Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

aha :) a ker letnik mas to? a je teb zaribala al si jo ze kupu tko al sm delas "generalko" ? :D:) jbg nism redno spremlju temo, glede tvojih objav.. :P

Ne js sam generalno delam za nekoga. Je pa letnik 03, od prvega lastnika, nikoli na tleh, nikoli odprta pa 14k km. Uglavnem ni šla nikamor =) ko sm jo domov peljal na ac, pa po možnosti še mau navzdol max 140€ =). Do 6k mrtva, pol pa povlekla kakor original pač potegne.

No pa sory k te nisem takoj obvestil ter si tako zgubil vse potencialne kupce =) Joke =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne js sam generalno delam za nekoga. Je pa letnik 03, od prvega lastnika, nikoli na tleh, nikoli odprta pa 14k km. Uglavnem ni šla nikamor =) ko sm jo domov peljal na ac, pa po možnosti še mau navzdol max 140€ =). Do 6k mrtva, pol pa povlekla kakor original pač potegne.

No pa sory k te nisem takoj obvestil ter si tako zgubil vse potencialne kupce =) Joke =)

a vse bos sam zamenju al sm dele zrihtu pa bos dv kksnmu "majstru"? tongue.gifbiggrin.gif

hehe, itq ce je ne prodam pol sm zamenjam, v primeru da mi spet poč zajla headbang.gifbiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vse bos sam zamenju al sm dele zrihtu pa bos dv kksnmu "majstru"? tongue.gifbiggrin.gif

hehe, itq ce je ne prodam pol sm zamenjam, v primeru da mi spet poč zajla headbang.gifbiggrin.gif

Sam sam, kaj pa...a se pogosto zgodi da poči zajla? Si ne predstavljam da bi počla samo zajlica za olje. Niti vedu nebi =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sam, kaj pa...a se pogosto zgodi da poči zajla? Si ne predstavljam da bi počla samo zajlica za olje. Niti vedu nebi =)

ma men je počla tm pr gasu..odfukal mi je un sodcek, k drzi tm pr gas rocki .) i pol sm komplet zamenju :D glej realno ti drzi 15-16km pol pa poc, kokr men :) jbg..mogoce tud zato k sm prevec nabiju gas.. :naughty: :naughty: pol k sm kupovv se ene dele za motor, mi je ta prodajalc zravn še poslv še eno zajlo za gas :D tko da mam zdj eno viška :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sam, kaj pa...a se pogosto zgodi da poči zajla? Si ne predstavljam da bi počla samo zajlica za olje. Niti vedu nebi =)

itq če ti poč pr zajli za olje, pol itq vidš da je počena, če ti motor nč ne pije olja :):D morš pač redno spremljat nivo olja.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itq če ti poč pr zajli za olje, pol itq vidš da je počena, če ti motor nč ne pije olja :):D morš pač redno spremljat nivo olja.. :)

tista zajla spreminja % mešanice olja in bencina v odvisnosti kolk maš odprt gas...

ob resni uporabi ne boš imel časa pogledat a ti pije kaj olja al ne... bo prej klonk pa mal blokiranja pa spet vrtenje... ampak tokrat brez moči...

pol pa hitr na motosvet vprašat kaj to je... ribanje, mislm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo poznakoga k se je pred kratkim frontalno zapicu z aprilio :) imam vilce in krize ki bi se jih rad znebil... alpa ce bi kdo rad s preprodajanjam kej zasluzu... dam oboje za enga zelenga 100

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

na motorju imam en problem in sicer ko iz 5. prestave menjam v 6 mi vrže v ler oz. ven iz brzine, kaj bi to lahko bilo narobe??

motor je letnik 99 ima prevoženih 30.000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

na motorju imam en problem in sicer ko iz 5. prestave menjam v 6 mi vrže v ler oz. ven iz brzine, kaj bi to lahko bilo narobe??

motor je letnik 99 ima prevoženih 30.000km

na uč težko...na ugibanje: iglični ležaj(i)?; obrabljenost bobna menjalnika?

kokrkol, mašino do nacga narazen pa pogledat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo MAJSTRI... ker mi zna na hitr povedat kolk je velikost originalnega bata v rotax 122 mašini... pač kopujm športni bat pa ni nikjer podane dimenzije... zraven drugih batov na tej strani so pa dimenzije 53.97, 53.98 in 53.99 nekje sm vidu celo 53.95. Ker je zdej tist tprav k je v mašini ki še ni bila nikoli brušena... seprau original dimenzija...

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo MAJSTRI... ker mi zna na hitr povedat kolk je velikost originalnega bata v rotax 122 mašini... pač kopujm športni bat pa ni nikjer podane dimenzije... zraven drugih batov na tej strani so pa dimenzije 53.97, 53.98 in 53.99 nekje sm vidu celo 53.95. Ker je zdej tist tprav k je v mašini ki še ni bila nikoli brušena... seprau original dimenzija...

Lp, Miha

odvisno od letnika. moja 03 je imela tovarniško 53,99. Naj bi pa mele orginal 53.98

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od letnika. moja 03 je imela tovarniško 53,99. Naj bi pa mele orginal 53.98

Aja 53.98 hmm pa sm mislu d je 53.97. A kdo ve za zihr d nebom kej narobe naroču :S :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sm podru mašino na apriliji 03... 53.98 je pa 100% prvi bat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sm podru mašino na apriliji 03... 53.98 je pa 100% prvi bat.

Zanimivo d se pol dobavlja tut 53.97 ki je pod originalno dimenzijo... čudn... zdj sm se premislu glede predelave... danes sem preko ebaya naročil v force 3 pospeševalne membrane k to dobim mi bo pa amp naredu kanale pa glavo... tko da bi mogl kr lepo it potem :P... premislu sm si pa o nakupu flat top bata pa vhm glave tko da se mi saj s temi dimenzijami ni treba ukvarjat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo d se pol dobavlja tut 53.97 ki je pod originalno dimenzijo... čudn... zdj sm se premislu glede predelave... danes sem preko ebaya naročil v force 3 pospeševalne membrane k to dobim mi bo pa amp naredu kanale pa glavo... tko da bi mogl kr lepo it potem :P... premislu sm si pa o nakupu flat top bata pa vhm glave tko da se mi saj s temi dimenzijami ni treba ukvarjat :D

Kaj boš sam spustu glavo ( spolirau ) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je tako :P

drgač obstajajo tud različne debeline tesnil za pod cilinder... zdej, če nimaš najtanjše potem je to boljša rešitev od poliranja za spustitev glave ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšni teden sm podru mašino na apriliji 03... 53.98 je pa 100% prvi bat.

yorkshire prodaja dimenzije 53,98; 53,99; 54,00

a je mogoče že kdo pomislil, da zaradi morebitnega odstopanja v tolerancah luknje cilindra nimajo vse aprilije enak premer bata prve vgradnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yorkshire prodaja dimenzije 53,98; 53,99; 54,00

a je mogoče že kdo pomislil, da zaradi morebitnega odstopanja v tolerancah luknje cilindra nimajo vse aprilije enak premer bata prve vgradnje?

Teoretično je seveda možno, ampak dvomim da bi toleranco tako slabo držali, saj gre le za notranjost cilindra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično je seveda možno, ampak dvomim da bi toleranco tako slabo držali, saj gre le za notranjost cilindra?

če ni možno... kwa pol razpravljate... najmanjši premer=prva vgradnja al koko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yorkshire prodaja dimenzije 53,98; 53,99; 54,00

a je mogoče že kdo pomislil, da zaradi morebitnega odstopanja v tolerancah luknje cilindra nimajo vse aprilije enak premer bata prve vgradnje?

majstr toleranca v cilindru nebo nikoli +- 1 stotinka... to je ogromn... kle se gremo o tisočinkah :D Tako da glede tolerance nebo... bo že mogu bit 53,98 prvi bat, tisti večji so pa potem ko kaj zariba in gre cilinder na brušenje al pa zaradi obrabljenosti...

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo d se pol dobavlja tut 53.97 ki je pod originalno dimenzijo... čudn... zdj sm se premislu glede predelave... danes sem preko ebaya naročil v force 3 pospeševalne membrane k to dobim mi bo pa amp naredu kanale pa glavo... tko da bi mogl kr lepo it potem :P... premislu sm si pa o nakupu flat top bata pa vhm glave tko da se mi saj s temi dimenzijami ni treba ukvarjat :D

Glej če nisi ziher, vzami dol glavo in na vrhu bata piše dimenzija in naroči drugi bat. Zdaj med zimo če ti bo mofa stala 2-3 tedne razdreta pa ja tudi nebo neki problem. Drugače pa ko je nekdo rekel da če spustiš celotni celinder z squishom(podložkami za celinder). Z tem boš res pridobil na kompresiji, vendar boš pa kanale premaknil z idealnega delovanja(edino če se tudi potem kanali modificirajo za to).

Če hočeš da ti bo mofa šla tak ko se spodobi: Zamenjaj ojnico, pa gor daj 160ko polinija, 34 fergi, pa en dober ror.

Samo če si preračunaš rajše vozi tak ko maš, in potem ta denar vloži v kaj močnejšega. Oz. ga šparaj za kakšno generalko, ker če se boš vozo tak ko se spodobi, bo v dveh letih ziher ena potrebna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej če nisi ziher, vzami dol glavo in na vrhu bata piše dimenzija in naroči drugi bat. Zdaj med zimo če ti bo mofa stala 2-3 tedne razdreta pa ja tudi nebo neki problem. Drugače pa ko je nekdo rekel da če spustiš celotni celinder z squishom(podložkami za celinder). Z tem boš res pridobil na kompresiji, vendar boš pa kanale premaknil z idealnega delovanja(edino če se tudi potem kanali modificirajo za to).

Če hočeš da ti bo mofa šla tak ko se spodobi: Zamenjaj ojnico, pa gor daj 160ko polinija, 34 fergi, pa en dober ror.

Samo če si preračunaš rajše vozi tak ko maš, in potem ta denar vloži v kaj močnejšega. Oz. ga šparaj za kakšno generalko, ker če se boš vozo tak ko se spodobi, bo v dveh letih ziher ena potrebna.

Pod to se podpišem...Drugače je pa original 53.98, tko kot so ti rekli.

Kvasko, dimenzija 53.97 je pa samo za neorginal cilindre, najvrjetneje zato ker hitreje grejo, pa da maš pol dosti mase preden gre v ..... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej če nisi ziher, vzami dol glavo in na vrhu bata piše dimenzija in naroči drugi bat. Zdaj med zimo če ti bo mofa stala 2-3 tedne razdreta pa ja tudi nebo neki problem. Drugače pa ko je nekdo rekel da če spustiš celotni celinder z squishom(podložkami za celinder). Z tem boš res pridobil na kompresiji, vendar boš pa kanale premaknil z idealnega delovanja(edino če se tudi potem kanali modificirajo za to).

Če hočeš da ti bo mofa šla tak ko se spodobi: Zamenjaj ojnico, pa gor daj 160ko polinija, 34 fergi, pa en dober ror.

Samo če si preračunaš rajše vozi tak ko maš, in potem ta denar vloži v kaj močnejšega. Oz. ga šparaj za kakšno generalko, ker če se boš vozo tak ko se spodobi, bo v dveh letih ziher ena potrebna.

Nebom dost kompliceru... trenutno čakam pospeševalne membrane (vforce3) k sm naroču prek ebaya... potem gre pa na brušenje kanalov pa še glava se nardi in to je to... sporočim k zrihtam kako se kej obnaša motor :P

Macak hvala za odgovor :D!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!