Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Bom. Kukr kol boš mogu vse novo kupt. K je perfekcjonist in ti nebo šu popravljat. Kupu bo vse novo in sestavu v mašino.

Je pa iz Radomelj.

Pri vovčjem potoku.

Tam kjer je Arburetum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej majstri, a bi kod od vs vedu kaj bi lahka blo narobe, da ko furam se mi naenkrat dvignejo obrati (no najvrjetneje da so lamela) oz. a je lahka kej druzga šlo kot lamele? Pa če kdo informativno ve, kok ga je to prišlo oz. kok pride zamenjava le teh, finančno mislm.

Pa še to, dostikrat ko hočem zamenjati iz 4 v 5 ali iz 3 v 4 (nevem točno, kr jih ne štejem), dostikrat najde ''ler'' oz. se zavrti v prazno in moram še enkrat prestaviti (se pravi še enkrat gor) pol pa je normalno? A bi kdo vedu kaj bi lahka to blo, kr je ful moteče, moja vrlina pa ni potrpežlenje :rolleyes: .

No če kdo ve naj pove, če ne pa saj svoje mnenje :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceno lamel ti ne znam povedat... lohko ti pa povem da dela v domači delavnici je manj kot pol ure, samu zameš uplinjač dol, odvijačiš koleno, uzameš lemelni ventil ven odvijačiš lamele na vsaki strani, privijačiš nove...

glede prestav pa je meni pomagala menjava olja v menjalniku... včasih pa se dogaja to tudi če nimaš vredu nastavlene ročke za menjavanje prestave (višina)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ceno lamel ti ne znam povedat... lohko ti pa povem da dela v domači delavnici je manj kot pol ure, samu zameš uplinjač dol, odvijačiš koleno, uzameš lemelni ventil ven odvijačiš lamele na vsaki strani, privijačiš nove...

glede prestav pa je meni pomagala menjava olja v menjalniku... včasih pa se dogaja to tudi če nimaš vredu nastavlene ročke za menjavanje prestave (višina)

Hm, zgleda da je prišlo do nesporazuma, jst sm mislu tiste lamele pri sklopki, tm kjer je košara aveš. Drgač pa vseeno hvala. Glede predstav, v menjalniku sm že menjal olje kakšne 6 mesecv nazaj, tko da sigurn to ni to.

Dans ga bom mal prešaraufu pa da vidm kaj se not dogaja-če se sploh kej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej majstri, a bi kod od vs vedu kaj bi lahka blo narobe, da ko furam se mi naenkrat dvignejo obrati (no najvrjetneje da so lamela) oz. a je lahka kej druzga šlo kot lamele? Pa če kdo informativno ve, kok ga je to prišlo oz. kok pride zamenjava le teh, finančno mislm.

Pa še to, dostikrat ko hočem zamenjati iz 4 v 5 ali iz 3 v 4 (nevem točno, kr jih ne štejem), dostikrat najde ''ler'' oz. se zavrti v prazno in moram še enkrat prestaviti (se pravi še enkrat gor) pol pa je normalno? A bi kdo vedu kaj bi lahka to blo, kr je ful moteče, moja vrlina pa ni potrpežlenje :rolleyes: .

No če kdo ve naj pove, če ne pa saj svoje mnenje :whistle:

Kak se ti dvignejo obrati?Tako,da občutiš,da ti zdrsne sklopka?Potem so res lamele!Mislim,da se cene gibljejo okoli 100eu!

Kako imaš pa nastavljeno ročko sklopke?Ima vsaj 3mm prostega preden potegne zajlo?

Kako ne veš v kateri brzini imaš v katerem trenutku motor?Raje se malo zamisli :alien1:

Mogoče se ti pri 125ccm to še ne zdi problematično.Pri več ccm pa znaš oz. boš imel probleme!

Če na ta ler naletiš vsakokrat zna bit,da se je "izrabil"zobnik te prestave!Če pa se ti to ne zgodi vedno,pa je možno,da imaš res ročico pod malo napačnem kotu in da prestavljaš premalo odločno!

Se ti je to dogajalo tudi preden si menjal olje v mašini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tud obrati narastejo, ko ga dam recimo v ler po nekem času narastejo obrati, samo se ne sekiram kaj preveč.

Drugače pa imam jaz doma lamele, malo rabljene, prodam za male pare.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak se ti dvignejo obrati?Tako,da občutiš,da ti zdrsne sklopka?Potem so res lamele!Mislim,da se cene gibljejo okoli 100eu!

Kako imaš pa nastavljeno ročko sklopke?Ima vsaj 3mm prostega preden potegne zajlo?

Kako ne veš v kateri brzini imaš v katerem trenutku motor?Raje se malo zamisli :alien1:

Mogoče se ti pri 125ccm to še ne zdi problematično.Pri več ccm pa znaš oz. boš imel probleme!

Če na ta ler naletiš vsakokrat zna bit,da se je "izrabil"zobnik te prestave!Če pa se ti to ne zgodi vedno,pa je možno,da imaš res ročico pod malo napačnem kotu in da prestavljaš premalo odločno!

Se ti je to dogajalo tudi preden si menjal olje v mašini?

Lej:

-Lepo rečmo furam v 2. in ko malo odprem gas obrati dvignejo, hitrost ostaja ista. Hm jst sumum.... evo slike KLIK številka 4 in 5, se mi zdi da so te izrabljene.

-Hm glede ročke, že prej je bila tko nastavljena da čeprav sem stisnil sklopko se je zadnja guma vrtela (na stojalu seveda) ampak ne tko da bi me med vožnjo premikalo, sam nazaj ga je bilo težko premikati..

-Sej sm reku glede predstave al je iz 4 v 5 ali iz 5 v 6 :whistle: ....hec, jah žal nevem, kaj čmo noben ni popoln :) Kaj da se mi zdi problematično??? :?

-Misliš ročico sklopke da imam na čudnem kotu-ne razumem tega stavka čist.

-In ne to se mi ni dogajalo preden sm menjal olje v mašini, res pa je da ga je malo veliko notri, čez uno črtico..tak da če to igra vlogo....

Drgače ti pa hvala da si se tako potrudil in vsaj probal odgovoriti.

Men tud obrati narastejo, ko ga dam recimo v ler po nekem času narastejo obrati, samo se ne sekiram kaj preveč.

Drugače pa imam jaz doma lamele, malo rabljene, prodam za male pare.

Ja to tut men včasih, sam se ne sikiram, problem je ker je zdej v 6. maksimum 40-60 km/h... B)

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to, kasneje bom šu poslikat te lamela pa če bote vi rekl kakšne se vam zdijo, čeprav se meni zdijo obrabljene.

P.S.: Pa še to a je kakšna posebnost kako zvedeti če so obrabljene, jst sm gledu sam une ka majo gor uno k ''šmirgl'' papir in se mi zdijo da nislo lih v najboljšem stanju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaj lamele skolpke.

Sigurno je to to.

Nove lamele so okol 75€ + še vmesni členi (če boš menjov) ene 20€

pa vzem še novo dihtungo pa olje za menjalnik... lohk se doma lotš ni neki strašn zahteven, sam rabš pa kr ene 2 urce cajta... pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

menjaj lamele skolpke.

Sigurno je to to.

Nove lamele so okol 75€ + še vmesni členi (če boš menjov) ene 20€

pa vzem še novo dihtungo pa olje za menjalnik... lohk se doma lotš ni neki strašn zahteven, sam rabš pa kr ene 2 urce cajta... pa bo :)

Jah sej kot sem napisal dal sem jih dol in jih bom tudi sam zamenjal. Jutr grem v ac. pa najvrjetneje kupt.

P.S.: _LuX_ kakšne so une tvoje lamele, pač da niso neke ''krš'' da mi bodo zdržale sam 100km, pa a maš tudi ta vmesni člen? Pa ceno povej prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tm k zgleda kot šmirgl more bit 3,1mm. Predlagam ti da naprej stakneš zajlo za kuplongo pa se probaš pelat, da nimaš slučajo preveč zategnjeno, pa še tam pri mašini tisti šraufek odtegni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tm k zgleda kot šmirgl more bit 3,1mm. Predlagam ti da naprej stakneš zajlo za kuplongo pa se probaš pelat, da nimaš slučajo preveč zategnjeno, pa še tam pri mašini tisti šraufek odtegni.

Ja sm prebral v manualu, drgač kokr sm napisu, blo je že tko prej k sm do konca stisnu sklopko, se je guma vrtela (na stojalu), kljub temu da zabremzam, se ustavi in ko jo spustm spet začne, vrtet mislm. Jutr domb kljukasto merilo in bom pogledal kako kaže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj boš meril :blink: na tretji sliki se že na uč vidi da je pobrana u nulo

Ja hvala ti ane, sam veš kako je, jst zmeraj rd stavri osebno pogledam, nikol ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hvala ti ane, sam veš kako je, jst zmeraj rd stavri osebno pogledam, nikol ne veš.

razumem da rad pogledaš, jaz tudi ampak mi ni jasno kaj bi ti meril, ko pa se takoj vidi da lamel skoraj ni več, da bo zdaj-zdaj začelo pleh ob pleh drsat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razumem da rad pogledaš, jaz tudi ampak mi ni jasno kaj bi ti meril, ko pa se takoj vidi da lamel skoraj ni več, da bo zdaj-zdaj začelo pleh ob pleh drsat

Jst tud nebi kle meril kaj preveč ker se že od daleč vid da lamele ni več pa če zmerš da je čist ok nemore bit :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Brejker: ja saj ni kaj če z novim zamenja saj tk se dela...smo mislim da pri tti gredi ni kaj za zamenjat samo v fazno jo je potrebno dati nazaj...no pozanimaj se kolk hoče pa mi kr napiši :D pa ne pozabit :D

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej majstri, a bi kod od vs vedu kaj bi lahka blo narobe, da ko furam se mi naenkrat dvignejo obrati (no najvrjetneje da so lamela) oz. a je lahka kej druzga šlo kot lamele? Pa če kdo informativno ve, kok ga je to prišlo oz. kok pride zamenjava le teh, finančno mislm.

Pa še to, dostikrat ko hočem zamenjati iz 4 v 5 ali iz 3 v 4 (nevem točno, kr jih ne štejem), dostikrat najde ''ler'' oz. se zavrti v prazno in moram še enkrat prestaviti (se pravi še enkrat gor) pol pa je normalno? A bi kdo vedu kaj bi lahka to blo, kr je ful moteče, moja vrlina pa ni potrpežlenje :rolleyes: .

No če kdo ve naj pove, če ne pa saj svoje mnenje :whistle:

Malo bolj počasi menjavaj oz. ne tak na brzino. pa olje menjaj v menjalniki.

lamele so pa hin če ti v določeni brzini pelješ pa z tem ko obrati rastejo na določeni točki dosti bolj zrastejo ko pa v resnici bi mogli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko hočem zamenjati iz 4 v 5 ali iz 3 v 4 (nevem točno, kr jih ne štejem),
Lej:

-Lepo rečmo furam v 2. in ko malo odprem gas obrati dvignejo, hitrost ostaja ista. številka 4 in 5, se mi zdi da so te izrabljene.

-Sej sm reku glede predstave al je iz 4 v 5 ali iz 5 v 6 :whistle: ....hec, jah žal nevem, kaj čmo noben ni popoln :) Kaj da se mi zdi problematično??? :?

-Misliš ročico sklopke da imam na čudnem kotu-ne razumem tega stavka čist.

Lamele ali nastavitev zajle za sklopko!Kot sem ti že napisal na ročki ali odspodi na mašini!Čeprav tam težko,razen,če je lastnik pred teoj menjal zajlo in kaj za....

Lej zdaj pa čisto resno resno!

Če ne veš ali je to v 3,4,5,6 se res zamisli sam nad sabo kaj sploh razmišljaš,ko sediš na motorju!

Ročico menjalnika mogoče nimaš pod prvim kotom oz. ti mogoče pač ta kot ne ustreza!Posledično pač nimaš pri "višji" brzini,hitrosti pravega "gripa" oz. ročice ne potegneš dovolj odločno!

norc16 ti je prav napisal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj boš meril :blink: na tretji sliki se že na uč vidi da je pobrana u nulo

tok u nulo še niso, jst ko sm jih razstavu so ble v pleh notr zdrsane, teh kvadratkov sploh ni bilo več.

Ampak ok, so že zelo boge tko da jih ti kar menjaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo za naprej pomisli ;) zdaj bo skup vrgel, nalil novo olje, čez dva meseca bodo res pobrane do pleha pa bo šel po nove in spet novo olje, se ne splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!