Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Ei isto je pri vseh 2 taktarjih... Sm dau 34-ko gor nč speminju airboxa pa je bla čist bela... tko da zdj furam na 180 dizi... J

Pa vrtinc v tanku surrender.gif

Kolk ti pa pije, zdej ? Si že kej gledu?

p.s. Jest sm razmišlu, da bi 1x peljala motorinota na dyno meter trance_45_withstupid.gif Kolega je reku, da stane 20€ rolleyes.gif

aja glede auspuha pa jutr dobim giannellia tko da ne bo treba vrtat

Potem, vsekakor-nastavit oz. zamenjati dizo !

Popravljeno . Popravil Brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vrtinc v tanku surrender.gif

Kolk ti pa pije, zdej ? Si že kej gledu?

p.s. Jest sm razmišlu, da bi 1x peljala motorinota na dyno meter trance_45_withstupid.gif Kolega je reku, da stane 20€ rolleyes.gif

res je ... stane tok nekako, ampak ti ne priporočam ker boš meu uničen ego ter nos do tal, ko boš ugotovu kolko mal konjev proizvede rs ka O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je ... stane tok nekako, ampak ti ne priporočam ker boš meu uničen ego ter nos do tal, ko boš ugotovu kolko mal konjev proizvede rs ka O:-)

Ei Brejker sm za :P k me res ferbc matra kolk stisne zdej to vn... Drugač pa pomojema ne žre tkolk zlo... Učeri sm polno tanku pa naredu 20km (več nism ker je blo mrz) pol sm šu pa tankat spet hehe pa natanku 1,08 litra... vozu sm pa zmerno dinamično... Ene 6 litrov bo na 100km pomojema...

Spizek... ni ti treba useh diz menjat... menjaj samo glavno in iglo dvigni najprej za 1 črtico (na igli maš utorčke)... Kar se pa tiče airboxa morš pa tegale odpret (levo zgoraj na sliki od linka)... To je pač guma ki dovaja zrak v airbox in ima eno lukno od dveh zaprto... z olfa nožem odstraniš gumo (blokade) v drugi lukni tko da je večji dovod zraka + obvezno večja diza... no sej to morš že zdej narest samo najbol da to tkoj odpreš in šele potem nastaviš dizo...

http://cgi.ebay.it/KIT-POTENZIAMENTO-APRILIA-RS-125-fino-2006-taratura_W0QQitemZ270540702825QQcmdZViewItemQQptZRicambi_e_Accessori_Moto?hash=item3efd7b8469

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ei Brejker sm za :P k me res ferbc matra kolk stisne zdej to vn... Drugač pa pomojema ne žre tkolk zlo... Učeri sm polno tanku pa naredu 20km (več nism ker je blo mrz) pol sm šu pa tankat spet hehe pa natanku 1,08 litra... vozu sm pa zmerno dinamično... Ene 6 litrov bo na 100km pomojema...

Spizek... ni ti treba useh diz menjat... menjaj samo glavno in iglo dvigni najprej za 1 črtico (na igli maš utorčke)... Kar se pa tiče airboxa morš pa tegale odpret (levo zgoraj na sliki od linka)... To je pač guma ki dovaja zrak v airbox in ima eno lukno od dveh zaprto... z olfa nožem odstraniš gumo (blokade) v drugi lukni tko da je večji dovod zraka + obvezno večja diza... no sej to morš že zdej narest samo najbol da to tkoj odpreš in šele potem nastaviš dizo...

http://cgi.ebay.it/KIT-POTENZIAMENTO-APRILIA-RS-125-fino-2006-taratura_W0QQitemZ270540702825QQcmdZViewItemQQptZRicambi_e_Accessori_Moto?hash=item3efd7b8469

za nastavt ferg pa dize premenat bom pelu na servis k kukr sm vidu je to pouhno stvari gor( ni tko enostauno k pr 50ccm) pa se mi ne da drkat s temu, mogoče če se mi bo dal

a glede airboxa pa uzameš tisto gumo dol pa je en kanalček zafilan pa tist vn odrežeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nastavt ferg pa dize premenat bom pelu na servis k kukr sm vidu je to pouhno stvari gor( ni tko enostauno k pr 50ccm) pa se mi ne da drkat s temu, mogoče če se mi bo dal

a glede airboxa pa uzameš tisto gumo dol pa je en kanalček zafilan pa tist vn odrežeš?

Tako je... pa če boš za usako stvar na servis pelu neboš nikol nič znau z motorjem narest... pomatri se mal pa poigrej, ker ferg res ni tžko razdret pa dize menat pa iglo dvignt(na servisu te bojo takoj opral za neki €€) to je sam moj predlog, nared pa kokr sam veš da bo najbol :D... Če si bolj netehničen potem raje pelji na servis pa nj ti tm mal nakažejo če te bo zanimal :)... Drugače me pa zanima kaj maš ti namesto blokade nad izpušnim kanalom?? Mogoče bo budacki vedu... Maš sam 2 opcije... al je blokada odstranjena al pa maš že rave notr... Če ni nč od tega potem je še vedno blokeran izpušni kanal...

Drugače je na fergu samo senzor za gas... Samo konektorčk odklopš (klik :D) in daš lahko ta pokrovčk dol in si že pri igli... za dizo pa spodi udšraufaš matico in maš dizo v roki :D

Popravljeno . Popravil Kvasko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nastavt ferg pa dize premenat bom pelu na servis k kukr sm vidu je to pouhno stvari gor( ni tko enostauno k pr 50ccm) pa se mi ne da drkat s temu, mogoče če se mi bo dal

a glede airboxa pa uzameš tisto gumo dol pa je en kanalček zafilan pa tist vn odrežeš?

Tako je... pa če boš za usako stvar na servis pelu neboš nikol nič znau z motorjem narest... pomatri se mal pa poigrej, ker ferg res ni tžko razdret pa dize menat pa iglo dvignt(na servisu te bojo takoj opral za neki €€) to je sam moj predlog, nared pa kokr sam veš da bo najbol :D... Če si bolj netehničen potem raje pelji na servis pa nj ti tm mal nakažejo če te bo zanimal :)... Drugače me pa zanima kaj maš ti namesto blokade nad izpušnim kanalom?? Mogoče bo budacki vedu... Maš sam 2 opcije... al je blokada odstranjena al pa maš že rave notr... Če ni nč od tega potem je še vedno blokeran izpušni kanal...

Drugače je na fergu samo senzor za gas... Samo konektorčk odklopš (klik :D) in daš lahko ta pokrovčk dol in si že pri igli... za dizo pa spodi udšraufaš matico in maš dizo v roki :D

Budacki nima pojma :P motor se ni zvrtu do nekih obratov, tut tiste značilne lukne ni tako da lahko sklepam, da je blokada v cilindru(izpušni kanal) še vedno prisotna, saj na 06 sem imel še vedno blokado v izpuhu in samo odstranjeno ploščico pa je motor letu do 160 in tudi učasih čez ( ko je bilo mrzlo zunaj ). Upam, da bo tut 08 delala tako kot 06. Mislm d nimam niti ene negativne stvari za rečt preko teh novejših Aprilij. Okurcal bi sam serviserje!

Špižek za airbox sm ti pa čist pozabu povedat :S sorry :$

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej so ti večinoma že vse povedal, jest bi ti samo to reku, da merki, kam daš tist obroček pri igli. Namreč če hočeš da jo daš viši, more it obroček eno zarezo niži...

Aja, pa da ne režeš tiste gume v airboxu, jo lahko kr komplet dol daš...

Popravljeno . Popravil _Fingi_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej so ti večinoma že vse povedal, jest bi ti samo to reku, da merki, kam daš tist obroček pri igli. Namreč če hočeš da jo daš viši, more it obroček eno zarezo niži...

Aja, pa da ne režeš tiste gume v airboxu, jo lahko kr komplet dol daš...

in kaj pol se vozš brez tiste gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lahko, pa še malo bolj globok glas ima ob polnem gasu... samo ne smeš res pozabit na večjo dizo, pač, tko kot morš pri katerikoli drugi modifikaciji frgazr naštelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Kvasko' date='04. March 2010 - 03:49 PM' timestamp='1267714158' post='1727727'

za nastavt ferg pa dize premenat bom pelu na servis k kukr sm vidu je to pouhno stvari gor( ni tko enostauno k pr 50ccm) pa se mi ne da drkat s temu, mogoče če se mi bo dal

a glede airboxa pa uzameš tisto gumo dol pa je en kanalček zafilan pa tist vn odrežeš?

Tako je... pa če boš za usako stvar na servis pelu neboš nikol nič znau z motorjem narest... pomatri se mal pa poigrej, ker ferg res ni tžko razdret pa dize menat pa iglo dvignt(na servisu te bojo takoj opral za neki €€) to je sam moj predlog, nared pa kokr sam veš da bo najbol :D... Če si bolj netehničen potem raje pelji na servis pa nj ti tm mal nakažejo če te bo zanimal :)... Drugače me pa zanima kaj maš ti namesto blokade nad izpušnim kanalom?? Mogoče bo budacki vedu... Maš sam 2 opcije... al je blokada odstranjena al pa maš že rave notr... Če ni nč od tega potem je še vedno blokeran izpušni kanal...

Drugače je na fergu samo senzor za gas... Samo konektorčk odklopš (klik :D) in daš lahko ta pokrovčk dol in si že pri igli... za dizo pa spodi udšraufaš matico in maš dizo v roki :D

na začetku izpušnega kanala ni nobene blokade, samo ploščica je, ki zapolni režo od rave ventila, da se ne delajo vrtinci, ko ni inštaleran, ne posega pa nič v kanal in nič ne blokera

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na začetku izpušnega kanala ni nobene blokade, samo ploščica je, ki zapolni režo od rave ventila, da se ne delajo vrtinci, ko ni inštaleran, ne posega pa nič v kanal in nič ne blokera

Itak da je blokada ta ploščica... Če daš auspuh dol vidš da zapera lih polovico kanala izpušnega... usak je to dol fuknu al pa potem rave notr dau...

Lej link kjer ti piše :

http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=31334

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo toliko blokada, kolikor ni boost

vozim 2009 aprilio rs 125, ki sem jo kupil novo in blanking plate popolnoma nič ne zapira izpušnega kanala, sem pogledal

tudi na tej strani ne piše, da kej zapira, samo nimaše ravea, če maš blanking plate in to oni štejejo kot "blokado"

v british superteen cupu naprimer jih je večina brez ravea (ker imajo motorje itak skos v zgornih obratih, rave pa vaga) in imajo not originalen blanking plate, če bi kaj blokiral, bi ga itak skrajšali, pa ga ne

blanking plate samo zapolni režo in je do roba reže in čisto nič ne štrli ven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo toliko blokada, kolikor ni boost

vozim 2009 aprilio rs 125, ki sem jo kupil novo in blanking plate popolnoma nič ne zapira izpušnega kanala, sem pogledal

tudi na tej strani ne piše, da kej zapira, samo nimaše ravea, če maš blanking plate in to oni štejejo kot "blokado"

v british superteen cupu naprimer jih je večina brez ravea (ker imajo motorje itak skos v zgornih obratih, rave pa vaga) in imajo not originalen blanking plate, če bi kaj blokiral, bi ga itak skrajšali, pa ga ne

blanking plate samo zapolni režo in je do roba reže in čisto nič ne štrli ven

??? Trdil nebom nič, sam vem da jih je ful tuki kar so deblokeral rs-o uzel vn to ploščico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pero od kod ti informacije?

vse kar otežuje zraku da gre vn iz izpuha je blokada.

katalizator je naprimer tudi "blokada", v narekovaju zato, ker se skoraj nič ne pozna če ga odstraniš, saj ne pridobiš SKORAJ NIČ.

http://www.book4bikers.com/index.php?q=node/551

na tej strani ti lepo piše da moreš tale blanking plate zamenjati z power valve-om.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je samo toliko blokada, kolikor ni boost

vozim 2009 aprilio rs 125, ki sem jo kupil novo in blanking plate popolnoma nič ne zapira izpušnega kanala, sem pogledal

tudi na tej strani ne piše, da kej zapira, samo nimaše ravea, če maš blanking plate in to oni štejejo kot "blokado"

v british superteen cupu naprimer jih je večina brez ravea (ker imajo motorje itak skos v zgornih obratih, rave pa vaga) in imajo not originalen blanking plate, če bi kaj blokiral, bi ga itak skrajšali, pa ga ne

blanking plate samo zapolni režo in je do roba reže in čisto nič ne štrli ven

Ti pa tvoj british supeteen cup. Kaj ti bo nov motor, ko si ga pa razbil takoj? :D Jst da sm tvoj fotr ti neb še tistga blokiranga skuterja dovolu k si meu prej :D še tistga bi prodau, tkt ko si padu. Potem greš pa še novo aprilijo razbit! :fight1::bum:

Sicer pa ... tudi kolikor je meni znanega plošćica blokira dostop do visokih obratov. Res nevem zakaj jih potem vsi mečejo ven, če pa nič ne blokira xD Potem je isti kurac al je noter al pa ne :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je ... stane tok nekako, ampak ti ne priporočam ker boš meu uničen ego ter nos do tal, ko boš ugotovu kolko mal konjev proizvede rs ka O:-)

Morm, vedt! Vsem govorim, da mam 25KM... Rad bi prišel zadevi, do dna. Če se bo izkazalo, da jih je manj. Bodo potrebne dodatne modifikacije :yea2:

@Kvasko: 6L/100Km. Z 32 fergom? Dvomim :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm, vedt! Vsem govorim, da mam 25KM... Rad bi prišel zadevi, do dna. Če se bo izkazalo, da jih je manj. Bodo potrebne dodatne modifikacije :yea2:

@Kvasko: 6L/100Km. Z 32 fergom? Dvomim :huh:

Ma njegova je že do zdj pila 5 litrov :D Novi vplinjač pa te fore na Apriliji od 07 naprej ;) Al pa ta naš kvasko to ćist špara :D hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma njegova je že do zdj pila 5 litrov :D Novi vplinjač pa te fore na Apriliji od 07 naprej ;) Al pa ta naš kvasko to ćist špara :D hehe

Ma ne šparam, ne tišim pa do fula skoz to je pa tut res... nism se še tok furu da bi znou povedat kolk žre zdj to... Dons so me najprej ustavl kapsi... 18 preveč v naselju (125€ polovička in 3 pike) potem mi je 10km dalje zajlo za gas razfukal... novo sm pa naroču pou ure prej hehe... tko da zdj čakam zajlo pa še mal šeri dihtungo je treba dt med glavo pa cilindrom ker je fuul kompresije XD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne šparam, ne tišim pa do fula skoz to je pa tut res... nism se še tok furu da bi znou povedat kolk žre zdj to... Dons so me najprej ustavl kapsi... 18 preveč v naselju (125€ polovička in 3 pike) potem mi je 10km dalje zajlo za gas razfukal... novo sm pa naroču pou ure prej hehe... tko da zdj čakam zajlo pa še mal šeri dihtungo je treba dt med glavo pa cilindrom ker je fuul kompresije XD

Uf. Grda :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne šparam, ne tišim pa do fula skoz to je pa tut res... nism se še tok furu da bi znou povedat kolk žre zdj to... Dons so me najprej ustavl kapsi... 18 preveč v naselju (125€ polovička in 3 pike) potem mi je 10km dalje zajlo za gas razfukal... novo sm pa naroču pou ure prej hehe... tko da zdj čakam zajlo pa še mal šeri dihtungo je treba dt med glavo pa cilindrom ker je fuul kompresije XD

pol prauš dons slb dan

jest sm pa zdele giannellia nabavu zdej grem pa monterat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol prauš dons slb dan

jest sm pa zdele giannellia nabavu zdej grem pa monterat

Ma bili so že slabši... Majstr sliki notr v cilindr ko boš dau originalen avspuh dol da vidmo če una ploščica res nč ne zakriva izpušne luknje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo giannelli na motorju filtr zrihtan treba sm še dizo zamenat iglo dvign pa svečko drugo dt pol pa gas

aja pa glede tiste ploščice v izpušnem kanalu evo kle sliko pa poglejte da res zapera izpušni kanal in jo je treba odstrant.

post-26650-126782611037_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil SpiZek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo giannelli na motorju filtr zrihtan treba sm še dizo zamenat iglo dvign pa svečko drugo dt pol pa gas

aja pa glede tiste ploščice v izpušnem kanalu evo kle sliko pa poglejte da res zapera izpušni kanal in jo je treba odstrant.

E vidš :D

KJE SI ZDEJ PERO!? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E vidš :D

KJE SI ZDEJ PERO!? :D

Pero pomojem že ploščico vn jemle hehe... Ei spizek nice job :D:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!