Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

:grrr disk je z vožnjo nemogoče skurit, za ploščice ja pa odvisno kako trdo voziš.....čeprav težko verjamem, da si po 1200 km skuril ploščice.....(možno, če si šel na kako dirkališe)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(Če) si jih skuril pol maš pomoje več kot 100kg pa še bremzaš nenormalno močno na sprednjo zavoro. Pol je pa tudi vprašanje kako se voziš pa če uporabljaš obe zavori al samo eno? Naj ti pokažejo ploščice pa boš vido če so res zanič al so še vredu. Disk pa lahko ti tudi pogledaš če ma kaj roba pa če je fejst popraskan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

Pa povej, keter disk, prednji ali zadnji. Pa tudi, če bi še tako pritiskal, je zelo težko skuriti vse to, ker je moped prelahek ter brez neke moči, da bi zdaj res potreboval toliko sile (pojemka), da bi potem moped tud ustavu. Če mi dokažeš nasprotno, bi to zelo rad videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

PS.: Ni vse odvisno od motorja, lahk je tud voznik težek.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

možno je da si skuru sam disk ploščice... to je možno da jih skurš po par 100 km ... se mi je isto zgodl... disk pa skoraj nemogoče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej zadeva je taka alex83

glede odblokiranja

tvoj letnik ima enake blokade kot vsi ostali razen blokade tako imenovane CDI enota... to drugače kot na servisu ne morš odblokirat... je pa res da naj bi ti že z odblokiranjem tega CDI ja odvzel garancijo

druga blokada je blokada v cilindru ki je enaka že od letnika 99... vzame pa okoli pol urce... to lahko tudi doma nardiš sam (al pa se zmeniš z kakim mojstrom B) k si glih iz lj pa če ti garancijo odvzamejo)

tretja blokada je v krivini. Ubistvu je ta blokada katalizator ki je notri... priporočam ti da si kupiš drugo krivino (arrow, giannelli jolly gp krivina)

to je pa to... pol pa rabš še dodatne modifikacije kot so menjava večje dize, povečanje količine olja ter dvig igle in naštelanje fergazerja (mešanca zrak - benz)

glede teh stvari je pa zdej tko... pospeški bodo z odstranitvijo blokad še enkarat boljši, pila ti bo nekaj malega več, bo pa večja poraba olja za mešanco

če bi rabu krivino se lahko celo zmenva da ti jst mojo prodam (bi na mojga namontiru original) morš pa dobit stari dušilc, ker novi ne paše na staro krivino

glede večje okvarljivosti je pa tko... po mojem mnenju če z motorjem lepo ravnaš nebi smelo bit problemov... vsaj jst nism meu niti enga odkar sm motor odblokiru, ti pa povem je pa pospešek zvok ter končna hitrost občutljivo večja

zdej pa povej kaj in kako bi naredu ... glede RAVE ventila je pa tko... ni obvezno ga je pa fajn met... ga pa justaboy prodaja za 80 € brez jezička ter okoli 130 z jezičkom... drgač ga jst nimam in tud ne čutm potrebe da bi ga imel :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj to je prvi disk jst mam 70kg

bremzu sm na obe bremzi zdj sm govoru z serviserjem in je reku da je disk OK sn ploščice je pobrusu rek so ble baje neke rise na njih??

mi lah kdo to bl razloži kaj to misl??

baje da se full svinjarija nabirala al kako?

neki tazga je omenju!!!

uglavnem zamenjal so mi olje v menjalniku zategnil verigo pogledal če je vse ok in baje da vse štima???!!!!

me pa še neki zanima kje je res dobr serviser aprilie v lj.če kdo ve nj prosm pove!!

hvala in brezzamere k mate tok problemov zmano danes!!

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oj to je prvi disk jst mam 70kg

bremzu sm na obe bremzi zdj sm govoru z serviserjem in je reku da je disk OK sn ploščice je pobrusu rek so ble baje neke rise na njih??

mi lah kdo to bl razloži kaj to misl??

baje da se full svinjarija nabirala al kako?

neki tazga je omenju!!!

uglavnem zamenjal so mi olje v menjalniku zategnil verigo pogledal če je vse ok in baje da vse štima???!!!!

me pa še neki zanima kje je res dobr serviser aprilie v lj.če kdo ve nj prosm pove!!

hvala in brezzamere k mate tok problemov zmano danes!!

hvala

kaka svinjarija... kot sm reku .. skuru si disk ploščice... jih je treba al pobrust al pa zamenjat... u lj nimaš dobrga servisa oz. je edini na avtotriglav... tja ga pa rajš ne vozt, ker to kar so mojmu motorju tam delal je bla res katastrofa... raj pel na vomberger, sam tud tam je podobna scena

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans je bil motor na avto triglavu:(

glede vombija sm slišu da je baje full nesramn v lepem pomenu skratka da rad nateguje folk!!!!

torej mi preostane kaj?

uglavnem jst bi rad krivino zamenju celo z loncem

odblokiru bi v cilindru

ter cdi enoto preščipnu!!!

brez rave ventila

torej kok dnarja me pride tole in kakšna je max.hitrost?

pa ploščice mi je pobrusu!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans je bil motor na avto triglavu:(

glede vombija sm slišu da je baje full nesramn v lepem pomenu skratka da rad nateguje folk!!!!

torej mi preostane kaj?

uglavnem jst bi rad krivino zamenju celo z loncem

odblokiru bi v cilindru

ter cdi enoto preščipnu!!!

brez rave ventila

torej kok dnarja me pride tole in kakšna je max.hitrost?

pa ploščice mi je pobrusu!!!!!

ti jst odgovorim

cdi morš dat odblokirat na servis (ne gre drgač, s tem izgubiš garancijo... vsaj flame#7 jo je)

jst mam komplet giannellija, sam pol je problem da nimam dušilca :( tko da bi ti težko dou komplet, za krivino se pa lohk zmenva... tam okol 150€

šla ti bo hm.... 170 + :grim oblokiranje + za blokado ti poberem 10€ ... ostale modifikacije so pa zastonj ;) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bo sam doma delal to pomoje več garancije ne bo imel...mogoče se motim samo kolko vem ne smeš sam nič mašine spreminjat. Hm...replice a to so oni 48 spain's? Zakaj bi te bil ta tolk drugačen kot druga 2? Nekak mi ne gre skupaj...

// Ti si napiso samo odblokiranje +ventil? Torej bi nekdo, ki bi želel zraven še izpuh, plačal okol 1300€? Malo pretirano se mi zdi.

jaz sem jo sam odblokiral(no s pomocjo norc 16) pa je tudi sla pod garancijo(drugac bi me prslo cca 1500€ popravilo-zahvala gre spet norc 16):D

1000€ je mislo verjetno VSE

hvala sm podrobno prebrav hvala:)

sm sj pravm da se full neda nč nardit tud štrom k mi zamenajo je drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ostalo pa nimam pojma kaj in kako!!

ker je tole moj prvi motor ja??

ok??

pa neki me zanima je možn da skurš disk in ploščice na prvem kolesu na 1200km???

to so mi rekl k je vidu motor!!

ne rabjo menjat celga stroma(to recejo da vec kasirajo) ampak samo spreprogramirajo....

Ne verjet vsega kaj vam na servisu recejo

poglej zadeva je taka alex83

glede odblokiranja

tvoj letnik ima enake blokade kot vsi ostali razen blokade tako imenovane CDI enota... to drugače kot na servisu ne morš odblokirat... je pa res da naj bi ti že z odblokiranjem tega CDI ja odvzel garancijo

druga blokada je blokada v cilindru ki je enaka že od letnika 99... vzame pa okoli pol urce... to lahko tudi doma nardiš sam (al pa se zmeniš z kakim mojstrom B) k si glih iz lj pa če ti garancijo odvzamejo)

tretja blokada je v krivini. Ubistvu je ta blokada katalizator ki je notri... priporočam ti da si kupiš drugo krivino (arrow, giannelli jolly gp krivina)

to je pa to... pol pa rabš še dodatne modifikacije kot so menjava večje dize, povečanje količine olja ter dvig igle in naštelanje fergazerja (mešanca zrak - benz)

glede teh stvari je pa zdej tko... pospeški bodo z odstranitvijo blokad še enkarat boljši, pila ti bo nekaj malega več, bo pa večja poraba olja za mešanco

če bi rabu krivino se lahko celo zmenva da ti jst mojo prodam (bi na mojga namontiru original) morš pa dobit stari dušilc, ker novi ne paše na staro krivino

glede večje okvarljivosti je pa tko... po mojem mnenju če z motorjem lepo ravnaš nebi smelo bit problemov... vsaj jst nism meu niti enga odkar sm motor odblokiru, ti pa povem je pa pospešek zvok ter končna hitrost občutljivo večja

zdej pa povej kaj in kako bi naredu ... glede RAVE ventila je pa tko... ni obvezno ga je pa fajn met... ga pa justaboy prodaja za 80 € brez jezička ter okoli 130 z jezičkom... drgač ga jst nimam in tud ne čutm potrebe da bi ga imel :)

-blokada v cilindru vzame max 15 min dela :P

-glede izpuha se strinjam

-pospeski so bolsi,poraba je MANJSA(dokazano pri 06 letniku),olja pa res malo vec spije

-kvari se lahko vec ce nepravilno ravnas z motorjem(ceprav men je crkno pa ceprav je blo vse tak ko treba....se zgodi vcasih)

-rave je fajn met,sama voznja je lepsa(krivulja moci),poraba do 2 litra manjsa(dokazano),jaz ga pa vec ne prodajam,ampak je ze v lasti Frica....

-ce se nisi sprobal ne mors vedet kaka je razlika,...mogoc se ne pozna pri 100,200,...1000km se je pa poznalo pri mojih 21.000km....

dans je bil motor na avto triglavu:(

glede vombija sm slišu da je baje full nesramn v lepem pomenu skratka da rad nateguje folk!!!!

torej mi preostane kaj?

uglavnem jst bi rad krivino zamenju celo z loncem

odblokiru bi v cilindru

ter cdi enoto preščipnu!!!

brez rave ventila

torej kok dnarja me pride tole in kakšna je max.hitrost?

pa ploščice mi je pobrusu!!!!!

ti ne beres glih dobro,kolko opazam...

-cel auspuh 250-300€ nov...rablenga sem jaz prodal za 140€

-15 min dela

-ne mors,...mors dat na servis spreprogramirat

-max hitrost je od 170-180 nekje

-torej na servisu kot si reko cca 1000€.....drugace pa ce racunas da ti za cdi vzamejo recimo 200€,te pol pride vse skup ce kupujes novo pa sam sravfas(al pa kolega) cca 600€ ce vzames se rave....

...upam da nisem kaj pozabo

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok štekam vse zdj

sm me neki še zanima kje bi lah dubu kej pocen vse te dele:

-krivino z loncem

-kdo bi lah sprogrameru cdi enoto in kje

- kolko časa bi bil brez motorja

- ter cena dela in materjala

- in kaj bi blo dobr vedt da mi ne ribne???

k pol mene fotr ribne mami pa tud!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok štekam vse zdj

sm me neki še zanima kje bi lah dubu kej pocen vse te dele:

-krivino z loncem

-kdo bi lah sprogrameru cdi enoto in kje

- kolko časa bi bil brez motorja

- ter cena dela in materjala

- in kaj bi blo dobr vedt da mi ne ribne???

k pol mene fotr ribne mami pa tud!!!!!!!!!!

marsikej bi blo dobr vedt ja

krivino ti jst prodam

cdi sam na servisu... more bit pa hit narjen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok štekam vse zdj

sm me neki še zanima kje bi lah dubu kej pocen vse te dele:

-krivino z loncem

-kdo bi lah sprogrameru cdi enoto in kje

- kolko časa bi bil brez motorja

- ter cena dela in materjala

- in kaj bi blo dobr vedt da mi ne ribne???

k pol mene fotr ribne mami pa tud!!!!!!!!!!

brez zamere. ampak mislim da so že usi odgovori na tvoja uprašanja bili napisani :)

boljpazljivoberi:press

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa nj dobim dele pocen ostale

obstaja kje kšna trg. kjer to prodajajo??

pa da je pocen?

če rabiš orginal odprto krivino mi piši na privatno. je od 2002 letnika tak da gre pol mofa vseeno165-170

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če rabi kdo RAVE ventil nej me pokliče na 040 232 358, drgač pa tud jst prodajam mojo lubico.

Popravljeno . Popravil BaHa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ei kok bi šla rska 165 kitom notr pa če se splača k sm lih ubodu 1 03 letnik pa gre tko 170 sam........

z kitom ti nebo nič kaj več šla. čeneboš pol zamenjal še zobnikov ampak na več kot 180 boš zelo težko prišel. res pa je da bo motor v prvi in drugi brzini brutalen

imaš kake slike svoje rske

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z kitom ti nebo nič kaj več šla. čeneboš pol zamenjal še zobnikov ampak na več kot 180 boš zelo težko prišel. res pa je da bo motor v prvi in drugi brzini brutalen

imaš kake slike svoje rske

norc lohk bi bla tvoja ja :D

drgač pa un k si mu rs ko prodou si je kupu r6 ko ... ja vem debil :krneki:

no ja sej se je že raztrežšču ... motor totalka on pa sam nogo polomleno... dobr da se ni ubou

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drgač pa un k si mu rs ko prodou si je kupu r6 ko ... ja vem debil :krneki:

no ja sej se je že raztrežšču ... motor totalka on pa sam nogo polomleno... dobr da se ni ubou

ja kaj...se zgodi... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

norc lohk bi bla tvoja ja :D

drgač pa un k si mu rs ko prodou si je kupu r6 ko ... ja vem debil :krneki:

no ja sej se je že raztrežšču ... motor totalka on pa sam nogo polomleno... dobr da se ni ubou

si ti ziher dasi je oni šel kupit r6ko. ker vem da moja stara rska je bila še pred kratkim na generalki. mašina šla v pizdovce.

pa če si jo je on kupo je tudi pravi še 125ke ni znal pelat vredi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ti ziher dasi je oni šel kupit r6ko. ker vem da moja stara rska je bila še pred kratkim na generalki. mašina šla v pizdovce.

pa če si jo je on kupo je tudi pravi še 125ke ni znal pelat vredi

ja kaj...se zgodi... :BUA:

zihr sm zihr... potrjene informacije... videno :whistle: prodou je pa že kr kaka 2 mesca nazaj pa kupu r6ko

ajazbe7... to sm zato povedu, ker sm ga vidu kak je rsko pelov, ma srečo da se z unim ni ubou... ko sm zvedu da je kupu r6ko sm reku da je sam vprašanje cajta kdaj se bo razbou... in se je res... po kakih 2 tednih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!