Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Kšn cilinder? Kaj je unemu?

airbox sam odrežeš tisto plastiko iz ene lukne, večjo glavno dizo, dvignt iglo, v cilindru tisto ploščico vn pobrat, odrezat blokado v izpuhu pa od letnika 07 naprej na CDIju sam uno prevrtat kar maš označeno ( nič ni treba kot na >06 silikon vn trgat pa mostiček precvikat ). Aja pa oljno pumpo odprt do konca. To je to.

Če bi pa rad več izkoristu maš pa še RAVE ventil, sport izpuh, večji ferg, kšne športne membrance, menjava zobniškega razmerja, spuščanje glave na cilindru ... pol pa še malenkosti ... zniževanje teže v glavnem ( kašno vrtanje grušta pa take fore--> Sam to so tisti grami hehe :D )

ej ej budački glede olja boš mogu pa spremenit mnenje ;) pr 08 al 07 + je drgač

k boš štimu olno pumpico more bit glih tok bol odprt da je premaknen za debelino črtice sej boš vidu k maš črtico(original nastavitev) pa pol pikco(ne vem kaj je)

evo klele maš sliko od original nastavitve ti našteli tko da se bota črtice u kotih dotikale čist mau uno res minimalno če veš kaj mislm :D

post-26650-12689473683_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans pa je blo furanja s RSKO! :D:OK: zahvaljajoč motosvetovcuu macak333 ;)B)

Popravljeno . Popravil RRyDeRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol men elektronike ni treba nabavlat trance_30_punk.gif

A mi lohk sam mal poveš kwa morm kupt pa kolk kej stane za odblokiranje? Pa če se mi bol splača avspuh zrezat pa ven pobrat blokado al druzga kupit?

Ker na servisu res pojma nima, je reku da bo treba menjat bat in cilindereek.gif Tolk da me zanima okvirna cena kolk kej pride, da me nebojo prov "nategnil".

LP Kevin

Kupt morš rave giljotino tisto ploščico, zajlo, elektromagnetni ventil katerega priklučš preko konektorja na cdi... Če se avspuh splača menjat? Če imaš denar ja, če ga nimaš potem samo rezat pri resonančnem trebuhu in pobrat vn katalizator + na začetku izpuha je neka mrežica katero je isto treba odstrant. Rave naj bi biu okol 340€ na autocomercu saj tko so rekl... Js sm kupu rave pa ostale dele za deblokacijo preko ebaya za 330€ use novo in originalno seveda... kar se pa cilindra tiče, ti ga pa lahko zamenja sam bo isti kot je ta zdj hehe. Eni serviserji res nimajo pojma al pa sam nagujejo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to tud mene zanima kaj je s tem cilindrom. Meni je serviser tud rekel, da je potrebno menjati cilinder, za bat sicer ni rekel nič. A so potem tudi druge razlike med cilindri in ni samo razlika med Rotax 123(starejše) in 122(novejše)?

Med cilindri znotraj rotax 122 ni razlike. Za deblokacijo je treba airbox odpret, diza, igla, auspuh pa rave če so €€... Drugače pa samo kataliator vn, pri cilindru pa ploščico vn pa pokrovčk nazaj. Pa originalen cilinder seveda hehe... Aja budacki oljno pumpo pa tko k je spizek reku... odpre se jo minimalno... na HOW TO DESTRICT YOUR RS oljna pumpa ni sploh omenjena edino pri uporabi športnega filtra... drugače se jo pa minimalno odpre... Če jo boš do konca se ti bojo obročki skup zlepli...

DRUGAČE PA ŽE 100x priliman link http://www.125ccsportsbikes.com/forums/index.php?showtopic=31334... za use ki deblokirate se držte tega!!! kle je use kar morte vedt za deblokacijo use lepo razložen in opisan... edino za 07+ motorje je namesto rezanja mostička pri cdi-ju treba cdi samo prevrtat...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx, aja trenutno je servisvisni interval na vsake 4000 km ter menjava bata pri 16000 km, ali je res da se v primeru odblokiranja motorja, se pravi da proizvaja okoli 30 konjev, vse to prepolovi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx, aja trenutno je servisvisni interval na vsake 4000 km ter menjava bata pri 16000 km, ali je res da se v primeru odblokiranja motorja, se pravi da proizvaja okoli 30 konjev, vse to prepolovi?

Odblokirana nardi okol 24-25 konjev in čist nč več nažalost... Edino če maš tastar frgazar seprau 34mm potem je še kakšen konjiček več... servisni ostanejo na 4000 pa tut menjava bata ni predvidena pred 15000 seveda je odvisno kako boš delu z motorjem in pa če je pravilno nastavljen, potem bi mogl zdržat vsaj tolk...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tnx, aja trenutno je servisvisni interval na vsake 4000 km ter menjava bata pri 16000 km, ali je res da se v primeru odblokiranja motorja, se pravi da proizvaja okoli 30 konjev, vse to prepolovi?

hahahahahaha

pa kaj ti sanjaš no :D prodaj ta jajca pa si kup motor, kaj se še zmer s to čebelco prevažaš :D

Popravljeno . Popravil Racemaniak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hahahahahaha

pa kaj ti sanjaš no :D prodaj ta jajca pa si kup motor, kaj se še zmer s to čebelco prevažaš :D

Mah kaj pa vem, mel bi Aprilio sportaka najraj pa ga ni razen RSV, pol pa gledam razne nakede. Morm še mal premislt...

Drgač pa :pos: - ala te "čebelca" :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans pa je blo furanja s RSKO! :D:OK: zahvaljajoč motosvetovcuu macak333 ;)B)

:worship: ....zdej pa samo gasa :hooray:

en lep pozdrau:P

a mi lahko kdo pove kuk je delovna temperatura 2T motorja, u tem primeru aprilije rs?

100+....hec, 65-75, čim je nad 80 pa sam priporočam, da se malo ustaviš in pogledaš stvar.

Mene pa zanima če ma kdo kakšno razbito rs-ko ali pa če koga pozna? Bi rabil en del (mašinski :cry:), ki se mi ga pa zdi popolnoma brezveze novega kupovat, pa še drago je :unsure: . Anybody?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim, nima več mašine, ima samo okvir in druge stvari.

Aja še vedno iščem, na ebay-u je večinoma za 123 mašine, tko da me zanima, če kdo ve ali je razlika v menjalniku in vsem drobovju pri teh in 122 mašinah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kdo bi kupil pokrov sovoznikovega sedeža...

Nameravam narediti kalup, pa sprašujem.

Da vidim ali se mi splača naresti kalup in jih štancat. Ali pa naredim samo odlitek zase in je problem rešen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, kdo bi kupil pokrov sovoznikovega sedeža...

Nameravam narediti kalup, pa sprašujem.

Da vidim ali se mi splača naresti kalup in jih štancat. Ali pa naredim samo odlitek zase in je problem rešen.

Če pravilno razumem prodajaš zadnji sedež? Tudi prjatla bi zanimal pokrov zadnjega sedeža...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pravilno razumem prodajaš zadnji sedež? Tudi prjatla bi zanimal pokrov zadnjega sedeža...

Ne. Prodajal bi le "pokrov" ki se namesti namesto sovoznikove pene.

Obenem se rešiš teženja po prevozu tujih osebkov yes.gif

Se bom lotil izdelave, pa ko bodo prvi ulitki na razpolago, se javim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Prodajal bi le "pokrov" ki se namesti namesto sovoznikove pene.

Obenem se rešiš teženja po prevozu tujih osebkov yes.gif

Se bom lotil izdelave, pa ko bodo prvi ulitki na razpolago, se javim...

za ker letnik to??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da od 97 do 2004.

Nevem točno.. Kalup bo vzet iz moje 2000letnik. Nosilce bom tudi švasal na svojem okvirju oz. bom naredil drug subframe samo za švasat nosilce za pokrove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da od 97 do 2004.

Nevem točno.. Kalup bo vzet iz moje 2000letnik. Nosilce bom tudi švasal na svojem okvirju oz. bom naredil drug subframe samo za švasat nosilce za pokrove...

aha ok pol jest odpadem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da od 97 do 2004.

Nevem točno.. Kalup bo vzet iz moje 2000letnik. Nosilce bom tudi švasal na svojem okvirju oz. bom naredil drug subframe samo za švasat nosilce za pokrove...

To misliš z vlakni delat pomoje...a to boš delal po obliki pene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokrov.

Ti to narekuje na peno za sedet (katera je na vsaki aprilii) ? :huh:

Lej zgleda da se ne razumeva. Pri večini 600cc mopedih se zadnji sedež dol sname ter gor namesti pokrov...kakor sem jaz razumel boš ti ta pokrov delal? =) Na apriliji je pač zadnji sedež iz pene ja...

post-12955-126936831757_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej zgleda da se ne razumeva. Pri večini 600cc mopedih se zadnji sedež dol sname ter gor namesti pokrov...kakor sem jaz razumel boš ti ta pokrov delal? =) Na apriliji je pač zadnji sedež iz pene ja...

ja. Pokrov zadnjega sedeža!

http://www.motosvet.com/portal/images/200808/tn/20080823001541_bnpxm9tuvjei76.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!