Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

razumem da rad pogledaš, jaz tudi ampak mi ni jasno kaj bi ti meril, ko pa se takoj vidi da lamel skoraj ni več, da bo zdaj-zdaj začelo pleh ob pleh drsat

Je že prepozn sm že izmeru :rolleyes: Ne sej ne da ti ne vrjamem, sam se če že lahko zakaj pa ne. Dobr sej dragč maš prov, se že vid na uč da jih ni več....

Jst tud nebi kle meril kaj preveč ker se že od daleč vid da lamele ni več pa če zmerš da je čist ok nemore bit :trance_33_sleep:

Sm že zgoraj odgovoril, jah mata prov kaj čm.

Malo bolj počasi menjavaj oz. ne tak na brzino. pa olje menjaj v menjalniki.

lamele so pa hin če ti v določeni brzini pelješ pa z tem ko obrati rastejo na določeni točki dosti bolj zrastejo ko pa v resnici bi mogli.

Ja olje sm dans kupu in sm prebral da je pametno olje zamnjati takoj po enih 100 mogoče malo več km (pač takoj postane baje uno črno pa je priporočljivo zamenjati kasneje še enkrat).

Ja za lamele pa kot sm reku, obrati se okoli 5-6k dvignejo (če dodam gas) do 9k bp, ampak motor pa nkamor...res hud občutek :rolleyes:

Lamele ali nastavitev zajle za sklopko!Kot sem ti že napisal na ročki ali odspodi na mašini!Čeprav tam težko,razen,če je lastnik pred teoj menjal zajlo in kaj za....

Lej zdaj pa čisto resno resno!

Če ne veš ali je to v 3,4,5,6 se res zamisli sam nad sabo kaj sploh razmišljaš,ko sediš na motorju!

Ročico menjalnika mogoče nimaš pod prvim kotom oz. ti mogoče pač ta kot ne ustreza!Posledično pač nimaš pri "višji" brzini,hitrosti pravega "gripa" oz. ročice ne potegneš dovolj odločno!

norc16 ti je prav napisal!

Ja tale kdaj sklopka prime bom pol štelal ko naštimam vse. Jah sej sm približno povedal al je iz 4v5 ali iz 5v6, pač nevem ne, nikoli nisem štel predstav saj se z drugimi stvarmi obremenjujem.... mah pustmo to je moj problem

Sory za off topic pa hvala za odgovore, jutri dobm (kupm) lamele pa une vmesne člene, pa čez vikend mal pomatram, pa po možnosti stestiram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to sm pozabu vprašati, ko menjam tesnilo, a da rob bloka s čim prej namažem al bo dost sam da dam tesnilo na očiščen rob, pač pa bo kasnej še dodatno ''zapeklo''???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to sm pozabu vprašati, ko menjam tesnilo, a da rob bloka s čim prej namažem al bo dost sam da dam tesnilo na očiščen rob, pač pa bo kasnej še dodatno ''zapeklo''???

mislim da je tesnilo dost, sam ti vseeno iz izkušenj povem da rajš oz. zelo priporočeno da namažeš še z dihtmaso... Na servisu so mi tud še tole namazal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajam aprilijo rs125 letnik 2007, prevoženi 8200km, odlično ohranjen, za več inf. -> PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, najprej se opravičujem, vem, da je ta tema bila verjtno že ničkolikokrat pokrita, vendar pa, ker se mi ne da brat vseh 850 strani, sprašujem tu...

Probem je sledeč: aprilia 125 rs je zaribala zaradi okvare mišelatorja. zanima me način popravila, kaj se da in kaj se splača. Ali je treba kupiti 1) nov bat in samo pobrusiti cilinder, 2) bat in novo pušo za cilinder ali 3) komplet vse novo (polini kit)...

Ne vem, ali se cilinder sploh da pobrusit če ima pušo oz. ali je treba potem na novo prevleko?

Če se da brusit, kam se splača? Nekaj sem slišal, da v tomosu naredijo v redu.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si že vzel narazen?Ojnica je ok?Kolk globoke ima,če ima cilinder rise znotri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, najprej se opravičujem, vem, da je ta tema bila verjtno že ničkolikokrat pokrita, vendar pa, ker se mi ne da brat vseh 850 strani, sprašujem tu...

Probem je sledeč: aprilia 125 rs je zaribala zaradi okvare mišelatorja. zanima me način popravila, kaj se da in kaj se splača. Ali je treba kupiti 1) nov bat in samo pobrusiti cilinder, 2) bat in novo pušo za cilinder ali 3) komplet vse novo (polini kit)...

Ne vem, ali se cilinder sploh da pobrusit če ima pušo oz. ali je treba potem na novo prevleko?

Če se da brusit, kam se splača? Nekaj sem slišal, da v tomosu naredijo v redu.?

Odvisno kako fejst ti je zaribal celinder. Če ni preveč se na določeno tisočinko dol potegne in se da noter bat za eno tisočinko večji. Drugače pa kaj se tiče puše te pride na kocu precej drago. podobno kot polini. Pri poliniju pa ti ojnica nebo dolgo zdržala :P

pa v prihudnje rajše sma delaj mešanco

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja motor je že razdrt, vidu ga nisem še, grem pa v ponedeljek pogledat kako zgleda. Moped je namreč od bratranca, jst sm to dvotaktno fazo že kdaj prerasu... Nevem, drugač baje da je ojnica v redu, za ceno je pa dobil odgovor nekaj takega: bat~100€, puša 200-250€, polini kit pa ene 400€. Tko da zdej če se ne bo dalo pobrusit, se mu najbolj splača polini vzet... Bomo vidli v ponedeljek :?

Drugače pa vem ja, najbolje je sam mišelo delat, na tehniko se ni za zanest... Oziroma še bolje, na 4T prešaltaš, tankaš super pa maš mir :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brust se da samo pušo, na original cilinder pa se nanese plast nikasila, zdej pa ne vem kaj je cenejše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brust se da samo pušo, na original cilinder pa se nanese plast nikasila, zdej pa ne vem kaj je cenejše

Kako to misliš? Če ima pušo že not, se da pobrusit, če je cilinder še original pa ne al kako? Al se tudi pobrusi in prevleče z nikasilom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, sem se malo nerodno izrazu.... Cilinder je kolkr vem original prevlečen z nikasilom ane? v primeru, da ni tko zlo spraskan, bi se to dalo samo pohonat, brez da odstraniš nikasil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo kle blizu radeč ... en bi z mano aprilio menjau pa me zanima če ga kdo pozna da bi vedu kakšna je tista aprilia ... če bi kdo znau vedit naj piše na pm da mu slike od aprilie pošlem. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo kle blizu radeč ... en bi z mano aprilio menjau pa me zanima če ga kdo pozna da bi vedu kakšna je tista aprilia ... če bi kdo znau vedit naj piše na pm da mu slike od aprilie pošlem. :worship:

čak a nisi ti tisti ko si že govoril da boš menjal???pa si se pol odločil da neboš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čak a nisi ti tisti ko si že govoril da boš menjal???pa si se pol odločil da neboš???

iyap...stvar j dokaj zakomplicirana....ker nevem predvideva da je nekaj z motorjem narobe ..ker pol j reku d nmore menat kr mo fotr ne psti k ma salbe ucene u sql pol j reku da kr j ucene popravu da lahka mena pa sma s zmenla z eno soboto pa j pol reku d j dau motor na servis ( to sma govorina na petek ) pa da ga bo u sredno nazaj dubu :| nevem kaj mu bo motor 5 dni na servisu :closedeyes: No pol ga je pa pobarvu pa nove nalepke gor dau ker je kao prejšni lastnik padu pa ga je poritu sam motor dela normalno pa vse pa pred 10.000 menjnat bat ter celinder ...... Tko d m zanima če kdo pozna tega tipa da bi lahko vedu kake probleme je meu ozr. ma s tem motorjem kr jst sm pa tud v mojga vložu 500 € pa nrabm zdej š enga tazga motorja da bom mogu dat še 1000 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@0b5353n kdaj pa boš star 18? In ali misliš potem imet še motor takoj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!