Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Živjo!

Zanima me katero velikost dize mi priporočate za aprilio 2004 letnik, dellorto phbh 28. Iz izpuha sem odstranil katalizator, rave ventil, cdi blokado sem odstranil, airbox odprl, svečko menjal (nisem dobil br10eg, pa sem vzel b10eg - pomoje nebi smelo bit nič narobe ?) in seveda mešanco povečal... no zdaj pa še treba dize zamenjat...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Zanima me katero velikost dize mi priporočate za aprilio 2004 letnik, dellorto phbh 28. Iz izpuha sem odstranil katalizator, rave ventil, cdi blokado sem odstranil, airbox odprl, svečko menjal (nisem dobil br10eg, pa sem vzel b10eg - pomoje nebi smelo bit nič narobe ?) in seveda mešanco povečal... no zdaj pa še treba dize zamenjat...

LP

120

Vendar se to lahko razlikuje od motorja do motrja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok km vm zdrzu poun tank?(letnik 99-05) na kok km morate dolivat olje? da mal primerjam s svojo, da vidm kok mi zdere :naughty: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

120

Vendar se to lahko razlikuje od motorja do motrja

Sam kuko je to možn d mam js že v originalu dizo 128 pr vhst 28 (sej to je ta k jo pr šalčki spodi pr fergu udšraufaš vn ne:D??) Zdej k je pa odprta mašina pa uporablam 155. A ma dellorto phbh 28 kšne druge dimenzije al so tok manjše dize...??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam kuko je to možn d mam js že v originalu dizo 128 pr vhst 28 (sej to je ta k jo pr šalčki spodi pr fergu udšraufaš vn ne:D??) Zdej k je pa odprta mašina pa uporablam 155. A ma dellorto phbh 28 kšne druge dimenzije al so tok manjše dize...??

Na 155 dizo bi teb pil mopet dobrih 20 litrov xD

Verjetno so razlicne dimenazije. ( oz. dimenzije enake, vendar oznake drugacne )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 155 dizo bi teb pil mopet dobrih 20 litrov xD

Verjetno so razlicne dimenazije. ( oz. dimenzije enake, vendar oznake drugacne )

Lej men piše na dizi 155, meu sm pa notr tut 160 sam je na 155 svečka še najbol "obarvana" pri polni obremenitvi (zdej kaj pa pomenjo te cifre pa newem) Motor pa pije od 5 pa do 6l odvisno od vožnje

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej men piše na dizi 155, meu sm pa notr tut 160 sam je na 155 svečka še najbol "obarvana" pri polni obremenitvi (zdej kaj pa pomenjo te cifre pa newem) Motor pa pije od 5 pa do 6l odvisno od vožnje

Lp, Miha

Men pa na 115 dizo dobrih 7 litrov xD ( je pila no )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mi lahko kdo pove, kaj je to narobe da motor zamori, če lepo v leru laufa na 1300 obratih pol pa dam jaz do konca gas? Česa dobi preveč? Aya pa zamenjal sem dizo (iz 115 na 125) in še vedno se ne zvrti tako kot bi moralo :( je možno da je za to kriv razštelan fergazer? Zdaj do 8k lepo vleče, ko je rave, ampak pri 8k obratih pa se kar čuti da me zaustavi oz. ni več pospeškov :? LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mi lahko kdo pove, kaj je to narobe da motor zamori, če lepo v leru laufa na 1300 obratih pol pa dam jaz do konca gas? Česa dobi preveč? Aya pa zamenjal sem dizo (iz 115 na 125) in še vedno se ne zvrti tako kot bi moralo :( je možno da je za to kriv razštelan fergazer? Zdaj do 8k lepo vleče, ko je rave, ampak pri 8k obratih pa se kar čuti da me zaustavi oz. ni več pospeškov :? LP

Pri 8 bi moralo raztrgat USE! Ce das do konca gas, pri nizkih obratih in ce ga zamori je to seveda prevec benza ( to je cisto normalno, da ga pac zalije ). Drugace pa poskusaj se nastavit vplinjac s tistmu vijaku, ki je izven vplinjaca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 8 bi moralo raztrgat USE! Ce das do konca gas, pri nizkih obratih in ce ga zamori je to seveda prevec benza ( to je cisto normalno, da ga pac zalije ). Drugace pa poskusaj se nastavit vplinjac s tistmu vijaku, ki je izven vplinjaca.

Pa sem probaval vse živo...pa nič :cry: sploh nima moči pri 8k...lahko bi rekli da sploh ne pospešuje :cry::? npr. če ga mam v 5 na 8k obratih nikamor ne vleče. Če pa dam v 6 pa spet vleče do 8k obratov pol pa se spet ustavi :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem probaval vse živo...pa nič :cry: sploh nima moči pri 8k...lahko bi rekli da sploh ne pospešuje :cry::? npr. če ga mam v 5 na 8k obratih nikamor ne vleče. Če pa dam v 6 pa spet vleče do 8k obratov pol pa se spet ustavi :(

si ziher da ni zablokiran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kok pridejo ležaji glavne gredi? Zdej se mi še bolj čudno sliši kot prej, do sedaj je delalo normalno, zdej pa kar naenkrat :headbang: ... sumijo ojnico in ležaje...heh bo treba še denarja pokazat da bo delal :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je drugač že kdo mel tak problem...čuden zvok v mašini kot bi neki udarjalo v njej, tako no, info. me zanima, da me ne bi spet mehanik nate....? Sploh je prižigati več nočem, da ne bi slučajno še kej uničil :krneki:

P.S.: Nisem mogel urediti objave, pa sem kar novo napisal :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si ziher da ni zablokiran

Kako bi še drugače bil blokiran?? Odstranil sem katalizator v izpuhu, cdi blokado, airbox, rave ventil, diza večja, svečka druga (br9eg)... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kok pridejo ležaji glavne gredi? Zdej se mi še bolj čudno sliši kot prej, do sedaj je delalo normalno, zdej pa kar naenkrat :headbang: ... sumijo ojnico in ležaje...heh bo treba še denarja pokazat da bo delal :yea1:

ah ležaji niso tolk dragi, recimo tam 30-40€, samo verjetno bo treba še ojnico prešat, to je pa malo večji strošek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako bi še drugače bil blokiran?? Odstranil sem katalizator v izpuhu, cdi blokado, airbox, rave ventil, diza večja, svečka druga (br9eg)... :?

Si ziher da je rave ventil vredu nastavljen. Če si z mb koncev kje se pripelji do mene pa ti naštimam, da ti pod 8tisoč obratov sploh nebo padla več :)

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je drugač že kdo mel tak problem...čuden zvok v mašini kot bi neki udarjalo v njej, tako no, info. me zanima, da me ne bi spet mehanik nate....? Sploh je prižigati več nočem, da ne bi slučajno še kej uničil :krneki:

P.S.: Nisem mogel urediti objave, pa sem kar novo napisal :rolleyes:

Skoraj 100% ima ojnica lufta in bat udarja v glavo.Jz raje ne bi vžigal.Ker v najslabšem primeru bo počil bat,cilinder pa bo poln risov,glava pa tud boga!

V najboljšem pa bo šel nov bat po gobe!

Lahko jutri prilimam sliko kako zgleda bat,če po vsej sili prižigaš ko ropota(počen bat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje bi kupil ploščico za rave ventil (ko gre v cilinder)

Med drugimi tudi na ebay.it. Je zlo poceni dobiš jo pa v enem tednu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ležaji niso tolk dragi, recimo tam 30-40€, samo verjetno bo treba še ojnico prešat, to je pa malo večji strošek.

To oba ležaja, ali samo eden? Ojnico bom pa itak zamenjal, saj se meni tudi zdi, da je ona šla in sem hotel še zamenjati ležaje, da si kasneje ne bi zaradi tega belil glave. Zdej me pa to zanima, glede ojnice (sej jo ne bom sam menjal, brez skrbi, nimam niti znanja ne volje :D), to se jo da ven iz gredi (kako ne vem), ter nova not (zaprešat)?

Skoraj 100% ima ojnica lufta in bat udarja v glavo.Jz raje ne bi vžigal.Ker v najslabšem primeru bo počil bat,cilinder pa bo poln risov,glava pa tud boga!

V najboljšem pa bo šel nov bat po gobe!

Lahko jutri prilimam sliko kako zgleda bat,če po vsej sili prižigaš ko ropota(počen bat)

Sej to, mehanik ni bil siguren, da je ojnica pa je rekel, da naj peljem k AC-ju na servis, če bi mi znali oni povedati, zgolj po zvoku. Včeraj grem vprašat pa mi odgovori, da bi za to moral razdirat mašino (30 eu ura), da bi mi lahko natančno rekel kaj je...raj ga prodam kot pa da jim pustim več kot 100 eu sam za razdrtje mašine :headbang:

No če imaš slikico jo prosim prilimaj, da vidim situacijo.

Pa obema hvala za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še enkrat vprašal, ker je bila moja tema zaklenjena...rajši ne bom komentiral, ker bom spet kregan :nono:

Iščem lastnika zadnje generacije Aprilie RS125 euro3 od letnika 2007 naprej, po možnosti iz Maribora ali okolice.

Prosim če se mi lahko javite na PS ali email

Če koga zanima si lahko malo pogleda Moja povezava

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No če imaš slikico jo prosim prilimaj, da vidim situacijo.

Sicer ni od Rs125 vendar."Enak" problem :whistle: Na sliki se lepo vidi kako valčki od ležaja "stojijo" postrani

post-18324-125199115129_thumb.jpg

post-18324-125199130222_thumb.jpg

post-18324-125199134481_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!