Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Lahko tudi sam potrdim, da z novo svečko ( menjano na recimo 6000-7000km ) se motor obnaša občutno boljše.

Men je v vombergerju reku da naj bi se svečka menjala na ene 5000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je v vombergerju reku da naj bi se svečka menjala na ene 5000 km

Ta kilometrina naj bi se z IRIDIUM svečkami podvojila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta kilometrina naj bi se z IRIDIUM svečkami podvojila...

Lih dons sm jo zašraufu notr... bomo vidl če je kej razlike tut kar se zmogljivosti tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi sam potrdim, da z novo svečko ( menjano na recimo 6000-7000km ) se motor obnaša občutno boljše.

pa hudiča, to ni ENA ornk tura al koko? tam sem razumel, da mu po ornk (zej če je to 6-7K km ne vem) turi zaliva svečko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa hudiča, to ni ENA ornk tura al koko? tam sem razumel, da mu po ornk (zej če je to 6-7K km ne vem) turi zaliva svečko...

en uprašanje: as ti res tok dobr driver, al se sam duvaš tle k po tvojih besedah sodeč nis neki strokovnjak... tura ja... okol 800-1000km v 1 dnevu...

svečko mi zalije po 600-700km (ne v enem dnevu). mi lahko poveš v čem je lahko problem, čeprov sm že navedu? ti sam govoriš pa govoriš kaj bi kdo loh povedov, men pa prov nč nisi svetvov v celi strani :D

ti pa k si dav iridium mi pa le sporoči kako se obnaša, ker baje ima boljši izgorevanje k ma nakonc iglo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem da ma 1000ccm. Tko, da so njegovi posti relatvni closedeyes.gif

Drgač je, če k0ci kej napiše (za katerega vemo, da je rsko dost prešraufu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem da ma 1000ccm. Tko, da so njegovi posti relatvni closedeyes.gif

Drgač je, če k0ci kej napiše (za katerega vemo, da je rsko dost prešraufu)

jebat ga fante, poleg future, mam doma rsko l.2005, pa dej, de se še mao pohwalm... še tuono 1000r l.2009, pa nekako vse šraufam sam z mulcem... pa vse smo kupl kot 'prvi' lastnik... če boš pogledow mao nazaj se skoz nekej duvam, ker enostavno nimam enakih izkušenj kot večina uporabnikov rabljenih rs-k. (ok, lahko lažem...) je pa res, da smo jo pustili pri miru... (rave pa gianelli po mojem vedenju ne sodi med 'resne' predelave, malo dodatnega olja v bencin ( ne, nismo nastavljal pumpe) in ogreta mašina pred teranjem... dela čudeže... pa, če kdo z drugačnimi izkušnjami to verjame ali ne...

@RAGE 1337: zakaj zaliva svečko boš mogu pa še kej napisat: letnik, št. lastnikov, kok je kao 'sfriziran', vrsta zračnega filtra, kaj je ostalo od air-boxa, luknja v cilindru, bat, ki teče gor in dol, glavna diza napram originalni, kje imaš iglo fergazarja, predvžig originalen ali 'izboljšan'... pa še kej, kar veš ti al pa prejšni lastniki... potem se pa mogoče ne bom več napihwow in ti mogoče znal kakšno moje videnje problema tudi napisat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih dons sm jo zašraufu notr... bomo vidl če je kej razlike tut kar se zmogljivosti tiče...

Js sm se z njo najprej srečal na mitotu. Razlika je bila v odzivnosti ter v življenski dobi...sicer se mi zdi čudno ko svečke menjavate na 5k km. Pri meni se menja pri generalni in nič prej, če je vse vrei seveda. Govorim o NGK iridium

Nato sem si jih privošču še v avtu, kjer pa ni neke hude razlike :whistle: Denso iridium

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sicer se mi zdi čudno ko svečke menjavate na 5k km.... Pri meni se menja pri generalni in nič prej...

eh, eni ne bomo nikoli razumeli... nimamo vsi do fula našpičenih mašin tok, de se ne sekirej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je razlika med mitotom in rsko? Kateremu se prej strže, na kateremu prej potegne itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, eni ne bomo nikoli razumeli... nimamo vsi do fula našpičenih mašin tok, de se ne sekirej...

Kkšno sliko, da bomo na "jasnem"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, kok je dobr vs gledat, razna ugibanja kupujete, ko pa en ki ima dejansko izkušnje nekaj hoče svetovati, ga pa spluvate.

Sicer, je pa žal po celem MS tako... :surrender:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebat ga fante, poleg future, mam doma rsko l.2005, pa dej, de se še mao pohwalm... še tuono 1000r l.2009, pa nekako vse šraufam sam z mulcem... pa vse smo kupl kot 'prvi' lastnik... če boš pogledow mao nazaj se skoz nekej duvam, ker enostavno nimam enakih izkušenj kot večina uporabnikov rabljenih rs-k. (ok, lahko lažem...) je pa res, da smo jo pustili pri miru... (rave pa gianelli po mojem vedenju ne sodi med 'resne' predelave, malo dodatnega olja v bencin ( ne, nismo nastavljal pumpe) in ogreta mašina pred teranjem... dela čudeže... pa, če kdo z drugačnimi izkušnjami to verjame ali ne...

@RAGE 1337: zakaj zaliva svečko boš mogu pa še kej napisat: letnik, št. lastnikov, kok je kao 'sfriziran', vrsta zračnega filtra, kaj je ostalo od air-boxa, luknja v cilindru, bat, ki teče gor in dol, glavna diza napram originalni, kje imaš iglo fergazarja, predvžig originalen ali 'izboljšan'... pa še kej, kar veš ti al pa prejšni lastniki... potem se pa mogoče ne bom več napihwow in ti mogoče znal kakšno moje videnje problema tudi napisat...

In kaj k ti bo navedu do natankosti use kar ga tuki sprašujš (kar je bistveno večji problem od svečke še posebi če ni prvi lastnik) boš ti ustrelu vn zakaj zaliva svečko... dej ne seri, tok k ti nabijaš, zna usak, pol k je pa treba res kej pametnega povedat je pa tišina... škoda da pri tisočkah nč ne crkne da bi bol tm nažigu. Newem kakšno znanje dejansko imaš, vendar če ga je samo pou tolk kokr nabijaš si absolutno genij :worship:...

Sori če mi greš na kurac sam tko pač je... verjetno zto ker usako stvor najprej spluvaš (ko se gre o predelavah) pol se pa še duvaš kokr je že en prej napisu...

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj k ti bo navedu do natankosti use kar ga tuki sprašujš (kar je bistveno večji problem od svečke še posebi če ni prvi lastnik) boš ti ustrelu vn zakaj zaliva svečko... dej ne seri, tok k ti nabijaš, zna usak, pol k je pa treba res kej pametnega povedat je pa tišina... škoda da pri tisočkah nč ne crkne da bi bol tm nažigu. Newem kakšno znanje dejansko imaš, vendar če ga je samo pou tolk kokr nabijaš si absolutno genij :worship:...

Sori če mi greš na kurac sam tko pač je... verjetno zto ker usako stvor najprej spluvaš (ko se gre o predelavah) pol se pa še duvaš kokr je že en prej napisu...

kvasko... kvasiti... vsak zna... odgovort zakwa svečko zaliva... bo pa na pamet powedow tvoj mehankar?... pa nej ti še to powe, kwa sm zgrešu pr svojih vprašanjih... pa... boš powedov (pošten) s kok sranja in kolk časa bo laufow tvoj predelan stroj? (spoštujem predelavo, ne jo pa tlačt v isti koš s konfekcijo, če razumeš?) jebat ha... sm že mislu, de sm se te rešu, k ne komentiram tvojih izjav in predelav... k boš velk pa zastopu kwa hočm powedat... ah.. a ne de? do tacajt ti grem pa lahk mirno še kam drugam... mogoče je pa to problem, de vem s čim se igraš in tuliš eno in isto? mogoče (se motim), bi se pa kdo 'samo' vozil iz točke A v B brez, da je prvi na vasi? a si že pomislu? in tam friziranje bolj ali manj odpade... a ne de, kvasko? (če pa ne veš, wprašej mehankarja... če nima samo gnara od tebe, bo powedow pošten, s čim se igraš...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kvasko... kvasiti... vsak zna... odgovort zakwa svečko zaliva... bo pa na pamet powedow tvoj mehankar?... pa nej ti še to powe, kwa sm zgrešu pr svojih vprašanjih... pa... boš powedov (pošten) s kok sranja in kolk časa bo laufow tvoj predelan stroj? (spoštujem predelavo, ne jo pa tlačt v isti koš s konfekcijo, če razumeš?) jebat ha... sm že mislu, de sm se te rešu, k ne komentiram tvojih izjav in predelav... k boš velk pa zastopu kwa hočm powedat... ah.. a ne de? do tacajt ti grem pa lahk mirno še kam drugam... mogoče je pa to problem, de vem s čim se igraš in tuliš eno in isto? mogoče (se motim), bi se pa kdo 'samo' vozil iz točke A v B brez, da je prvi na vasi? a si že pomislu? in tam friziranje bolj ali manj odpade... a ne de, kvasko? (če pa ne veš, wprašej mehankarja... če nima samo gnara od tebe, bo powedow pošten, s čim se igraš...)

Haha jaooo sej me ker u dobro voljo sprvš s takimi... Zanimiv vidt da se en tak spusti na nivo bom reku na pamet 10+ let mlajšga mulca. Lej majstr kokr sm ti povedu pa ti bom šenkrat ker si zgleda malo bolj počasen ali pa samo pozabljiv... pri nas na vasi ni 125-tk tko da nažalost sm edini. Zakaj sm ga predelu?? zto ker mi je mal dnarja u plus hodil pa sm ga v to vložu... v ker drug luksuz si sploh ne predstavlam razn motorja seveda :P... Mehankar bom reku da je pošten človek, seveda ne dela zaston saj to ti je verjetno jasn. Dele sm kupu sam, skp je pa on vrgu pa kar je še kanale naredu... tko da kakšnega druzga vpliva nima on. Si mislu s koliko dnarja (sranja??) bo laufu?? verjetno bo neki koštal (maintenance), ampak to sm že prej vedu... kolk česa bo pa delu pa nebom nč govoru, sam se upam rečt da do 15 000 brez menjav (bat) bi mogl zdržat bp... seprau eno sezono. Če pa crkne prej boš pa pru vedu... aja pa o tem kolk se si se me mislu znebit... začeu si sam in čisto brez pravega razloga saj te prej nisem nikjer omenjal...

Moj mehankar bi mogu zadevo najprej vidt, pomojem no, če bi biu pa tak genij kot ti bi pa težavo probu kar preko foruma odpravit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa tolk kokr si ti z mulcem prešraufu tist avspuh pa rave namonteru pa filtr zamenu pa ferg spucu, tok sm tut js poleg rednega servisa, več pa mislm da ni treba edino če kaj crkne (hvala bogu mi še ni nč, tut na prejšnjemu motorju ni pa je bla mašina narjena za DP pa je kr delal... čudn ne)... Aja kanale pa nebom doma delu ker konc koncev nimam biaksa pa tut priznam, neznam. Tko da kar je tazga pa AMP zrihta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj mehankar bi mogu zadevo najprej vidt, pomojem no, če bi biu pa tak genij kot ti bi pa težavo probu kar preko foruma odpravit :D

eh, kvasko, ti pa s svetovanjem zamenjave svečke? ja pa jade... tist kar sm naštev... na podlagi tistga laufa cvajtaktar bolj ali manj uspešno... pa če vrjameš al pa ne...

tvoja predelava... se me ne tiče... dokler svoje resnice ne širiš naokrog kot edino... ja, pošten si powedow: vložil si denar, pričakuješ dodatne stroške za konje in hitrost... 3/4 folka na forumu vidi samo konje in hitrost... za vse ostalo je kriva za en kurc aprilia... sam tolk, če se razumeva?

zdej pa čist ena resna: tolk časa, k se ukvarjaš s predelavo... kolk po pričakovanjih bo moči, končne hitrosti in nenazadnje servisni interval, da bo zadeva delovala tako kot bi reciva temu, povprečen uporabnik pričakoval ? kolk bo komplet vložek? (na to ni treba, če maš kakšen razlog) sej bi razumel, če bi jo imel za dirkanje... pa jo boš?

kajti (pogled senilnega starca?): GP gre 230-250km/h, ti čez 200km/h bo težka... japonc (verjetn še nis dost star, boš pa hitr tam) za slabih 6.ooo€ špricne čez 200 brez problema... zakaj bi friziral 125?

zdej pa z moje strani dost, če ne me bo še moj mulc nagonu... pa je gotow starejš od tebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, kvasko, ti pa s svetovanjem zamenjave svečke? ja pa jade... tist kar sm naštev... na podlagi tistga laufa cvajtaktar bolj ali manj uspešno... pa če vrjameš al pa ne...

tvoja predelava... se me ne tiče... dokler svoje resnice ne širiš naokrog kot edino... ja, pošten si powedow: vložil si denar, pričakuješ dodatne stroške za konje in hitrost... 3/4 folka na forumu vidi samo konje in hitrost... za vse ostalo je kriva za en kurc aprilia... sam tolk, če se razumeva?

zdej pa čist ena resna: tolk časa, k se ukvarjaš s predelavo... kolk po pričakovanjih bo moči, končne hitrosti in nenazadnje servisni interval, da bo zadeva delovala tako kot bi reciva temu, povprečen uporabnik pričakoval ? kolk bo komplet vložek? (na to ni treba, če maš kakšen razlog) sej bi razumel, če bi jo imel za dirkanje... pa jo boš?

kajti (pogled senilnega starca?): GP gre 230-250km/h, ti čez 200km/h bo težka... japonc (verjetn še nis dost star, boš pa hitr tam) za slabih 6.ooo€ špricne čez 200 brez problema... zakaj bi friziral 125?

zdej pa z moje strani dost, če ne me bo še moj mulc nagonu... pa je gotow starejš od tebe...

Prvo sorry obema kr se sploh vmešavam sam mi res ni jasno zakaj se moraš ti RSTDRIVER obremenjevat s stroški in predelavami Kvaskota?A si ljubosumn kr una tvoja aprilia (2005)ni tko stunirana kot je tale al kaj ??sj je njegov keš in lahko dela kar hoče z njim,in če ga ima zakaj pa ne bi malo nadgradil tistih bogih 20km?

Popravljeno . Popravil janstyle
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh, kvasko, ti pa s svetovanjem zamenjave svečke? ja pa jade... tist kar sm naštev... na podlagi tistga laufa cvajtaktar bolj ali manj uspešno... pa če vrjameš al pa ne...

tvoja predelava... se me ne tiče... dokler svoje resnice ne širiš naokrog kot edino... ja, pošten si powedow: vložil si denar, pričakuješ dodatne stroške za konje in hitrost... 3/4 folka na forumu vidi samo konje in hitrost... za vse ostalo je kriva za en kurc aprilia... sam tolk, če se razumeva?

zdej pa čist ena resna: tolk časa, k se ukvarjaš s predelavo... kolk po pričakovanjih bo moči, končne hitrosti in nenazadnje servisni interval, da bo zadeva delovala tako kot bi reciva temu, povprečen uporabnik pričakoval ? kolk bo komplet vložek? (na to ni treba, če maš kakšen razlog) sej bi razumel, če bi jo imel za dirkanje... pa jo boš?

kajti (pogled senilnega starca?): GP gre 230-250km/h, ti čez 200km/h bo težka... japonc (verjetn še nis dost star, boš pa hitr tam) za slabih 6.ooo€ špricne čez 200 brez problema... zakaj bi friziral 125?

zdej pa z moje strani dost, če ne me bo še moj mulc nagonu... pa je gotow starejš od tebe...

Lej nobene aprilia ni crknla sama od sebe. So znane po tem da gre velikrat ležaj na glavni gredi ampak kokr sm reku, sigirno ne brez razloga. Poznam modela ki mu je crknla 100km po deblokaciji... kar sploh ni čudno saj je svečka verjetno kar žarela zaradi originalne dize... in taki tuki govorijo aprilia ckrne je za en kurac... "te rotax mašine so ful dobre ampak občutljive" to mi je reku davor pri vombergerju ko sm kupu motor... Če si pozorn na detalje pri tej mašini in da z njo res delač kokr je treba potem tut aprilia DELA. Je pa seznam kar dolg na kaj je treba pazt pa use sam to verjetno sam veš zato je bv naštevat. Mam pa prjatla ki je meu rs-ko chesterfiedl. Mela je neki čez 20000 ko jo je kupu, sam je pa naredu z njo tut velik km (newem napamet kolk) ampak je motor delu ker je merku nanga... Je bla pa to serija še z 34 fergom seprau navita dost več od teh dons. Tko da kar se prve točke tiče se zastopva upam.

Moči... pomoje da do 40 konjev ne pridem... mogoče okol 38 več težko. Kočna bo 147 (digitalni števc, 6. prestava 11.200 rpm), nespremenjena od zdj ker mam original prenose (supermoto), mi je pa kul da bojo pospeški hudi. 200 ali celo 180 na temu motorju lahko samo sanjam ker itk ni narjen zato in bi mogu met tut druge prenose pa saj še ene 20 konj več zard upora pri motardu. Na pooblaščen servis ga bom vozu usakih 4000 kot je predpisano... Je pa res da motorja js ne tišim skoz na polno oz. recmo na polno par ovinkov pa kšno ravnino pol pa na izi spet mal ker drugače bi biu že zdavni brez mašine tko da intervale mislm da ni treba krajšat. Vložek: 1630€ z vsemi deli+ delo serviserja... (rave, arrow, vertex, 34 ferg, glava, v force 3) sm lih zanč računu :)... in ne nebom meu za derkat samo take stvari me pač zanimajo, predelave, sama mehanika in te zadeve... Grem tut to smer naprej študerat... tko da mislm da ni škoda... motorja itk ne mislm prodajat ker bi dubu en kurc zanga pa itk ma tmav zdj izpit tko da ostane doma...

O gp pa nimam pojma sori :D ker me taki motorji ne zanimajo... samo supermoto :)

In js bi nehu s tem, ker mi je škoda da tkole smetiva temo... ker se mi zdi nasploh rs 125 super tema kjer se deli mnogo izkušenj od lastnikov 125-tk :D

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo sorry obema kr se sploh vmešavam sam mi res ni jasno zakaj se moraš ti RSTDRIVER obremenjevat s stroški in predelavami Kvaskota?A si ljubosumn kr una tvoja aprilia (2005)ni tko stunirana kot je tale al kaj ??sj je njegov keš in lahko dela kar hoče z njim,in če ga ima zakaj pa ne bi malo nadgradil tistih bogih 20km?

jest se ne obremnjujem... žal... očitno nihče ne razume poante... ajde še enkrat: poglej temo od začetka in (1) preveri kolk folka pizdukar nad aprilijo. (2) poglej kolk istga folka je pripravljen powedat, kwa je počel / počne s to isto aprilijo, da nad njo pizdukar. (kvasko je izjema, on je napisow; mao ga moram sekirat, kje tok borben :fight1: ) (3) te iste aprilije se prodajajo naprej ponavadi gušterjem 2-3 leta mlajšim in se jim dopoveduje resnica o jebenih aprilijah. (4) a osebno misliš, da bi po svoji apriliji l.2005 moj mulc s tako slabim izkušnjam kot so navedene v tej temi sploh upal kupiti tunota oz. kakršnokoli drugo aprilio?)

a je treba še kaj obrazložiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In js bi nehu s tem, ker mi je škoda da tkole smetiva temo... ker se mi zdi nasploh rs 125 super tema kjer se deli mnogo izkušenj od lastnikov 125-tk :D

evo, majstor, tole kar si napisow (celotna objava, ne sam moj citat) je pa tist, kar je zelo blizu resnice. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, majstor, tole kar si napisow (celotna objava, ne sam moj citat) je pa tist, kar je zelo blizu resnice. :worship:

Lahko da je kej drugač ampak tko si js predstavlam. Ewo roka pa pejmo se mal od kompa stran prestavt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da je kej drugač ampak tko si js predstavlam. Ewo roka pa pejmo se mal od kompa stran prestavt...

sej b šu stran od kompa, pa morm programirat... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, majstor, tole kar si napisow (celotna objava, ne sam moj citat) je pa tist, kar je zelo blizu resnice. :worship:

NO

Kje je zdej slika blink.gif

Takih smo že dost mel...

Uporabnikov, ki so solili pamet po dolgem in po čez. Brez da bi si motor lastili ?!

Popravljeno . Popravil Brejker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO

Kje je zdej slika blink.gif

Takih smo že dost mel...

Uporabnikov, ki so solili pamet po dolgem in po čez. Brez da bi si motor lastili ?!

kero sliko bi pa rad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!