Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

zato ker tole je 160 ccm kit, absolutno premočna zadeva za originalno ojnico, katera gre rada k hudiču že pri original cilindru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prebilo dihtungo na kapi pa voda leti v cilinder??? če kadi belo potem bo to to, ampak potem skos kadi, tut če je ogret, naj malo preveri nivo vode v ekspanzijski

tk ko si rekel...skos kadi belo...tudi ko ma motor npr 80C in se že pol ure vozi......mislim da tut vsake toliko časa malo pade nivo vode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar motorja več vžigat pa zamenjat dihtunge na kapi, ker trenutno je stroškov za popravilo cca 20€ oz kolikor so že dihtunge, če se ne bo takoj popravilo tega zrastejo cene za popravilo visoko, tudi nad 1k € :whistle: , pač bat. cilinder, v najslabšem primeru še ojnica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najslabšem primeru še ojnica

Men so še bloki počili :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en taprav motosekretovc ja :)

jst sm povedal realno gledano, naredu sm 14.000 km v 2sezonah z aprilio, res da iz SLO nism šel, sam sm se kr navozu... Vem pa da v vseh teh kmjih nism nikol pogrešu RAVE ventila. Naslednji lastnik je kupu RAVE pa sm se tud pelov, pa me zadeva ni prepričala tko da morm rečt da zadeva ni vredna svojga dnarja ;) (moje mnenje) To da greš v dolomite z rs ko morš bit mal nor pa malo preveliko zaupanje morš met v ta 2 taktna jajca k so lahk crknla kadar kol, kjer kol... še do Maribora pa nazaj sm bil v dilemi če bom pršu nazaj al ne, da bi šu pa do dolomitov ... ni šans :D

pa še nekaj... če maš dnar pa ti ga ni škoda, tud na AC dobiš rava ;)

vpraš 'nekdo' na pm, pa ti bo powedov kako in kaj.... v 30k km ni blema z aprilijo.. pa svoje nebuloze okrog skreta opravi tam, kjer se ponavadi serje..

ne, zezam se...

35let furam predvsem italjane... avte in motorje.. z nobenim ob normalni uporabi nisem imel težav in tvoja (glede na število tvojih objav v tej temi, strokovna) ugotovitev, da s temi, kakor praviš, jajci, ne moreš dlje od sosedove pičke, pač ne zdrži. grossglockner, soelden, visoke ture, pa še kar nekaj tistega kar se sedaj ne spomnim, lahko ti pa pove 'nekdo', pa ture 800km+ po suhem ali po toči so pač del življenja na dveh kolesih.... če pa vzameš rs-ko kot pičkohvatljivo orodje do prvega kafiča je pa tud ok....

na AC morš met veze, dovolj prometa in malo sreče, da dobiš rave... drugače pa čaaaaaaaaaaaaaaakaš....

LP vsem ljubiteljem 'jajc'

Roman

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam še eno vprašanje. če sediš na motorju, na levi in desni strani fergazerja je neka pipica ko je gor nek žlauf (cev).pa se nikdar nisn nekaj zavzemal in nevem kak bi naj blo to skupaj..vglavnem včeraj se pripeljem domov pa pod mano luža bencina.ko sn reko da je bil 1žlauf na levi strani natakjen na pipico en pa na desni potem pa sta visela stran tam pa je tekel bencin.sem mislo da mi je mogoce kdo prerezal žlauf pa sn ga natakno skupaj zdaj pa bencin teče pri drugem žlaufu (iberlauf al kak se napiše) . kdo ve kaj bi lahko blo to ? upam da razume kdo kaj sn napisal .. :D hvala !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu sn še slikal fergazer pa malo napisal zraven da vam je vsaj malo jasno kaj sem zmuto zgoraj .. hvala za pomoč

post-23854-1242044423_thumb.jpg

post-23854-1242044562_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpraš 'nekdo' na pm, pa ti bo powedov kako in kaj.... v 30k km ni blema z aprilijo.. pa svoje nebuloze okrog skreta opravi tam, kjer se ponavadi serje..

ne, zezam se...

35let furam predvsem italjane... avte in motorje.. z nobenim ob normalni uporabi nisem imel težav in tvoja (glede na število tvojih objav v tej temi, strokovna) ugotovitev, da s temi, kakor praviš, jajci, ne moreš dlje od sosedove pičke, pač ne zdrži. grossglockner, soelden, visoke ture, pa še kar nekaj tistega kar se sedaj ne spomnim, lahko ti pa pove 'nekdo', pa ture 800km+ po suhem ali po toči so pač del življenja na dveh kolesih.... če pa vzameš rs-ko kot pičkohvatljivo orodje do prvega kafiča je pa tud ok....

na AC morš met veze, dovolj prometa in malo sreče, da dobiš rave... drugače pa čaaaaaaaaaaaaaaakaš....

LP vsem ljubiteljem 'jajc'

Roman

da greš na grossglockner s tem motorjem morš bit pa kr usekan, in mi nebi niti na kraj pameti padlo da bi se s tem jajcem peljov tja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist šlauf je prov da je prerezan, ker je to oddušnik, da gre tam odvečni bencin vn.

Drugač kot sm po slikah sodeč vidu ti pušča cev ko gre iz kestla do fergazarja.

Pa tist tud ni diza, pomojm je tm šrauf za zrak štelat. Dizo maš spodaj.

Aja ke maš pa drugač ti cevko za olje? tista ko pride iz olne pumpe na fergazar? a je to mogoče tista ko maš napisan ieberlauf

Popravljeno . Popravil _LuX_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tist šlauf je prov da je prerezan, ker je to oddušnik, da gre tam odvečni bencin vn.

Drugač kot sm po slikah sodeč vidu ti pušča cev ko gre iz kestla do fergazarja.

Pa tist tud ni diza, pomojm je tm šrauf za zrak štelat. Dizo maš spodaj.

Aja ke maš pa drugač ti cevko za olje? tista ko pride iz olne pumpe na fergazar? a je to mogoče tista ko maš napisan ieberlauf

tam ko mam napisano iberlauf bi naj šeu odvečni bencin ven. cev iz kesla na fergazer ne spušča . ko si reko da je tam šrauf za zlak štelat .. če nimam nobenga šraufa not :s

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma čudn maš ti to vse skup, oz. zelo slabo vidim iz te slike. A to črno cevko si ti pol iz ene strani kr na drugo dav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pa gre ta cev ko ti misliš, da je iberlauf?

Kje pa maš cev ko pride iz oljnepumpe? za mešanco?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja "iberlauf" tak al tak ni nikamor prikloplen. iz pumpe :O sploh nisn poštudiral.mogoče se je to odrahlalo bom prečekiral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk ste se pa upali pa bli zmožni (s tem mislim na to da ni najbol udobna) najdlje pelat?

jst sm su najdle do paga ampak z zablokerano...

zelo fajn je blo :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm su najdle do paga ampak z zablokerano...

zelo fajn je blo :worship:

si pa tk za bencin porabu $$$$ :D

odblokirane bi naj pile 8l/100km----tk nek an?

kolk pa zablokirane? 5-6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mam odblokirano pa zdej ko sem dal rave not pa mašina ko je nanovo nareta mi ni pila čez 6l pa sem pol tanka naredil z dvema osebama pa še navzgor je blo kr nekaj kilometrov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje hitro mi rečte kje dobit dihtunge komplet... za 97 letnik

v moto nautiki jih nimajo :unsure: ve kdo še kej kjer bi mel na zalogi da dobim čimprej :D poleg ebay :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje hitro mi rečte kje dobit dihtunge komplet... za 97 letnik

v moto nautiki jih nimajo :unsure: ve kdo še kej kjer bi mel na zalogi da dobim čimprej :D poleg ebay :whistle:

dihtmaso kup

velik cenejš pa celo mašino lohk 3x zadihtaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da greš na grossglockner s tem motorjem morš bit pa kr usekan, in mi nebi niti na kraj pameti padlo da bi se s tem jajcem peljov tja...

vsako leto. res je usekan, čeprow ga sam nimam za tacga...

glej... @JeRn3j.... aprilia je bila kupljena nova l.2005, ulavfana tko kt je treba (čeprow so ble ježove muke, ko te je preganjal skuter..), pred tiščanjem se še vedno ogreje na delovno temperaturo in na mestu ne išče 13.500 o/min... ker... pri 11.500 o/min gre svojih 170km/h vse ostalo je iskanje nečesa, kar nikoli ne bo... delovalo ali sploh obstajalo... , če pogledaš GP vidiš, da letijo 230km/h... koliko denarja je potrebno za 60km/h razlike? koliko časa zdrži taka 125ccm mašina? rotax v aprili je konstrukcijsko narejen za dobrih 30KM, iskanje vsega drugega je povezano z zanesljivostjo, dobiček pa je vsaj na normalni cesti bolj kilow.... in zato, ker velika večina tega ne razume, je saga o 'jajcih' znana....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje hitro mi rečte kje dobit dihtunge komplet... za 97 letnik

v moto nautiki jih nimajo :unsure: ve kdo še kej kjer bi mel na zalogi da dobim čimprej :D poleg ebay :whistle:

aprilija mb lj zagotovo majo na zalogi tote 3 gumice .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!