Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

LP

Imam en problem in sicer.

Imam aprilio RS 125, letnik 98, valerossi in ker ma pač zelo grde žmigovce sem si kupu nove, lepše. Ampak problem je v tem ker ne delajo.

Na starih žmigovcih je žarnica 12V in 6W, pri teh pa je isto 12V in 11W, torej če priklopim samo en žmigovc dela normalno če pa oba pa ne dela ker sta žarnici premočni.. Hotel sem zamenjat žarnice ampak jih ne dobim s takim grlom in tako močjo. Zdej druga varianta je pa da menjam rele, ampak me zanima če je mel že kdo tak problem, in če bi lahko uporabil rele od kakšnega avta.. Rele ima 2 priključka, vem pa da imajo nekateri 3..

Torej kaj mi svetujete?

En kolega je mel isti problem!Finta je v tem da ta dva zmigavca ti ne bosta delala ce ne bos menjo vseh stirih in dal vse enake!Ce pa mas vse stiri pa mors se menjat rele!Kolega je dal gor zmigavce z led diodami pa je menjo rele pa delajo s tem da ko je motor nazgan delajo zelo hitro ko je pa samo kontakt pa normalno utripajo!To ce se ne motim si kupo v louisu,ne?Gor bi takrat mogo rec se za rele za aprilio,kolega je trgovec sam opozoril!Dobil je pa zravn rdec rele in je mogo potem se doma zamenjat priklucka ker je blo kontra kot bi pa moglo bit!Drugo da bi blo kaj zaradi zarnic ne bi reko!

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, ti žmigovci so verjetno iz louisa al pa od tam nek dol. Kupu sm jih pr enmu ko ma pač trgovino pa dobiva robo od dol..

Js bom probu rele kupit, čene bom pa dal 1x močnejši kondenzator in upor v relejčku.. Tuljavica pa tak nima veze :) brez veze pa nisem štromar :hmm:

Upam da bo delalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima. Kolko ma zablokirana rs-ka porabe? Prosim da mi negdo odgovori da nebom rabo cele teme prebrat.

LP

3-4.5 litre. odprta pa od 6 naprej odvisno od voznika in stila vožnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3-4.5 litre. odprta pa od 6 naprej odvisno od voznika in stila vožnje

Ti nisi resn, pa mislm d tip sprašuje za RS125 ne pa RS50 (si pač v napačni temi)!!Js mam skor čist zaprto razn airboxa pa CDI pa mi kur tm okol 6L na 100km, s tem d se vozim bol po takm k je skos gas do konca po pa bremzanje pa gas, nikol pa ne bos naredu 400km z enim kestlom, kukr si ti napisu!!!!

Popravljeno . Popravil zigaspy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žigec ne prbiji, če vozš na polno tudi moja NSRa kuri 6litru, undan pa sm naredu 300km s enim tankom, s tem da je blo not še 1 litr najmanj, torej okol 3.5 do 4 litre na sto, pa v dveh skoz! sm pa vozu tam 5-6-7k obratov, vsake tolko smo ga pa žgala do konca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti nisi resn, pa mislm d tip sprašuje za RS125 ne pa RS50 (si pač v napačni temi)!!Js mam skor čist zaprto razn airboxa pa CDI pa mi kur tm okol 6L na 100km, s tem d se vozim bol po takm k je skos gas do konca po pa bremzanje pa gas, nikol pa ne bos naredu 400km z enim kestlom, kukr si ti napisu!!!!

naj ti nekaj povem da sem to objavo napisal lastnik rs 125ke in dobro vem kolko pokuri. res da sem napisal pod kolegovim nikom tako kod zdaj,ker moj me nekaj zeza. pa če bi se ti malo bol normalno vozo bi ti kurla ziher 5 liiterčkov. plus tega imaš odprt airbox. se pravi večja diza večja poraba. saj sem napisal če se boš res na izi vozo ti bo žrla 3 litrčke drugače se pa da tu do max 5 spravit. seveda če je vse orginal!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja rska ma porabe maximum (stalno na 8-9k rpm) tm okol 8-9l <_< z vožnjo pod 6k rpm (predn za zvrti) pa okol 5l <_<

se pravi z enim tankom v povprečju nardim okol 120km + rezerva 40km :) <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

justaboy dj mal poglej kaj si ti napisu 3L na 100km z 13 litrskim tankom bi pol naredu neki več kukr 400km, mu pa tut častim pijačo!!!!!!!!!!!!Sam vem d mi nou nc treba castit!!!! :angry2: (žal, bi tut sam velik pršparu)Dizo mam pa js original gor tko d kur tuk kukr original mogoce kk požirk na 1l več :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma 3l žre zablokeran skuter na direkten vbrizg, pol pa mal sklepej. Okol 5l žrejo povprečno 125ke ob zmerni vožnji, tam do 90kmh. Če pa zadevo tiščiš do konca pa tam do 7.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men vedno pr 130km dam na rezervo pol pa še 50km pa je konc. Se prav 180 kilometrov z 13l tankom se prav okol 7l ob povprečni vožni ne tišim nevem kok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah tko no bol u qrci :BUA: Js sm 1x mal se stopu pa je prslo okol 10-12 sek do 100 pa sm brez sklopke saltu.Odprta naj bi mela pa tm okol 6,4 do 100 če se ne motm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

polini 160 je baje 100jurju ki ti da 37konju kar je za moje pojme cist dost konju za 2T in je treba bat menat na okol 5k km :SS (vsako sezono 2 bata :SS )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziga na ene 7,8 sej sm reku kokr ga pazš (pazt se ne da). Za eno sezono komot zdrži mi je mehanik reku. Moj prejšn bat ni biu uredu ulaufan pa je riknu tko je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej 170, zdj 180 k sm menju zobnik zadi. Škoda da ni še manjšega zobnika da bi šla še več. Drugač pa pospeški so za 125 prehudi sam so pa tud posledice, npr. rad rikne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha no sj 7-8 se pa že da ga pršparat za eno sezono.Tadej, sj to paše na ROTAX 122 ane? Sj tega mas ti notr?

Kdo ve za kaksnega poštenga serviserja v okolici LJ d bi mi res uredu zrihtu mojo RSko, pa d ma se kkga polinija 160 na zalogi :grim ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziga sm ti že reku pel k temu k sm jst. Zrihtu mi je us dele od polinija v enmu tednu pol zobnik za zadi 39 k se baje ful dolg čaka nanga nevem zakj je tud takoj dobu, pa še ni drg če recimo vzamemo primerjavo avto triglav al pa kere kol druge. Folk a se vm zdi pocen nov polinijev bat + ketna in zobniki + delo + poliranje cilindra = 102.000sit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kit se dobi itaq za tanovo aprilijo men piše sicer da je rotax 123 sam nevem v čem je fora paše na obe mašini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!