čudno), pomeni da je bil lastnik dokaj nežen (glede gasa) s tem motorjem.

Brusit moraš cilinder sam če ti zariba. Za to pa morš bit previden, da čimprej ko kupiš motor nardiš generalko.

Jaz ti priporočam, da glede na km narediš kar kompletno, pa še siguren boš, ker bo motor notr skoraj nov. Zamenjat pa bi moral: bat (+obročki & sornik), ojnico, ležaje ojnice, ležaj bata, sornik ojnice, tesnila, ležaja gredi.

Pa dobro je če se pregleda mišelator če je vse ok, ker doskrat je tisto razlog da ribne <_<

Jaz sm delal za Yamaho in me je pršlo za vse dele skupaj slabih 70.000sit (za Aprilio nevem kolk je, sam pomojem se cene dost ne razlikujejo :hmm: )

Za amortizer pa pokliči uvoznika pa praši. (pri tzr-ki je cca 30.000sit)

PS: govoru sm za yamaho, morda pride pri apriliji še kaj druzga za zamenjat, sam dvomim.

Popravljeno . Popravil Enzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70k si dal za vse tiste dele?!to se mi zdi pa malo.. torej te generalka pride okoli 80-100k sit, s tem da sam šravfaš..

kaj pa je mišelator?

Zanima me tud kaka je obraba diskov na tem motorju, ker mi je rekel da je menjan sprednji disk, ker je bil že on preveč zrabljen, in a je to možno pri 26k km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

70k si dal za vse tiste dele?!to se mi zdi pa malo.. torej te generalka pride okoli 80-100k sit, s tem da sam šravfaš..

kaj pa je mišelator?

Zanima me tud kaka je obraba diskov na tem motorju, ker mi je rekel da je menjan sprednji disk, ker je bil že on preveč zrabljen, in a je to možno pri 26k km?

Hja..useen ni tolk malo (za originalen bat sm dau 25k, v Delta-Team je pa okrog 40k). Če nisi že dost izkušen glede šraufanja teh motorjev, ti priporočam da pelješ h kakemu mehaniku, k to obvlada, s tem da boš plačau tud delo (je treba kompletno motor razdret in nazaj sestavit).

Pr mišelatorju pa se mi zdi da je notr nek sornik in te stvari, pa je za pogledat (ne vem točno :? ). Jst ga nism niti pregledou, k delam mešanco sam .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej je vzrok menjave, pač nekaj druga.. jaz sumim nesrečo.

Kako se vidi da je rušt zvit, razn tega da spustiš belanco ko se voziš..

Js bi se lotu sam šravfat ta motor najverjetneje.. Sem že velik skuterjev razdru, pa enkrat tud krosa 80.. pa je še vse do zdej šlo :) :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!