Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

a je vlk dela da se to antivibracijsko gred da nazaj v ležišče???

veš kak je ... jst sm to neki narazn dajov, pa sm se pol premislu, skup sestavu pa na servis pelov... načeloma je še kar veliko dela, rabš en kup materiaala, tud orodje rabiš (abcinger), tko da ni tolko enostavno... problem je ker rabiš potem olje novo, pa dihtunge itd. itd.

nekaj malega boš tud tukaj našu... http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...22453&st=15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha....tnx za link...

....samo narobe tako nima kaj bit če to ni v ležišču ali pač???

ne vem... nism tolko prepričan... lahko se marsikaj zgodi... zobnike polema, potem vodna pumpa crkne, motor se pregreje, zariba itd. itd. Če maš jajca se sam lot ;) če rabš načrte mislm daj ih še mam en kup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D

če se bom ti sporočim...pa te bom prosil za načrte...

še eno vprašanje ...tam v tisti temi si eno sliko prilepil a to je na desni strani motorja dol vzeto??? če prav sklepam tam ni olja???in lahko odprem gor brez problema da vidim kaj se tam dogaja??? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-antivibracijska je prva opcija

-druga je možno da so tisti nosilci mašine popustil (šravfi)

-glede tistih ležajov pa nebibil tolko prepričan da bi lahko eni mali ležaji povzročl da bi cel motor ratov vibrator...

o ja tudi ležaj lahko toliko rikne da se cela mašina trese, bodi prepričan :yes: , ni mi pa jasno kako gre antivibracijska iz faze, saj je ja gonjena z zobniki, kaj ti kar preskakujejo kolikor hočejo ali kaj :eek: ...aja saj res, plastični so :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leva stran je to... na desni strani je "baje" samo ena elektronka pa ne vem kaj še... če je treba obe strani razdret tud ne vem... pravm da se tolko nism poglablju... do sm nekam sm pršu, pol pa nism več vedu kako gred vn vzet pa sm pustu vse skup :)

kurba zbrisu sm tiste manuale , k sm podatke na nov komp prenašu... vem pa da sm take našu, kot jih majo tam v trgovin... komplet motor popisan do zadnga šravfa... priporočam ti da si zlowdaš predn začneš... maš na emule vse... tam sm jst dobu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja tudi ležaj lahko toliko rikne da se cela mašina trese, bodi prepričan :yes: , ni mi pa jasno kako gre antivibracijska iz faze, saj je ja gonjena z zobniki, kaj ti kar preskakujejo kolikor hočejo ali kaj :eek: ...aja saj res, plastični so :slap:

tud meni ni čisto jasno... baje da načeloma se ne polemajo ampak samo zamaknejo, (tko se pri večini),... jst sm mel pa to "srečo" da so se zlemal :)

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma bom vido...če me pikne pa se mogoče kaj stori v tej smeri...

zaenkrat bom tk pusto...aja pa lani sm dal enmu za pelat pa je rek da nič ne čuti da trese :D

najbol me pizdi to da se nebi kak pomemben šravf odtegnil in potem nastala kakšna pizdarija :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma bom vido...če me pikne pa se mogoče kaj stori v tej smeri...

zaenkrat bom tk pusto...aja pa lani sm dal enmu za pelat pa je rek da nič ne čuti da trese :D

najbol me pizdi to da se nebi kak pomemben šravf odtegnil in potem nastala kakšna pizdarija :krneki:

ma sej to je tanajvečji problem... recimo mislm da norcu so se šravfi od mašine odšravfal... baje je 2 zgubu celo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma bom vido...če me pikne pa se mogoče kaj stori v tej smeri...

zaenkrat bom tk pusto...aja pa lani sm dal enmu za pelat pa je rek da nič ne čuti da trese :D

najbol me pizdi to da se nebi kak pomemben šravf odtegnil in potem nastala kakšna pizdarija :krneki:

Drugač morš na levi strani odpret, tm maš tiste plastične zobnike, kjer se nastavlja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gdu ve kot nej jst dobim za aprilio zadnjo zavorno čeljust :headbang: :headbang: :closedeyes: ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a gdu ve kot nej jst dobim za aprilio zadnjo zavorno čeljust :headbang: :headbang: :closedeyes: ???

A prejšno k si jo mel gor, so ti pa ukradl al kko?

:rolleyes: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj bo pa kr moja zdej po tanovem :P

ja sej če smo čist natančni je blo pr men do ene 5000 čist ok... pol pa začne trest ... ko je na štangasu je ok .)

am ne se s tem zajebavat... jst sm use možno probu pa ni šlo

pa nč ne rabš nobenih novih gredi, sam tastaro je treba v fazo dat .) sam ne vem ... ker to ni kr tko na izi delat, ker morš zobnike dol dat na levi strani... pa jih morš po cahnih dat. če ne ti bo use potrgalo kot jih je men... govorim ti iz lastnih izkušenj... ni in ni šlo... sm pol raj na servis nesu... use popravilo pa še dihtunge pa ole je blo use skup 75€ .)

...malo sem se potrudo pa brskal stare poste...

a 75€ si dav za servis...če mi za tako ceni zrihtaš servis sploh ne študeram več kaj ampak samo peljem :D

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...malo sem se potrudo pa brskal stare poste...

a za 75€ si dav za servis...če mi za tako ceni zrihtaš servis sploh ne študeram več kaj ampak samo peljem :D

ja ne boš verjel... in to na aprilia uradnem servisu... + nov liter olja pa še dihtunga... ampak ok to je itak 15€ po njihovi ceni, 60€ je pa delo... tolko je blo, res pa sm bil kar malo začuden :)

(aja sej piše v kopiranem :D )

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marsikdaj se splača malo temo prebrat za nazaj čeprov je 87% bedarij...

sam telim tanovim moronom dopovedat je pa tud... :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

marsikdaj se splača malo temo prebrat za nazaj čeprov je 87% bedarij...

sam telim tanovim moronom dopovedat je pa tud... :headbang: :headbang: :headbang:

:D :D

a si peljal v MB ali v LJ???

če bi js vedo da mi za takšno ceno poprajijo OK pa tut če za 100€ ko tolk še dam...da nebo tak ko lani jeseni ko sem menjal bat, cilinder...pa fukno v njega 700€ :D

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D

a si peljal v MB ali v MB???

če bi js vedo da mi za takšno ceno poprajijo OK pa tut če za 100€ ko tolk še dam...da nebo tak ko lani jeseni ko sem menjal bat, cilinder...pa fukno v njega 700€ :D

pa ka to je normalno pr 2 taktaših da na servisu pustiš 700€ ? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D :D

a si peljal v MB ali v LJ???

če bi js vedo da mi za takšno ceno poprajijo OK pa tut če za 100€ ko tolk še dam...da nebo tak ko lani jeseni ko sem menjal bat, cilinder...pa fukno v njega 700€ :D

v Lj

sam je fora da jim morš povedat kaj je narobe pa kaj naj popravjo.

Un superdupermehanik mi je reku da sigurn ni to to , da je nevemvečkajvsejetakrat našteu, jst sm reku da ne, da je po moje... No pol po 10 min pregovarjanja k sm ga mel dost sm reku, ok poglejte, pa pokličte kaj je narobe predn začnete kaj menjat/računizstavlat... no čez 2 dni me kliče... ja gred ni bla v fazi smo jo postavl v fazo... pa račun je pol bil presenetljivo nizek...

pa ka to je normalno pr 2 taktaših da na servisu pustiš 700€ ? :slap:

večina ljudi 1x na let pusti tok ja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ka to je normalno pr 2 taktaših da na servisu pustiš 700€ ? :slap:

Moj servis se bo sukal okoli 500€ :unsure:

Res pa je, da je gor še PRVA veriga + zobniki :blink: (po tem sklepaj v kakšnem stanju sem jo kupil)

:headbang: :OK: cheap shit :grim :wub:

Ko pa mal prečekiraš, ugotoviš, da navsezadnje stvari so vredne svoje vrednosti :hmm:

OKVIRNA OCENA STROŠKOV:

REDNI SERVIS: OLJE MOTUL TRANSOIL 1 LIT. 11 EUR

SVEČKA NGK BR 10 EG 8 EUR

AP0250641 – TESNILO ČEPA OLJA 1 EUR

AP8102080 - FILTER ZA ZRAK 3 EUR

VPLINJAČ: AP8106092 – GLAVNA ŠOBA 120 6 EUR

ZRAČNI FILTER: AP8120748 – GUMA ZRAČNEGA FILTRA 13 EUR

ZAVORE: AP8113489 – PREDNJE ZAVORNE PLOŠČICE 28 EUR

AP8113819 - OS + VZMET ČELJUSTI 8 EUR

AP8113651 – ZADNJE ZAVORNE PLOŠČICE 31 EUR

AP8113818 - OS + VZMET CELJUSTI 10 EUR

ZAVORNO OLJE MOTUL BRAKE FLUID DOT 4 9 EUR

VERIŽNI SET: D.I.D. 501162 104 EUR

STOPALKE VOZNIKA: AP8135313 28 EUR

AP8121134 – ČEP STOPALKE 2 EUR/KOM

PRESTAVNA ROČICA: AP8106013 34 EUR/PAR

AP8120912 – GUMICA PRESTAVNE ROČICE 2 EUR

AP8121147 - PUŠA PRESTAVNE ROČICE 2 EUR

VIJAKI: AP8152302 – VIJAK M5X12 2 EUR/KOM

AP8152298 - VIJAK M5X16 2 EUR/KOM

AP8152246 – VIJAK M6 2EUR/KOM

AP8152279 - VIJAK TE M 6X20 1 EUR/KOM

INDIKATOR REZERVE OLJA - AP8201192 24 EUR

PRITRDITEV OKLEPA: NOTRANJA PUŠA (2x) - AP8121867 2 EUR/KOM

VIJAK M5x20 (2x) - AP8152269 1 EUR/KOM

ZUNANJA PUŠA (2x) - AP8120699 5 EUR/KOM

VAROVALKA (2x) - AP8201287 2 EUR/KOM

VLOŽEK GUMI (2x) - AP8120531 3 EUR/KOM

DELO: CCA 120 EUR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kod si pa cene zvedel???

Maš internetno stran k lahko vse kar je na motorju kupiš. Tudi najmanjši vijak za rs-ke od letnika 99-05.

Sej ne rečem d je Brejker kle cene dubu sam tko ti povem ... če te zanima mal pobrskaj po intrnetu.

Popravljeno . Popravil 0b5353n
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz kod si pa cene zvedel???

en mi šraufa... (unfficial servis)

Pa ma veze v eni comerci tko, da mi je naredu predračun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brejker...vpraši ga če zna zrihtat to ativibracijsko gred :D

10let že šraufa aprilie.

Če on nezna, nezna noben :unsure:

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!