Skoči na vsebino

Aprilia RS 125


moto_freak

Priporočene objave

Kuplen je bil pri Autocommerce Maribor.Garancijo še tak ma skoraj 2 leti.Pa prevoženih mam 992km tak da ga morem tudi na servis peljat pa me zanima kaj mi bojo rekeli.Drugače pa je motor star 3 mesce mogoče malenkost več.Včeraj sem tudi imel na hlačah črne pikice od olja.

Nujno pelji closedeyes.gif

Men isto teče olje po avspuhu navzdol in mi na vsake tolk časa mal po robu gume šprica, zna bit nevarno whistle.gif sej mi bojo zdej na servis še to zrihtal, ko dobijo cilinder in bat, saj čakam že 3 tedne... razočaran sm čist nad autocommercom trance_39_thumbdown.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jaz res ne vidim kaj bi bilo tu narobe, dobr mogoče res ni dobro preveč (svečka), samo jaz nisem glede tega mel nikoli probleme...edino če vas res moti ta mast, mene osebno ne, ker sem prej frčake fural :D.

Kok pa tebi Spizek pije? Da mal s svojo primerjam.

ShAArK, če hočeš zmanjšati dotok olja, pa daj doli levo masko in poglej kam vodijo cevke od olja, ter tisti pokrov dol snami in naštelaj. Kako se pri novih štela pa ne vem, ker ni isti sistem.

P.S.: Oba kolega sta me zatrla...joke :lol1:

Preveč olja je lahko hudo narobe, saj ne izgoreva popolno in se ti saje nabirajo znotraj po cilindru, kar lahko pripelje do "limanja" obročkov na bat in kasneje v sej vemo kam.... toliko o preveč olja... Zablokiran motor je men pil 5l na 100km seprau jih je na 900 45l in 2 litra olja... če greš to mal računat pride mešanca 4% !!!! veliko prveč skratka, na kar ti nakazujejo tudi slike... Tko da un k misle da preveč olja ne škoduje, se zelo moti...

Lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nujno pelji closedeyes.gif

Men isto teče olje po avspuhu navzdol in mi na vsake tolk časa mal po robu gume šprica, zna bit nevarno whistle.gif sej mi bojo zdej na servis še to zrihtal, ko dobijo cilinder in bat, saj čakam že 3 tedne... razočaran sm čist nad autocommercom trance_39_thumbdown.gif

Kaj ti bo cilinder? Kaj si jo že zaribal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveč olja je lahko hudo narobe, saj ne izgoreva popolno in se ti saje nabirajo znotraj po cilindru, kar lahko pripelje do "limanja" obročkov na bat in kasneje v sej vemo kam.... toliko o preveč olja... Zablokiran motor je men pil 5l na 100km seprau jih je na 900 45l in 2 litra olja... če greš to mal računat pride mešanca 4% !!!! veliko prveč skratka, na kar ti nakazujejo tudi slike... Tko da un k misle da preveč olja ne škoduje, se zelo moti...

Lp, Miha

Super razloženo, maš plus. Samo še vedno, sam nisem imel problem s tem (1l na 500km), pa tudi ko sem cilinder dal dol je bil čist, razen na batu so bile saje, kar po prebranih manualih in spletnih straneh, ne smatram za nič hudo narobega.

kewo, kaj tebi je ribnil ali kaj drugega da boš menjal cilinder :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super razloženo, maš plus. Samo še vedno, sam nisem imel problem s tem (1l na 500km), pa tudi ko sem cilinder dal dol je bil čist, razen na batu so bile saje, kar po prebranih manualih in spletnih straneh, ne smatram za nič hudo narobega.

kewo, kaj tebi je ribnil ali kaj drugega da boš menjal cilinder :?

Resno?? :D men je požrl newem na 600 al pa mal več liter olja in ko smo dal cilindr dol pozim k sm ga predelu je blo notr ful mastno... tko da je zdej pumpa zaprta dost bolj... je pa res da mi je motor pil okol 5,5l na 100 km... Tko da če ti žre veliik več je pol že bolš razmerje ja :D...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha pardon pol.

RRyDeRR, lih neki sem našel na netu ene nosilce http://www.af1racing...?idproduct=7343 sam so predragi, vse skupi cca 70€...niso resni. Tko da zdej lih mal gledam po netu, da vidim če so kje še kakšne slikice, da naslednji teden probam narediti ta nosilček.

In ja vem, da sem rekel, da se bom izogibal šraufanju pri tej, samo mi ni v krvi, da ne bi...tko da se posipam s pepelom :)

lahk bi si naredu to iz poliestra ce ti je ostal :OK: drgac pa...kups tri tamale kotne nosilčke, na sredin tablce das enga, in enga na vsako stran za zmigavce :) un sredinski mal pokrivis kokr hocs met naklona in sm gor prtrdis :OK: najbolj bos prsu skoz..2-3€ :OK:;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resno?? :D men je požrl newem na 600 al pa mal več liter olja in ko smo dal cilindr dol pozim k sm ga predelu je blo notr ful mastno... tko da je zdej pumpa zaprta dost bolj... je pa res da mi je motor pil okol 5,5l na 100 km... Tko da če ti žre veliik več je pol že bolš razmerje ja :D...

Ja brez heca, cilinder je bil čist, edino glava bata in glava cilindra, zapacani.

5,5l na 100km, tok ti je pila zaprta verzija če sem prav razumel. Ker meni pije 7l/100km, Raceland 8l/100km...ja ja se ga je stiskal :)

lahk bi si naredu to iz poliestra ce ti je ostal :OK: drgac pa...kups tri tamale kotne nosilčke, na sredin tablce das enga, in enga na vsako stran za zmigavce :) un sredinski mal pokrivis kokr hocs met naklona in sm gor prtrdis :OK: najbolj bos prsu skoz..2-3€ :OK:;)

Iz poliestra bi mi vzelo preveč cajta, zato bom raje iz kovine oz. Al. Ja tko bi se tudi dalo, samo bom raje naredil takega kot je na sliki. Sej ne da je ideja slaba, samo rad držim fleksrco v roki in se igram mehanika...pa še zanimiv je.

Cenovno je pa tvoja itak bolj ugodna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja brez heca, cilinder je bil čist, edino glava bata in glava cilindra, zapacani.

5,5l na 100km, tok ti je pila zaprta verzija če sem prav razumel. Ker meni pije 7l/100km, Raceland 8l/100km...ja ja se ga je stiskal :)

Iz poliestra bi mi vzelo preveč cajta, zato bom raje iz kovine oz. Al. Ja tko bi se tudi dalo, samo bom raje naredil takega kot je na sliki. Sej ne da je ideja slaba, samo rad držim fleksrco v roki in se igram mehanika...pa še zanimiv je.

Cenovno je pa tvoja itak bolj ugodna.

Ubistvu ja zaprta je pila 5l... pol smo odlokeral, dal rave notr, fergazar dobr nastavl in je pilo neverjetno isto kakor prej, potem je pa z arrowom dokler nismo razderal pilo vsakič okol 5,5, zdj k je pa 34 fergazar gor pa še en kup drugih stvari sm pa pršu zadnč na 6,8l največ (vožnja s spizekom 50% avtoceste, 50% regionale + kačje ride in nisva šla počas :D :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ubistvu ja zaprta je pila 5l... pol smo odlokeral, dal rave notr, fergazar dobr nastavl in je pilo neverjetno isto kakor prej, potem je pa z arrowom dokler nismo razderal pilo vsakič okol 5,5, zdj k je pa 34 fergazar gor pa še en kup drugih stvari sm pa pršu zadnč na 6,8l največ (vožnja s spizekom 50% avtoceste, 50% regionale + kačje ride in nisva šla počas :D :D

34, na takem lahkem motorju :eek: , pa to bo še mal poletel.

6,8l zanimivo, me res zanima kok moja zdej popije na 100km. Bom ob naslednji možnosti res pogledal kakšna je situacija, ker do sedaj sploh nisem spremljal porabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jaz res ne vidim kaj bi bilo tu narobe, dobr mogoče res ni dobro preveč (svečka), samo jaz nisem glede tega mel nikoli probleme...edino če vas res moti ta mast, mene osebno ne, ker sem prej frčake fural :D.

Kok pa tebi Spizek pije? Da mal s svojo primerjam.

ShAArK, če hočeš zmanjšati dotok olja, pa daj doli levo masko in poglej kam vodijo cevke od olja, ter tisti pokrov dol snami in naštelaj. Kako se pri novih štela pa ne vem, ker ni isti sistem.

P.S.: Oba kolega sta me zatrla...joke :lol1:

men na relacisko vožno pije tm 5,2l

če se pa furam tko kle pr ns mau okol pa 7,5l :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja brez heca, cilinder je bil čist, edino glava bata in glava cilindra, zapacani.

5,5l na 100km, tok ti je pila zaprta verzija če sem prav razumel. Ker meni pije 7l/100km, Raceland 8l/100km...ja ja se ga je stiskal :)

Iz poliestra bi mi vzelo preveč cajta, zato bom raje iz kovine oz. Al. Ja tko bi se tudi dalo, samo bom raje naredil takega kot je na sliki. Sej ne da je ideja slaba, samo rad držim fleksrco v roki in se igram mehanika...pa še zanimiv je.

Cenovno je pa tvoja itak bolj ugodna.

najd se kksno sliko..al pa nared unga kokr k je od gxra :) nared iz aluminija ;):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34, na takem lahkem motorju :eek: , pa to bo še mal poletel.

6,8l zanimivo, me res zanima kok moja zdej popije na 100km. Bom ob naslednji možnosti res pogledal kakšna je situacija, ker do sedaj sploh nisem spremljal porabo.

sj ti maš tui 34

failtrance_09_box.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne 28 imam. Kot v originalu, razen če je kakšna specialna verzija, ki je nisem zasledil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stare majo 34

28 so začeli vgrajevat zaradi emisij (euro norme)

Je tako... aja macak poraba je zto relativno ugodna ker mam rave ventil... brez njega tkoj 2 litra več :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stare majo 34

28 so začeli vgrajevat zaradi emisij (euro norme)

sej on ma 06 letnik ;)

34 ferg je biu do 98 leta pol pa 28 kukr jest vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stare majo 34

28 so začeli vgrajevat zaradi emisij (euro norme)

Ja 98 letnik ali 96, tam nek. Samo ne razumem zakaj fail, sej se nisem zmotil.

Je tako... aja macak poraba je zto relativno ugodna ker mam rave ventil... brez njega tkoj 2 litra več :D

Sej sam sem ga tudi na prejšni imel, pa če se pravilno spomnim, so imeli tudi drugi lastniki RS-k enako porabo. Zdej lahko da se motim, in je bila moja čist v kur.u, saj se konec koncev prodaja po delih :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 98 letnik ali 96, tam nek. Samo ne razumem zakaj fail, sej se nisem zmotil.

Sej sam sem ga tudi na prejšni imel, pa če se pravilno spomnim, so imeli tudi drugi lastniki RS-k enako porabo. Zdej lahko da se motim, in je bila moja čist v kur.u, saj se konec koncev prodaja po delih :rolleyes:

Ma sfukan nis meu pomoje nič... moj sošolc je meu uno rs chesterfield... 34 ferg, cilinder na neki večjo mero narjen, pa gianelli avspuh... ei motor je šu k raketa, nism mogu verjet... Sam je pa na 60 km k sva šla krog pokuru mal mn k 6 lirov hehe :D noro res, sam motor je pa letuuu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, pri 2300km sad.gif

Smola, kok te bo pa prišlo, če le ni skrivnost?

Ma sfukan nis meu pomoje nič... moj sošolc je meu uno rs chesterfield... 34 ferg, cilinder na neki večjo mero narjen, pa gianelli avspuh... ei motor je šu k raketa, nism mogu verjet... Sam je pa na 60 km k sva šla krog pokuru mal mn k 6 lirov hehe :D noro res, sam motor je pa letuuu :P

Heh o tem se, da debatirat še in še kaj je bilo narobe in kaj ne :)

-98 so pa letele ko sneta sekira, jo je imel sošolec 6 mesecev-dvakrat ribnila, na koncu prodal z izgubo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mater berem tele teme,pa se čudim kak da moj jajc ne zariba?za stare ne rečem samo da bi pa nove ribale?so res tko nagnjene k temu al kaj?preveč tišite pobi,še posebi tisti k ste brez RAVE-a :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!